Sada je: 28 ožu 2024, 10:11.

Kako je dosao Gabriel Matteo...

Moderator/ica: Diami

Kako je dosao Gabriel Matteo...

PostPostao/la sretna22 » 22 svi 2012, 16:17

13.05.2012. u 40. tt. cijeli sam se dan osjecala lose.
Vrtoglavice, malaksalost, iskrice pred ocima, slabina.....sve mi je bilo cudno i dugo sam se dvoumila da li da odem u bolnicu ili ne
Nakon sto sam simptome napisala svojim proljetnicama na forum ubrzo su sve redom graknule da idem i da nemam sto cekati.
U Petrovu sam dosla u 18:15 gdje mi je na prijemu izmjeren tlak 190 sa 85 i vec sam u 18:30 lezala u boxu pored doktorovog stola da me mogu promatrati.
Odmah mi dali ampulu normabela intravenozno i spojili na CTG (bio je uredan s obzirom na ono sto sam ja doma cula babywatcherom) i tako sam lezala i slusala zene kako rađaju oko mene, DIVOTA :ajme
Nedugo zatim tlak je pao na 165 sa 80 i dr. me obavijestio kako cu ostati u bolnici na promatranju ali da muza posaljem doma jer su me stabilizirali.
Isti taj dr. izasao je iz rađaone i popricao s mojim muzem te ga uputio u moje stanje i smirio.
Zovem muza na mobitel i kazem mu da ide kuci da sam dobro i da je beba dobro te da se vidimo sutra za vrijeme posjeta i on odlazi.
U 23:30 ja osjecam jaku bol u zdjelici i cujem zvuk (kao da je netko poderao mokar komad tkanine) sekundu nakon toga topla tekucina pocne mi curiti po krevetu :ajme Zovem babicu i kazem da mi nesto curi a onako prikopcana na CTG i polegnuta na lijevi bok nisam mogla ni vidjeti sto se desava, dođe babica i kaze ˝op ode voda˝.
JA: Jel da zovem muza???
BABICA: a kaj velite na to da prvo zovemo doktora??? Ahahaha
Dolazi doktor i kaze da curi mlijecna voda i da sam i dalje samo 3 prsta otvorena.
Nakon 5 min krecu trudovi i to ODMAH NA 3 MIN!!!!! Svi smo po malo u soku ali dr. zadovoljan jacinom mojih trudova.
Zovem muza i kazem (vracaj se , oso vodenjak!), pita on mene jadan zbunjeno: A kak je oso??? Pa sam od sebe, velim ja i dodam da pozuri i da moram ic.
Evo njega za 15 min ko da je cekao iza coska :lol
Ulazi on u box a meni oci vec lagano iskacu iz duplja, oblaci on svoju kutu i pocinjem ja sa svojim ispadima: (dodaj sok, ne nemoj sad sad je trud, dobro di je taj sok oces da umrem???, sta me gledas ko da tebe nikad nis nije bolilo!, a sorry znam da sam zlocesta ali moram malo bit....) i tako ja njega maltretiram i sama sebe opravdavam u isto vrijeme satima.
Dolazi dr. i kaze stalo otvaranje na 5 prstiju a tlak opet divlja, moramo zavrsit porod.
Uvode mi epiduralnu (ne boli nista i zlata vrijedi!!!!) i stavljaju me na drip.
TIH SAT I POL POD EPIDURALNOM BILO JE NAJBOLJIH SAT I POL U MOM ZIVOTU!!!!! No srecu je uspjela pokvarit babica koja je krajem oka snimila da dudam flasicu soka i izderala se na mog muza da mi nesmije davat sok vec vodu zbog anestezije! Drugi kadar vidis babicu izljeva sok iz flasice i naljeva mi vodu unutra! Ja ljuta ko pas VRACAJ SOK LUĐAKINJO!!!! al nitko me ne dozivljava.
Proslo tih sat i pol i evo opet dr. radi pregled i kaze da sam podpuno otvorena i da druga doza epiduralne nema smisla te da cu jednostavno morat odtrpit do kraja i jos nadodaje da nezna kad ce biti kraj jer ja jesam otvorena ali se maleni nije spustio u kanal :shock
Ja u soku, placem od jada, MM nezna di bi, popusta epiduralna i s nicega ja prelazim na divljacke trudove pod dripom.
Svaki trud sam mislila da cu izdahnut jer se trudovi nisu dali prodisati, ma kocila sam se od boli a mali udara unutra ko lud.
Nocna smjena osla kuci i dolazi dnevna (doktori, primariusi, glavne sestre....) Ulazi voditelj rađaone u box, ja vristim i drzim MM-a za ruku a covijek kad je vidio papire pocne vristat skupa samnom! :shock KO JE BIO HRABAR U NOCNOJ????? ZASTO SE ZENA S TOLIKIM TLAKOM PORAĐA NORMALNO SATIMA???? IDEMO GOSPOĐO BEBU TREBA SPUSTIT U KANAL STO PRIJE!
Digli mi noge i pokazali kako da tiskam i spustam bebu sa svakim trudom.
I tako je pocelo mojih zadnjih sat veremena....svaki trud ja udahnem, moj muz ne navali meni na noge i ja tiscem na prazno ko budala.
Uletava babica i pocne se derati DOKTOREEEEEEEE BRZOOOOOO!!!!! Uletavaju u box 3 doktora, jos 2 babice i brzo vade sve one spuzve, vage i ostalo za bebu.
Doktor kaze EVO GA SAD CE! U sljedecem trudu ja stiscem jako i skuzim da uz glavu malenoga u sebi imam i pol doktorove ruke :nesvist ali nije mi vise ni bitno jer boli neizdrzivo i samo mislim kad ce kraj. Nakon tog prvog truda veli meni dr. GOSPOĐO U DRUGOM TRUDU RAĐATE....SAMO NEMOJTE PRESTAT TISKAT DOK VAM NE VELIM! Ja sva izvan sebe sacekam trud, udahnem i krenem no na pola meni trud ode nekam ni sama neznam di....jednostavno je nestao :dunno
Dolazi jos jedan, ja udahnem, osjetim kako me bebica zarezala i cujem kak se zena dere: NE NE DOSTA SAMO NA POL SNAGE! Ja popustim i osjetim olaksanje kad je moj mis izvucen van :luv
Sekundu nakon toga svi su u kabini poceli pljeskati i moj mis place kao veliki! Placem ja , place moj muz i ljubi me po licu a ja ga micem rukom nebi li vidjela bebu!
Babica dize meloga i stavlja mi ga na prsa E TU JE POCELA MOJA SRECA!!!
Minutu nakon, uzimaju mi maloga i opet pocinje strka!!! Sta je sad? Izvode muza iz boxa i ja opet dobivam neku injekciju u onu igletinu na ruci a na drugu mi ruku spajaju flasu infuzije.
Odmah su se stvorili 3 mlađahna decka specijalizanta i isli me sivati.
Anesteziju mi je mladi dr. tako dobro dao da nisam osjetila BAS NISTA dok je sivao, osim sto sam zinula kad mi je rekao da imam 27 savova!
Jos su decki bili tak super i cijelo se vrijeme zezali samnom s obzirom da sam ja narucila sitan vez, a dr. je rekao da ce iz vana napraviti Pasku cipku na sto sam ja nadodala da iz nutra onda bude Hrvatski pleter pa smo se svi gusili od smijeha!
Velim ja njima kako me glasnice bole kao poslje koncerta, a decki vele: I NAS USI GOSPOĐO! I opet se mi smijemo ko budale dok oni svi troje bulje meni među noge ahahahahaha
Nakon sto su me smjestili u sobu, dolazi moj dr. i objasnjava mi kako je porod bio nenadan i trebao se zavrsiti sto prije te kako je moj tlak bio jako visok pa iz tog razloga nisam dobila drugu dozu epiduralne. Također mi je objasnio da se mali bio spustio kako treba da bi rodila u 3 truda (kao sto i jesam izgon rijesila) ali je to spustanje njega bilo dugotrajno i mukotrpno te kako da je bio duze u kanalu omekanio bi glavom međicu malo po malo pa nebi trebalo tako jako rezati no ovako cim se spustio krenuo je izgon i da me nisu zarezali bilo bi svega. Jednostavno nije bilo vremena za paznju o mojoj međici jer su se bojali da od tlaka i trudova ne dobijem mozdani. Eto nakon 9 i pol sati 14.05.2012. u 09:28 rodio se moj mis tezak 3100.g. i 49. cm dug!
Da nije bilo mog muza samnom svih 9 sati vjerojatno nebi izdrzala s toga HVALA MU NA TOME! U jednom sam trenutku cak rekla doktoru da MM-a treba uskopit (sad me sram) ali misljenje je i dalje isto! :hahaha :kiss
MAMIN HAHAR 14.05.2012.
Avatar
sretna22
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2287
Pridružen/a: 21 ruj 2011, 12:14
Lokacija: Land of Sorrow

Re: Kako je dosao Gabriel Matteo...

PostPostao/la badada » 22 svi 2012, 17:14

Čestitam Sretna!! :zivili :kiss
ljubac tvom malcu od mene i moga sina Mateas Gabriela ;) :kiss :kiss
07.09.2006. veliki zvrk
09.09.2013. mala zvrkica
Avatar
badada
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1621
Pridružen/a: 22 ožu 2007, 20:36

Re: Kako je dosao Gabriel Matteo...

PostPostao/la sretna22 » 22 svi 2012, 19:08

Ajme kakvo ime :luv I nama je bilo u opciji ali eto Gabriel Matteo je prevagnuo :srca
Pusa i vama od nas :kiss
MAMIN HAHAR 14.05.2012.
Avatar
sretna22
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2287
Pridružen/a: 21 ruj 2011, 12:14
Lokacija: Land of Sorrow

Re: Kako je dosao Gabriel Matteo...

PostPostao/la tratinčica1711 » 22 svi 2012, 20:13

ufff sretna nek je nama GM došao, a tvoja će se gospođica oporaviti :hahaha ljubac bebaču :kiss
F- 2009. :belji
L- 2012. :mali
Avatar
tratinčica1711
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2269
Pridružen/a: 02 ožu 2009, 11:57
Lokacija: živim u oblacima..

Re: Kako je dosao Gabriel Matteo...

PostPostao/la silki » 22 svi 2012, 20:23

a jesi me nasmijala i rasplakala od puta :luv
pusa frajeru!
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Kako je dosao Gabriel Matteo...

PostPostao/la nevenera » 22 svi 2012, 20:48

odlična priča :zivili
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Kako je dosao Gabriel Matteo...

PostPostao/la Liv Tyler » 23 svi 2012, 19:58

I mene si istovremeno i raznježila i nasmijala. :luv
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Kako je dosao Gabriel Matteo...

PostPostao/la i_ja_sam_mama » 23 svi 2012, 23:05

Zanimljiva priča i zanimljivo napisana
A nakon 9 i pol sati :znoj - i još imala smisla za humor - svaka čast ženo!
slika
Avatar
i_ja_sam_mama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 732
Pridružen/a: 04 vel 2012, 17:18

Re: Kako je dosao Gabriel Matteo...

PostPostao/la MON » 23 svi 2012, 23:20

joj sretna, smijem se i plačem... :luv
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Kako je dosao Gabriel Matteo...

PostPostao/la sretna22 » 24 svi 2012, 20:46

:kiss
MAMIN HAHAR 14.05.2012.
Avatar
sretna22
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2287
Pridružen/a: 21 ruj 2011, 12:14
Lokacija: Land of Sorrow

Re: Kako je dosao Gabriel Matteo...

PostPostao/la gilakova » 26 svi 2012, 10:51

Uajme....znam kako ti je, znam, znam....
slika
Avatar
gilakova
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1554
Pridružen/a: 07 ruj 2011, 09:25

Re: Kako je dosao Gabriel Matteo...

PostPostao/la snowwhite » 26 svi 2012, 13:20

čestitam mama :buket
neka je sve iza vas :kiss
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Kako je dosao Gabriel Matteo...

PostPostao/la Trabakulica » 26 svi 2012, 15:47

Bome rokerski ste vi to odradili! Bravo! :zivili :kiss
Trabakulica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3396
Pridružen/a: 12 ruj 2011, 17:24


Natrag na Priče s poroda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.