Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.
Odgovori

Promjena pedijatra

22 sij 2008, 09:14

Htjela bi promjeniti pedijatra, jer dosadašnja pedica je jako draga žena ali kao doktorica se nije iskazala i donesla preko nekoliko krivih dijagnoza tj. uvijek radi na principu ma ne brinite se ili kako ćemo lako ćemo. Da ne kažem kako je imala gomilu neispravnih( po mom mišljenju) savjeta tipa: dijete sa 6 mjeseci već treba spavati cijelu noć, a ne tražiti cicu kao moj bongo ( 1-2x) tokom noći, pa da mu dam navečer nakon cice još adaptiranog. Ono će ga zasititi i neće se buditi. Moš misliti. Uglavnom trebala bi mi preporuka pedijatra i kakva je točno procedura? Da li ja prenosim karton kod novog pedijatra ili to ide preko zavoda?

22 sij 2008, 09:16

Sorry, otišao mi topic dvaput.

22 sij 2008, 09:53

obrisla sam ti onaj drugi, nastavlja se ovdje :mah

22 sij 2008, 10:05

Za isto sam i ja zainteresirana. Pa ako netko tocno zna proceduru,,,,

re

22 sij 2008, 10:25

Ja sam jednostavno otišla kod novog pedijatra i tamo se prijavila. Ne treba dizati karton kod starog pedijatra, jedino ako ti sama želiš, zbog evidencije prijašnjih bolesti. Ja nisam, jer nisu bili bolesni.

Jedino mislim da postoji neki datum do kojeg to moraš obaviti.

22 sij 2008, 11:00

Nema datuma. Kad stignes, odes do novog ped i pitas da li mozes kod njega se prijaviti. On, ako ima mjesta, da ti da popunis nekakav formular koji odneses u Klovicevu (vidim da si zg-istok) i onda ti tamo potvrde i onda odneses novom pedijatru i to je to. Nisam sigurna da li onda stari pedijatar mora poslati karton novom. Uvijek sam sam odlazila po kartone pa ne znam da li moraju po sili pravilnika lijecnici inace to rijesiti izmedju sebe. :dunno

22 sij 2008, 11:11

Ne znam vrijedi li još uvijek ono pravilo da bez posebne papirologije mijenjaš pedijatra, ali tek nakon što si kod prvog bio godinu dana?
Ja sam mijenjala pedijatra nakon godine i par mjeseci tako da sam se prijavila kod novog, a s papirima koje sam tamo dobila otišla kod starog po karton. :mah

22 sij 2008, 11:14

Samo prvo provjeri da li kod nekog drugog ima mjesta. Kod nas nema teorije da upadneš kod drugog, primaju samo novorođenčad i braču/sestre, velika je gužva :dunno

22 sij 2008, 11:40

Kao što reče IIna prvo zatraži formular od željene pedijatrice. Ako ti je ovo prva promjena unutar godinu dana ne trebaš navoditi nikakav poseban razlog. S tim papirom ideš na HZZO i time je tvoja promjena izvršena. Što se tiče prebacivanja kartona čini mi se da tu nema pravila, kod nekih sam dižeš karton, a neki ga šalju direktno novom liječniku.

22 sij 2008, 18:02

Ok, a dajte mi neku preporuku jer ne znam kod koga bi išla.

22 sij 2008, 21:47

odi u DZ medvescak, odnosno centar, tamo u laginjinoj (marticevoj). blizu ti je, a imaju tri pedijatrice koje imaju zajednicku ordinaciju i rotiraju se. odlicne su sve tri.

22 sij 2008, 22:58

Mi mjenjali prije nove. I morali smo doci kod nove (kod pedi di zelis se prebaciti) potpisati zahtjev i onda se ceka 2-4tj. da se prebaci. Ali karton naj cesce (bar je kod nas tako) moras podici sama kod stare jer ti ne zele slati postom! Telefonom smo provjerili nakon 3tj. pa je provjerila u sistemu i rekla da smo prebaceni ali da karton nije stigao (iz gore navedenog razloga). Ne treba navoditi nikakav razlog bitno je da godinu dana nije mjenjan doktor. I vise se ne mora cekati kraj godine ili pocetak da bi se prebacio.
Sretno!
:3srca

22 sij 2008, 23:09

potpisati zahtjev i onda se ceka 2-4tj


ja sam nedavno dva liječnika mijenjala i bila sam gotova s time za dva dana. ispunila zahtjev koji sam dobila kod novoizabranog dr, odnijela ga na potvrdu u podružnicu hzzo-a prema mjestu stanovanja, otišla po karton kod dotadašnjih liječnika, i sve skupa odnijela kod novoizabranih. teoretski možeš biti gotova u jednom danu, ako potrefiš smjenu doktora i radno vrijeme hzzo-a

ovo ne kužim :dunno

22 sij 2008, 23:15

potpisujem vipmamu. tako sami ja promijenila svog lijecnika.

22 sij 2008, 23:58

odi u DZ medvescak, odnosno centar, tamo u laginjinoj (marticevoj). blizu ti je, a imaju tri pedijatrice koje imaju zajednicku ordinaciju i rotiraju se. odlicne su sve tri.


Slazem se ! Mi smo kod njih, Nika je prijavljena kod dr. Nosso a Fran kod dr. Peterkovic no sve 3 su super! ;-)

23 sij 2008, 08:33

Ajd fala vam curke. Otići ću se raspitati u Laginjinu tj. Martićevu :mah

23 sij 2008, 08:51

Potpisujem za dr. Peterković, pozam ju privatno, zbilja je divna :mah

23 sij 2008, 10:57

VIPmama je napisao/la:
potpisati zahtjev i onda se ceka 2-4tj




Ja sam iz OS i kod nas stvarno tako funkcionira jer je kolegica malom isto tako mjenjala i cekala 3 tj. a sestra (med.) joj je rekla da se ceka do 4tj.. Ne znam zasto se kod nas tako dugo ceka ako je kod vas to sve gotovo u jednom danu. :dunno :conf

23 sij 2008, 12:13

bambolina, da se netko od vasih zainati i zove direkciju u HZZO i trazi da se daju napuci Osijeku, pa bi i vi rjesavali za jedan do dva dana. Inace u pravilu, novi lijecnik bi te trebao preuzeti onog trena kad potpises za njega, cak i prije nego predas papire u HZZO. U Zagrebu uglavnom tako i funkcionira. U zadnjih par godina sam dvaput mijenjala lijecnike za moje roditelje i novi lijecnici su odmah ordinirali sto je trebalo za moje.

Re: Promjena pedijatra

16 lip 2011, 13:50

podizem :)
zanima me da li kod promjene pedijatra preseljenje igra ulogu ili nas glatko mogu odbiti ako je guzva?
naime, selimo se na skroz drugi dio grada i tu bi prebacili i kartone djeci (stvarno ne bi mogla zamislit da vučem dijete pod temperaturom ili sa povraćanjem kod stare pedice do koje će biti tri sata jahanja)
Odgovori