Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.
Odgovori

Re: za one koji spavaju zajedno...

02 vel 2011, 14:13

mi smo od rodilišta spavali skupa. nikad me nije bilo strah, na kraju se to i nije pokazalo baš dobro jer mi je jednom usred noći zviznuo s kreveta kad sam zaspala nakon dojenja na lijevoj i zaboravila ga prebacit na svoju desnu stranu, u sredinu između mm i mene. grozno, samo sam osjetila kako mi klizi iz ruke, zaspala sam samo na tren, ali bilo je dovoljno da tresne.
i spavamo još uvijek skupa, ali, moram se pohvaliti da zadnjih pet-šest dana zaspi u svom krevetu i uglavnom ne prelazi k meni, ili dođe već ujutro kad se trebamo dići. preporod. ja stvarno volim da mi je blizu, ali sad, nakon skoro tri godine nespavanja i spavanja napola, moram priznati da mi godi ispružiit se, pokriti se (inače nas on oboje otkriva), a da ne pričam da on još uvijek, iako ne dojim skoro godinu dana, redovito drži ruku u mojoj piđami :roll i naređuje mi kako da legnem, na koju stranu da se okrenem i sl, da bi njemu držanje za cicu bilo lakše. ne gajim neke ogromne nade da smo se rješili zajedničkog spavanja, već smo imali par ovakvih faza, doduše ne dužih od tri-četiri dana, ovo je kao neki rekord.držim si fige ipak...

i moram još dodati da je do ovog uspjeha došlo jednom nemajčinskom i na ovom forumu omraženom metodom :mrgreen - jednu sam ga večer pustila da se dere ko vol iz kreveta i da zaziva jer mi je već bilo dosta da me čeka svaku večer da dođem s posla u 22, 22.30, tek što se uspijem izut, upadam k njemu koji hoće sa mnom u krevet, ne dozvoljava ni da se otuširam...pa liježem NA krevet, on unutra, pa pričam pedesetšest priča, pjevam osademsetdvije pjesmice i sl, pa on zaspi, pa ga oprezno selim u njegov krebvet, pa se idem tuširati iza ponoći, pa se razbudim i ne mogu opet zaspati....
dakle, spoemnula sam mu kaznu u vidu nedobivanja neke gitare koju je zapikirao, pustla da se dere, došla mu dvaput reći da legne, da sam u drugoj sobi i da se može derati koliko hoće, al da neće sa mnom u krevet. nakon 10-15 min me zvao da ga pokrijem i samo rekao 'laku noć mama, lijepo spavaj' :shock . i sad se svaku večer pozdravimo poslije priče i mir....

Re: za one koji spavaju zajedno...

02 vel 2011, 14:27

Diami, kad sam nakon prvog djeteta dobila drugo, ja sam starijeg stavila između sebe i muza, a bebu u kinderbet koji je bio do kreveta. Nakon nekoliko mjeseci sam skinula ogradu pa je on bio " u svom krevetu", a zapravo i u nasem. Veci je bio između tako da ne moze zviznuti na pod.

Inace o toj sam varijanti razmisljala i sada ali mi nije izvedivo u sobi u kojoj smo.

Re: za one koji spavaju zajedno...

01 svi 2011, 21:00

Mi smo izbacili tatu :ajme
Znam, znam... :oops:

Re: za one koji spavaju zajedno...

01 svi 2011, 21:12

pitanje: kad je beba u krevetu s vama - je li stavljate pod nju neku posebnu prostirku?

moja je do sada spavala na leđima i obično bi prostrla tetra pelenu ili dekicu pod nju... ali sad se je sama počela okretati na trbuh i tako spavati, sad mi je to loše imati ispod nje, jer nije zategnuto i može pogužvati i strpati u usta/nos...

kako kako?

moja beba je još mala - ne znam... da mijenjam lincune svako dva dana? :dunno

Re: za one koji spavaju zajedno...

03 svi 2011, 14:07

Najstariji je dolazio nama u krevet do negdje svoje 5. god. Istina ne svake noci al je dolazio. Srednja je oduvijek spavala u svom kreveticu i tako je najvise volila. Onda smo jedno ljeto dosli na more u apartman di su bili kreveti na kat i najstariji je silno zelio spavati na gornjem krevetu. Mi smo mu rekli da moze ali pod uvjetom da onda nema po noci silazenja s kreveta i da ako nas sta treba nek nas zove. Prvih par noci nas je zivkao svako malo dok mu je sestra ko top spavala na donjem krevetu. Onda se navikao. Cim je muz dosao u zg otisao je kupiti krevete na kat pa su tu istu shemu spavanja nastavili i doma. I tako smo se rjesili najstarijeg i njegovih nocnih guranja i laktarenja. :mrgreen. Sa najmladjim od samog pocetka inzistiram da spava u svom krevetu jer mi se fakat ne ponavlja prica kao sa najstarijim a cini se da bi malisa imao pretenzije na mamin i tatin krevet. Uglavnom inzistiram da zaspi u svom krevetu i uzimam ga k sebi u krevet jedino ako bas place zbog necega po noci ili ako je bolestan. Inace ne popustam jer mi je dosta vise ukocenog vrata i dizanja ujutro ko da me vlak pregazio! :ajme

Re: za one koji spavaju zajedno...

03 svi 2011, 16:13

Ja i beba smo na spojena dva kreveta, preko je jedna plahta za veliki krevet. Ona spava na jednom, ja (i pokoji padobranac) na drugom. Zasto bi stavljala prostirku pod dijete?

Re: za one koji spavaju zajedno...

03 svi 2011, 22:12

pa ne znam sad zašto... nekako mi je koža dojenčeta tako mekana i osjetljiva... možda neopravdano brinem ipak sam joj ja mama...

a i pobjegne joj kad bljucne - pa sam ja najsretnija bila kad sam mogla samo tu tetru promijenit kad mi padne na pamet.

ne znam, jednostavno mi ne ide jedno s drugim :dunno

sad ću češće mijenjati lincun... ionako se mašina s njenom robicom pere poluprazna

Re: za one koji spavaju zajedno...

04 svi 2011, 12:58

OK, moja ne bljucka. Ja samo cesto mijenjam tu plahtu, svaka 2-3 dana i to je to.

Re: za one koji spavaju zajedno...

04 svi 2011, 13:08

ja mu stavljam tetru baš zato da ne moram mijenjati plahtu svako malo. što zbog bljuckanja, slinjenja a i tako mi je najčišće. na tome spava samo on. i u kinderbetu je tetra zategnuta pa on to sve izvuče.
u krevetu samo stavim ispod glavice, ne brinem da će mu nešto biti. tu sam kraj njega. on čak i vuće tetru i cucla ju i trlja u ličeko ali ništa to nije opasno dok sam ja tu.

Re: za one koji spavaju zajedno...

04 svi 2011, 13:22

ma da... budemo mi to mijenjali tako 2-3 dana :dunno

Re: za one koji spavaju zajedno...

04 svi 2011, 14:16

Kod nas su svi kreveti spojeni, uz lijevi zid je od sina, pa naš bračni ( između ta dva kreveta je samo 15 cm razmak), pa kindač spojen na moju stranu do zida -ko sardinice smo :hahaha , sin obično usred noći dođe k nama u sredinu jer je tak spaval do dolaska bebe...nju bi isto nekad najrađe ostavila u sredini , pogotovo kad doji na tu stranu, ali me strah da on ne dođe u snu, pa legne na nju...

Krumpirić je napisao/la:kolko ih spava s roditeljima, a još nijednog pred ženidbu ne znam
osim onog u reklami za neku stambenu

ja sam jednom ( sa nekih 22 god) domjesečarila k mami i tati u krevet :oops: :ajme
Odgovori