Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.
Odgovori

"skripi" zubicima

13 svi 2011, 22:51

dok spava.

curica, (5.g) u zadnje vrijeme bas jako skripi zubicima, skrguce, ne znam kako opisati, ali je nekako jezivo..
ne znam sto uciniti da prestane?

zasto i kako to ustvari radi, da je tako glasno?
i samo dok spava, preko dana je uopce ne cujem da to radi :dunno

bez obzira na pozu u kojoj spava, ona nastavi po svome :/

poceli su joj se ljuljati zubici, donje jedinice su vec nove stigle, ne znam jeli mozda to razlog?

:mah

Re: "skripi" zubicima

13 svi 2011, 23:09

identično kod Vjerana.
pratim...

Re: "skripi" zubicima

13 svi 2011, 23:28

cure, ja škripim zubima cijeli život.
kad dođem zubaru, svi se uvijek čude kako su mi "plohe pripremljene" :mrgreen
pregrizla sam aparatić :ajme u snu. zvali su sve studente da to dođu vidjet i upisali me valjda u enciklopediju.

hoću reći, valjda nas ima takvih :dunno

Re: "skripi" zubicima

13 svi 2011, 23:38

moj A je škrgutao zubima kad je bio star negdi 2 godine, trajalo je par mjeseci i onda prestalo :dunno
MM kaže da sam ja u trudnoći jako škrgutala zubima kad sam spavala, čak sam sama sebe znala u snu uhvatit kako škrgućem.Što je razlog tome :dunno i ja se pitam.

Re: "skripi" zubicima

14 svi 2011, 07:18

kažu da je razlog stres, meni se pokazalo da smo i ja i djeca škrgutali u nekom hiperstimuliranom razdoblju-kako prošlo to, tako prošlo i škirpanje.

Re: "skripi" zubicima

14 svi 2011, 21:22

Sad kad vratim film, škripi zubima dok spava negdje od 3-3,5 godine starosti ( sad će blizu 6). Zna zvučati :strah da mi ju je teško slušati kad krene, jezivo nešto.

Intenzivnije je, npr. kad je prehlađena, premorena...
Stomatologici sam to rekla (i svaki puta ponovim), ali su joj zubići u redu i neoštećeni.

Re: "skripi" zubicima

14 svi 2011, 22:09

Krumpirić je napisao/la:kažu da je razlog stres, meni se pokazalo da smo i ja i djeca škrgutali u nekom hiperstimuliranom razdoblju-kako prošlo to, tako prošlo i škirpanje.

Nas slucaj:
MM je ranije uzasno skrgutao zubima, toliko glasno i tijekom cijele noci da ja stvarno nisam nikako spavala. Otisla bih u drugu sobu i pokusavala spavati s jastukom na glavi. Nakon sto je prestao, vratila sam film unatrag i zakljucila da je to radio dok je bio zaposlen na bivsem radnom mjestu i u jednom periodu bio bez posla - otkako je na ovom radnom mjestu na kojem je sada, ne skrguce zubima :yess

Eh, zaista, zaista ne znam kako je to kod djece :dunno

Re: "skripi" zubicima

14 svi 2011, 22:18

Krumpirić je napisao/la:kažu da je razlog stres, meni se pokazalo da smo i ja i djeca škrgutali u nekom hiperstimuliranom razdoblju-kako prošlo to, tako prošlo i škirpanje.

ovo mi drži vodu
Ja sam škrgutala u trudnoći, bila sam sama bez ikog,muž je radio na terenu a ja mjesec dana pred porod (dolazio je doma svaka 2 tj pa bi onda čuo moje škrgutanje)
Mali je škrgutao negdje oko 2 godine, taman kad je krenuo u vrtić, stalno je bio bolestan, 3 dana tamo 2-3 tjedna doma tako da mu je adaptacija trajala prilično dugo.

Nisam tome pridavala neku preveliku pozornost,prošlo je. Sad kad odvrtim film i spojim ovo šta Krumpi kaže, poklapa se :dada

Re: "skripi" zubicima

15 svi 2011, 09:00

Moj je mali skripio zubima dobre 2 godine i samo od sebe je prestalo isto zubarica rekla da su zubici ok a ak ce to nastaviti i kad dodju trajni zubi onda bi stavila porculan na zube da ih ne ostecuje

Re: "skripi" zubicima

15 svi 2011, 09:13

I svi to puste da prode samo od sebe?
Kod nas znam da se napravi nesto kao aparatic protiv skripanja, ne ceka se da prode tek tako.

Edit: zapravo to uopste nije aparat nego onakvo slicno sto boxeri imaju :ajme

Re: "skripi" zubicima

15 svi 2011, 09:20

Mak je napisao/la:I svi to puste da prode samo od sebe?
Kod nas znam da se napravi nesto kao aparatic protiv skripanja, ne ceka se da prode tek tako.

Edit: zapravo to uopste nije aparat nego onakvo slicno sto boxeri imaju :ajme

to štiti zube, ne miče uzrok škrgutanju-mislim da se zovu udlage za burksizam il nekako tako (sad kad ispadne da sam skroz promašila :hahaha :hahaha )
ako je to prolaznoga karaktera, ja nebi stavljala to djetetu u usta. Ako nije to baš konstantno i ne djeluje na zube. :dunno

Re: "skripi" zubicima

15 svi 2011, 10:45

Rekli su da je to u djecijoj dobi najnormalnije skripanje zubicima i da je to faza koja prodje eto kod nas je proslo i sad je super HVALA BOGU :)

Re: "skripi" zubicima

15 svi 2011, 19:49

udlage za burksizam


bruksizam

Iščitala sam o njemu kad me zanimalo za klinku, u toj jednoj fazi kad me jeza hvatala i činilo mi se da će sve zube samljeti u pepeo i prah i zagušiti se njima u snu, ali sam se uhvatila za ono da je to kod jednog velikog broja klinaca jedna normalna faza koja će proći, a ponavljam, zubi su joj, za sada, savršeni. To što se tiče udlage i bruksizma.

Re: "skripi" zubicima

24 svi 2011, 09:18

I moj bučo tu i tamo u snu škrpi zubima,sad ima 4,počelo unatrag cca pola- do godinu dana

Re: "skripi" zubicima

24 svi 2011, 18:33

Onda ima nade i za nas :znoj

Moj malac ima tri godine i zadnjih 4 mjeseca jako skripi sa zubicima dok spava. I ja imam osjecaj, bas poput Duge, da ce si zube samljeti i progutati, a da ne pricam koliko me zvuk skripanja nervira.

Re: "skripi" zubicima

09 lip 2011, 13:15

postavila sam temu i nema me - ispricavam se :mrgreen

ne znam sto je bio razlog, ali evo vec nekih 2-3 tjdna nema skripe kad se spava.
mozda su neka vanjska dogadanja utjecala, tih dana joj je bio rodjendan, bas uzbudjenja..
pratit cu, hoce li biti opet, kada budu neki vazni dogadaji ..

hvala na ovim info.. :mah
Odgovori