Sada je: 29 ožu 2024, 07:25.

Pitanja, kako poceti pretrage br.2

Sve u vezi s problemom neplodnosti. Tu smo da zajedno otvorimo put našim bebicama!

Moderator/ica: Floribunda

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ruzicabon » 08 tra 2011, 15:24

Ne znam gdje zivis ali od nas ih ima u ljekarnama, ako ne nadjes mozes da narucis preko interneta.Neke moje prijateljice ih piju i zaista su dobre.Maticna mlijec je ok ali njoj treba nesto duze vremena da podigne imunitet tako da jesi na dobrom putu i s tim.U svakom slucaju raspitaj se o klinikama koje se bave humanom reprodukcijom u tvojoj blizini, odluci se za jednu i naruci se za razgovor s lijecnikom jer obicno od prvog razgovora do postupka prodje dosta vremena. :mah
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la idana » 09 tra 2011, 10:40

Ja sam iz Bosne a sada zivim s muzem u Italiji.
Vec imamo u jednom centru za sterilitet(rade sve) zakazan razgovor za 29 juni, a poslije tog razgovora cula sam da se ceka i do 2 god za dalji tretman. A to mi je dugo cekati i nemam pojma sta u meduvremenu jos napraviti uraditi, pokusati.........
idana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 07 tra 2011, 09:49

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ruzicabon » 09 tra 2011, 21:00

Dvije godine je stvarno dugo, zasto se toliko ceka?Mozda te ipak prime nesto ranije.Do tada poradi na imunitetu radi CIN-a i HPV-a i iscitaj malo forume, ima dosta zanimljivih tema o prehrani, cajevima LH trakicama za dokazivanje ovulacije isl.Imas gore trazilicu koja ce ti pomoci pronaci teme ako gdje zapne reci pomoci cemo ti. :kiss
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la idana » 13 tra 2011, 17:07

Ceka se dugo jer su liste cekanja duge a ovdje ici privatno puno puno kosta.Tako mi ne preostaje nista drugo nego cekati na red.29.juna imamo zakazan razgovor, pa budemo vidjeli sta ce nam reci.A ja cu u meduvremenu uraditi sto god budem mogla.Hvala na savjetma............
idana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 07 tra 2011, 09:49

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ančica28 » 13 svi 2011, 15:05

Drage moje,
jučer mi je prijateljica bila kod ginića jer ne može ostat trudna i rekao joj je kako uzrok može biti u tome da ima ranicu na maternici (koju će joj spaljivat) pa bi onda ubrzo ostala trudna. Nikad nisam čula kako bi ranica na maternici mogla biti izravan uzrok neplodnosti :conf . Pa i ja sam je imala i riješila davno i mislim da to nema nikakve veze. Također joj je rekao kako ima tzv spiralnu maternicu. Nikad čula za to, pogledala na netu i nema toga! Ej doktori, :strah
Majka jednog sina...
Avatar
ančica28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1036
Pridružen/a: 15 pro 2009, 21:25
Lokacija: sjever

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la nevenera » 13 svi 2011, 20:04

jel možda mislio na sedlastu? :dunno
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ančica28 » 13 svi 2011, 20:45

Ma nemam pojma, sutra će doći k meni pa ću je pitati. I ja imam sedlastu maternicu, al to nije razlog neplodnosti.
Majka jednog sina...
Avatar
ančica28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1036
Pridružen/a: 15 pro 2009, 21:25
Lokacija: sjever

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la tamara1981 » 14 svi 2011, 21:25

Ančice,jel ti rekla prijateljica o kakvoj je maternici riječ?Ja sam na netu našla samo ˝uvrnutu˝ maternicu i to na nekom forumu,ali za spiralnu nema ništa
D-2008.
˝Nikad nisi prestar da sebi postaviš jos jedan cilj ili da sanjaš još jedan san˝
International Asherman´s association
Avatar
tamara1981
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2136
Pridružen/a: 07 kol 2009, 22:35
Lokacija: osijek

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ančica28 » 15 svi 2011, 10:58

Jučer smo razgovarale. Bila je kod privatnika kod kojeg sam i ja znala ići i da, riječ je o sedlastoj maternici, točno to je i on meni rekao, te rekao joj je kako će je stavit na ciljane nakon što joj spali ranicu na maternici. Po meni je to gubljenje novca ako nikad nije imala problema s upalama i papa testom. Ne vidim tu nikakakav konkretan uzrok neplodnosti, niti joj je provjeravao ovulaciju, niti spomenuo hormone, prohodnost. Jedino je muža poslao na pregled. Rekla sam joj neka svakako pita za drugo mišljenje. Problem je da nema karton kod nijednog ginekologa i sve mora radit privatno :roll
Majka jednog sina...
Avatar
ančica28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1036
Pridružen/a: 15 pro 2009, 21:25
Lokacija: sjever

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ruzicabon » 17 svi 2011, 00:27

Ancice reci joj da je krajnje vrijeme da si otvori karton kod soc.ginekologa i krene u pretrage jer kako i sama kzaes ovaj ce je iscijediti dok uopce postavi dijagnozu :roll
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ruzicabon » 09 lis 2011, 19:44

podizem i ovo za pocetnice koje nas samo citaju zasad ;) :mah
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: Jesen stiže,dunjo moja....

PostPostao/la LJUBAV » 25 lis 2011, 18:15

Bog cure!! Ne znam jel sam na pravom mjestu za ovo pitanje!!

Koliko je potrebno napraviti razmak nakon blago stimuliranog postupka za novi pokušaj?
LJUBAV
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 14 srp 2010, 17:33

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ruzicabon » 25 lis 2011, 19:15

Ne znam sta tocno podrazumijevas pod blago stimuliranim, ako je samo klomifen mozes skoro svaki mjesec ici uz kontrolu naravno dali se slucajno pojavila cista, a ako si primala injekcije gonala menopura merionala onda je dobro pauzirati bar 2-3 ciklusa, no najbolje ce ti odgovoriti tvoj lijecnik.Sretno draga i javi se kad krenes :kiss :luv
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la LJUBAV » 25 lis 2011, 21:39

Hvala Ružo!!!!
Nekoliko menopura i femara, mislim da su tri, četri mjeseca dovoljna. javim se!!
pusa!!
LJUBAV
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 14 srp 2010, 17:33

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ruzicabon » 25 lis 2011, 22:13

onda 3 dosta, pocni ti vec ugovarati ;) :kiss
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: pokusaj 6.

PostPostao/la pingo95 » 11 stu 2011, 20:27

eh ovako prvo lijep pozdrav svima ja sam nova....i trebali bi mi vasi savjeti...ovako znaci vec tri godine uzalud radimo ja i moj dragi na bebici ali nikako ja sam imala jednu trudnocu(blinghet ovium)koja je zavrsila kiretazom...nakon toga isla sam na preglede sve je u redu svaki mjesec imam redovitu mjesecnicu i ovulaciju ali nikako da opet ostanem trudna...vec sam izludila skroz nikad nisam dobila objasnjenje zasto se desila takva trudnoca kad tvrde da sam potpuno zdrava i papa test sam radila dva puta i sve je bilo ok nikad nikakve gljivice ni upale nisam imala...ovaj mjesec sam se ponadala cak mi je i kasnilo cetri dana i radila sam test i crtica je bila jedva vidljiva al to ipak znaci da je pozitivno sta ne???i nakraju jucer dobijem i obilna je ko i svaki mjesec...moj ginekolog misli da je doslo do spontanog al moram jos na pregled jer nije siguran....ljudi sta da radim vise? :dunno
pingo95
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 11 stu 2011, 20:08

Re: pokusaj 6.

PostPostao/la nevenera » 11 stu 2011, 20:31

trebalo bi se obratiti MPO doktoru, nek ti ginekolog da uputnicu, ili kod privatnog. morate napravit kompletnu obradu, kako ti, tako i tm.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ruzicabon » 11 stu 2011, 21:02

Pisi nam na "sta ste na radile do sada i koliko traje vasa borba" koje ste sve pretrage do sada radili ti i tm do sada i kakvi su rezultati.
I kako rece nevenera najbolje bi bilo konzultirati nekog MPO-ovca, mozda vam predlozi dodatne pretrage koje ce pokazati gdje je problem jer on ocito postoji. :hug
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: Pojmovi u postupku liječenja neplodnosti parova

PostPostao/la zdenka » 04 sij 2012, 00:39

BOK SVIMA!Evo da se prvo predstavim ja sam Zdenka i nova sam na forumu imam 23 godine i već sam 3 godine u braku i želim ostati trudna a to mi nikako neuspijeva.Obožavam djecu i želim imati svoje ali neide zanima me dali netko znam što da napravim i kome da se obratim da meni i mom mužu pomogne....ako netko nešto zna bila bih jako zahvalna da mi kaže neki koristan savjet....
zdenka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 04 sij 2012, 00:25

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ruzicabon » 04 sij 2012, 03:05

Zdenka za pocetak dobro nam dosla i sto prije ostala trudna kako mi to kazemo.Napisi nam ako zelis nesto vise o sebi/vama na topicima za predstaljanje o tome jeste li prosli ikakve pretrage isl.Ako niste prvi korak je razgovor s ginekologom o tome.Do tada procitaj malo teme na ovom pdf-u, najprije ovu na koju sam premjestila tvoj post a onda i o LH trakicama za utvrdjivanje ovulacije jer ne bi bilo zgoreg probati ako vec nisi. :mah
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la zdenka » 06 sij 2012, 21:14

Radila sam pretrage i papa test kog svoje ginekologice,ali ona mi ništa konkretno nije rekla osim da imam policistićne jajnike.

Sad sam se za ponedjeljak narućila kod privatnog ginekologa u polikliniku SUPER NOVA .
zdenka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 04 sij 2012, 00:25

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ruzicabon » 07 sij 2012, 02:06

Imamo tu na formu temu o PCOS, cure su puno pisale o svemu vezanom za to pa obavezno procitaj.
Da li je tvoj muz radio spermiogram?
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la zdenka » 08 sij 2012, 18:48

Da je ali nije baš nalaz bio zadovoljavajući mora ga opet ponoviti.
zdenka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 04 sij 2012, 00:25

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la tamara1981 » 09 sij 2012, 11:38

Imam0 i temu 0 vitaminima,mineralima itd.za p0pravljanje spermi0grama.Ak0 se j0š ne snalaziš 0stavit ćem0 ti link0ve.Sl0b0dn0 nam piši i na drugim temama,nadam se da ćem0 se ug0dn0 družiti :dada
D-2008.
˝Nikad nisi prestar da sebi postaviš jos jedan cilj ili da sanjaš još jedan san˝
International Asherman´s association
Avatar
tamara1981
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2136
Pridružen/a: 07 kol 2009, 22:35
Lokacija: osijek

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la tamara1981 » 09 sij 2012, 11:46

Htjed0h j0š napisati,ja sam 0d sv0je ginek0l0ginje tražila uputnicu za d0kt0ra k0ji se bavi baš s nepl0dn0sti.0ni ipak rade pretrage k0je su vezane isključiv0 za tu pr0blematiku i već p0 dif0ltu šalju gdje treba.
Želim ti pun0 sreće i da brz0 p0staneš mama
D-2008.
˝Nikad nisi prestar da sebi postaviš jos jedan cilj ili da sanjaš još jedan san˝
International Asherman´s association
Avatar
tamara1981
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2136
Pridružen/a: 07 kol 2009, 22:35
Lokacija: osijek

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la lulamae » 27 vel 2013, 00:22

Pročitala sam ovu temu od početka (više-manje)..planiram pročitati i ono prije (gdje je stavljen link) kad uhvatim malo više vremena..za sad vas molim da mi odgovorite na pitanje, ako mi možete pomoći...
zanima me da li se na spermiogramu može vidjeti da li je pozitivan ili negativan na ureaplazmu i koliko košta spermiogram?da li se to inače radi kod urologa i koliko dugo se čeka na red u bolnicama?Te koliko to košta kod dr.Lučingera..nikako ne mogu naći njegovu web stranicu...
hvala puno
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ruzicabon » 27 vel 2013, 00:48

http://ivf-centar.hr/naslovnica/tag/fro ... inger.html
ovo je link Lučijeve klinike ali nemaš tu puno info.
mi smo radili na uputnicu soc.gin. i kod nas u bolnici i na Vuk Vrhovcu, kad smo na početku priče u našoj bolnici plaćali spermiogram koštao je cca 200 kn.
No iz samog spermiograma se ne može vidjeti da li je pozitivan na ureaplazmu potrebno je napraviti bakteriološku obradu urina i ejakulata.O tome možete razgovarati i sa tvojim ginekologom i/ili sa liječnikom opće prakse tvog muža da vam daju potrebne uputnice.
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la lulamae » 27 vel 2013, 03:00

Puno hvala..
Mislila sam da se to usput moze napraviti kad se vec radi spermiogram..
Dakle,to moramo posebno..kod urologa?
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la ruzicabon » 27 vel 2013, 04:35

mi smo te bakteriološke radili kod nas u ZZJZ na uputnicu kao i briseve uretre, uputnice smo dobili od liječnika opće prakse, no u svakom slučaju dobro bi bilo da posjeti i urologa.
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: Pitanja, kako poceti pretrage br.2

PostPostao/la lulamae » 27 vel 2013, 16:45

hvala na odgovorima...
danas sam dobila nalaze T4 i TSH..doktorica me slala radi aritmije...e sad..TSH mi je 4,9 a pise da je normalno 0,4-4,2 i na netu sam nasla ovo:
TSH – tireotropin, hormon štitnjače. U žena su česti poremećaji rada štitnjače, a smatra se da već blago povišenje TSH, iznad 4 µIU/mL, smeta zanošenju, te da je potrebno snižavanje.

Ovo sam saznala dakle sasvim usput,nevezano za plodnost..da li bi trebala napraviti cijelu pretragu svih hormona i gdje?
hvala
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

PrethodnaSljedeća

Natrag na Neplodnost

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.

cron