Sada je: 29 ožu 2024, 06:55.

Dojke/grudi u trudnoci

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Dojke/grudi u trudnoci

PostPostao/la Arkana10 » 25 ožu 2009, 23:13

Ljepo je ela napisala. Ne mora nista znaciti. Desavaju se promjene u toku trudnoce. ne brini.
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: Dojke/grudi u trudnoci

PostPostao/la baby_love » 25 ožu 2009, 23:22

da da ..hormoni divljaju ..u drugom si stanju ....stoga opusti se :dada
Avatar
baby_love
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 47
Pridružen/a: 02 lip 2008, 18:33

Re: Dojke/grudi u trudnoci

PostPostao/la mare83 » 26 ožu 2009, 07:59

mene su u prvoj trudnoći na početku užasno bolile grudi, nisam ih smila ni dotaknut (moja mater je dala komentar: možda imaš rak dojki), a tad smo već znali da sam trudna. Nisam tila niti razmišljat o tome, i začudila me s tim komentarom. Grudi su mi se povećale, potamnile, bradavice pred kraj trudnoće su bile bolne, ćak me i odjeća koju sam nosila iritirala, morala sam gledat šta mi od materijala paše a šta ne. Imala sam osjećaj da me grebe. I strije sam dobila po njima, al ništa strašno, ni ne primjete se. A u protekloj i ovoj trudnoći nije me bolilo nego tek od 30 tjedna bi me samo bradavice počele bolit, baš grozan osjećaj
Avatar
mare83
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 135
Pridružen/a: 25 vel 2009, 12:39

Re: Dojke/grudi u trudnoci

PostPostao/la lara23 » 01 vel 2011, 15:47

dana33 je napisao/la:Pozdrav svima.
Molim Vas da mi pomognete sto prije.
Neki dan sam saznala da sam trudna ,na UZV pregledu je sve bilo ok.Trebam na kontrolu za 2 tjedna.
Dojke su mi bile jako bolne i napete do prije 2 dana,tacnije do preksinoc.Sad je sve prestalo,skoro da me nikako ne bole,tj.bole sve manje i manje.Jel to znaci da nest nije ok :conf .
Please molim odgovor HITNO.


Meni se ovo isto događa, isto se brinem...može li me netko umiriti? please:(
lara23
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 01 vel 2011, 15:40

Re: Dojke/grudi u trudnoci

PostPostao/la MON » 01 vel 2011, 18:16

Lara, dobro nam došla i čestitam na trudnoći :buket

Što se tiče smanjenja boli dojki - to je sve jako individualno i ne moram baš ništa značiti.

koliko si trudna? kad ideš na kontrolu?
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Dojke/grudi u trudnoci

PostPostao/la lara23 » 01 vel 2011, 22:08

tek 5. tjedan...bila sam kod gin. odmah da mi potvrdi:)...idem ponovno za 2 tjedna, tako je rekao...

ma hvataju me paranoični strahovi, a onda sam opet ljuta sama na sebe što se uzrujavam tako umjesto da uživam i budem sretna...sad sam maloprije kukala mami, ona kaže da se nemam što brinut...
lara23
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 01 vel 2011, 15:40

Re: Dojke/grudi u trudnoci

PostPostao/la MON » 02 vel 2011, 10:35

Znam da se teško opustiti, ali bar probaj :hug

Držim figeeee!!!
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Dojke/grudi u trudnoci

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 02 vel 2011, 10:49

Moje su goleme. Inače imam velike D košaricu, a sad preko E idu već.
Fora su, tvrde, ali jako bole. No na bol sam navikla jer mi je to redoviti PMS simptom.
Stvarno su goleme kad ih gledam u ogledalu. Ne mogu vjerovati da sam to ja a i inače ih imam velike - možete si misliti na kaj to liči.
Isto su mi i bradavice narasle dosta, i potamnile.
inače imam ciste u dojkama (PCOS i estrogensko testosteronske oluje) pa me i dalje te ciste bole.
No ne zabrinjavam se. Trebala bih na UZV dojki da vidim je li sve ok i to je to.

Općenito mi je prvo tromjeseće super.
Malo mi je bilo zlo koje popodne, malo sam emotivnija nekad živčanija, te cice moje i apetit mi pada sad a nije ni bio naraso nešto. Uglavnom prva liga za sad. Još da počnem vježbati i meni super. I da mogu raditi do kraja.

Mažem si trbuh, stuk i cice 2 puta dnevno sa uljem i tonikom svojim (prirodna kozmetika, aromaterra ili od centra cedrus možete naručiti)
Inače od puberteta imam strije po cicama jer su mi varirale svaki mjesec po broj i pol u PMS-u (fibriocistična bolest dojki, povezano sa estrogenom), a trbuh mije uvijek bio mršav i ravan bez kože, sala i nadam se da će sad lijepo rastezati i polagani rasti bez naglih pomaka. Za sad je tako.
Izgledam ko da imam pivsku škembu, nisam baš navikla na sebe tako. Al to su sitnice.

Pozz
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Dojke/grudi u trudnoci

PostPostao/la Alexa24 » 18 sij 2013, 01:33

ovako, mjesecnicu sam imala 28, plodni dani su mi 9-14, a grudi su me poćele boliti 15, dali je moguće da simptom trudnoce zapoćnu tako rano,? ukoliko sam trudna, ili su mi hormoni totalno prolupali, slićnu bol dobivam odprilike 5 dana prije mjesecniće, ovaj put je bol malo uranila.
Alexa24
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 18 sij 2013, 01:18

Re: Dojke/grudi u trudnoci

PostPostao/la Lana&beba » 20 sij 2013, 09:44

Drage moje, mene su u 1. trudnoći cice toliko boljele da sam se čak naručila kod gin jer sam mislila da imam rak ili nešto tako grozno, ni pomišljala nisam da sam trudna :roll , ni spavati nisam mogla koliko me boljelo. Kad se uskoro pojavio plusić na testu, sve mi je bilo jasnije (tako da je onaj zakazani termin kod gin iskorišten za prvi trudnički pregled :dada ).
U ovoj trudnoći ne bole ni upola toliko, a ni povečale se nisu nešto strašno i još uvijek nosim svoj stari grudnjak, dok sam u prvoj trudnoći ubrzo prešla na broj veći.
Svaka trudnoća, svoja priča.
slikaslika
Avatar
Lana&beba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 711
Pridružen/a: 29 stu 2012, 14:00
Lokacija: little piece of heaven

Re: Dojke/grudi u trudnoci

PostPostao/la Mary5 » 20 sij 2013, 14:47

Meni se nisu nesto osobito povecale, osim sto su bolne na dodir, i primjetila sam da su mi tamnije bradavice... posto imam male grudi ionako,ne vjerujem da ce nesto posebno narasti tako da smatram da mi nije potrebno nikakvo mazanje kremama :)
24.06.2013 Gabriel <3
Avatar
Mary5
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 563
Pridružen/a: 07 sij 2013, 19:23
Lokacija: ŠI

Re: Dojke/grudi u trudnoci

PostPostao/la davegahan » 10 lip 2013, 10:37

Cure, help!

Trudna sam nekih 5tjedana- pozitivan je test dva puta,menge nema...još nisam bila kod ginića jer ,e naručila tek 17. tog , veli da je prerano...Zadnjih 3 tjedna me užasno svrbi lijeva dojka - bradavica i dio s vanjske strane , a prije 3 dana se pojavilo i crvenilo...stvarno me frka jer me ne svrbe obe, nego samo jedna...trebam li ići na uzv? jel netko možda imao slično iskustvo u trudnoći? thanks
davegahan
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 06 lip 2013, 20:42

Re: Dojke/grudi u trudnoci

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 10 lip 2013, 12:00

popričaj sa ginekologom i po potrebi neka ti da uputnicu za pregled.

grudi se u trudnoći mojenjaju i dostižu svoju punu veličinu ali i razvoj (u smislu broja mliječnih kanala i drugo).
Popratne su pojave dosta neugodne ili kod nekih manje neugodne.
svrbež može biti čest, radi širenja kože i hormonalnih promjena koža je osjetljiva, ljuska se, suhlja je.

teško je reći s obzirom da si iznjela subjektivan stav i dojam svrbeža.

no nemoj paničariti, pregledaj se.

dobrodošla na forum
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Dojke/grudi u trudnoci

PostPostao/la lenobia » 11 lip 2013, 07:39

Žene,mene moje gospođe (bradavice) zapeku svaki puta kada imam bh kontrakcije? :dunno
...semel pro semper...

slika

slika
lenobia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 372
Pridružen/a: 28 sij 2013, 16:56
Lokacija: Sisak

Re: Dojke/grudi u trudnoci

PostPostao/la Diami » 11 lip 2013, 10:05

Može biti da je povezano s hormonima. I same bh kontrakcije su donekle uzrokovane hormonima, a isto tako i otpuštanje mlijeka do određene mjere.

Ako mimo toga nemaš smetnji (crvenilo, perutanje, konstantna bol) vjerujem da nemaš razloga za brigu.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Prethodna

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.

cron