Sada je: 28 ožu 2024, 10:47.

čuvanje trudnoće

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: čuvanje trudnoće

PostPostao/la sretna mama23 » 31 srp 2009, 16:07

ja sam isto stavljala utrogestane skoro do 16tj,dao mi ih je čim je utvrdio trudnoću jer sam već prije imala spontani.Stavljala sam ih ujutro i popodne,a navečer sam popila tabletu jer mi se od njih(kad sam ih uzimala oralno)jako spavalo...
isto sam bila na čuvanju trudnoće i mirovanje uz normabele,nisam ih pila 3x na dan,nego po potrebi...ja sam radila više-manje sve,samo polako.Nisam sad ribala kadu,ni saugala,ali sam kuhala i neke lakše poslove radila ;)
ja sam to mirovanje maximalno iskoristila,spavala sam,čitala knjige,gledala tv,šetala se,čitala MAME I BEBE...
ja sam išla po onoj-držat ću se naputka svoj dr.i biti maximalno oprezna i mirna,ako se(nedaj Bože)nešto desi i pođe po krivom-ja sam dala sve od sebe da to spriječim :dada
sada sam mama tromjesečnog dečka i vjeruj mi da se svaki preležan dan i sva "muka" mirovanja isplatila...šaljem vam puse i mirujte!!!!! :srca
**radije bih živjela svoj život kao da ima Boga i umrla da otkrijem da ga nema,nego živjela svoj život kao da ga nema pa umrla da otkrijem da ga ima**
sretna mama23
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 409
Pridružen/a: 24 lip 2009, 22:16

utrogesan

PostPostao/la NEJA2007 » 26 kol 2009, 22:58

Pozdrav svima! Molim vas za odgovre i vaša iskustva...
Trudna sam 6 tjedana i u pon sam trebala na kontrolu ali danas sam prokrvarila....nije strašno puno ali ipak. Kako živim u selu pod nazivom Šibenik nisam imala gdje jel je bilo već 6 popodne nego na hitnu. Uputili su me na odjel gdje naravno ne postoji ultrazvuk pa me nije moglo pregledai nego "RUČNO". Doktor mi je dao UTROGESTAN i rekao da mirujem! Je li itko od vas koristio navedeno, nisam dobila neko objašnjenj pa sam nervoza teška. Sutra bi ujutro odmah na uzv al on mi je rekao da dođem za dan dva. nisam sama pametna šta bi napravila. Je li itko od vas imao krvarenje u prvoom tromj. kakva su iskustva!
sorry ako sam dosadna
Avatar
NEJA2007
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 16 lip 2009, 16:06
Lokacija: šibenik

Re: utrogesan

PostPostao/la MON » 26 kol 2009, 23:02

Neja, evo mislim da ćeš tu naći puno informacija:

viewtopic.php?f=35&t=50449&p=1743674&hilit=utrogestan#p1743674
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: utrogesan

PostPostao/la MON » 26 kol 2009, 23:08

I da - nisi draga dosadna, nikako...nadam se da će sve proći ok :hug
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: utrogesan

PostPostao/la MMI » 26 kol 2009, 23:11

nisi dosadna..ali isto sutra otiđi na jedan privatni uzv i pregled.zlu ne trebalo
mislim da je dosta cura sa foruma imalo takvih problema u početku trudnoće pa je sve dobro završilo.sada ti ne treba dodatno nerviranje :mah
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: utrogesan

PostPostao/la NEJA2007 » 26 kol 2009, 23:11

hvala vam cure
Avatar
NEJA2007
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 16 lip 2009, 16:06
Lokacija: šibenik

Re: utrogesan

PostPostao/la mamuška » 27 kol 2009, 00:52

pusa :kiss
samo sam svratila da kažem da će sigurno biti sve u redu.. i ne živcirati se... :mah
Avatar
mamuška
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1684
Pridružen/a: 23 srp 2008, 12:49
Lokacija: oko-lica metro-pole

Re: utrogesan

PostPostao/la Tulip » 27 kol 2009, 11:47

Neja, ja koristim utrogestan od samog pocetka 200 mg 3 puta dnevno (zbog IVF-a) i imala sam manje krvarenje prije 3 sedmice i nastavila da ga pijem. Samo se ne sikiraj i otidji kod privatnika da smiris savjest...
Mamina maza 5.2.2010.
Palčica- anđeo sa greškom 13.6.2012.
Dupla sreća D&N 3.9.2014.
Avatar
Tulip
Ima najljepši pogled na cijelom svijetu
 
Postovi: 1529
Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:33

Re: utrogesan

PostPostao/la NEJA2007 » 28 kol 2009, 13:50

sinoć sam bila privatno na 3D/4D uzv i kaže doktorica da je plod u redu maliiiiii je to je nekih 5 tjedana trudnoće i da 90% krvarenja završi dobro. Sad sam mirnija al isto mirujem kao bubica!
Puno hvala čujemo se!
Avatar
NEJA2007
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 16 lip 2009, 16:06
Lokacija: šibenik

Re: utrogesan

PostPostao/la MON » 28 kol 2009, 14:17

Odlično Neja!!! :zivili

Ja ću sad probati spojiti ovaj topic s čuvanjem trudnoće...
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: čuvanje trudnoće

PostPostao/la supermen » 01 ruj 2009, 22:28

Imala sam dvije uredene trudnoće i ostala trudna u 39-oj godini. Krvariti sam počela u 5-om tjednu (pravo krvarenje s ugrušcima) i na odjel sam došla kao da će napraviti kiretažu ali je srce kucalo i dobila sam Dabrostone tbl uz npreporuku ako budem imala bolove da se hitno javim. Preporučeno mi je mirovanje. Ja sam stalno krvarila po malo a u 16 tjednu je postavljena diijagnoza- Placenta praevia. Uglavnom ležala sm dosolovno cijelu trudnoću (išla sam samo u WC a bio mi je i takav pritisak da se nisam mogla ni sagnuti, ni stajati. U 6 mj sam jako prokrvarila i sa hitnom upućerna u bolnicu., te sam odmah dobila i željezo i.v. Uključili su me na Prepar infuzije i u bolnicu sam ostala sljedeća 3 mjeseca. Čim bi me makli sa Prepara ja bi prokrvarila i tako sam cijelo vrijeme primala infuzije. Ležala sam i na kolicima su me vodili na UZ- to je bilo jedino što su mi radili- pregledana sam samo prvi put. U 30 tjednu dobila sam Dexamethason ampule preventivno ako se beba rodi prije. Uglavnom kada sam ušla u 9 mj skinuli su me sa infuzije, opet sam počela krvariti i dogovoren je carski rez te sam bebu rodila sa 2600 g i sve je dobro prošlo.
Najteže mi je bilo što u bolnici u Splitu nisu dozvoljene posjete i osjećala sam se kao da sam u zatvoru. Moja je mlađa kći teda imala samo 16 god i u to vrijeme sam je vidjela samo jedan put. Muža i drugu kćer nisam ni vidjela i to mi je bilo strašno jer mi je bilo kao da sam kažnjena.
supermen
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 22 kol 2009, 22:12

Re: čuvanje trudnoće

PostPostao/la NEJA2007 » 02 ruj 2009, 20:54

U nedjelju sam primljena u bolnicu, krvariti nisam prestla. Na uzv je srce kucalo i ja sam bila mirnija. mirovala sam, stavljala utriće ali krvarenje nije prestalo. Jutros su me odveli na uzv i moja je maternica bila čista kao suza, bez ikakvih simptoma trudnoće, nisam morala niti na kiretažu već sam spakirala stvari i otišla kući. eto drage moje, tako je završila moja priča!!!!
Avatar
NEJA2007
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 16 lip 2009, 16:06
Lokacija: šibenik

Re: čuvanje trudnoće

PostPostao/la silki » 02 ruj 2009, 21:28

neja, draga užasno mi je žao :hug
budući da sam davno prošla isto što i ti sada prolaziš, osim što su mene kiretirali, znam da nema riječi koje te mogu utješiti.
ako ti je lakše piši. ostani tu na forumu.
kad se oporaviš i dobiješ zeleno svjetlo od srca ti želim jedan plusić i da cijela trudnoća prođe školski!
drži se!
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: čuvanje trudnoće

PostPostao/la MON » 02 ruj 2009, 21:55

Neja :hug

Jako mi je žao i srce mi se steže od tuge. Znam da te ne mogu utješiti, ali šaljem ti virtualne zagrljaje.

Kada sam i sama kroz to prolazila prije godinu i pol dana, puuno mi je pomoglo "druženje" na forumu, posebice na pdf-u Nepolodnost, gdje se nitko nije plašio mojih suza, ljutnje, tuge.

Želim ti da što prije prođe ovo najbolnije razdoblje, te da nam osvaneš s osmjehom i plusićem. :kiss

Drž se...
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: čuvanje trudnoće

PostPostao/la mrvica4 » 02 ruj 2009, 22:20

Draga Neja, i sama sam prošla to isto prije 4 mjeseca. Znam da nema riječi koje te mogu utješiti, ali forum i sve cure su mi pomogle više od ičega. Sada se zajedno s njima veselim, i nadam jednom velikom plusiću uskoro. Naravno, ja sam imala i kiretažu, a ti čim budeš spremna, moći ćeš u nove pobjede. Možda jedino utješno, je to što kod ab completus, možeš, ajmo reć pa odmah po plusić, ne treba prolaziti ono nekoliko mjeseci. Držim fige od srca, svima nama, da se uskoro nađemo na novom topicu "ljetne mame i bebe"... :kiss
Avatar
mrvica4
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 220
Pridružen/a: 29 ožu 2009, 23:09
Lokacija: Kaštela

Re: čuvanje trudnoće

PostPostao/la ruzica18 » 28 srp 2010, 09:56

Ovako je sve započelo kod mene...prva tri mjeseca bilo je sve u redu, nije bilo povračanja, niti ničega. Došla sam na pregled kod ginekologice i ona je rekla da je sve u redu sa bebom i da imam ranicu dolje i dala mi utrogestan 1*na većer stavljati u rodnicu. Nisam smjela imati spolan odnos i nisam ga imala...na drugom pregledu rekla je možeš imat i imala sam i nakon toga se pojavila sukrvica...nakon par dana stalno mi je išao smeđi iscjedak i bojala sam se i rekla sam pričekat ću još koji dan. Bila sam u 18 tjednu trudnoće i kao da sam dobila mengu (niti smeđe niti krvavo) i odmah otišla na hitnu. Primljena sam i dobila sam 3 puta na dan po dvije tablete stavljati u rodnicu. Nakon 4 dana sam ih prestala koristiti. Drugi dan u bolnici sam dobila temperaturu 39,2 i počela povračati. Nisu znali od čega. Jedna izvrsna ginekkologinja me pregledala i ustanovila da imam problem sa desnim bubregom. A mene je to boljelo jako još i prije, ali svi su govorili to ti se širi pa te zato boli. Za bubrege nisam dobila nikakve tablete, jer imam problem sa gastritisom i sada pijem puno uvinog i čaja od brusnice. Propisano mi je mirovanje. Probala sam jućer otići u malu šetnju no vidim da ne mogu već zaista moram mirovati.
Zanima me da li mogu uzeti lupocet ili panadol kad me prime jaki bolovi. U noći me toliko bolilo da nisam znala što da radim pa sam popila panadol? :dunno
Avatar
ruzica18
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 99
Pridružen/a: 20 tra 2010, 09:20

Re: čuvanje trudnoće

PostPostao/la IINA » 28 srp 2010, 10:02

Možeš i Lupocet i Panadol i sve na čemu piše da je
paracetamol, no za bubreg teško da će ti pomoći.
A o čemu se radi? Ako je upala, morala bi svakako na antibiotik.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: čuvanje trudnoće

PostPostao/la ruzica18 » 28 srp 2010, 10:16

IINA je napisao/la:Možeš i Lupocet i Panadol i sve na čemu piše da je
paracetamol, no za bubreg teško da će ti pomoći.
A o čemu se radi? Ako je upala, morala bi svakako na antibiotik.

Ne smije mi dati antibijotik, jer imam gastritis i reflux želuca, preosjetljiva sam na lijekove. Rekla je piti puno tekučine, a sad ćemo vidjeti šta će biti. Nadam se dobrome.
Avatar
ruzica18
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 99
Pridružen/a: 20 tra 2010, 09:20

Re: čuvanje trudnoće

PostPostao/la MON » 28 srp 2010, 10:22

ružice, prvo da ti zaželim dobrodošlicu i čestitam na trudnoći :srca

žao mi je da se toliko patiš, no ima iina pravo - ako je upala i ako je bubreg ugrožen, onda trebaš dobiti antibiotik. nije nužno da ga dobiješ u obliku tableta ili pilula s obzirom na gastritis i refluks. mogu to biti i injekcije ili kroz infuziju.

no naravno, ti imaš svoju liječnicu i vjerujem da te ona dobro savjetuje i liječi. mi samo razmišljamo na glas jer ti želimo najbolje :dada

što se tiče sredstava protiv bolova, iina ti je već rekla. ali ne bi bilo loše da se i za to savjetuješ sa svojom doktoricom. bar ju nazovi.
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: čuvanje trudnoće

PostPostao/la ruzica18 » 28 srp 2010, 10:46

Hvala! Nadam se da znaju u bolnici što rade, jer je mokraća bila sterilna, a zašto to tako boli nemam pojma iskreno. Nadam se da će proći. Svaki doktor kaže nema boljeg lijeka od puno tekućine. A očito ti antibiotici štete u trudnoći. Samo molim Boga da sve bude u redu. :mah
Avatar
ruzica18
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 99
Pridružen/a: 20 tra 2010, 09:20

Re: čuvanje trudnoće

PostPostao/la IINA » 28 srp 2010, 10:48

ruzica18 je napisao/la:
IINA je napisao/la:Možeš i Lupocet i Panadol i sve na čemu piše da je
paracetamol, no za bubreg teško da će ti pomoći.
A o čemu se radi? Ako je upala, morala bi svakako na antibiotik.

Ne smije mi dati antibijotik, jer imam gastritis i reflux želuca, preosjetljiva sam na lijekove. Rekla je piti puno tekučine, a sad ćemo vidjeti šta će biti. Nadam se dobrome.

Gle, ak je upala antibiotik moraš dobit.
Upala bubrega u trudnoći je opasno stanje.
A antibiotik se može davati i inrtavenozno i injekcijama, pa se tako
izbjegne želudac. :dunno
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: čuvanje trudnoće

PostPostao/la IINA » 28 srp 2010, 10:50

A sad tek vidim da ti je MON napisala isto.
Možda je u pitanju kamen, ako nije upala, no s obzirom
da imaš visoku temperaturu, ne znam. :dunno
Jesu ti radili uzv bubrega?
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: čuvanje trudnoće

PostPostao/la ruzica18 » 30 srp 2010, 14:34

Radila sam i malo je povećan taj bubreg. I opet sam dobila smeđi iscjedak (to mi je tamno smeđi, ne krvavi) i malo se izlije pa prestane. Sad sam opet u bolnici sa laptopom u ruci. No UZV je u redu i nisam otvorena, ali pošto imam ranicu i osjetljivija sam onda mi valjda svaka promjena smeta. :dunno
Avatar
ruzica18
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 99
Pridružen/a: 20 tra 2010, 09:20

Prethodna

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 7 gostiju.