Sada je: 29 ožu 2024, 07:13.

Rodilište VINOGRADSKA

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la sunce mamino » 07 lip 2011, 16:02

snowwhite je napisao/la:Ne znam tog jok...
Meni grbavac bio i prvi i drugi put :mrgreen
sad mi je skratio porod valjda za 5h :klanja. Fakat je super.

A ak se zalomi ludjos a ne znam kak reagirati. Ja ionako slijepo slijedim njihove upute pa nema razloga za takve komentare :dunno


jel to onaj crni zgodni tip, s naočalama
sunce mamino
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 42
Pridružen/a: 06 tra 2011, 15:43

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la snowwhite » 07 lip 2011, 16:22

Da :wink
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la katarina0811 » 09 lip 2011, 18:59

dakako da posotji apartman ali je sakriven tamo di zene pripremaju za operacije cisti i tako toga....ali ako ste procitale moju pricu...ukratko ostala sam bez maternice pri porodu u vinogradskoj bolnici i br. dva umrlo mi je dijete za vrijeme poroda,....pa me gopoda U ZNAK ISPRIKE smjestila u taj APARTMAN ....izgleda da postoje ali samo za ovakvo nesto kad se dogodi
katarina0811
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 18
Pridružen/a: 01 tra 2011, 16:14

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la newyork » 06 srp 2011, 15:48

citajuci vase postove imate dobra iskustva sa vinogradskom,meni je ginek preporucila isto tu da rodim,imam pitanje u vezi carskog reza,da li se moze traziti na zadnjim pregledima i da li oni to rade bez obzira ako nije potrebno,npr.ako dijete nije okrenuto na zadak?????pls ako itko zna da mi odgovori!
newyork
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 33
Pridružen/a: 24 lip 2011, 21:11
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la snowwhite » 06 srp 2011, 16:06

ne rade carski po dogovoru
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la newyork » 06 srp 2011, 16:16

a jel mjere dimenziju zdjelice???u zadnjim tjednima trudnoće??
newyork
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 33
Pridružen/a: 24 lip 2011, 21:11
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la snowwhite » 06 srp 2011, 17:24

newyork je napisao/la:a jel mjere dimenziju zdjelice???u zadnjim tjednima trudnoće??

kolko ja znam mjere tek kad dođeš na porod.
ako misliš da je potrebno ranije konzulktiraj se s liječnikom. stvarno su svi ok
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la newyork » 06 srp 2011, 17:46

hvala ti,pitat cu kad odem u trudnicku u vinogradsku.u strahu sam vreli citajuci sve ove postove moram se debelo pripremiti :ajme
newyork
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 33
Pridružen/a: 24 lip 2011, 21:11
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la skorpionka » 08 srp 2011, 09:15

Carski u dogovoru s trudnicom a bez medicinske indikacije je, ako izuzmemo privatno rodilište, obično deal koji je u domeni USKOK-a (zamjena para za uslugu). Stoga, na ov0om forumu nema savjeta tog tipa.

Newyork, što se tiče medicinske indikacije nesrazmjera bebe i zdjelice, to je nešto što treba utvrditi ginekolog pa je najbolje da to pitanje prodiskutiraš sa svojim ginekologom. :mah
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la newyork » 08 srp 2011, 21:03

skorpionka,postavljam pitanje možda je netko prosao tu situaciju pa mi može dati odgovor,ako tebi to smeta ne moras odgovarati :mah
newyork
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 33
Pridružen/a: 24 lip 2011, 21:11
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la mamashnita od noje » 08 srp 2011, 21:09

new york, postavljas isto pitanje na pet razl. topica i svuda dobivas iste odgovore - jedine moguce.
i
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la mašnica » 13 ožu 2012, 09:00

Čujem da su u Vinogradskoj radovi, u kojoj su fazi, ima li netko info?

Hvala!
mašnica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 25 sij 2010, 11:52

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la marinela » 14 ožu 2012, 21:31

Ne znam za radove, ali znam da su prepunjeni
mene prošli tjedan odbili primit, i poslali u drugu bolnicu
slika
Avatar
marinela
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1117
Pridružen/a: 04 vel 2012, 11:18

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la gilakova » 30 svi 2012, 18:13

Sve se tamo pokvarilo...čim uhvatim vremena pišem
slika
Avatar
gilakova
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1554
Pridružen/a: 07 ruj 2011, 09:25

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la gilakova » 02 lip 2012, 19:39

O samom porodu sam pisala pa se neću ponavljati...Uglavnom, nakon poroda su me smjestili u sobu s još dvije babinjače u kojoj nije bilo zvona za pozvati sestru što je poprilično nezgodno ukoliko ste imali epizotomiju ili ste im pukli kao ja pred kraj poroda kao bundeva, tako da morate gnjaviti cimerice koje su eventualno rodile nekoliko sati ili dan prije vas i same jedva hodaju da viču hodnikom ne bili dozvale sestru...sestre kažu da će doći pa ne dođu poduže vremena ili ako dođu donijeti kahlicu jer ne možete na wc onda taj urin ili ne dao bog nužda broj 2 stoji i čeka satima u sobi kraj kreveta dok se netko ne sjeti to pokupiti. Cimerica iz sobe se odlučila pokupiti kući dan ranije jer ju je sestra uvrijedila rekavši joj da je koza i da bi je zatukla batinom jer odbija dojiti svoje dijete. Cimerica se žalila predstojnici odjela i nastala je živa frka, tako da sam odmah ujutro svjedočila sceni u kojoj sestra plače, a ne cimerica i govori kako se na nju nitko nije žalio 20g i da se ona ne sjeća da joj je to rekla i moli je da protiv nje ne piše službenu prijavu...cimerica je bila i poprilično ljubazna i odmjerena i rekla joj da ne odbija dojiti svoje dijete nego da joj nitko nije pokazao kako treba, da su joj cice izranjavane, da je boli na izdajalicu, a nitko da joj pomogne. Sestra se toliko krivila i na kraju joj se plačući doslovno bacila oko vrata jer je želi zagrlit, jer se ona ne sjeća, jer ona voli sve bebe, jer su bebe njeni pacijenti (mi valjda nismo tako razvaljene uplašene i same) jer eto ona nema djece a uvijek je htjela imati bla bla bla...strašno za slušati, tako da je cimerica obećala da je neće službeno prijaviti i da je sve ok...kako jadno! Znači da se nije požalila usmeno liječniku, nikom ništa-tako bi pod hormonima jadna i psih.ubijena u pojam otišla doma sa svojim djetetom bez da je za ozbiljno probala dojiti...jer je nazvala muža i rekla da odmah kupi nekoliko kutija AD.
Nakon toga sam zvala sestru da me premjeste u sobu u kojoj ima zvono za sestre obzirom da ne mogu mrdnut...u novoj sobi je super funkcioniralo sa zvonom, ali sestre su i dalje bile čudne...kao prvo većina ih je mlađahna, nikad nije rodila, a sve znaju kako se doji jel. Pri tom nije bitno što svaka pokazuje na drukčiji način po principu da te uštipne za bradavicu i gurne je djetetu u usta dok ti brojiš, ne zvijezde, nego galaksije...osim toga, svaka ima i svoju priču je li dijete gladno, nije gladno, da li dovoljno jede ili ne jede...a u stvari ih nije briga, bitno je da te čim prije ispraše iz rodilišta znao ti nešto ili ne znao...saznat ćeš doma od patronažne ako imaš sreće, ako nemaš...a bože moj...snaći ćeš se.
Meni su moju curicu donosili na podoj svaka sa svojim komentarima, tako je jedna mlada rekla-o to je vaša mala, ona sirota stalno plače jer je gladna, vi je ne znate nahraniti...iza nje je došla druga i rekla-ma vaša mala uopće nije gladna još pljuje plodnu vodu...ne mora jesti :conf :shock Molila sam da mi dođe jedna sestra i pokaže kako se doji i došla je neka mala debela plava i rekla: kaj vi trebate? Ja joj ispričam što su ove dvije rekle i da sam zbunjena nek mi pokaže kak se ispravno beba stavlja na cicu i je li gladna ili nije -a ona kaže- jeste li vi pročitali iti jednu knjigu o bebama, neki članak na internetu, časopisu? Jel vi znate da je beba 9 mjeseci bila u plodnoj vodi? OSTALA SAM BEZ TEKSTA...kako sam bila uplakana nisam mogla od grcanja reći joj što je ide...nego sam rekla-ne mogu vjerovati...kako se samo usuđujete? Ona kaže: a što sam ja sada loša sestra jer sam vam to rekla? Hoćete me tužiti? Danas je moderno da svi tuže medicinsko osoblje, pa ne znam, možda biste i vi mogli mene? Ja sam očito mislila da ću roditi klokana pa se nisam informirala o ničemu s 38 g, prvom toliko željenom trudnoćom!
Strašno!!!! I mogla bih jer sam čak i te struke što ona ne zna, a tako se igraju vatrom jer nikad ne znaju s kim razgovaraju, ma s NIKIM NE SMIJU TAKO RAZGOVARATI...nakon takvih tretmana mogao bi ih svatko s pravom tužiti, ali žene su preiscrpljene da bi se još i time bavile..nekom glupom sestrom. Ja sam i dalje NAŽALOST bila uplakana ali sam joj rekla da mi nije jasno kako je uspjela sebe staviti u prvi plan u problemu koji se odnosi na mene i moje dijete i da mene za nju nije uopće briga nego isključivo za moju curicu i da sam je zato pozvala da mi pomogne a ne da mi se na takav način obraća. Vidjela je da je pretjerala onda je malo spustila loptu pa je počela nježnijim tonom razgovarati o dojenju, bebi i ostalom....bila sam u šoku! Jedna druga starija sestra je isto nešto njurgala kako ja moram sama otići do wc-a a ne samo ležati: rekoh-gospođo da mogu nitko sretniji od mene...valjda je mislila da sam tamo stigla na godišnji odmor...stolicu ionako nisam imala u rodilištu uopće. Sve u svemu, jedva čekaju da vas se riješe i da odete doma!
Bilo je još tih ispada ali sad sam ih i pozaboravljala...uglavnom, totalna razlika od Ginekologije II na kojoj sam ležala radi endometrioze jajnika prije godinu i pol u istoj toj bolnici...nebo i zemlja. Kao da nije ista ustanova!
Ne znam što bih vam rekla...da li je bilo nešto u zraku, pretrpanost ležajeva, deficit sestara...ali ni približno onome kako sam bila tretirana ranije u toj bolnici...iskreno se nadam da ovo nije standard nego izvanredni dani obzirom da je tog vikenda bilo preko 20 poroda 2 dana za redom...ali nije opravdanje za takvu drskost i bezobrazluk!
slika
Avatar
gilakova
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1554
Pridružen/a: 07 ruj 2011, 09:25

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la snowwhite » 02 lip 2012, 21:08

mene nakon ove tvoje priče sve strah tamo otići. od poroda pa do skrbi poslije...a nije tako davno da sam bila. prošla je godina i pol, a za mjesec dana vrijeme je za treći porod. pa neću sad treći put mijenjati bolnicu :/
uvijek sam hvalila vinogradsku i stvarno ne mogu vjerovati da se toliko promijenilo. za dojenje su mi prvi put apsolutno kod svakog podoja dolazile, gledale, provjeravale, pomagale. drugi put mi nije trebala pomoć ali potvrda da je sve ok je uvijek dobrodošla.
istina sestre ne stižu odmah na poziv ali razumijem jer budu 3-4 sestre na sve rodilje. a ima ih bar 50.
već je onda bila nestašica higijenskih potrepština i štedilo se, ali bože moj tako je u cijeloj državi i vjerujem da bolnica nije dobila spavaćice već 10 godina. ali moram i reći da sam upoznala svakakve cure. npr puno njih su čiste spavaćice uzimale ne bi li kod izlaska iz tuša stale na njih :roll i onda ih naravno stavljale u pranje. i naravno da nije bilo doovoljno čistih za odjenuti kome je trebalo. neke su po sobi skrivale čiste jastučnice da imaju kad im zatreba. i tako, bilo je svega. treba pogledati i drugu stranu medalje...
samo se nadam da ću za kojih mjesec dva moći i dalje pisati lijepe riječi :/
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la MON » 02 lip 2012, 21:44

srećom nisam imala u vinogradskoj baš takvih iskustava prije nešto malo više od godine dana, ali da su sestre svakakve - jesu.

ima ih od zaista divnih i s pravim pristupom djeci i rodiljama, pa do onih koje te doslovno izbjegavaju ili imaju malo čudne komentare (da se fino izrazim :mrgreen )

nakon pet dana sestrinskog haligalija, stvarno sam bila presretna da idem doma.

htjela sam još nešto reći vezano uz carski. ja sam prije 12 godina bila na carskom i kad sam došla s trudovima i 4 cm otvorena prije godinu dana, doktorica mi je rekla da bez obzira na njihovu preporuku (veličina djeteta, zadak ili sl) mogu tražiti da i ovaj porod bude carskim rezom, jer da je to praksa kod žena koje su imale prvi carski. ja sam to tada prvi puta čula i moram priznati da sam se iznenadila, pa sad širim informaciju.
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la djiksi » 02 lip 2012, 22:28

Mon meni je ginekolog mm reko nakon carskog koji je bio prije malo vise ood 2 mjeseca da ce iduci porod biti isto carski u 38tt bez rasprave o vaginalnom porodu
djiksi
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1163
Pridružen/a: 05 vel 2012, 18:42

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la gilakova » 03 lip 2012, 15:55

Nisam se žalila na spavaćice i posteljinu, wc papir kojeg nema i to...to mi je sve prihvatljivo i za ljude. Ako ima-ima, ako nema, a bože moj...nema. Nevažno za 3 dana koja si tamo...ono što se provlačilo ta 3 dana tamo je: HOćete li me tužiti? Ne znam otkud im to i što se tamo događa na odjelu, ali očito su tenzije visoke čim su tako cinične i bezobrazne....kažem - ginekologija II iste bolnice sušta suprotnost! Baš sam se iznenadila.
slika
Avatar
gilakova
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1554
Pridružen/a: 07 ruj 2011, 09:25

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la jopica » 09 kol 2012, 17:57

mislim da ču nakraju odustat od poroda u vinogradskoj :conf :znoj
slikaslika
Avatar
jopica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1462
Pridružen/a: 26 srp 2012, 14:49

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la mazilica » 09 kol 2012, 20:35

djiksi je napisao/la:Mon meni je ginekolog mm reko nakon carskog koji je bio prije malo vise ood 2 mjeseca da ce iduci porod biti isto carski u 38tt bez rasprave o vaginalnom porodu


meni je prije deset dana dr. Košec rekla baš suprotno, da nećemo ići na carski bez obzira što je šprije 6 godina bio . i da ona ne misli šibati carske samo tako. :whew :dunno
03.08.2001 kroz život hrabro , dalje udvoje
19.09.2006 stigao sa prvom jesenskom kišom
25.08.2012 kad je već nestala nada, došao kao najljepše iznenađenje
Avatar
mazilica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1530
Pridružen/a: 31 srp 2008, 14:16

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la samba » 10 kol 2012, 10:13

Pozdrav,
Nisam rodila u Vinogradskoj ali moja sestrična je i ima loše iskustvo.
Sve u svemu znam samo da je došla u bolnicu, bilo je 98. svjetsko prvenstvo u nogometu, zaprimili je pustili je da se paca, pokušali poroditi, bila je u 42 tj. ali oni se nisu žurili čekali su.
Da bi drugi dan vodili je na carski, i naravno beba nije preživjela, umrla je nagutala se plodne vode koja je bila zelena kao flaša od mineralne vode, staklena.
Kaže ona grozno za vidjeti.
Držali su bebicu tj. dana na aparatima, ali voda joj je nagrizla pluća i nije joj bilo spasa.
Sve u svemu ni dan se nezna kaj se točno dogodilo. Pričali su joj da je beba bila mrtva već dulje vrijeme, ali to nije istina jer ju je osjetila i na dan poroda.
I to nije prvo loše iskustvo.
Frendici su na porodu, isto je rodila carski ostavili komadić posteljice, skoro je dobila sepsu i umrla, jako je prokrvarila, i u bračaku su joj rekli da su je jedva izvukli.
Znam da to nije mjerilo, ali kad se tako nešto dogodi u obitelji drugačije razmišljaš.
Ja sam osobno rodila svoje dvije curke na Sv, Duhu i imam samo hvale za tu bolnicu i za porodništvo, od doktora do babica. Babinjače su problem za sebe, ali nisam imala loše iskustvo, sve su mi objeasnili i pokazali, čak na drugom porodu bolje nego na prvom.
Avatar
samba
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 06 kol 2012, 09:49

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la snowwhite » 10 kol 2012, 13:33

ja rodila pred nešto više od mjesec dana. treći put tamo.
iako su već počeli godišnji i bio je viend, dakle manje osoblja, sve je pprošlo odlično. naravno ne spominjem neimaštinu jer o tome bi mogla nadugo i naširoko.

što se carskog tiče, kolko ja znam ako je prošlo više od 2 godine pokušava se vagnalno ako ide.
mazilice vjerujem da je tako rekla jer u zadnje vrijeme carski je postao jako tražen pa su neki doktori strogo protiv dok ih drugi rade samo tako
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la blacksabbath » 11 kol 2012, 04:00

Ja imam još malo manje od 2 tj do termina i odabir je također pao na Vinogradsku. Dosad sam već obavila 2 pregleda tamo.

Prvi put mi je bio dr. Grgić - jako detaljan, nježan, nabaci i koju šalu tako da je pregled prošao baš opušteno. Kako mi je to bio prvi susret s Vinogradskom, bolje si za 1. put nisam mogla poželjeti. :)

Drugi put dr. Ivičević - svi već znaju da prigovara zbog viška kila, tako je i mene pozvao na red. Dosad sam dobila 20 kg i ja sam i sama svjesna da to baš ne valja tako da mu nisam zamjerila, jedino me malo zasmetalo što je samo spominjao hranu bez da me je uopće pitao kako se hranim, a otkada sam trudna ne jedem ništa od onog što je on naveo da deblja, a i vidio je koliko sam jako otečena u nogama i nije bilo teško pretpostaviti da je najveći dio tih kila - voda. Što se samog pregleda tiče, bilo je ok, nije grub. Malo je bio škrt na riječima, ali dobro, meni najbitnije da je sve u redu.
blacksabbath
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 05 lip 2012, 19:22

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la jopica » 13 kol 2012, 11:19

a kakva je procedura s tatama na porodu,mogu li ić.dal tečaj trebamo obavit u bolnici ili možemo i u domu zdravlja i koliko prije poroda ga moramo obavit...hvala :hug
slikaslika
Avatar
jopica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1462
Pridružen/a: 26 srp 2012, 14:49

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la snowwhite » 13 kol 2012, 17:45

Cim te smjeste u box moze muz s tobom. Cak dapace preferiraju da je muz s rodiljom (pretpostavljam kjer u tom slucaju imaju manje posla oko tebe)
Moj je imao tecaj iz dz-a al nitko ga nista nije pitao.
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la jopica » 13 kol 2012, 18:43

odlično,hvala ti
slikaslika
Avatar
jopica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1462
Pridružen/a: 26 srp 2012, 14:49

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la mazilica » 13 kol 2012, 23:00

Meni je dr. Kosec rekla da oni sve tate pustaju na porod bez obzira na tecaj. Super ako ima, ali nije uvjet.
03.08.2001 kroz život hrabro , dalje udvoje
19.09.2006 stigao sa prvom jesenskom kišom
25.08.2012 kad je već nestala nada, došao kao najljepše iznenađenje
Avatar
mazilica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1530
Pridružen/a: 31 srp 2008, 14:16

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la jopica » 15 kol 2012, 11:18

a taj tečaj ako bi trebo bit obavljen ,mora bit obavljen baš u bolnici ili može bit u našem domu zdravlja
slikaslika
Avatar
jopica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1462
Pridružen/a: 26 srp 2012, 14:49

Re: Rodilište VINOGRADSKA

PostPostao/la ŠokNaŠok » 12 ožu 2013, 12:10

curke, ima novih iskustava iz vinogradske? :kino
19.06.2013. carica
20.08.2015. mudrica
Avatar
ŠokNaŠok
pričam na glas
 
Postovi: 1297
Pridružen/a: 30 lis 2012, 10:51
Lokacija: ZG

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

cron