Sada je: 29 ožu 2024, 11:54.

Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la thinkPINK » 11 ruj 2010, 10:06

Na pocetku jedan :hug

Malo sam gledala informacije na internetu o toj tableti i naisla na podatak da se pije do 72 sata od odnosa. Dakle tvojih 38 je unutar toga. Dalje, odnos 3.9. je vjerovatno bio u nepolodne dane, ali ipak ne mogu sa sigurnoscu reci jer ne znam kakvi su ti inace ciklusi. No, prema ovo dvoje prije bi rekla da nisi trudna nego da jesi.

Simptomi koje imas, mogu biti i "samo" predmentrualni simptomi, mozda malo pojacani zbog stresa i straha od ocekivane trudnoce.
Mozes li se da budes mirnija posavjetovati i s ginekologom?

Ovo je pravo mjesto da se pozalis (mislim na forum) :mah
Sretno!
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la nepoznataa » 11 ruj 2010, 18:49

Hvala ti puno!
moram da kazem da danas nemam taj metalni ukus u ustima...nego
citala sam na forumima i iinternetu da se u prvih nedelju dana ne javljaju simptomi koje trenutno imam nego u 2-3nedelji
takodje da je u svakoj trudnoci drugachije...ja se ISKRENO nadam da nisam...
nepoznataa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 23:55

Re: Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la MON » 11 ruj 2010, 21:45

evo, samo da i ja nešto dodam, pa sve selim na viewtopic.php?f=35&t=55702

TP je uglavnom sve bitno rekla, ali ja bi samo dodala da bi bilo dobro da uskoro posjetiš svog ginekologa - da provjeriš da li je sve ok, te da se posavjetuješ za kontracepciju.
:mah
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la nepoznataa » 12 ruj 2010, 16:11

Uff...epa ovako ^^
Danas sam ustala u pola 3 popodne =/
pomenula sam to jer je MOZDA vazno
od kako sam ustala boli me desni jajanik, ali metalni ukus, muchnina nema nicheg!
Da li je to mozda zbog toga shto ipak nije jutro? I nema gadjenja na hranu etc.etc
Takodje da napomenem...Pre 2 dana sam imala sekret ^^ prljavo beli iscedak kao i uvek
Ali od tada nishta..i jutros kad sam ustala nishta :(((
takodje bih htela da dodam da podrigujem =/ ali ne onako kako je opisano nego malchice i ne stalno naravno
mene zanima..dal je moguce da imam simptome samo 5-6 dana nakon 'zacheca' ??

Oh da...
10.6.2010
8.7.2010
12.8.2010

traje 7 dana i obilna je
odnos je bio 4.9.2010 uveche u 12 i to je trebao biti neplodan dan[rachunala sam]
i tableta za dan posle je popijena 38 h nakon odnosa shto znachi da postoji 2.7% shansa
ali shansa postoji -.-

hvala svima koji ce odgovoriti jako sam uplashena a josh gore je shto moram sama kroz ovo da prolazim..
nepoznataa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 23:55

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la nepoznataa » 12 ruj 2010, 16:45

Uh...znam da preterujem sa postovima ali ovo moram da dodoam.
Nakon sto sam poslala zadnji post dobila sam sekret. doduse malo i bele je boje ali da li to moze znaciti da ipak nisam u 'drugom stanju'?

takodje sam zaboravila da dodam da sutra kupujem test i radim ga u utorak ujutru...mada se nadam da cu do tad dobiti menstruaciju...
wish me luck!
nepoznataa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 23:55

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la MON » 12 ruj 2010, 16:50

nepoznataa, uglavnom smo ti napisali sve što je u ovom trenutku moguće. na žalost, bez menstruacija, testa i pregleda nema pouzdanog načina tvrditi jesi li ili nisi u drugom stanju.

kako je TP napisala - s obzirom na datum odnosa i tabletu koju si uzela, mala je vjerojatnost

sretno
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la nepoznataa » 14 ruj 2010, 13:25

Uh evo javljam se :)))
Nemam nikakvih simptoma 0_________0
nema muchnine nikakve i nikada, nema metalnog ukusa, sekret se malo pojachao
dodushe i dalje me bole grudi..ali tako je uvek pred mens
Radila sam test trudnoce..tj ovaj kucni ^^
jedna crta =DDDDDDDDDD
DODUSHE! kako je onaj shtapic za testiranje ima
-max linija [maximalna koncertracije urina]
-pa pishe maxx
-neka linijija
-test zone
-zona za 1 crtu
-plavi deo koji sluzi da se drzi rukama

shta sam htela da kazem...kako sam izvadila iz urina [pishe izvaditi nakon 10 sekundi]
odmah se pojavila 1 crta a druge u test zoni nigde na vidiku ^^ medjutim! pojavila se neka plavichasta crta ne u test zoni nego ispod '-neka linija' o___O sve sam uradila po uputstvima..dal je to normalno? a ako ne dobijem uskoro test cu sigurno ponoviti za 48 h
nepoznataa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 23:55

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la thinkPINK » 14 ruj 2010, 14:40

Nepoznata, vjerovatno je test pokazao da nema trudnoce, ali ako i dalje sumnjas najbolje je da se javis ginekologu.
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la Beppa Joseph » 16 ruj 2010, 21:26

Cure, nisam sigurna je li ok staviti ovdje obavijest za testove na trudnoću.

Ako je, onda će se manijaci poput mene koji svaki drugi mjesec kupuju testove obradovati, ako nije - brišite.

Uglavnom, preko one stranice dealextreme.com sam kupila paket od 10 testova za utvrđivanje trudnoće za manje od 2 dolara s uključenom poštarinom

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.36124

Stiglo mi za dva tjedna i iskoristila sam jedan koji je točno pokazao da nisam trudna :roll . Sistem je isti kao na svim tim malim trakicama, s dvije crte, jednom kontrolnom (kažem to jer sve poše na kineskom (ili korejskom :conf ))

eto, pa koga zanima, neka pogleda :mah
:luv Post 21,6
Avatar
Beppa Joseph
normalna mama
 
Postovi: 8112
Pridružen/a: 17 ruj 2008, 10:59

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la MON » 16 ruj 2010, 21:33

ja mislim da je ok, tnx Beppa :mah

i žao mi je za minus :hug

no nadam se da će jedan od tih ipak biti plusić :kiss
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la miia » 01 lis 2010, 13:49

pozdrav svima evo kao sto vidite nova sam ovdje,pa evo da malo cujem vase misljenje zadnja M bila 3.9 vadila test 16.9 i bio je pozitivan barem ja mislim da je bio slabije se vidi druga crtica,ali se pojavila odmah nakon 3 min vadila sam ga predvecer jer sam uzela onaj malo skuplji koji se moze u svako doba vaditi,i nakon par dana eto mene opet da potvrdim dali je bio tocan ali kupila onaj jeftiniji i naravno vadila ga poslijepodne i negativan sada sam totalno zbunjena i sada cekam 6.10 pa da odem kod ginica sta vi mislite?jer ja sad vec ludim
curke me dave svaki dan ,a neznam sta bih im rekla dali ce dobiti bacu ili seku ili ne
SVAKI SAVJET I KOMENTAR DOBRO DOSAO :)
Avatar
miia
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 01 lis 2010, 13:34

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la MON » 04 lis 2010, 11:58

miia, držim fige! ali najbolji savjet koji ti mogu dati jest da budeš strpljiva ;)

iskreno, ja još ništa ne bih govorila djeci. bar ne prije 7-8 tjedna trudnoće, kad gin vidi cirkulaciju na uzv.
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la tess » 21 sij 2011, 08:22

Pozdrav svima, cure!
Za početak svima šaljem velike puse i puno sreće trudilicama! Nadam se da nisam fulala temu.
Moj problemčić je ovakav.....naime, ciklusi mi inače traju po 30-ak dana, dan više-manje, zadnji put mi je kasnila 10-ak dana....dobila sam i trajala je čak dva dana i bila jako oskudna,no na trudnoću nisam posumnjala dok mi nisu počele vrtoglavice i mučnine (bez povraćanja) i počela sam osjećat veliki umor....tad sam napravila test (doduše u sred dana) i bio je negativan.....moje tegobe su se i dalje nastavile, s tim da su mi i grudi natekle i osjetim žlijezde, bradavice možda čak i jesu malo tamnije, u trbuhu imam tupe bolove ponekad, a i u križima također i donji dio trbuha mi je malo napet već danima i što mi je najčudnije, ostajem suha za vrijeme odnosa.....bila sam i kod doktorice i poslala me na gravindeks koji je isto negativan....ako je došlo do trudnoće onda je došlo prije jedno 3 tjedna.....ne radim na bebi pa sumnjam da sam umislila simptome, zato vas molim za pomoć, nemojte me ostavit na ignore, pliiiiiiiz.....dajte mi nekakva iskustva.....
tess
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 18 sij 2011, 13:49

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la MON » 21 sij 2011, 08:58

Dobro došla tess :mah

S obzirom da su testovi negativni, vjerojatno ipak nije trudnoća. No kad kažeš da si bila kod doktorice - misliš na ginekologa? Jer mislim da svakako moraš ginekologu. Da se istraži što je. Držim fige da je sve ok, i da su to prolazne tegobe :hug
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la tess » 21 sij 2011, 09:09

kog gin sam naručena tek 31., a ovo sam bila kod svoje doktorice, nisam joj rekla za tegobe nego samo za menstruaciju i poslala me na taj urin test u labaratoriju.....brine me to što sam čula da su ti laboratorijski jednaki kao i ovi iz ljekarne, a kod mene ako je došlo do začeća onda je došlo 26.12. i brine me da je ovo možda prerani test na mokraću.....
hvala an dobrodošlici :le
tess
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 18 sij 2011, 13:49

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la kittyilevin » 05 svi 2011, 18:34

tess, vjerojatno nije trudnoća uz sve testove. ali, meni je recimo test bio negativan dva dana nakon kašnjenja M. nakon 4 dana, ponovila ga tek toliko da ga potrošim, bio mali plusić :dada
simptomi su uvijek subjektivni i sve moje prijateljice, posebno one koje su se dugo trudile da zatrudne, tvrde da su skoro svaki mjesec imali simptome, a uvijek bi ispao šipak. međutim, ja sam odmah, stvarno jako jako brzo, osjetila da se nešto događa. tako da simptomi jesu subjektivni, ali ih ne treba zanemariti!
sretno!
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la mia2201 » 19 svi 2011, 14:23

Pozdrav svima, nova sam na forumu i voljela bi podijeliti svoja iskustva vezano za utvrđivanje trudnoće...Naime, prvi put sam ostala trudna prije nekih dvije godine i ta trudnoća se nitijednim kućnim testom se nije mogla utvrditi, nakon čak 15tak dana kašnjenja nego tek nalazom krvi...sad mi 5 dana kasne, prvi test intim plus jedva pozitivan, ono baš kad se zagledaš vidiš okomitu crticu, drugi dan uzmem drugi test kad ono negativan... :( simptoma malo ima malo nema, bolovi u dnu leđa,lagani grčevi u donjem dijelu stomka, povremene vrtoglavice, pojačani iscjedak, grudi pune žile...ali od M ni traga ni glasa :| brine me što simptomi nisu konstantni nego povremeni...zvala sa svog ginića i tek sam idući tjedan na pregledu kaže da je prerano za išta vidjet??? i opet ta neizvjesnost i iščekivanje...isto tako imam iskustvo jedne novopečene mame treće bebice kojoj nitijedan test pa čak ni nalazi krvi nisu uspostavili trudnoću iz razloga nepravilnih ciklusa i ovulacije...tako jako želim bebicu da više neznam da li umišljam simptome ili stvarno postoje.... :place
Avatar
mia2201
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 19 svi 2011, 14:02
Lokacija: dubrovnik

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la leptirić22 » 19 svi 2011, 20:25

u ranoj trudnoći ti ne može niti doktor vidjeti trudnoću.Ja sam kod svog bila 19.1 i radio mi je ultrazvuk i nije ništa vidio.
Onda su me početkom veljače počele sise bolit i jako mi se spavalo,odma sam radila test i bio je pozitivan.opet sam mu išla oko 20.2 i jedva mi je vidio zametak,a kasnije mi je odredio da sam zanjela 1.1. jer imam neredovito. Tako da ako ti je trudnoća skroz u početku teško se vidi.Ali ja ti držim fige da je to bebač na putu! :mah
Dijete je najbolji kalendar: kad pođe u školu, za sedam godina si stariji; kad ono postane čovjek, mlad čovjek, ti to više nisi; kad stvori nov život, tvoj je gotovo na izmaku.
leptirić22
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 28 tra 2011, 14:30
Lokacija: Gornje Vrapče

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la thinkPINK » 19 svi 2011, 21:29

Mia, nema druge nego pricekati pregled ili vaditi betu ranije. Svi drugi simptomi mogu biti isti kao i PMS. No, ako je bila crtica, makar i blijeda to bi trebalo biti to. Ne znam zasto drugi test nije pokazao. U svakom slucaju drzim fige i javi nam!
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la mia2201 » 20 svi 2011, 18:14

...radila danas clearblue i pozitivan...nakon toga u laboratorij napravila betu i bila mi je 10 to je valjda negativna...m i dalje nema...šta da sad radim ???? :ajme
Avatar
mia2201
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 19 svi 2011, 14:02
Lokacija: dubrovnik

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la Vk1986 » 27 svi 2011, 07:03

Mia i ja imam sličan problem..zadnu menstruaciju sam imala 15,4, i do sada ništa..znači kasni mi nekih 12 dana..Inače imam dosta neredovne cikluse,a malo me je i strah kupiti test..Ne znam ni sama!Što da radim?Ne primjećujem zasada nikakve naznake trudnoće osim što mi se više jede i primjetim da sam se udebljala...heeeeeeeeeelp!!!!!!!!!Mia draga kakvo je stanje kod tebe?jesi dobila M?
slika
Vk1986
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 76
Pridružen/a: 26 svi 2011, 08:00

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la Vk1986 » 27 svi 2011, 08:09

Svi savjeti su dobrodošli..što da radim? :(
slika
Vk1986
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 76
Pridružen/a: 26 svi 2011, 08:00

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la MON » 27 svi 2011, 08:58

Vk, a zašto te strah napraviti test?
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la Vk1986 » 27 svi 2011, 09:05

Mon ma ne znam ni ja sama...strah me je rezultata!jer ako je trudnoća,nije planirana..nego je dar Božji
slika
Vk1986
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 76
Pridružen/a: 26 svi 2011, 08:00

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la MON » 27 svi 2011, 09:06

Ne znam što bi ti drugo mogla savjetovati :dunno

Samo hrabro, napravi test...od toga ne možeš pobjeć :zivili
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la Vk1986 » 27 svi 2011, 09:10

hvala ti Mon na podršci..nije li rano za napraviti test? :oops:
slika
Vk1986
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 76
Pridružen/a: 26 svi 2011, 08:00

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la leptirić22 » 27 svi 2011, 09:16

Možda najbolje da još malo pričekaš,j sam znala neimat po 5-6mj i nikad ništa,ali 2 puta sam osjetila nekakve kvržice po grudima,i nemoguć umor,i pritisak u trbuhu i oba puta je bila beba....tako da ako imaš strpljenja pričekaj još malo ;)
Dijete je najbolji kalendar: kad pođe u školu, za sedam godina si stariji; kad ono postane čovjek, mlad čovjek, ti to više nisi; kad stvori nov život, tvoj je gotovo na izmaku.
leptirić22
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 28 tra 2011, 14:30
Lokacija: Gornje Vrapče

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la Vk1986 » 27 svi 2011, 09:20

Leptirić hvala ti na podršci..nakon koliko dana si ti napravila test?
slika
Vk1986
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 76
Pridružen/a: 26 svi 2011, 08:00

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la MON » 27 svi 2011, 10:14

Može biti rano, pa ako možeš, strpi se još malo :dada

Ja nisam mogla, pa sam napravila test prvi dan izostanka...onaj najjeftiniji i to popodne. I bio je pozitivan
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la jopic2 » 27 svi 2011, 10:18

Vk- ako ti kasni 12 dana (ispravi me ako griješim) onda slobodno napravi test, trebalo bi ti pokazat! :mah
jopic2
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 492
Pridružen/a: 31 ožu 2010, 19:03

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.