Sada je: 29 ožu 2024, 08:23.

Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la kiss » 15 svi 2010, 20:28

Svi vidimo crtu :joy
ADRIJAN - 16.06.2009.
Avatar
kiss
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 506
Pridružen/a: 07 pro 2009, 13:22

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la *Emanuela* » 24 svi 2010, 07:27

nadam se da još netko sudjeluje u forumu jer imam neke velike nedoumice...naime jako me bradavice bole pogotovo žljezde na dobor ko da me pecnu onak napuhana sam ko balon...osjetim potrebu za hranom...tj. gladna sam ko vuk!! u tbuhu mi ko da kuha ono...totalno čudno...al mislim da mi je još prerano za raditi testove...prošli mjesec sam si full umislila simptome pa sam dobila gaduru...inače dragi i ja zdušno smo se bacili na posao pa bi možda moglo biti to...nebih se htjela razočarati...kad mu pričam ono gle nisu mi se prije vidjele žile na cicama nije mi bilo ovo nije ono on samo kaže ti si trudna...a ja sva :joy čak mi i mučnina bila jučer...
*Emanuela*
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 10 svi 2010, 12:51

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la MON » 24 svi 2010, 07:32

emanuela, dobro nam došla. :mah

sve ovo što si navela mogu, ali i ne moraju biti znakovi trudnoće. znam da je teško čekati i nadati se, ali morat ćeš se još malo strpiti ;)

navijat ćemo za pozitivan test :zivili
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la *Emanuela* » 24 svi 2010, 07:49

hvala hvala ...zato se i toliko trudim da si ne umišljam i čekam da vidim hoće li menga doći pa da onda idem neke konkretne korake poduzeti ali izludi me to...ali ne prepuštam ništa slučaju pa se stalno ganjam sa dragim...jednom mora upaliti... :naughty
*Emanuela*
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 10 svi 2010, 12:51

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la Lucy25 » 04 lip 2010, 12:48

Imam i ja par pitanja, mada sam 2x rodila, al neke stvari sam već i zaboravila, vezano uz simptome trudnoće :)

Zanima me kad ste najranije počele osjećati simptome i dal ima netko da nije imao nikakve simptome?
Ja sam nakon druge trudnoće u godinu i pol, dva puta imala blighted ovum :place i ta prva neuspjela trudnoća mi je od samog početka bila bez ikakvih simptoma...sjećam se kako sam stalno govorila da se osjećam ko da i nisam trudna, nit sam imala mučnine, nit mi se piškilo i sve ono što je uobićajeno za trudnoću.
Druga neuspjela trudnoća je započela sa natečenim i bolnim prsima i nešto učestalijim mokrenjem i baš sam bila sretna jer sam se za razliku od prvi puta osjećala trudno i imala sam neki osjećaj da je ovaj put sve u redu, međutim simptomi su pomalo prestajali i trudnoća se nije razvila kako treba, uslijedila je kiretaža (oba puta).

Sad 6 mjeseci nakon zadnje kiretaže, ponovno sumnjam da sam trudna, ali se toliko bojim napravit test da vam nemogu opisat. Budući da sam nakon dvije, mogli bi reći savršene trudnoće, imala dvije koje su loše završile, jako, jako, jako se bojim da se opet ne ponovi isto.
Menga mi kasni 5 dana, a bila mi je točna ko sat, svakih 30 ili čak 28 dana, prsa me bole i vidno su mi povećana, svako malo mi se piški i obljevaju me neki valovi vrućine na momente.

Dakle, konkretno me zanima dal su simptomi trudnoće potvrda da je sve u redu ili je moguće da trudnoća teče savršeno bez ikakvih simptoma? Npr., mojoj šogorici je ginić rekao da ako bi slučajno prestala osjećati simptome, nek odmah dođe na pregled :conf
Melani 09.09.2004.
Lara 09.01.2006.


slika
Avatar
Lucy25
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 261
Pridružen/a: 22 ožu 2006, 15:25

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la MON » 04 lip 2010, 13:06

Lucy, baš mi je žao za ove dvije trudnoće :hug

Što se tiče simptoma...eh, to je jako individulano. svakako se preporuča da, kada ti je trudnoća već potvrđena i imaš simptome kao što su bolne grudi, učestalo mokrenje isl, pa ti onda naglo nestanu (a još uvijek u ranoj trudnoći) da odeš doku na kontrolu. No to ne mora ništa značiti.

Sad kad gledam unatrag, u mojoj zadnjoj trudnoći kada se bebica nije razvila do 9 tjedna, vrlo sam rano osjetila te simptome i nekak mi se čini da su malo oslabili u tih zadnjih tjedan dana pred kiretažu...ali malo.

S obzirom kako si sad opisala stanje, vjerujem da si trudna. A sigurna sam i da te strah :hug

Samo hrabro draga - po test pa doktoru. Inače te ne bi tako rano slala na pregled, no s obzirom na dva blighted ovuuma, mislim da je tako najbolje.

A mi ćemo snažno vibrati da sve bude ok :grligrli
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la Lucy25 » 04 lip 2010, 18:59

Hvala ti draga MON na ohrabrujućim riječima :kiss

Ja sam evo opet malo u panici jer osjećam da me danas prsa puno manje bole nego prethodna dva dana :(
Nemogu si pomoći, ali otkako sam imala dva blighted ovuma stalno osluškujem svoje tijelo i eto odmah sam u komi, a još ni neznam dal sam uopće trudna :lol

Zadnju trudnoću su me jako boljela prsa pa se postepeno ta bol smanjivala i na kraju je utvrđeno da od trudnoće ništa, a ono što je bilo jako neobično...beta je bila preko 3000 :shock vjerojatno jer još nije počela padati. Strašno sam u strahu od ponovnog mogućeg neuspjeha i neznam zašto nikako nemogu održat trudnoću, a prije je sve bilo tako savršeno :(
Pričekat ću još par dana pa ću napraviti testić!
Melani 09.09.2004.
Lara 09.01.2006.


slika
Avatar
Lucy25
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 261
Pridružen/a: 22 ožu 2006, 15:25

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la jopic2 » 22 lip 2010, 16:19

e
Zadnja izmjena: jopic2; 29 stu 2011, 15:58; ukupno mijenjano 1 put/a.
jopic2
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 492
Pridružen/a: 31 ožu 2010, 19:03

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la MON » 22 lip 2010, 23:05

Jopic, cini mi se da ti ne prostaje nis drugo nego pricekati. Znam da je to tesko i napeto, ali na zalost nema druge. Ako ne dodje za dan-dva, mozes ponoviti test ili izvaditi betu (sto je i najsigurnija opcija). A mi cemo drzati fige :kiss
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la jopic2 » 23 lip 2010, 08:43

e
Zadnja izmjena: jopic2; 29 stu 2011, 15:58; ukupno mijenjano 1 put/a.
jopic2
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 492
Pridružen/a: 31 ožu 2010, 19:03

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la Bella0405 » 17 srp 2010, 16:52

Ugl. MM i ja planiramo trudnoću i pokušavamo već nekih 8 mjeseci i nikako da se dogodi. Bila sam kod ginekologa 9. ovog mjeseca i rekla mi je da sam ful plodna, da sam došla baš na dan ovulacije te da mi je baš dobar dan za pokušati zatrudniti. Bilo mi je čudno što mi je taj dan bila ovulacija jer mi je zadnja menga bila 27.06, a s obzirom na moje cikluse od 33 dana to mi se čini gotovo nemogućim, po tome, ovaj mjesec bi mi ciklus bio 26 dana. Da skratim, strašno sam nestrpljiva i ne mogu dočekati da dođe dan kad mogu napraviti test, od te ovulacije i naravno odnosa tog dana, stalno me bole jajnici i maternica kao da ću procuriti svaki čas, jučer su me počele boliti bradavice, ali ne i ostatak dojki, onako baš su osjetljive...ne znam je li to možda prerano za očekivati išta al tako jako želimo bit trudni da stalno razmišljam zašto me sve to tako bolucka i zašto sam stalno pretjerano umorna....možda je od ove vrućine....šta vi ostale mislite o tome...je li moguće da sam ufatila zeca :roll :roll ;) ;) ;)
Bella0405
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 17 srp 2010, 16:44

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la eli » 17 srp 2010, 23:22

štošta je moguće, no nije moguće na osnovi jednog uzv pregleda (pa ni više njih) doći do zaključka da je žena "ful plodna".
da bi došlo do trudnoće potrebno je puno više uvjeta od folikula koji je pred pucanjem i mislim da je kod tebe prošlo dovoljno vremena za se pokrenuti, otići na prave pretrage. prije svega vađenje hormona i spermiogram muža, a ako je to ok treba istraživati dalje. o daljnim koracima možeš dosta toga naći na pdf-u neplodnost.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la Bella0405 » 18 srp 2010, 07:31

@ eli
hvala na odgovoru ;)
Bella0405
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 17 srp 2010, 16:44

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la Tonka.M » 26 srp 2010, 09:00

pomoć!

m sam imala 15.7. dakle nedugo. od prekjučer me grudi bole za popi* ni u PMSu mi nisu takve, osjećam da su mi strašno nabrekle (iako stanu još uvijek u isti cichalter) i nekako pune. A ciklusi mi i nisu najuredniji
Mučnine imam, želudac mi je stalno u grlu, al to nije ništa novo za mene, moguće da je i od živaca jer sam u jako stresnom razdoblju.

Odjurila sam u apoteku i uzela Intim plus (rekla mi je teta tamo da je on najosjetljiviji što imaju)
nekak mi se sve žao popiškit na njega jer mislim da je svakako prerano, a s druge strane pijem tableme koje i nisu bezopasne za plod i ne bi ih nastavila piti ako sam trudna. A opet ako nisam ne bi ih prekidala (radi se o antidepresivima)

jel ima uopće smisla piškiti? Mislim na štapić, u prazno znam da ima :lol

I nemojte me pitati koliko je prošlo od spolnog odnosa jer ih je bilo prekonekoliko i nemam pojma koji da računam :loce
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la MON » 26 srp 2010, 09:58

Tonka, koliko dugo piješ antidepresive (može i na pp)?

Ja bi nazvala doka koji ti ih je prepisao i pitala kako i da li da ih prekineš.

S neredovitim ciklusima, ovo bi lako mogla biti trudnoća. Meni su se simptomi koje opisuješ javili jaaako rano...puno prije vremena pogodnog za napraviti test.

Iskreno, ja ne bi izdržala i popiškila bi se na taj štapić. Ali naravno da to nije zdravorazumski, jer negativan rezultat testa apsolutno ništa ne znači.
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la pčelica2009 » 26 srp 2010, 13:48

Ako se ne varam-to je prošlo tek 10 dana od zadnje menstr.Možda ti je krenula jača ovulacija a za trudnoću :dunno -teško da bi i jedan test ovako rano nešto pokazao.Mislim da je to pre-pre rano.Jedino ako nisi krvarila preko ploda ali mislim da su takve oskudnije a ne normalne mjesečnice.A probaj...ja sam kupila za 13 kn pa mi je pokazalo+.
slika
Avatar
pčelica2009
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 94
Pridružen/a: 26 ruj 2009, 11:36
Lokacija: sl.brod

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la Tonka.M » 26 srp 2010, 15:28

hvala vam drage moje, stavila sam test sa strane još neko vrijeme i prestala uzimati ove tablete, uzimat ću samo najosnovnije (visoki tlak, s tim se zaista ne smijem zezati)

i čekati :kima
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la mia29783 » 30 srp 2010, 09:59

Volela bih da mi neko odgovori na ovo pitanje.Posto se sam trenutno na odmoru,i nisam u mogucnosti da posetim svog lekara.Tacnije tri dana pred menstruaciju javilo mi se krvarenje,koje je trajalo dva dana stim sto ta krv nije bila kao kod menstrucije vec slaba veoma i u obliku komadica krvi.Moram da napomenem i to a sa svojim muzem imam ne zasticene odnose oko mesec dana.P..Nemojte zameriti ako sam postavila pitanje na pogresnom forumu ili na pogresan nacin,nova sam i ne znam bas najbolje kako sve fukcionise.Veliki pozdrav svima sa foruma.
mia29783
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 30 srp 2010, 09:37

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la MON » 30 srp 2010, 12:05

Mia, dobro nam došla :mah

Na dobrom si forumu :dada

S obzirom da ne možeš doktoru, ja bih ti predložila da napraviš test na trudnoću. Ako je pozitivan (a vjerujem da to priželjkuješ), na tvom bi mjestu ipak otišla ginekologu (upravo zbog tog krvarenja).

sretno i javi nam se :zivili
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la mia29783 » 31 srp 2010, 11:06

Hvala na dobrodoslici i odgovoru!!!!!Javljam sta je bilo cim se vratim sa odmora ...Ljubim vas sve!!!!!
mia29783
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 30 srp 2010, 09:37

- Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la doctoressa » 22 kol 2010, 11:29

pozz svima
več godinu dana radimo na bebici ali se nista nije desavalo. Kod ginekologa sam bila u vise navrata i sve ok. I ovaj mjesec smo pokusavali u vrijeme ovulacije uz pomoć ovulacijskih traka. Sada imam sve simptome pms: napete dojke, povremeno nelagodu na dnu stomaka ali zadnju sedmicu imam i zgaravicu i osjećaj mučnine u naletima ne stalno. Trebam dobiti 28.8. i strah me da uradim test na trudnoću. Ne zelim ponovo vidjeti minus.Da li je neko imao slične simptome u trudnoći
TNx
doctoressa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 22 kol 2010, 11:18
Lokacija: Tuzla,Bih

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la MON » 22 kol 2010, 12:33

doctoressa, dobro nam došla :mah

eto, ja sam imala takve simptome - bolne i napete grudi i žgaravicu. sva tri puta. možda je još ipak rano za test, ali nije rano da zavibramo za tebe i plusić :dada

ajde, izdrži još koji dan a mi napeto čekamo lijepe vijesti :kiss
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la doctoressa » 22 kol 2010, 14:53

....tako bi volila da bude plusic.. :srca moram izdrzati jos koji dan a strpljenja nemam uopste :)
bojim se da nisam samo umislila sebi od silne zelje...
hvala za dobrodoslicu... ;)
doctoressa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 22 kol 2010, 11:18
Lokacija: Tuzla,Bih

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la pčelica2009 » 23 kol 2010, 10:32

ja bih ti preporučila(pošto već godinu dana pokušavaš) ako nisi već probala sa bazalnom temperaturom i trakicama-folikulometriju.Odi kod svog ginekologa na dogovor,pa ćeš dalje vidjeti što činiti.Ja sam nakon godinu pokušavanja krenula tim redom ali nažalost meni je na kraju dijagnosticirano začepljenje jajovoda(isto smo godinu dana pokušavali).Bolje je otkriti na vrijeme.
slika
Avatar
pčelica2009
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 94
Pridružen/a: 26 ruj 2009, 11:36
Lokacija: sl.brod

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la doctoressa » 23 kol 2010, 16:11

...radili smo sve to vec... jer sam ja trazila od ginekologa da uradimo sve...posto sam i sama dr i milion mi stvari i mogućih uzoraka prođe kroz glavu..i svaki nalaz bude uredan..ali eto opet nista......i sada ce vjestica uskoro osjetim leđa mi pucaju..i imam neku nelagodu na dnu stomaka..tako da cu svaki tren dobiti... :( ...necu ni raditi test...a bude valjda idući mjesec..mislila sam da ce ovaj mjesec biti taj...jer smo oboje bili na godisnjem i opsuteno sve ali eto...
doctoressa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 22 kol 2010, 11:18
Lokacija: Tuzla,Bih

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la MON » 23 kol 2010, 20:38

još ćemo vidjeti da li je vještica ili plusić... :hug

mi vibramo za plusić! ako ne već ovaj mjesec, a onda skoro! :grligrli
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la doctoressa » 24 kol 2010, 09:03

..hvala... :D uskoro cu saznati jos tri dana...pusa
doctoressa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 22 kol 2010, 11:18
Lokacija: Tuzla,Bih

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la doctoressa » 24 kol 2010, 15:56

...uradila sam test nema plusića...pa ni blijede linije...opet.. :(
doctoressa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 22 kol 2010, 11:18
Lokacija: Tuzla,Bih

Re: Komentari na temu - Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la MON » 24 kol 2010, 15:59

:hug

znam kako ti je.

na Neplodnosti ima puno tema i divnih cura koje su mi pomogle ne samo korisnim informacijama, već i podrškom i razumijevanjem.

viewforum.php?f=33
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Utvrđivanje trudnoće

PostPostao/la nepoznataa » 11 ruj 2010, 00:09

Ovako...nije bitno kako se zovem imam 18godina...za 2-3 meseca punim 19
Dobila sam menstruaciju 12.8.2010. traje mi oko nedelju dana i obilna je mensturacija [pre toga sam dobila 8.7.2010]
spavala sam sa dechkom 3.9.2010 u 12 sati...ne pitajte kako ali je svrshio u mene ..oko 60% [znam da to nije bitno ali moram to reci]
38 sati nakon toga sam popila tabletu za dan posle koja se zove escapella [znam da sam trebala ranije ali je bila nedelja pa apoteke nisu radile]
nakon shto sam popila tabletu jako su me boleli jajnici...danas je 11.9. jajnici me ne bole tako chesto i tako jako...mada se desi sa vremena na vreme.

Imam jaaaaaako blagu muchninu, nema nesvestice i blag umor ali to je od nespavanja i bavljenja baletom. Bila sam u panici dok nisu pochele da me bole grudi..[jer mene pred mensturaciju uvek bole] sve do danas 10.9. i malo mi je laknulo. Takodje mi se lice malo upalilo shto mi se deshavalo[tinejdzer sam pobogu].

E sada...imam metalni ukus u ustima takodje od 10.9 i malo mi je muka[mada mislim da je to vishe zato shto sam prestravljena]
nemam sekret ...tj jedva da ga imam shto nije normalno. Veoma sam uzrujana... Ja se iskreno nadam da nisam trudna mada sve mi se vishe chini da jesam....Sutra uzimam test za trudnocu....Moze li mi neko dati neki odgovor?

ZNam da ovo nije pravo mesto gde da se pozalim ali moram...

Hvala unapred
nepoznataa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 23:55

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.