Sada je: 28 tra 2024, 15:38.

Molim pomoć

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Molim pomoć

PostPostao/la nichoolina00 » 27 vel 2014, 23:00

Drage mame i one koje će to tek postati...molim vas za malu pomoć...
Naime u 13. sam tjednu trudnoće, i kako mi je ovo prva trudnoća još uvijek i puno toga nije jasno. Nažalost zaglavila sam kod ginekologa koji se niti ne želi potruditi izaći u susret i objasniti neke stvari. Na prvom pregledu kad smo utvrdili trudnoću dao mi je da pijem Folacin(vitamini, ok) i Utogestan vaginalne tablete 3x1 bez ikakvog obrazloženja (???).
Radim poprilično fizički naporan posao, gdje trebam podizati teške predmete trčakati i biti svih 8 sati na nogama. I tako na drugom pregledu u 11tj. pokušam ja svojem ginekologu objasniti da se ne osjećam dobro da mi se javlja blago krvarenje, pitam da li postoji mogućnost za nekim bolovanjem...a on me istjera iz ordinacije, da sta si mi mislimo ako smo trudne da ne možemo ništa raditi. I tako ja prije koji dan završim na hitnoj zbog neizdrživih bolova u kralježnici i desnom kuku...hvala Bogu beba je dobro....ali je moja posteljica jako nisko...i kad sam rekla doktoru šta radim uhvatio se zaglavu i reako da bježim na bolovanje dok nije kasno. Prenoćim ja tako u bolnici..bolove su samo malo uspili smiriti...jer mi u principu ne smiju dati ništa jako. Dodem doma i evo sad već 5. dan na godiš njem ležim jer ne mogu hodati...i jednostavno ne znam šta da radim. Na posao se ne mogu vratiti...a gospodin ginekolog ne da bolovanje??

Ima li itko kakvo slično iskustvo ili bilo kakav savjet, cure na poslu mi kažu da me doktorica o.prakse može držati na bolovanju od prvog dana trudnoće...ali koliko ja znam porodiljni se otvara tek 45 dana prije termina...a sad se mogu izvući jedino na komplikacije, koje očito ne mogu dobiti??
nichoolina00
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 27 vel 2014, 22:08

Re: Molim pomoć

PostPostao/la viki » 28 vel 2014, 10:47

- ja bih istog trena promijenila ginekologa
Avatar
viki
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2490
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:11

Re: Molim pomoć

PostPostao/la IINA » 28 vel 2014, 10:48

Također.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Molim pomoć

PostPostao/la nichoolina00 » 28 vel 2014, 11:03

Raspitivala sam se o toj mogućnosti...ali doktorica kod koje sam se htjela upisat, nije me mogla upisati jer sam se u 12.mj 2013.upisala kod njega i sad mi mora proći godina dana.
Znate li da li privatni ginekolog može pisati preporuku za bolovanjem pa da ga otvara doktor o.p.??
nichoolina00
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 27 vel 2014, 22:08

Re: Molim pomoć

PostPostao/la Rimaithor » 28 vel 2014, 11:10

Ne može. Ali možda može na preporuku iz bolnice! Otpusno pismo bi trebalo biti dokaz.
Link
Vanity is my favourite sin.
slika
Avatar
Rimaithor
Ljupka Heidi
 
Postovi: 14734
Pridružen/a: 03 sij 2004, 10:18
Lokacija: Dragons' Den

Re: Molim pomoć

PostPostao/la nichoolina00 » 28 vel 2014, 13:40

hvala za link...onda ja u biti i imam dovoljno dobar razlog da dobijem bolovanje, na komplikacije.....ali mi ga gospodin ne želi dati... :baba
nichoolina00
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 27 vel 2014, 22:08

Re: Molim pomoć

PostPostao/la danijela81 » 28 vel 2014, 14:10

pokušaj otvorit bolovanje, i bez obzira na to uspiješ li ili ne, mijenjaj ginekologa.
Možeš otići na HZZO, i tamo predati zahtjev za promjenom (prilažeš pismeno obrazloženje - oni ti sve objasne, obavezno navedi ovo što si tu napisala, doslovno onako kako je bilo). Zatim čekaš odobrenje da se možeš prebaciti. Naravno, prije toga odi kod dr kod koje se namjeravaš prebaciti i pitaj hoće li te primiti.
Imala sam sličan problem, rekli su mi da u ovakvim slučajevima najčešće odobravaju prebacivanje. Sretno!
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: Molim pomoć

PostPostao/la nichoolina00 » 28 vel 2014, 21:40

puno hvala....poći ću provjeriti...reci mi jel ti novi ginekolog mogao odmah otvoriti bolovanje ili si morala čekati neko vrijeme....jer je mene moj doslovno uhvatio na prepad...naime kad sam došla prvi puta kod njeg na pregled bila sam u njegovoj privatnoj ordinaciji( ima 2 ordinacije, privatno i ovu preko HZZO-a) otkrio je neke ciste i doslovno me isplašio s operacijom, da se moram odmah upisati jer ako završim na hitnoj operaciji neće mi imati tko otvoriti bolovanje jer mora proći neki rok od 1mj da bi mi mogao otvoriti bolovanje, u slučaju operacije. Uglavnom on ima sposobnost da te uhvati u trenutku straha, a ja naivna i isplašena...i sad pravooo zaglavila!! :baba
nichoolina00
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 27 vel 2014, 22:08

Re: Molim pomoć

PostPostao/la danijela81 » 28 vel 2014, 21:44

ne znam za bolovanje, pitaj na HZZOu, to ti je najsigurnija info.
za recepte, uputnice, preglede znam da može odmah
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: Molim pomoć

PostPostao/la alexandra » 28 vel 2014, 22:40

nisam samo jedno shvatila - da li si nakon bolnice bila kod svog ginekologa, s otpusnim pismom i preporukom gin. iz bolnice?
ako ti neće otvoriti bolovanje po preporuci bolničkog liječnika, prijavi ga hzzo-u.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Molim pomoć

PostPostao/la † Sanika » 01 ožu 2014, 13:03

Meni je privatni gin pisao preporuku. Od kada to ne moze? Rima jesi sigurna?

Edit, procitala link.
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Molim pomoć

PostPostao/la nichoolina00 » 01 ožu 2014, 15:11

Ma nisam bila..naručio me tek na kraju sljedećeg tjedna...kao gužva je...
nichoolina00
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 27 vel 2014, 22:08

Re: Molim pomoć

PostPostao/la Janja » 02 ožu 2014, 21:10

nichoolina00 je napisao/la:nije me mogla upisati jer sam se u 12.mj 2013.upisala kod njega i sad mi mora proći godina dana.


Imaš pravo kao i svatko ko se upisao a nije prošla godina dana otiči drugom doktoru, tražiti da ti napiše izjavu (objasniti situaciju) otići na HZZO i kod njih tražiti prebačaj prije roka od 1 god zbog narušenih odnosa dr/pac. Oni će ti reć da moraš pisati zamolbu koja onda ide u Branimirovu na arbitražu gdje oni odlučuju hoće li ili ti neće odobriti upis prije roka u 90% slučajeva obično odobre sve zahtjeve osim ako dr. kod kojeg se želiš upisati nije popunjen do kraja ili ima preko broja pacijenata.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Molim pomoć

PostPostao/la nichoolina00 » 03 ožu 2014, 12:05

Janja je napisao/la:
nichoolina00 je napisao/la:nije me mogla upisati jer sam se u 12.mj 2013.upisala kod njega i sad mi mora proći godina dana.


Imaš pravo kao i svatko ko se upisao a nije prošla godina dana otiči drugom doktoru, tražiti da ti napiše izjavu (objasniti situaciju) otići na HZZO i kod njih tražiti prebačaj prije roka od 1 god zbog narušenih odnosa dr/pac. Oni će ti reć da moraš pisati zamolbu koja onda ide u Branimirovu na arbitražu gdje oni odlučuju hoće li ili ti neće odobriti upis prije roka u 90% slučajeva obično odobre sve zahtjeve osim ako dr. kod kojeg se želiš upisati nije popunjen do kraja ili ima preko broja pacijenata.


Onda sam itekako nadrapala...kod nas u Zadru su svi ginekolozi krcati.... :lebdi
nichoolina00
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 27 vel 2014, 22:08

Re: Molim pomoć

PostPostao/la Janja » 03 ožu 2014, 15:39

Mozda nisu svi tj. znaju nekad muljat ali to se lako provjerina HZZO u. Tako da i za to ima rjesenja :p .
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Molim pomoć

PostPostao/la nichoolina00 » 05 ožu 2014, 12:27

hvala na savjetima...držite mi fige.... :mah
nichoolina00
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 27 vel 2014, 22:08

Re: Molim pomoć

PostPostao/la Janja » 08 ožu 2014, 22:50

Jesu uspjela što rješiti?
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Molim pomoć

PostPostao/la ludamare » 14 ožu 2014, 06:46

Ja imam donekle slican problem,bar sto se dr.tice.Sve je u redu sa trudnocom al ne mogu dobit nikakvo bolovanje.Nisam pekmez al ipak radim na radnom mjestu di nemam ono najosnovnije -zrak,kisik.Radim 8 sati na nogama i radim u proizvodnji gdje se obraduje plastika.Ispusnih plinova ima sa svih stana,do kraja smjene imam osijecaj ko da sam plastiku jela.Kazu cigareta utjece na bebu i trudnocu....ja se 40 sati tjedno prisiljeno moram trovati i bez pusenja.Radijona nema prozora ni adekvatne ventilacije.Radim kod privatnika,nemam mogucnost da me prebaci na lakse mjesto ni prava na godisnji.
Ginekolog jednostavno ne zeli izic u susret...bolovanje neda.Cak mi je reko da i on radi sa plastikom,kao sto i sama mogu vidjet....kompjuter mu je plasticni.
Pokusavam nac novog doktora al svi su manje vise zauzeti,a ovi slobodni polude kad kazem da sam trudna.Odma mi kazu -bolovanje ne dajemo! iako ni ne znaju moju situaciju i bez da ista pitam.
Zanima me sta dalje,kome da se obratim....koja su moja prava?
Jedan doktor mi je savjetovao da lazem i da kazem da povracam vise od 5 puta na dan....dal bi laganjem ista postigla?
Avatar
ludamare
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 14 ožu 2014, 06:29

Re: Molim pomoć

PostPostao/la bubu » 25 ožu 2014, 09:08

ako možeš, nađi privatnika koji radi socijalno. ja nisam zadovoljna svojom socijalnom, ali bolovanje mi je dala bez pogovora. radila sam u kemijskom laboratoriju tako da znam kako je to. ali me je još uz to poslala na genetsko savjetovanje gdje je doktorica strogo zabranila rad u takvim uvjetima.
slika
Avatar
bubu
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 210
Pridružen/a: 08 kol 2013, 20:14

Re: Molim pomoć

PostPostao/la ludamare » 28 ožu 2014, 17:50

Hvala Bogu...uspjela sam riješit bolovanje.Promjenila sam doktoricu i iako je na samom početku frkala nosom dala mi je bolovanje.Rekla sam tocno onako kako stvari stoje.Samo sad sam dosla do novog problema :/ ...
Dobila sam samo potvrdu koju sam odnjela u svoju firmu,a sta je sa doznakama.....kako to dalje ide?
Moram li ja naknadno otic ginekologici i trazit ili cu to dobit na sljedecoj kontroli ?....samo sta kontrola mi je tek za mjesec dana.
Sad je vikend,mogu tek u pon. njih nazvati ali ako netko može odgovorit do tad bila bi mu jako zahvalna.Ne samo da mi je ovo prva trudnoća...ovo mi je i prvo bolovanje u životu tako da ne znam kak to ide :ajme
Avatar
ludamare
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 14 ožu 2014, 06:29

Re: Molim pomoć

PostPostao/la Liv Tyler » 28 ožu 2014, 21:17

Doznake dobivas od svoje dr opce prakse. Odi s tim sto ti je napisala ginekologica u trudnicku i dr ti je duzna otvoriti bolovanje i dati doznake. Njih nosis u firmu i na socijalno do odredjenog datuma u mjesecu radi isplate.
E sad ja sam totalno zaboravila jel treba jos sto. Al na socijalnom ce ti sigurno reci ako u medjuvremenu ne dobijes jos koji odgovor. :mah
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Molim pomoć

PostPostao/la ludamare » 29 ožu 2014, 04:15

Da,al sad po novome ginekolog je glavni i u potpunosti odgovoran za bolovanje.Otvara i zatvara bolovanje pa valjda onda i doznake daje.
Ja sam pitala ginekologicu sta sad s tom potvrdom i rekla je da nosim u svoju firmu,oni dalje rjesavaju sve sa hzzo-m i moj dr.prakse nema nista s tim.
Za doznake nisam pitala jer niko nista nije reko,racunala sam s tim da mi ni ne trebaju do sljedece kontrole...
Avatar
ludamare
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 14 ožu 2014, 06:29

Re: Molim pomoć

PostPostao/la Janja » 29 ožu 2014, 08:08

Ludamare, dobila si dvije potvrde, jedna ide poslodavcu jednu nosis u hzzo. Kad dode kraj mjeseca ides gin da ti zatvori za taj mj kompl i da doznake od kojih opet jedna ide u hzzo jedoa poslodavcu. I tako svaki mj s tim da u hzzo-u moras za svaki mj u dva primjerka njihove potvrde ispunit.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Molim pomoć

PostPostao/la Diami » 29 ožu 2014, 22:51

Ovak kako Janja veli je sad, maknuli su trudnička bolovanja od dr. opće prakse, to sad sve radi ginekolog izabrani.

Samo što se doznake izdaju krajem mjeseca za cijeli protekli mjesec i do mislim 5. se odnesu u hzzo (jedna kopija, druga poslodavcu), tamo se ispune formulari i to je to.

Dakle sad ti je bolovanje otvoreno, a svaki mjesec ćeš ići po doznake, sve dok ti doktrica ne otvori porodiljni dopust, to onda odneseš na hzzo i mirna si dok beba ne puni 5 mjeseci (uz iznimku prijavljivanja djeteta hzzo-u i ispunjavanja zahtjeva za njihovu pomoć za opremanje novorođenog djeteta, a to može i tm obaviti).
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Molim pomoć

PostPostao/la ludamare » 30 ožu 2014, 16:47

Curke,hvala vam na brzim odgovorima!! ;-)
Avatar
ludamare
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 14 ožu 2014, 06:29

Re: Molim pomoć

PostPostao/la nichoolina00 » 31 ožu 2014, 15:53

Ludamare ti si bila bolje sreće od mene...
Meni je ginekolog otvorio bolovanje na 2 tj....i neće više da mi produži...u hzzo-u sam bila da pitam za promjenu doktora i gospođa mi je sve fino objansila...(nađem si doktora koji će me primit, on mi ispun i zahtjev, sa zahtjevom idem svom ginekologu da da dozvolu i onda s tim na socijalno i onda oni moraju odobriti...uglavnom u 2 dana sve je gotovo)
no kod kojeg god doktora dođem svi mi pričaju priče(oni se ne žele međusobno kositi) i onda mi pričaju priče...i tako sam kod jedne danas predala zahtjeva...i kaže ona mene da se čeka 20 dana i da se ne nadam ničemu...jer oni to neće odobrit....ali kao pokušat ćemo....
ja sam toliko očajna...imam sve potrebno za bolovanje...znači ne tražim ga jer mi se ne da radit...a ne mogu ga dobit...već mjesec dana sam doma i vraćam poslodavcu plaća...jer ono blizu smo i u dobrim odnosima i stvarno mi je više neugodno...žena ne može nikog prijavit jer meni doktor koči bolovanje..mislim da ću uskoro završit na psihijatriji a ne na ginekologiji jer ovo nije više normalno...umjesto da uživam u svojoj trudnoći ja prolazim kroz noćne more...
nichoolina00
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 27 vel 2014, 22:08

Re: Molim pomoć

PostPostao/la ludamare » 27 tra 2014, 00:37

....tocno znam kak se osjecas jer sam sve to prosla.

Iskreno,ne znam koja im to fora danas.Manje vise zenske koje imaju uredske poslove zavrse bez beda na bolovanju,a one kojima fakat treba moraju se borit.
Poznanica je nedavno imala spontani jer usprkos sto je nosila blizance nije mogla ic na bolovanje.
Avatar
ludamare
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 14 ožu 2014, 06:29

Re: Molim pomoć

PostPostao/la Buba » 29 tra 2014, 16:06

Ajoj... nadam se da ćeš se uspjeti izboriti za bo. :hug
Meni je moja gin isti tren otvorila bolovanje kad je vidjela da sam trudna, ali ja nisam išla odmah, već tek sad kad moram mirovati.... I ne planiram se vraćati na posao barem 3 godine ( 3. dijete :) )
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: Molim pomoć

PostPostao/la Trudnica23 » 31 lis 2014, 13:36

Pozdrav curke! Nova sam ovdje i mene isto zanima koji dr. daje bolovanje. Kod privatnika vodim trudnocu. 10. tj. Radim ko frizerka, stojim 8 sati, sama u smjeni , radim s kemikalijama, posla preko glave, nekad cak ne stignem ni pojest cijeli dan, trpim kad moram na wc. Imam jake mucnine, i privatni gin. je reko da ce to proc. Stvarno ne mislim da je trudnoca bolest, ali ja se u najmanju ruku tako osjecam, stalno povracam, mucno mi je, umorna sam.....to sto sam sama u smijeni ima i dobru stranu, jer da radim sa seficom vec bi dobila otkaz. Ovako se barem jos uvijek skrivam. Mislim da ce me prije docekat otkaz nego bolovanje! :znoj
Trudnica23
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 31 lis 2014, 13:08

Re: Molim pomoć

PostPostao/la Diami » 01 stu 2014, 22:30

Sa nalazom privatnika odeš svom socijalnom ginekologu. :dada
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing


Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.