Sada je: 28 ožu 2024, 10:34.

Rodilištte Petrova

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la biljkas » 11 sij 2014, 14:25

Bio muz s tobom?Tko te porodio?
Znaci jedna torba za box jedna za sobu?sto u ovu za box?si nosila stvari za bebicu ili je sve njihovo?


Muž nije bio sa mnom i na kraju mi je zbog toga drago. Mislim da bi ga to iskustvo izmučilo prilično. Al vidjela sam da je kod jedne rodilje bio muž koji je svako malo zbunjeno dozivao sestre

To s doktorima mi je bilo prilično zbunjujuće. Nitko se ne predstavlja, svakih par sati se izmjenjuju. Ja sam bila tamo od 10 navečer do sljedeće jutro u 9. 40. Primila me jedna doktorica, kroz noć se izmijenile još dvije, na kraju me porodila neka treća jako mlada ženska a Dr. Zlopaša je stajao iznad nje. Nemam pojma kako se ona zove niti mi nigdje na papirima ne piše, a šivanje je obavio neki treći doktor s tom ženskom koja me porodila. Inače, ona je bila najbolja, jako brižna, ponudila mi je nekakvu inekciju za olakšavanje bolova jer je vidjela da nisam htjela epiduralnu, dodala mi je vodu i mobitel da slikam bebu, masirala mi je međicu i cijelo vrijeme davala jako precizne upute i ohrabrivala me.

Kad te odluče primiti uzmu tvoju torbu za sobu i stave je ispod tvog kreveta. Otfuraju te u box skupa sa torbom i cijelo vrijeme je sele za tobom. U box sam ponijela platnenu torbu (onu iz dm-a) i unutra vodu, mobitel, melem (iako mi nije palo na pamet mazati usnice) i par čokoladica. Čokoladice sam uzela jer mi je rečeno da nakon poroda i dolaska u sobu neću smijeti odmah s kreveta pa za svaki slučaj ako ogladnim. Jako su mi dobro došle jer se nisam mogla dići do večere pa da malo povratim snagu. Inače. što god ti zatreba tih prvih nekoliko sati nakon poroda možeš tražiti da ti sestra da. Ona ti izvadi i uloške iz tobe i gaćice i odvede te prvi put na wc tj. bez nje ni ne smiješ prvi put do wc-a.

Ne trebaju ti nikakve stvari za bebicu sve do izlaska iz bolnice. Sve je njihovo. I da, zabranjene su dude.

Nadam se da sam pomogla, pitaj i dalje ako što treba :)
Avatar
biljkas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 480
Pridružen/a: 23 srp 2013, 20:59
Lokacija: Vb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la biljkas » 11 sij 2014, 14:36

E, da vidim sad gore u postu da piše da dijete nije u sobi tokom posjeta i po noći. Kad sam ja bila, beba je bila cijelo vrijeme sa mnom i tokom posjeta i po noći. Odnosili su je ujutro tijekom vizite i navečer na kupanje. Za to vrijeme navečer nisam znala dali da se radijem idem istuširati ili da odspavam sat vremena. :znoj
Prvi dan je bilo malo drukčije. Donijeli su mi je na podoj i odnijeli jer nisam mogla iz kreveta do večere, a nakon večere su je ostavili kod mene. Ali budući da sam cijelu prošlu noć bila budna, a mala nije htjela satima spavati već je samo plakala i htjela biti na cici, u 3 u noći sam zvala sestru da je odnese da ne zaspim iznad nje. Jer beba ne smije biti s tobom na krevetu. Čim završiš podoj vraćaš je u njen krevetac
Avatar
biljkas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 480
Pridružen/a: 23 srp 2013, 20:59
Lokacija: Vb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la zara01 » 11 sij 2014, 16:23

Mrsavica,crvenkaste kose,promuklog glasa? ;)
Meni Petrova nije bila opcija,ali kako sam sbog komplikacija poslana tamo,lezala na patologiji 20 dana,dalje me kontroliraju ,logicno mi je i roditi tamo.A i nako puno godina srela sam tamo poznanicu- ginicu iz mog rodnog grada,pa bar nekog poznam :mrgreen
Iako onu noc koju sam provela u predradaoni(tamo dosla s hitne)je bilo poprilicno veselo :shock ,zena ko u prici,radaju ko na traci,guzva..... :strah
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la biljkas » 11 sij 2014, 16:33

Mršavica je, ali nije crvenokosa već smeđe-plava kosa do ramena i nježan glas ;)
A valjda ih ima više dobrih ;)
Sestre su stvarno bile odlične, nemam ni jedne zamjerke, ali me jedna od onih kaj donose hranu živcirala jer mi je stalno bacala neke komentare :roll
Avatar
biljkas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 480
Pridružen/a: 23 srp 2013, 20:59
Lokacija: Vb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la zara01 » 11 sij 2014, 19:42

Ja sam cula da je navodno ekipa u radaoni inace super,posebno Zlopasa.
Ti si bila u boxu skroz ili u predradaoni?
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la biljkas » 11 sij 2014, 21:51

Prvo sam bila u čekaoni ispred predrađaone 2 sata jer su odlučivali hoće li me ostaviti ili ne jer nisam bila otvorena, plodna voda mi je samo curila pomalo a trudovi su bili na 5 minuta razmaka. Budući da mi treba sat vremena do bolnice ostavili su me pa sam ležala u predrađaoni od 12 u noći do 6 ujutro. Par puta su me došli pregledati i u 6 su me preselili u box a u 7i20 mi probušili vodenjak. Moram priznati da mi je bilo teško jer nakon bušenja vodenjaka do kretanja u porod nije bilo nikoga kraj mene već sam morala dozivati sestru jer je u boxu do mene ženska imala težak porod koji je dosta dugo trajao. Kad su s njom završili odmah su se svi preselili k meni i porodili me u 3 truda.

Da, ekipa je fora, Zlopaša se s kolegom zafrkavao i šetkarao po box-u s tim da sam ih obodvojicu htjela poslati u rodno mjesto kad su se nalaktili na vrata i oponašali babicu koja mi je objašnjavala kako najučinkovitije tiskati. Niame, vikala je "Guraj prema guzi, kaki, kaki,kaki! " Presmiješno :oops: :ajme
Avatar
biljkas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 480
Pridružen/a: 23 srp 2013, 20:59
Lokacija: Vb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la zara01 » 11 sij 2014, 22:43

E zato se ja nadam muzu na porodu,da ne budem solo.Samo oni priznaju samo svoj tecaj,a ja sam na strogom mirovanju,pa moram vidjeti kako cemo to izvesti,ili ako bebi ne odluci ranije van :/ ja sam lezala u predradaoni jednu noc i to mi je fakat prestrasno iskustvo.Odahnula sam kad su me smjestili na patologiju.....jel je ta noc bas bila burna i u radaoni(a sve cujes)i slucajevi s hitne kao ja koje su smjestali u predradaonu...
Tnx na info.
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la zara01 » 11 sij 2014, 22:43

E zato se ja nadam muzu na porodu,da ne budem solo.Samo oni priznaju samo svoj tecaj,a ja sam na strogom mirovanju,pa moram vidjeti kako cemo to izvesti,ili ako bebi ne odluci ranije van :/ ja sam lezala u predradaoni jednu noc i to mi je fakat prestrasno iskustvo.Odahnula sam kad su me smjestili na patologiju.....jel je ta noc bas bila burna i u radaoni(a sve cujes)i slucajevi s hitne kao ja koje su smjestali u predradaonu...
Tnx na info.
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la biljkas » 12 sij 2014, 18:36

Ja sam išla na tečaj u dom zdravlja bez muža i patronažna nam je svima ponudila potvrdu da je muž bio na tečaju i rekla je da misli da vrijede u svim bolnicama, da je samo bitno da ima bilo kakvu potvrdu. E, sad ne znam jel to je tako jer nsam htjela muža voditi :/
Avatar
biljkas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 480
Pridružen/a: 23 srp 2013, 20:59
Lokacija: Vb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la zara01 » 12 sij 2014, 21:43

U Petrovoj ne vrijedi,pitala sam priznaju samo svoje,iako ima dr.koji kao i puste s drugim tecajem,ali to je kako naletis.
I ja sam mislila poslati samo muza ,ako ja ne budem mogla :/
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Teona » 27 ožu 2014, 15:50

Petrova pusta muzeve i ako nisu bili na njihovom tecaju. 2 prijateljice su tako rodile a i ja sam im slala mail i potvrdili su mi da prihvacaju i tecajeve iz Domova zdravlja.
Teona
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 231
Pridružen/a: 27 sij 2013, 13:31

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la zara01 » 18 tra 2014, 14:54

Teona je napisao/la:Petrova pusta muzeve i ako nisu bili na njihovom tecaju. 2 prijateljice su tako rodile a i ja sam im slala mail i potvrdili su mi da prihvacaju i tecajeve iz Domova zdravlja.

Navodno sad po novom moraju....iako nas nitko nije ni trazio potvrdu na uvid,cak su muza obukli u njihovo odijelo,a na njihovom tecaju smo ga ionak dobili.
Inace ja sam 26.3.rodila u Petrovoj i nakon svih ruznih prica koje sam cula o njoj ugodno sam iznenadena.Ne mogu rijeci nista lose o radaoni i ekipi u njoj,na babinjacama mi je isto bilo o.k.iako je tempo poprilicno naporan.
U Petrovoj je najveci problem velika guzva,taj dan tj.noc kad sam rodila kazu rodeno je 19 beba,do 2 popodne sam bila na ginekologoji,jer nije bilo mjesta na babinjacama,a tako je bilo sve dane dok sam lezala tamo....smjestale su babinjace na razne odjele.
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Gabia » 17 lip 2014, 12:12

Ja sam nedavno zvala vezano za ove potvrde iz drugih domova i vrijede. Savjetuju da ako se može da se njihov tečaj prođe, ali ako se ima i potvrda za muža s nekog drugog tečaja ona vrijedi. Treba samo kupiti odjelo.
slika
Avatar
Gabia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 193
Pridružen/a: 02 stu 2013, 14:33

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la dubica » 23 lip 2014, 21:40

pročitala sam razne popise što mi sve treba za rađaonu i poslije...zanima me da li u petrovoj se dobi spavaćica ili moram sama donijeti??? Hvala
dubica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 23 lip 2014, 21:36

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Janja » 25 lip 2014, 23:31

Ako imas onda tvoja, a ako dodes hitno bez stvari kao ja onda ti daju svoju.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la mivank33 » 28 lip 2014, 19:59

Ja upravo pitala, ne moze nitko biti s tobom na porodu osim muza koji mora imati placeni tecaj, njihov, a kosta 400 kn. Inace si sama. Jako sam razocarana jer mm ne moze biti sa mnom i bit cu sama a to mi se ne dopada...vise mi nista nije jasno kad citam vase prethodne postove
Nola Marija 07.-12.02.2013
"I tako nosit ću oblake sam, sačuvati dugine boje za najljepše dane. S obje ruke dotaknuti san, taj trenutak sačuvati u sebi nek’ vječno potraje."

slika

Ramona
"Sreća je možda plava, sreća je možda crvena, sreća je uvijek velika i kad je malena!"

slika
Avatar
mivank33
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 236
Pridružen/a: 23 tra 2013, 15:26

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Janja » 28 lip 2014, 20:14

Mi smo imali tecaj iz DZ i to im je bilo dovoljno kad je mm dolazio tako da ja mislim da ce muz pustit ovisno tko je u smjeni.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la mivank33 » 28 lip 2014, 20:17

Ja sam umjesto muza htjela imati svoju prijateljicu uz sebe (ujedno je i doula) a sad izgleda nis od toga :(
Nola Marija 07.-12.02.2013
"I tako nosit ću oblake sam, sačuvati dugine boje za najljepše dane. S obje ruke dotaknuti san, taj trenutak sačuvati u sebi nek’ vječno potraje."

slika

Ramona
"Sreća je možda plava, sreća je možda crvena, sreća je uvijek velika i kad je malena!"

slika
Avatar
mivank33
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 236
Pridružen/a: 23 tra 2013, 15:26

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Gabia » 02 srp 2014, 10:30

Mivank33, ne znam - i ja i frendica smo zvale Petrovu i rekli su nam da je dovoljan bilo koji tečaj. A, nedavno su mi i dvije frendice tamo rodile i muževi su bili s njima. Tako da mislim da muž može biti s tobom.
slika
Avatar
Gabia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 193
Pridružen/a: 02 stu 2013, 14:33

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la sanjas100 » 17 kol 2014, 08:40

Evo moram pohvaliti Petrovu, rodila sam prije 12 dana carskim rezom i moram pohvaliti sve sestre na intenzivnoj i poslije na odjelu, svaka čast, stvarno se narade i trude se maksimalno!
sanjas100
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 11 lip 2010, 21:57

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la leptir422 » 13 lis 2014, 12:07

Dižem temu...... tko je uzeo epiduralnu u Petrovoj? i da li ta epiduralna išta košta?
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Janja » 15 lis 2014, 09:25

Ja nisam uzela epiduralnu, a nec ti ju ni dat ao si vise otvorena. Koliko ja znam ne plac se epiduralna.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la Gabia » 15 lis 2014, 12:05

Ja sam ju trebala dobit al kako sam se brzo otvarala dok su je oni pripremili vise nije bilo smisla. Pa jedino sto znam je da se ne plaća:)
slika
Avatar
Gabia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 193
Pridružen/a: 02 stu 2013, 14:33

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la zara01 » 20 lis 2014, 22:04

Ne placa se,ja sam bila vec 4 prsta otvorena i samo su me sprasili da ce to brzo i bilo je brzo.moja cimerica ju je dobila,curila joj voda,a bez trudova.
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište PETROVA

PostPostao/la leptir422 » 13 sij 2015, 16:18

Sve pohvale doktorima i sestrama u rađaoni. Na postporođajnom odjelu - pa..... nekim sestrama ne bi falilo malo ljudskog dodira - umjesto što glume hitlere.
Info - epiduralnu dobijaš ako si otvoren između 4 i 6 cm - ne plaća se.
Muža puštaju sa bilo kojim položenim tečajem (ne mora biti kod njih) i ukoliko banete usred noći - daju svoju jednokratnu obleku za muža bez ikakve nadoplate.

postporođajni odjel - obavezno uzmite vlastiti klozet papir
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Rodiliste Petrova

PostPostao/la Marina1985 » 04 vel 2016, 13:28

Kako smo blizi terminu to smo nervozniji-molim iskustva iz rodilista u petrovoj
Marina1985
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 04 vel 2016, 13:25

Re: Rodilištte Petrova

PostPostao/la ixica » 15 vel 2016, 16:54

Meni je smiješno čitat kako neki hvale, drugi kude. bolnica ko bolnica, ti si samo broj i ajmo dalje. Ja sam htjela bez epiduralne, na kraju mi je dali al ništa me nije primilo. derala se nisam ništa, radila sam kaj su mi rekli. išla sam na drip po dogovoru kao njihov bolnički pacijent. porod trajao 6 sati. bila sam sama, prepuštena sestrama i samoj sebi. obilazili me doktori, svi mogući a na kraju, bas je bilo neko zatišje, pa su mi došle sve moguće babice i neki "gurač" heheh kak je rekao ajde tiskaj jel inače ja dolazim gurat. dakle, babica mi rekla da guram kao da idem na velku nuždu kad mi ona kaže i to je bilo to. čas posla. bez vriske i dreke. na kraju nije niš ni bolilo nit sam ja kaj osjetila. minimalno šivanje i beba odmah u naručje, pa su je odveli pa sam ju odmah dobila opet. TO je bilo popodne oko 4, a bebu sam dobila tek drugo jutro. i od onda je bila stalno samnom u sobi. sobe za babinjače su preslabo čišćene i moraš bit spreman na sve.

eto, sretno svima i ne brinite se sve će biti u redu.
slika
slika
ixica
mora držati dijetu na poslu
 
Postovi: 80
Pridružen/a: 10 pro 2012, 16:26

Prethodna

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.