Sada je: 29 ožu 2024, 12:10.

Recepti za spremanje žitarica

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: Recepti za spremanje žitarica

PostPostao/la Ina66 » 17 lis 2012, 13:16

Mala Bornica je napisao/la:Lecu imam iz dma, alnatura. Pise kuhati 5-10 minuta, ali jakuham malo duze. I bas je mekana, skoro se raspadne.

:dada
crvenu nikad nisam namakala, dapače, stavljam je u variva koja treba zagustiti jer je brzo kuhana
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Recepti za spremanje žitarica

PostPostao/la mrs. eastwood » 17 lis 2012, 14:23

ako govorimo o crvenoj leci - ona se ne namace, ostale treba namociti prekonoci.

a btw sto nisu to mahunarke?

++luk je u tablici dohrane u prvom mjesecu dohrane.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Recepti za spremanje žitarica

PostPostao/la Eva82 » 17 pro 2012, 12:16

Unaprijed se ispricavam ako je ovo negdje vec objasnjemo ( a vjerujem da je :nata )

Kupila sam jucer one Alnaturine 5-korn flocken, dakle one pahuljice.
Na koji se nacin one daju djetetu? ( na pakovanju ne pise nista)
Znam da ih odrasli u biti jedu samo ovako, a da li ih za malene treba namociti, samljeti, nesto :conf

Ja sam mu dosad samo spremala bas one prave zitarice, dakle koje sam kuhala, pa bas ne znam kako sa ovim stvar funkcionira :dunno

Mislila sam mu ih ubacit u npr jogurt, voce i slicno, za promjenu, a i kad trebam nesto brzo i nemama vremena kuhat one obicne zitarice po pola sata...

Hvala :mah
I. 06/06.
slika
Eva82
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 473
Pridružen/a: 06 ruj 2011, 10:15

Re: Recepti za spremanje žitarica

PostPostao/la mrs. eastwood » 17 pro 2012, 12:21

znam na koje mislis. jednako izgledaju kao zobene. je l da?

ja bih iz u toj dobi (11mj) prelila vrucom vodom da se malo smeksaju, onda pomjesala s jogurtom ili kako dalje već. dakle isto kao i sa zobenim.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Recepti za spremanje žitarica

PostPostao/la Eva82 » 17 pro 2012, 12:37

mrs. eastwood je napisao/la:jednako izgledaju kao zobene. je l da?

:dada Pise da su unutra psenicne, jecmene, zobene, razene i rizine pahuljice.
Ja mu nisam ni zobene dosad slagala, mi smo samo sve bas kuhali- proso, amaranth, quinou... ovako u obliku pahuljica jos nikad nismo.( jeo je par puta u gotovim kasicama)

Ok, dakle prelit vrucom vodom da omeksaju, eventualno malo u multipraktiku samljet prije? ( djeluju mi prevelike :dunno , ali vidjet cu kad ih namocim hoce li on to moci jest i u toj velicini )

Mrs E thanx :xmaskiss
I. 06/06.
slika
Eva82
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 473
Pridružen/a: 06 ruj 2011, 10:15

Re: Recepti za spremanje žitarica

PostPostao/la mrs. eastwood » 17 pro 2012, 12:57

Eva82 je napisao/la:, eventualno malo u multipraktiku samljet prije? (

:dada dosta su velike - možeš i slomiti koji đir u multipraktiku. zobenih imaš i manjih kao slomljenih pahuljuica, a ove su kao cijele.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Recepti za spremanje žitarica

PostPostao/la Wiki » 04 ožu 2015, 19:36

Mame, ako može pomoć, trebamo početi sutra s dohranom, proučavam ove stranice već 2 tjedna, i mislila sam da sam spremna.. danas sam kupila Alnaturinu oljuštenu rižu dugog zrna. Uputila sam se u dm s namjerom da uzmem smeđu rižu al nije je bilo. Tako da moje je pitanje, priprema li se ova vrsta riže kao i smeđa ili je nešto drukčije kod pripreme?
Hvala
Wiki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 26
Pridružen/a: 04 ožu 2015, 19:23

Re: Recepti za spremanje žitarica

PostPostao/la latica » 05 ožu 2015, 10:29

wiki najbolje ti je pogledat što piše na pakiranju, ali u svakom slučaju, za početak je dobro rižu kuhati dok ne bude jako mekana, dakle ne gledaj na sat nego gledaj da bude kašasta i mekana, dodaj vode po potrebi. ako vidiš da je voda ishlapila, a čini ti se da su zrna još al dente, dodaj još malo vode. jer bitnije je da se raskuha zbog teksture, a i općenito se za žitarice smata da dugim kuhanjem budu probavljivije, tako da - opusti se i skuhaj rižu da bude mekana ;)
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Recepti za spremanje žitarica

PostPostao/la Wiki » 05 ožu 2015, 10:41

latica je napisao/la:wiki najbolje ti je pogledat što piše na pakiranju, ali u svakom slučaju, za početak je dobro rižu kuhati dok ne bude jako mekana, dakle ne gledaj na sat nego gledaj da bude kašasta i mekana, dodaj vode po potrebi. ako vidiš da je voda ishlapila, a čini ti se da su zrna još al dente, dodaj još malo vode. jer bitnije je da se raskuha zbog teksture, a i općenito se za žitarice smata da dugim kuhanjem budu probavljivije, tako da - opusti se i skuhaj rižu da bude mekana ;)


Hvala puno Latice
Wiki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 26
Pridružen/a: 04 ožu 2015, 19:23

Re: Recepti za spremanje žitarica

PostPostao/la nevenera » 19 tra 2015, 13:00

podižem temu
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Recepti za spremanje žitarica

PostPostao/la SuperNova » 08 lip 2015, 09:26

Kako se sprema gris od pira za 8-mjesečnu bebu? Kupila sam Alnaturin, ali nema upute ni za omjer ni za duljinu kuhanja...

Ok, sad sam pronašla odgovor na prethodnoj stranici :plavusa
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Prethodna

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.