Sada je: 28 ožu 2024, 10:56.

Jelovnik nakon godinu dana

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Noelle » 29 sij 2010, 11:21

Jel možete ovdje navesti primjere dnevnog menija nakon napunjenih godinu dana?

Sve je raštrkano na Drugom obroku..pa da bude malo grupiranije...

Mame koje doje, kako to izgleda kod vas? Samo ujutro i navečer?
Mene ta noćna nacicavanja malo počinju mučiti...

Koliko krutih obroka imate? Kod nas tri do četiri. Ostalo cica ( ujutro, popodne kad dođem s posla i navečer za uspavljivanje + noćna ) Jel to malo krutih?

Kravlje mlijeko?

Hvalaaaa :mah
Z. 14.12.2008.
Avatar
Noelle
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 551
Pridružen/a: 04 lis 2008, 21:59
Lokacija: Zagreb

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la 5ra » 29 sij 2010, 16:18

P. ima 18 mjeseci i jede isto što i mi , više joj ne radim posebno kašice. U naš ručak ne stavljam puno soli , Vegetu sam izbacila u potpunosti. E -ove nastojim svesti na najmanju moguću mjeru , pa svekica kaže da je hrana bljutava :kima

Pije adaptirano mlijeko ujutro i navečer po 240 ml. Naš jelovnik izgleda otprilike ovako :

06 - AD mlijeko
08.30. integralni kruh sa sirnim namazom
10.30 voće ( jabuka , kruška , banana )
12 - 13 sati , ručak ( juhica , riža , tjestenina , meso / riba , povrće )
16 sati , jogurt ( nekad voćni , nekad obični ) + uglavnom neko voće
19 sati mljiečna kašica
21 sat , AD mlijeko

Od slatkiša voli samo čokoladicu životinjsko carstvo , ne dajem joj svaki dan , povremeno. Smoki voli samo onaj koji je neslan i bez kikirikija ( svekici opet bljutavo :rolf )
Kravlje mlijeko joj ne dajem jer voli Bebivita 3 mlijeko , nije skupo 500 gr 27 kn u Mulleru i mislim da je bolje od KM.
F. ( 2005 ) i P. ( 2008 ) moja sunca dva
5ra
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 163
Pridružen/a: 14 sij 2010, 13:52
Lokacija: Zaprešić - city

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Diami » 29 sij 2010, 16:56

Uh, kod nas je to prilično kaotično. Karlo voli jesti pomalo, ali češće... I još dosta doji...

Dakle, tijekom noći ima recimo 3 do 6 dojenja (nekad se zalomi i više, no sad smo oko 4 uglavnom). Dizanje oko 7.

Najranije da hoće nekaj pojesti je oko 8, pola 9, tada dobije neku žitnu kašicu, zobenu kašu, ponekad kruh s jogurtom. Tijekom dana zna češće gricnuti one rižine krekere/stiropor. Oko 10 je uspavljivanje na cici.

Oko 12 je ručak - povrće za krumpirom/tjesteninom/slatkim krumpirom/rižom/drugim žitaricama i mesom (svaki drugi, treći dan, kako kada) ili ribom (prerijetko za sada, ali trudimo se poboljšati). Kad je kod čuvalice nekad neće taj "meni" nego recimo jogurt s bananom ili neko voće.

Oko 14h voće - ako želi ili opet stiropor. Kad je kod čuvalice. Kad je doma opet cica za uspavljivanje negdje oko 14:30 do 15...

Oko 17 do 17:30 ovisno o ručku - ako je ručak pojeo "meni" onda za večeru jogurt, palenta, eventualno neka druga žitarica s nećim. A nekad hoće i samo bananu. Ako nije ručak pojeo onda sad dobije gore opisani "meni" (povrće+prilog i eventualno meso/riba).


Oko 18:30 do 19 počinje uspavljivanje, opet cica... Barem pola sata malo vuče, malo ne, malo cucla, pa opet vuče i tako...


A količine - uh. Rijetko kada pojede puno, uglavnom malu hippovu staklenku, to mu je negdje prosjek. Nekad manje, rijetko više...
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Zwerka » 30 sij 2010, 00:27

Mi više ne dojimo, pa je kod nas tako.

9.00 - doručak - žitarice na mlijeku/ kruh s marmeladom, pekmezom/ kreker/ korica kruha

13.00 - ručak - povrće/ žitarice/ meso/ riba/ kreker/ korica kruha

16.00-17.00 - sir/vrhnje/ voće/ puding/ milchsnita

19.30 - 20.00 večera - žitarice na mlijeku/ hrenovka/ prilog

Još uvijek mu kuham posebno, ali sam počela dodavati malo soli, ponekad crvene paprike ili paradajz
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la † Sanika » 30 sij 2010, 00:33

joj Zwerka, hrenovka :conf puding :conf milchsnitta :conf meni je za sve to prerano i nikako to ne bi uvrstila u redovni meni :dunno
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la tanjabb » 30 sij 2010, 00:41

Potpis na Saniku.

Noelle, mi smo s godinu dana isto imali 4 kruta obroka, ostalo dojenje. Nocna dojenja je izbacio sam s 15 mjeseci. Neki pak doje jos dosta duze, ovisi kakvi cicoljupci su. Kravlje mlijeko je probao tek s 2 godine.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26098
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Zwerka » 30 sij 2010, 00:43

Sanika je napisao/la:joj Zwerka, hrenovka :conf puding :conf milchsnitta :conf meni je za sve to prerano i nikako to ne bi uvrstila u redovni meni :dunno



To ne jede svaki dan.

A i uostalom, da je na čuvanju, jeo bi i gore stvari.
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la † Sanika » 30 sij 2010, 00:48

Zwerka je napisao/la: A i uostalom, da je na čuvanju, jeo bi i gore stvari.


ali nije, kuzis, i zato dok nije ne treba jesti ono sto nikako nije zdravo za tak male, pa ni povremeno
drugo je kad ide u jaslice pa nemas izbora, mada i tada mozes napomenuti da to i to ne jede jos
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la danijela81 » 30 sij 2010, 01:01

Zwerka je napisao/la:
Sanika je napisao/la:joj Zwerka, hrenovka :conf puding :conf milchsnitta :conf meni je za sve to prerano i nikako to ne bi uvrstila u redovni meni :dunno



To ne jede svaki dan.

A i uostalom, da je na čuvanju, jeo bi i gore stvari.

moram priznat da me kod tebe iznenadio ovakav stav. zar se ne treba truditi ponuditi djetetu najbolje što se može, a mislim da ima puno bolje hrane od tih stvari???
ako ne možeš utjecati, ok, ali ti još uvijek, srećom, možeš. kolike mame bi mijenjale jelovnik u jaslicama da mogu, a čini mi se da ga ti kopiraš...

ne osuđujem, samo sam iskreno iznenađena da baš takav stav čujem baš od tebe, koja si pitala za savjet baš u vezi svake sitnice i upijala sve kao spužva.

da se osvrnem na temu, kod nas ide ovako:
doručak - žitarice na ad mlijeku, ili kruh s namazom
užina - jogurt s voćem, ili samo neka voćka
ručak - povrće/žitarice/meso/riba
međuobrok - keks ili kreker ili jogurt
večera - kruh s mliječnim namazom, sirom, ili žitarice na mlijeku
potkrade se tu i tamo koji zalogaj špeka kad mu uvale baka ili deda, pa koja kockica čokolade ili zalogaj kolača, ali jaako rijetko
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Zwerka » 30 sij 2010, 01:22

Ajde, kamenujte me još malo...

Tema je jelovnik, a ne da se sad osvrće tko, što i kako.

Moje dijete recimo, još nije probalo špek i to mu nitko neće uvaliti, kad smo kod toga.

Jesam, upijala sam kao spužva i mogla sam sad tu napisati svašta školski, ali nisam, nego sam napisala kako je.
A da niti jedna od vas djetetu nije dala da proba hranu koja nije u tablici, ne vjerujem.
Pa badava i pametovanja onda.
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la tanjabb » 30 sij 2010, 01:28

Razumijem Zwerka da te kritika "zaboljela" ali na zalost stoji. Bolje dati djetetu domaceg speka nego hrenovke (u koje btw samelju svo ono smece koje ostane od mesa). Bolje mu dati kvalitetnu cokoladu (ako vec moras) nego kemiju od milch shnite. Bolje mu skuhaj domaci puding nego kupovni pudingic s bojilima, pojacivacima...
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26098
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la danijela81 » 30 sij 2010, 01:41

potpis na ovo tanjino, ni ja ne vjerujem da smo se svi držali tablice ko pijan plota, ali treba razmisliti što sve sadrži hrana koju se daje djetetu.
posebno treba izbjegavati "kemiju", kojekakve aditive, zgušnjivače, na puding pogledati je li od običnog kukuruznog škroba, ili od modificiranog (a oni gotovi pudingići u čašicama osim tog modificiranog još sadrže pokoju umjetnu aromu i nimalo bezopasnih dodataka koji definitivno nisu hrana). jesi čitala kad sastav na milch sniti? nisi se zapitala što je uopće koji od nabrojanih sastojaka?
hrenovka i pašteta su mi zadnji izbor što se "mesa" tiče, zapravo, uopće mi niti nisu na izbor. osim sastojaka, grozim se i načina njihove proizvodnje. domaći špek je pjesmica kraj te dvije stvari.
industrija danas svašta nudi, zarada je postala bitnija od zdravlja ljudi - sve i svašta će se proglasit hranom ako je dovoljno jeftino i može se proizvesti u velikoj količini, i još ako pri tome ima i privlačan okus - pun pogodak!

zwerka, nemoj se odmah ljutiti, nego razmisli malo o svemu, mućni glavom, za to ti i služi
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la 5ra » 30 sij 2010, 01:45

tanjabb je napisao/la:Razumijem Zwerka da te kritika "zaboljela" ali na zalost stoji. Bolje dati djetetu domaceg speka nego hrenovke (u koje btw samelju svo ono smece koje ostane od mesa). Bolje mu dati kvalitetnu cokoladu (ako vec moras) nego kemiju od milch shnite. Bolje mu skuhaj domaci puding nego kupovni pudingic s bojilima, pojacivacima...

Kako se radi domaći puding ? Baš bi voljela to probati ponuditi klincima . :)
F. ( 2005 ) i P. ( 2008 ) moja sunca dva
5ra
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 163
Pridružen/a: 14 sij 2010, 13:52
Lokacija: Zaprešić - city

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la danijela81 » 30 sij 2010, 01:51

[quote="5raKako se radi domaći puding ? Baš bi voljela to probati ponuditi klincima . :)[/quote]
ja ukuham kukuruzni škrob u mlijeko, i dodam šećera, kakao ili vaniliju, što već...
ima i pudinga u vrećicama koji su ok sastava, treba samo pročitati.
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Diami » 30 sij 2010, 08:15

Recimo dr. Oetker ima sad bio puding, mislim da je u sastavu samo kukuruzni škrob, vanilija (ili čokolada), šečer sama dodaješ. Danči to radiš na kravljem? Već dugo nisam radila puding, baš bi mogla...

E da, što se čokolade tiče, ima jedna u Lidlu nije ni preskupa, a sadrži samo "normalne" sastojke tipa vrhnje, kakao prah i slično, nema onih e-ova, aroma i sličnih stvari... I meni je baš ok po okusu. A ima i u Muelleru bio-čokolada...
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Madir » 30 sij 2010, 08:56

6-8 AD 180ml

10-11 BIOAKTIV SA FRUTOLINOM ILI VOĆNOM KAŠICOM,
ILI ČOKOLINO

12-14 JUHA/MESO,RIBA,POVRĆE,RIŽA,PURA,ŽUMANCE(jednom tj.)
ponekad AD 150ml dva sata poslje ručka

17-18 VOĆE ILI SIRNI NAMAZ,BIOAKTIV

20 i 30-22 AD 210ml

od danas uvodimo rižine pahuljice umjesto čokolina,ovaj put nadam se uspješno,to mu je bljak,bundevu, amaranth,batat i 7corn.voda mu služi za kupanje :lol pije razrijeđenu jabuku ili čaj.
Zadnja izmjena: Madir; 30 sij 2010, 23:26; ukupno mijenjano 1 put/a.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Diami » 30 sij 2010, 10:57

Pokušaj možda postepenim razrjeđivanje čokolina s rižinim (ili drugim čistim žitnim) pahuljicama. Dakle, kako inače miješaš čokolino uzmeš prvo žlicu manje čokolina a dodaš žlicu žitnih pahuljica, i tako svaki dan po pola do jedne žlice manje čokolina a više drugih pahuljica - možda mu tako bude lakši prijelaz. ;)
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Zwerka » 30 sij 2010, 11:36

Lijepo bi molila ako je ikako moguće da mi se dodijeli trajni ban, s obzirom da se korisnici ne mogu brisati, da ne dođem u napast pa da se samo nerviram od vaših izjava, jer je ovaj moj post zbogom i doviđenja.
I onda se pitate radi čega odlaze stare korisnice, počevši od Snježe...
:roll

zwerka,
vrijeđanje ne dopuštamo na ovom podforumu.
Snježa je otišla jer je teško povrijedila pravila foruma i otišla je svojevoljno.
Zadnja izmjena: Ina66; 30 sij 2010, 15:42; ukupno mijenjano 2 put/a.
Razlog: post je brisan zbog vrijeđanja
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Madir » 30 sij 2010, 14:07

Diami je napisao/la:Pokušaj možda postepenim razrjeđivanje čokolina s rižinim (ili drugim čistim žitnim) pahuljicama. Dakle, kako inače miješaš čokolino uzmeš prvo žlicu manje čokolina a dodaš žlicu žitnih pahuljica, i tako svaki dan po pola do jedne žlice manje čokolina a više drugih pahuljica - možda mu tako bude lakši prijelaz. ;)

s rižinim opet neuspjeh,bacili bioaktiv,pa mu umješala u voć.kašicu,pa i to bacili,pa mu napravila sa njegovim mlijekom pa i to bacili :conf dite ne voli i gotovo.nije lud ni za čokolinom,al zato mesa,mesa daj :lol
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la danijela81 » 30 sij 2010, 15:31

Zwerka, nadam se da je ovaj topic samo kap koja je prelila čašu, a en uzrok zašto želiš otići s forum.
nemoj dobronamjerne savjete shvatiti kao napad, nitko tebi ne može diktirati što ćeš davati svom djetetu, ali tu se prvenstveno misli na zdravlje djeteta. čini ti se da smo se okomili na tebe radi "obične" hrenovke, koju 90% ljudi kod nas (ako ne i više) smatra najnormalnijom hranom za djecu.
nisam te htjela napasti, samo mi smeta što ljudi kod nas nisu svjesni što se sve nudi na tržištu, ne mijenjaju svoje navike, i ne žele prihvatiti da je nešto što su godinama jeli zapravo jako loša stvar.
ja osobno pojedem koju hrenovku 3, 4 puta godišnje, jedem i paštetu, češće od hrenovke, a bome i salamu. i svjesna sam koliko je to zapravo loša hrana, al tako sam navikla, godinama, mama mi priča da smo mi sa 6 mjeseci jeli kruha s paštetom. i nikome to nije bilo ništa čudno, starijim generacijaja još ni danas nije čudno. htjela bi da ljudi promijene način razmišljanja, pa me zato ta hrenovka i milch snita tako jako piknula.
oprosti ako si se zbog mene našla na tapeti. vjeruj mi, nisam mislila ama baš ništa loše.
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la eli » 30 sij 2010, 15:32

Kako se radi domaći puding ?

možeš napraviti rjeđu kremu za krempite. slično pudingu samo ukusnije.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Noelle » 30 sij 2010, 21:03

ajoooj, ode mi Zwerka i Zarin vršnjak!!!!
:place
ja ne osuđujem ničiji izbor u prehrani djeteta...
tu sam da proučim i podijelim iskustva sa drugim mamama...

a mislim, u parku sam se naslušala i nagledala svačega, poznanica počela s dohranom sa 4mj po knjizi nekog pedijatra i dok sam ja tek uvodila prve kašice, njezin mali je već imao dva obroka (6mj), kravlje m. probao sa 10mj
ja sam se držala naše tablice, počeli smo sa 5.5mjeseci..još uvijek vodim dnevnik,čisto da znam što sam dala i što nisam već dugo itd...uglavnom je sve bilo po pravilima, osim što je probala pola palačinke i (s jajem i mlijekom ) pohane tofu kockice prije godine dana ;)
ali nekako mi to sve djeluje jednolično..

7-cica ( 2-4 puta po noći)
9-10 -pahuljice(zobene,3žita,3korn,7korn) ili grizovi na vodi, dodam malo jogurta ili vrhnja i voće...kruh sa namazom baš i neće...samog gricka ...al štrudlu sa sirom hoće...
kašice sa adaptiranim ne voli...jedino ako zamaskiram sa grizom ili pahuljicama
14-ručak..ok, tu ima raznolikosti, neki dan smo joj prvi put dinstali...izmjenjujem meso, ribu, jaja,žitarice, mahunarke i povrće..još užica koju mrvu nečeg kad mi jedemo, perec bez soli, komadić kruha ili peciva itd.
17-voće, cica
(užina i ručak ponekad zamijene mjesto, sad od kad radim spojila je spavanje pa pojede prije podnevnog spavanja voće ako je duže spavala ujutro)
19-20,večera..dozlaboga dosadna i već kužim da joj je pomalo dosta...grizovi, palenta, tijesto sa acidofilom, jogurtom, svježim sirom itd..može kakva ideja?
ina?
diami, slično nam jedu samo što je pomaknuto za kasnije..
21-22 uspavljivanje...cica.

količine: cca 200ml, užina manje..možda joj previše dajem jer kaka i do 3 puta..
ne jede sama osim kruha, finger food je prije znala, sad jedino grašak, ostalo raspljeskava..
i moram je s nečim animirati kad jede..rijetko jede na miru, mora nešto u rukama prevrtati :)
imala je 8600g/76cm sa 12,5 mjeseci, sad mi se na oko malo zbucala...

evo danas je subota, cicala je već tri puta jer sam ja tu...i slabo je spavala prije ručka...
Z. 14.12.2008.
Avatar
Noelle
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 551
Pridružen/a: 04 lis 2008, 21:59
Lokacija: Zagreb

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la mare10 » 30 sij 2010, 22:26

Kod nas izgleda ovako (točno godinu dana ima);
6 sati : cica
9:00 -9:30 kako se kad digne, žitarice sa acedofilom najčešće je to palenta i griz, rijeđe proso i kvinoja.

12:30 -13:00 voće ( šljiva, kivi i naranča, jedino to od voća hoće)
uspavljivanje cica

oko 16:00 (nekad prije ovisi koliko pojede voća) povrće sa mesom/povrće sa ribom i rižom/ samo povrće
obavezno čim legnem na kauč tijekom popodne doleti još bar jednom,dvaput na ciku, nekad cica nekad se samo mazimo
18:30 svježi sir/voćni jogurt/kruh

20:00 uspavljivanje cica
Količine ne mjerim ali joj je puni obrok 200-220ml nikad preko, a ako pojede manje sljedeći više točna je ko švicarski sat.
''Za odgojiti dijete, treba cijelo selo.''
Avatar
mare10
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 344
Pridružen/a: 06 lip 2009, 20:02

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Minna » 31 sij 2010, 00:09

Joj, joj, joj...baš sam se razveselila kvalitetnom i korisnom temom, budući da me baš ovo zanimalo.
Zwerka, nadam se da nam ipak nisi brisnula. Nemam osobno ništa protiv hrenovki, ali da..nisu baš za malu djecu. Moja poznanica ih isto daje maleckome, ali joj mesar, neki kum, radi posebno za taj dan, od nekog kao kvalitetnijeg mesa.

Mi još uvijek papamo samo kuhano i imamo poprilično "bebast" menu, pa to izgleda ovako:
oko 10.30 žitarice s voćem
kasnije još pogricka stiropor keksić
16h ručak; meso, povrće, žitarice (kad je kod moje mame i riba), vrtimo kombinacije
20.30 mliječna kašica ili jogurt (+žlica vrhnja/sira) s žitaricama
21.30 cica

Više se ne budi za cickanje ujutro, diže se oko 9.30, ali kao ni mama ne papa odmah :) Jede podosta velike količine, 350-400ml po obroku, osim večere.
Od grešnih stvari :) tu je životinjsko, mali komadić tu i tamo ako mi veliki jedemo, ne kupujem posebno za njega.
Kravlje mlijeko nismo probali, ni nećemo do druge godine cca.

Kako radite ovaj puding? S normalnim mlijekom? Hvala na informaciji za bio puding, nisam znala :zivili
...Mrvica moja...
Leon, 22.07.2008.
Avatar
Minna
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 877
Pridružen/a: 09 srp 2007, 21:09
Lokacija: Rijeka

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Marto » 31 sij 2010, 01:23

E i meni je dobro došla ova tema. :dada Ja se (iako imam iskustva jer imam dvoje zvjerčića) uvik nekako petljam i smotam oko hranjenja. :dunno Tila bi paziti (kad već sebi ne pazim baš previše ;)), a sklona sam pretjerivanju pa pretjeram. :lol Sad sam sa malom malo i popustila, jer je druga, jer brže dođe do hrane koja još nije za nju, jer sam postala fleksibilnija i jer nemam snage stalno se boriti sa svima (pa tako i mužem koji bi im btw davao čololadu uvik i stalno).
Da skratim, trenutno me brine da Mišica (1g i 7mj) jede previše! Cicanja smo se riješili (za obje bez trauma, lako i savršeno) prije neka 2 miseca. Ovako nekako izgleda naš menu:
-180ml adaptiranog ujutro u krevetu- pa nastavljamo spavati,
-doručak- kruh i marmelada/abc/sir i maslo/već nešto i eventualno pola jogurta
-voće (nekad smixano, nekad ne, rijetko sa žitaricama jer slijedi ručak pa da ih ne našopam previše)
-ručak- meso/riba/juha/žitarice/povrće, svašta jede, sve voli! daj šta daš ;)
-popodne jogurt i eventualno neke pahuljice
-pridvečer kruh i nešto
-u krevetu 180ml adaptiranog
E sad, kad ona god vidi nekoga da jede, eto ti nje! Nekad ukrade komad banane, nekad keksić, čokoladu, štapiće, sendviča... Naučila je sa bratom šta je to bombon, pa viče po stanu bomboooo stalno. :roll Bude mi je milo, ka da je gladna, a opet ne želim joj davati više od ovoga jer brat (od 3g i 2mj) jede koliko i ona, ako ne i manje!
Prehrana joj je raznovrsna i kvalitetna, pazimo na podrijetlo namirnica (:roll mm je fanatik). Mislim da jede dovoljno i više od toga, al voli papati pa mi je žaj ne dati joj. Ipak ne pretjerujem i stopiram hranjenje kad mislim da joj je dosta. Jel ružno šta to činim? Bi li morala davati joj koooliko god ona hoće?
Zmaj :belji 10.12.2006.
Mišica :liza 22.06.2008.
Lav :mali 04.07.2010.
Avatar
Marto
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1130
Pridružen/a: 11 lis 2006, 22:37

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la mamuška » 31 sij 2010, 02:07

evo našeg menija
oko6-7sati 150ml adaptiranog i onda nastavlja spavati do 9sati
u 9-neke žitarice..griz,žganci s jogurtom ili acidofilno mlijeko,pahuljice rižine,zobene ili pšenične
oko11-voćni jogurt,banana ..nešto voćno
(spavanje)
oko 13-14sati-ručak sve voli nekad više nekad manje
pola sata poslije ručka 150ml adaptiranog mlijeka-to sam pokušala izbaciti ali joj baš odgovara pa neka joj je
16-17-voćna kašica ili neki keks(rižin,žitarični...)
oko 19 večera..namaz ABC,jogurt,pahuljice...
21sat 15ml adaptiranog mlijeka

i to je to svako malo nešto jede i zato nejede u velikim količinama
Avatar
mamuška
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1684
Pridružen/a: 23 srp 2008, 12:49
Lokacija: oko-lica metro-pole

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Madir » 31 sij 2010, 11:08

Diami je napisao/la:Pokušaj možda postepenim razrjeđivanje čokolina s rižinim (ili drugim čistim žitnim) pahuljicama. Dakle, kako inače miješaš čokolino uzmeš prvo žlicu manje čokolina a dodaš žlicu žitnih pahuljica, i tako svaki dan po pola do jedne žlice manje čokolina a više drugih pahuljica - možda mu tako bude lakši prijelaz. ;)

:joy poslušala sa te :joy smazao sve i uopće mu nije bilo bljak.stavila pola,pola.dakle pola čokol.pola rižinih. :klopa
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Madir » 31 sij 2010, 12:13

mamuška je napisao/la:evo našeg menija
oko6-7sati 150ml adaptiranog i onda nastavlja spavati do 9sati
u 9-neke žitarice..griz,žganci s jogurtom ili acidofilno mlijeko,pahuljice rižine,zobene ili pšenične
oko11-voćni jogurt,banana ..nešto voćno
(spavanje)
oko 13-14sati-ručak sve voli nekad više nekad manje
pola sata poslije ručka 150ml adaptiranog mlijeka-to sam pokušala izbaciti ali joj baš odgovara pa neka joj je
16-17-voćna kašica ili neki keks(rižin,žitarični...)
oko 19 večera..namaz ABC,jogurt,pahuljice...
21sat 15ml adaptiranog mlijeka

i to je to svako malo nešto jede i zato nejede u velikim količinama


mamuška-koji voćni jogurt papa
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Madir » 01 vel 2010, 10:39

jel netko amarant mješao s abc sirom?
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Ina66 » 01 vel 2010, 12:39

Noelle je napisao/la:ajoooj, ode mi Zwerka i Zarin vršnjak!!!!
:place

noelle, pa nije zwerkin mali jedino dijete od preko godine dana, ima nas još.
osim toga, zwerka nas redovito čita pa će ti se sigurno javiti na pp, ako već nije :mah

što se tiče obroka nakon prvog rođendana kod nas je kao i kod vas - cica ujutro, za doručak žitarice s voćem, međuobrok čisto voće, ručak kombiniramo po istom receptu, popodne voće ili jogurt, za večeru isto što i vi. prije spavanja cica, a i tokom dana zna više puta tražiti.
ja za večeru znam nama ispeći neki jednostavni kolač ili kifliće pa zna i toga pojesti.
industrijske slatkiše, čokoladu i pudinge ne jede
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Sljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.