Switch to full style
O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.
Odgovori

Jedno pitanje u vezi sterilizatora

21 vel 2011, 18:10

Nedavno sam kupila Aventov sterilizator za mikrovalnu, i sve je ok, osim sto nakon zavrsenog procesa sterilizacije bocice nisu suhe vec orosene ili mokre. Da li to tako treba da bude ili???
Od ranije imam stari djecakov sterlizator, no name marka koji sam prije dosta godina kupila u Jeddi, i on sterilizira na isti nacin, ili, nakon sterilizacije bocice su vlazne.
Ima li ko iskustvo sa Aventovim parnim sterilzatorom za mikrovalnu???, kakva su vasa iskustva?, savjeti???


Hvala

Re: Jedno pitanje u vezi sterilizatora

21 vel 2011, 18:12

Sterilizira se parom koja se kondenzira na bocicama. Ne znam kako bi mogle biti suhe nakon sterilizacije u mikrovalnoj. :dunno

Re: Jedno pitanje u vezi sterilizatora

21 vel 2011, 18:13

ja imat aventov sterilizator i super sam zadovoljna , evo već 2,5 god u funkciji , i da bočice trebaju biti orošene, kad skineš poklopac i kad para izađe vrlo brzo rosa nestane ;)

Re: Jedno pitanje u vezi sterilizatora

21 vel 2011, 18:37

kod mene se nakon otvaranje pokopca nikada nisu osusile same od sebe. svaki put sam morala papirnim ubrusom da ih susim (nisam jos donijela djecakov susilnik za flasice). :dunno
u prodavnici su mi rekli da ne bih trebala imati ovih problema sa Aventovim sterilizatorom za mikrovalnu. :da?

Re: Jedno pitanje u vezi sterilizatora

21 vel 2011, 18:39

a zašto ih sušiš ručnikom :dunno mislim da stvarno nema potrebe za tim , izvana se osuše , a iznutra malo rose ne smeta ionako je sterilna

Re: Jedno pitanje u vezi sterilizatora

22 vel 2011, 11:30

moj Aventov sterilizator za mikrovalnu je u upotrebi vec 4 godine bez prestanka - prvo za stariju, onda za mladju. i uvijek su bocice orosene kad se otvori poklopac i iznutra i izvana. izvana se posuse vrlo brzo, ali iznutra dugo ostanu morkre. no ne vidim u tome problem, ja ih nikad nisam brisala. stavim ih na kuhinjske rucnike i tamo ostanu do sljedece uporabe. mislim da dvije tri kapljice vode sto budu unutra ne smetaju jer tak i onako prvo nalijes vodu u njih kad radis mlijeko.

Re: Jedno pitanje u vezi sterilizatora

22 vel 2011, 13:03

iz vremena kada je djecak bio beba ostao mi je susilnik za bocice, ne znam kako da ih nazovem. izgledaju poput jeza.
sterilizirane ili oprane bocice stave se na taj suslnik i nakon pola sata budu blistavo suhe i ciste.
moracu da pronadjem ove stare jer nisam vidjela da ih ima ovdje kupiti.
ili, mozda nisam bila upucena na pravu adresu?

Re: Jedno pitanje u vezi sterilizatora

24 stu 2011, 23:56

Stane li ovaj sterilizator u male mikrovalne?
Kupila bih na poklon, i znam samo da imaju neku manju mikrovalnu ... bez veze mi pitati koje im je marka mikrovalna ...

Re: Jedno pitanje u vezi sterilizatora

08 pro 2011, 10:29

Vrijeska je napisao/la:Stane li ovaj sterilizator u male mikrovalne?
Kupila bih na poklon, i znam samo da imaju neku manju mikrovalnu ... bez veze mi pitati koje im je marka mikrovalna ...


mislim da ne ;)

i ja imam Aventov već 4 godine i superzadovoljna sam s njime! Nakon sterilizacije pustim da se ohladi i flašice obrišem papirnatim ručnikom!

Re: Jedno pitanje u vezi sterilizatora

16 pro 2011, 11:02

I ja sam posudila Aventov od prijateljice i bila sam jako zadovoljna :D bočice sam sterilizirala prvih 6 mjeseci, a sad posudim od sestre Prenatalov (na struju) i jednom tjedno sve steriliziram, inače ih perem sa dobro provjerenim sredstvom (ne znam da li smijem reklamirati ovdje :| ).

P.S. Filip je na adaptiranom od početka, nažalost tvornica mlijeka nije radila :gaah

Re: Jedno pitanje u vezi sterilizatora

08 ruj 2023, 08:51

Vidim da mnogi misle kako je bočica sterilna nakon "sterilizacije" u aparatu za bočice. Nažalost, nije.
Više o sterilizaciji općenito i sterilizaciji bočica pogledati na linku https://biosmart.hr/sterilizacija/
Odgovori