Sada je: 18 tra 2024, 06:31.

Dojenje i žutica (uspavano dijete) - spojene teme

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: Dojenje i žutica (uspavano dijete)

PostPostao/la kittyilevin » 13 pro 2011, 10:53

cure, hvala vam na savjetima i uključenju u "moju" temu. :grligrli

bili kod patronažne, nismo dobili ništa na kilaži. dapače, izgubila je 10 grama, pa smo na 2650. :/
rečeno mi je da ne inzistiram samo na ciki, nego da joj dajem i izdojeno mlijeko. noćas se uopće nije budila, ja sam je budila svaka 2, 2.5 sata (presvlačenjem pelene). cicala je relativno dobro. i stolica joj je OK, već dvije od ponoći. ali me dosta uznemirilo ovo lagano gubljnje na težini. ništa, krećemo u redoviti "režim" klopanja svaka dva sata, kombinirat ću cicanje i bočicu. ne znam kako da to kombiniram, mislila sam jednom cicanje, jednom bočicu, ali to će je totalno zbuniti. pa bi možda bilo pametnije nakon podoja joj ponuditi i bočicu (iako većinom zaspe tijekom podoja, pa ne znam kako će to funkcionirati). ako netko ima ideju, javite!

mašem i pozdravljam vas!
:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Dojenje i žutica (uspavano dijete)

PostPostao/la † Sanika » 13 pro 2011, 10:57

draga imala sam istu situaciju :hug
osim jako čestih podoja (moji su oboje visili non stop na cici) bitno je da ne mijenjaš često cike, bar 2 sata ista, neka obavezno dođe do masnog mlijeka, a još na kraju podoja i ti sama izdoji njoj u usta to preostalo masno mlijeko (kompresije)
ako budeš tako radila biti ce fajn
ako prepustiš samo njoj "posao" moguće je da će imati maleni prirast jer će papati samo ono sto lako ide, a to je prvo, ne masno mlijekeco

i kao što kaže Ivana, za izlučivanje bilirubina, najbitnija je kakica
sretno!!!
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Dojenje i žutica (uspavano dijete)

PostPostao/la † Sanika » 13 pro 2011, 10:58

i da, izdojeno daj na žličicu, ali probaj bez tog izdajanja ako možeš, tako će sve doći na svoje puno brže, a bočicom je zbunjuješ..
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Dojenje i žutica (uspavano dijete)

PostPostao/la † Sanika » 13 pro 2011, 11:00

kittyilevin je napisao/la:bi možda bilo pametnije nakon podoja joj ponuditi i bočicu


da upravo ovako, ako već ide bočica, onda nikada ne prva, nego na kraju nakon cike (savjet moje pedijatrice)
i neka ta bočica ima naj naj manju rupicu, da ne bi došlo do odbacivanja cike jer iz bočice ide lakše...
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Dojenje i žutica (uspavano dijete)

PostPostao/la ivana7997 » 13 pro 2011, 11:03

ne bih bocicu, nego ako bas moras, zlicicu ili salicu.

no 10 grama nije nista - a vaga sigurno nije ista kao u bolnici. to su male kolicine, a pelene su bolji pokazatelj. radi sve kao dosad, dakle

cica na svaki kme

nista duda ni caj ni nista

puno kontakta koza-koza

vise budjenja radi dojenja

poticanje na efikasnije dojenje

i kompresije

prati pelene itd i za tjedan dana opet odi na vaganje.
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Dojenje i žutica (uspavano dijete)

PostPostao/la nevenera » 13 pro 2011, 11:31

10 grama stvarno nije alarmantno :hug
potpis na ivanu
ista cica unutar par sati, buđenje na 2h, izdoji malo prije. ja nisam davala bocu izdojenog nakon cice
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Dojenje i žutica (uspavano dijete)

PostPostao/la kittyilevin » 14 pro 2011, 11:19

pozdrav!

jučer je puno kakala, valjda 6 puta... malo žuto, malo zeleno (ali jela sam špinat prekjučer, pa se nadam da je zbog toga žuta). i češće je bila budna i tražila cicu (dojenje nekad traje vrlo kratko, ali onda brzo i traži novu dozu). jučer sam je budila i tako što sam je svukla tijekom dojenja, prislonila na svoj trbuh i pokrila nas obje. funkcioniralo je. dala sam joj na očicu izdojeno samo jednom, noćas, trebala je klopati (izgledala mi je gladno), a bila je totalno uspavana... mislim da je danas i manje žuta. sutra se vagamo ponovno.
hvala na savjetima, javim se s novostima! :hug

:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Prethodna

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

cron