Sada je: 28 ožu 2024, 11:19.

Alergija na kravlje mlijeko

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Alergija na kravlje mlijeko

PostPostao/la Zwerka » 04 stu 2013, 20:32

Mladji sinko ( 7.5 mj ) je alergican na kravlje mlijeko.
Posto dojimo,ja sam morala izbaciti iz prehrane sve sto u sebi ima mlijeka,mlj.bjelancevina ili mlj.kiseline.
Sta jedem,ni sama ne znam. Vise sam gladna nego sita.
Al dobro,lako za mene..
Danas nam pedica kaze da maleni do min.3 god nece smjeti unjeti ni kap mlijeka u sebe,kao ni komadic neke hrane koja ima mlijeka.
Isto tako je rekla da nema pojma s cim cu ga hraniti..
Nemam pojma ni ja..
Jogurt,sirevi,nista mlijecno ne smije, a mlijeka ima cak i u cajnoj salami ( cak i u ribljoj konzervi koju sam si bas u slast kupila i sad ju gledam :( )
Kako se nositi s tim?
S cim cu ga uopce hraniti?
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Alergija na kravlje mlijeko

PostPostao/la nevenera » 04 stu 2013, 20:45

žitarice, voće, povrće, meso i riba.
dakle doručak neka žitarice (možeš npr svaki dan drugu žitaricu - jedan dan proso, jedan palentu, jedan qinou...), marende da su voće, ručak je povrće s mesom ili ribom.
tjesteninu možeš npr raditi sama ako te strah sastojaka.
nikakve salame, jogurte te tome slično, već čista iskonska hrana. npr pire nećeš raditi tako da dodaš mlijeko već ga zgnječiš i daš takvog.
kod nas je cimerica imala malog koji je alergičan na KM, njemu se neku hranu radili s pergominom

mislim da problema ne bi trebalo biti, ima dosta opcija. :dunno

za tebe je već druga situacija, ti ćeš se morati dosta odreći, no dojenje je odlično za njegovu alergiju te vjerujem da će se sav tvoj trud isplatiti :hug
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Alergija na kravlje mlijeko

PostPostao/la Hajdi » 05 stu 2013, 09:29

Postoji ad za alergičare, to su Pregomin, Alfare, Novalac Allernova i Aptamil Allergy Digestive Care. Sa tim se može kombinirati druge namirnice, a za veće dijete dolaze u obzir mlijeko od riže, zobi, soje itd, ima tih proizvoda dosta, i pašteta i namaza koji ne sadrže KM. Budi sretna da je samo mlijeko, ima i puno nezgodnijih alergija.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Alergija na kravlje mlijeko

PostPostao/la Zwerka » 05 stu 2013, 22:09

Zivot mi se sad uglavnom svodi na citanje deklaracija :(.
Koma mi je,jako malo namirnica ima koje ja mogu jesti,al neka. Gledam na to ko na neku dijetu,samo sto mi je imunitet strasno pao.
Kupila sam od Natural Wealtha neke tablete s kalcijem i pijem zobeno mlijeko s kalcijem.

Hajdi, dobili smo Allernovu s obzirom da nadostukavamo nakon podoja s AD jer smo od pocetka vodili muku s nedobivanjem na tezini,pa sam mu pocela dodavati AD,a u biti je ispalo da je to nedobivanje na tezini bilo zbog alergije a mu jos pojacavala alergiju s AD :ajme

Nekako mi je nepojmljivo kuhati mu ili slagati ikoju kasicu na tom Allernova AD..Koliko to smrdi,uzas jedan..

A od kad smije piti zobeno i rizino mlijeko,tj.napitak?

Neve,amaranth i quinou nisam ni prvom davala. Te zitarice nikad nismo ni mi jeli.Nosam ih dala ni mladjemu. Do sad je probao samo rizu,proso i palentu.
Rizu i proso mu dajem za dorucak u svaki dan mjesam drugo voce..
Al posto je sad takvo stanje,morat cu mu uvesti i amaranth i quinou.
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Alergija na kravlje mlijeko

PostPostao/la nevenera » 05 stu 2013, 22:40

Zwerka je napisao/la:A od kad smije piti zobeno i rizino mlijeko,tj.napitak?

zobena i slično su biljna mlijeka i nisu zamjena za majčino ili ad. mislim da mogu kad se isproba namirnica od koje dolaze.
neka djecu su alergična na kravlje mlijeko ali nisu na proizvode tipa jogurt i sireve (ne prije 10 mj) pa ćete to isprobati kad dođe vrijeme.
uzmi jedno od mlijeka koje navodi hajdi i isprobaj. nama je nešto nešto koma ali njima nije. oni imaju svoj ukus i svoja pravila. ponudi i vidi što će biti.

Zwerka je napisao/la:Nekako mi je nepojmljivo kuhati mu ili slagati ikoju kasicu na tom Allernova AD

mi nemamo alergije, nedavno smo probali kravlje mlijeko u maloj količini i uopće mi ne fali, što se kuhanja za njega tiče mislim. nije mi nešto bitno. ne znam što si mislila raditi na mlijeku točno
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Alergija na kravlje mlijeko

PostPostao/la Zwerka » 06 stu 2013, 05:15

Neve,rekla nam pedica da ne smije ni kap mlijeka ili iceg mljecnog okusiti do 3 god,jer opet nece rasti.
Skuhala sam neki dan nabrzinu juhu s kockicom za juhu. Nisam vidjela da ima mljecne kiseline u sebi,tj.nisam ni gledala deklaraciju jer mi nije bilo ni na kraj pameti da bi sadzavala mljecno u sebi,pa je bljuckao cijeli dan.
Ne znam ni sama sto sam mu mislila spremat na AD-nikad ni nisam nista kuhala na njemu.
Brine me od kud ce crpiti recimo kalcij kad ne smije nista mljecno
A tog nesretnog mlijeka ima u toliko jela-ima i u cajnoj salami,cak i u ribljim konzervama. Ne da cu ga hraniti s tim,al eto..
Nikakav kolac ili cokoladicu nece smjet pojest,sladoled..nista,nista..
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Alergija na kravlje mlijeko

PostPostao/la ivana7997 » 06 stu 2013, 08:39

Polako, zwerka, to se mozda promijeni. Moj je stariji imao groznu alergiju na km, a sad ga cak pije bez beda.
No prije bi se trebala brinuti za te kocke i salame i turbopreradjenu granu koju spominjes i nudis mu. Mala beba nema kaj doci ni blizu kocki za juhu, i normalno da bljucka, a i ako nema km :ajme
U nekim vrstama povrca (lisnatom osobito), zitaricama raznim, sjemenkama itd. ima kalcija koliko volis, a mlijeka ni blizu.
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Alergija na kravlje mlijeko

PostPostao/la mrs. eastwood » 06 stu 2013, 09:27

ivana7997 je napisao/la:o prije bi se trebala brinuti za te kocke i salame i turbopreradjenu granu koju spominjes i nudis mu. Mala beba nema kaj doci ni blizu kocki za juhu


x

a dodala bih i veca djeca isto.

stvarno nije nikakva potreba za tim. osim toga, budući i je alergicar - vrlo je nesmotreno ne provjeravati deklaracije. u takvim proizvodima može biti i glutena, sezama i ostalih namirnica koje još niste probali ili uveli u dohranu, a da ne spominjem ako su začinjene solju, a obično i jesu i to obilno.

primjerena hrana su sjveže spremljene namircnice: voce, povrce, zitarice, meso riba... bez začinjanja i sl.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Alergija na kravlje mlijeko

PostPostao/la Vicky & Mama » 06 stu 2013, 10:04

Zwerka meni je ža jer vidin da se od samog početka puno mučite oko svega :hug ali to nije sve baš tako strašno, a pogotovo ovo s KM, danas se da tako glatko to prebroditi, a posli mu možda i izađe ;)
A i ta vaša pedica je blago rečeno suluda - da ne zna čime ćeš ga hraniti :ajme
Ja ti sve ovo pišen iz vlastitog iskustva i zato ti mogu slobodno tvrditi da ste svi skupa napravili previše drame oko svega, a zbilja nije potrebno.
Ja iman celijakiju (ka šta san već spominjala) i kao mala san imala i alergiju na KM i mater me čak i nije dojila (svega misec dana - onda je bilo "moderno" uvjeriti majku da joj mliko nije kvalitetno :roll ) i evo me danas živa i zdrava :mrgreen
I ako su oni tada (prije 30 godina) sve to ishendlali uspit ćeš i ti (a onda nije bilo kod nas kupiti ni ovih posebnih mliječnih formula već su mi, ja mislim Alfare, nabavljali iz Švicarske priko prijatelja).
Prvi sladoled i čokoladu san probala sa 10 godina :lol smokije, peciva, kupovnu pizzu, štapiće itd. - nikad!
Salame, većinu sireva, gotove pudinge, konzerve svake vrste ne jedem ni danas...
Juhu kuhamo bez Vegete i ikakvih dodataka cili moj život (to bar nije bed - u teću uvališ meso/ribu, puno povrća i malo soli i voila - zdravo i jednostavno).
Gluten ti je isto zeznut za ne povirovati (može ga biti u bilo čemu tvornički obrađenom, a ima ga čak i u nekim pastama za zube ili ruževima), ali bez obzira na sve nikad nisan doživljavala da san nešto strašno zakinuta i da mi je život zato težak - pa čak ni kad san bila dite...
Malo je teže (meni osobno samo zato jer znan da celijakija može povući i neke druge zdr. probleme), ali u jednu ruku svoje stanje doživljavan ka svojevrsni blagoslov jer me tjera da se hranim zdravo i razmišljam o tome šta unosim u svoj organizam.
Okreni i ti stvari u svojoj glavi na pozitivu, jer razloga za malodušje zbilja nemaš.
Njemu možda to i izađe do treće godine - a do tad mu i ne tribaju ni sladoledi ni čokolade, a kalcij će nadoknaditi ostalom zdravom i raznovrsnom prehranom.
Ja san se odgojila po starinski šta bi rekla moja mater - na voću, povrću, mesu, ribi, puri/palenti i riži -bez čokolina, slatkiša, pudingića i salama - i danas san sritna zbog toga, a ni u djetinjstvu me to nije frustriralo...
Zato take it easy i glavu gore - vi u biti i nemate neki veliki problem :kiss
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Alergija na kravlje mlijeko

PostPostao/la ivana7997 » 06 stu 2013, 10:04

turpopreradjenu granu
:ajme

na hranu sam mislila, naravno. iako mozda i nije slucajni tipfeler :lol
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Alergija na kravlje mlijeko

PostPostao/la lastavica » 06 stu 2013, 10:58

Zwerka, moja je imala alergiju na mlijeko. Možda ne u toj mjeri kao tvoj maleni no imala ju je.
Otkrili smo ju tek s nekih 10 mjeseci kad je u dohrani došao na red svježi sir a kako sam isključivo dojila nije dolazila u doticaj s adaptiranim pa nismo ni znali.
S godinu dana je krenula u jaslice i za doručak smo joj slali našu hranu. Radile su joj pahuljice na Pregominu.Vodu bi pripremili u termosici, posebno spremili mjeru Pregomina i mjeru pahuljica i tako svako jutro. Za užinu bi joj poslali neku gotovu voćnu kašicu tako da bi joj to tete dale ako je užina bila mliječna.
Doma ju nismo imali problema "nahraniti" jer je dojila do tri godine, a u ostalim obrocima nije bilo mlijeka.
Nahraniti sam stavila pod navodnike jer je jela u mikroskopskim količinama :znoj
Njoj je alergija prošla s dvije godine.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Alergija na kravlje mlijeko

PostPostao/la Zwerka » 06 stu 2013, 11:40

Ivana7997 i mrs.Eastwod, koliko sam uspjela pohvatat iz vasih postova...Vi ste shvatile da sam ja malenom dala juhu s kockom za juhu????
Ako ste tako mislile, ajme majko,pa di bi mi pamet bila. Skuhala sam juhu za sebe,a posto ima u sebi mljecne kiseline za koju nisam znala da ju sadrzi, a malenog dojim, reagirao je na tu kocku ili ti ga ono mljecno sto ima u njoj.
Zato ja ne smijem nista mljecnog pojesti jer on odma bljucka, a mljecnog ima kako sam vec i pisala i u namirnicama za koje ne bi ni posumnjala da ima u sebi mlijeka
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Alergija na kravlje mlijeko

PostPostao/la Ninna30 » 14 pro 2015, 02:29

I mi alergični na KM. Mi smo prešli na Altheru...i preporodili se. Riganje skoro pa nestalo.
slika
Avatar
Ninna30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 01 vel 2013, 16:01


Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.