Sada je: 29 ožu 2024, 13:34.

vodene kozice

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

Re: vodene kozice

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 08 stu 2014, 19:25

ok.vidjet ćemo znači.

ali čini se da je to to.
ne mora značiti da neće steći imuniet. moguće da će steći i twko blagim oblikom. vidjet ćemo.
na kaj da ga testiram? da kof pedijetra tražim test na što točno?
već vidim da će me pedijatar samo blijedo pogledati i otpraviti doma :mah
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: vodene kozice

PostPostao/la latica » 08 stu 2014, 21:17

ma moguće je naravno da i ovako stekne imunitet, samo kažem - tako sam čitala da kad bude preblagi oblik ne stvore valjda dovoljno antitijela u krvi pa mogu opet dobit :dunno
reci pedici da ga želiš testirat na antitijela za kozice, tako sam ja svojoj rekla kad sam se ja testirala. samo pitanje jel ti to uopće treba - mislim ako ga ne misliš cijepit ako se pokaže da nema antitijela, što ti to zapravo znači. jedino ako eto opet bude u kontaktu s oboljelima da znaš jel možeš očekivat (iako to isto nije sigurno) ili ne ...
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: vodene kozice

PostPostao/la Liv Tyler » 09 stu 2014, 12:21

Lasto tako sam je i mislila ostaviti još ovaj tjedan doma pa da ide od sljedećeg ponedjeljka.

Bell njoj se krastice još poprilično drže na mjestu. U biti jedino će se vidjeli po licu ako ostane koja, ostalo je ionako prekriveno odjećom.

Pčelice i moja B je dobila valda desetak, dvadeset i ja se iskreno i toplo nadam da je to dovoljno za sticanje imuniteta jer ne bi ovo pet prolazila.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: vodene kozice

PostPostao/la Diami » 12 stu 2014, 21:47

Ovdje u Njemačkoj preporučaju cijepljenje početkom puberteta protiv kozica ako dijete nije prebolilo do tada. Tako da nije hitno testirati, nego tamo. Kad se približi pubertet, her od onda zna biti gadno ako se u tij dobi oboli.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: vodene kozice

PostPostao/la Orca » 09 pro 2014, 16:09

trebam pomoć, mala ima vodene kozice. dobili smo kupku hipermangana i pruriced gel. mući me što sam do sad koristila kristale hipermangana i lagano postizala rozu boju. sad sam dobila kapi. piše 16 kapi na litru. ja stavila 16 kapi na 5 l a ono kljubičasta tamna boja. išla sam to razrijeđivat dok nisam dobila svijetlo rozu. šta da radim, kako vi dobijete svijetlo rozu ako se pridržavate uputstva? pruriced gel kad se sasuši je bijel, da li njega perem skidam prije nego nanosim drugi put i koliko često je potrebno mazat već namazane kozice kojima se gel sasušio gore? pliz help
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Re: vodene kozice

PostPostao/la Tinica » 09 sij 2015, 12:23

Evo i nas u klubu...Latice sad ću do apoteke po svu tu skalameriju...ajme...
Ali čekaj malo, onda ak ona taj prištić ima od srijede kaj znaći da je bila zarazna i prije? Ili...
Ajme a ja mislila da joj je to od bepanthen losiona reakcija :ajme
A to kozetina prava... :ajme
Pa onda je zarazila pola vrtića :ajme
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: vodene kozice

PostPostao/la Nana1971 » 09 sij 2015, 14:10

pa i najbolje im je da se sad zaraze, mali su i zima je. idealan trenutak.
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24551
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: vodene kozice

PostPostao/la latica » 09 sij 2015, 14:48

Nana1971 je napisao/la:pa i najbolje im je da se sad zaraze, mali su i zima je. idealan trenutak.

i ja tako mislim ;)

tinice, inkubacija traje 2 tjedna, tako da je i ona to pokupila prije dosta vremena, nije prije dan-dva, a ako je netko pokupio od nje, trebat će neko vrijeme da se pokaže... ali to ti je sad i tako nebitno, sad ćete to odradit i gotovo! zarazna je kad počnu izbijat mjehurići jer u njima je virus.
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: vodene kozice

PostPostao/la Tinica » 09 sij 2015, 15:12

Ajme dobro da joj nisam to išla bušiti :ajme
Znači ovih 5 dana je odradila kozice i još ovaj vikend i cijeli sljedeći tjedan. Jel to onda to? :roll
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: vodene kozice

PostPostao/la Nana1971 » 09 sij 2015, 15:17

i onda je trebaš čuvati narednih mjeseci jer kozice značajno sruše imunitet :/
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24551
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: vodene kozice

PostPostao/la latica » 09 sij 2015, 15:19

ne kužim kojih 5 dana misliš?
jel ima još kozica ili i dalje ta jedna? jer pčelicin P je i imao sam jednu ako se ne varam ...

moja M je prvih 2-3 dana imala samo par, ja sam bila sigurna da smo dobro prošli, ali tek je onda krenulo izbijanje puno sitnih kozica posvuda, ali je to isto u narednih 2-3 dana bilo gotovo. sjećam se da su nam dvije noći bile onako teže - da je stenjala u snu i vrtila se dosta, ali je spavala, prištekana na cicu naravno cijelu noć. ja nisam spavala :ajme i onda kad izbijanje novih stane, samo čekaš da se ove sve posuše - to je kod nekog brže, kod nekog sporije ...

a kako je Anči? jel ima temperaturu? jel joj nove izlaze ili ništa?
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: vodene kozice

PostPostao/la Duga » 09 sij 2015, 16:25

Orca, na tvom mjestu ne bih ni koristila hipermangan. Dijete bih samo tusirala (i to ce joj goditi zbog svrbeza onda dobro posusila bez trljanja), a Pruriced gel stavljas po potrebi, bez prethodnog skidanja starog sloja.
Da koze svima sto brze prodju...
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: vodene kozice

PostPostao/la Tinica » 10 sij 2015, 11:16

Evo nama je noć prošla u miru, zaspala je u 20,00 probudila se u 7. Po licu nema puno kozica, ali zato trbuščić, leđa, rukice sve je puno užas....
Kupila sam joj jučer tekući puder s anestezinom i od avena onaj sprej CYTELIUM i prvo joj natapkam sa puderom u kojeg namočim štapić za uho i kad se on posuši stavim taj sprej. Mislila sam kupiti i onaj gel od Uriaga Puriced i PoxClin pjenu ali me magistra uvjeravala da nema potrebe.
Predložila mi je hipermangan ali mislim da ovaj put neću ići sa njim, jer se sjećam sa Franom sam dobila obak tamno ljubičastu boju u kadi sa malo zrnca i na kraju tek skužila da sam mu mogla spržiti kožu. Tak da se neću ovaj put igrati sa tim. Nije mi dala nikakav sirup. Što sa vi mislite o tome.
Jel mi dosta samo taj puder. E da još mi je rekla da ovaj sprej stavljam samo ak je počne svrbiti no ja bez obzira to stavljam da se ne počne.
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: vodene kozice

PostPostao/la latica » 10 sij 2015, 18:25

tinice ako je jako ne svrbi i ne smeta nemoj joj ništa davat. ja sam za Martu dobila fenistil kapi i davala joj dva dana i to tek tamo četvrti i peti dan ako se ne varam kad su naglo krenule izbijat, prije i poslije joj nije trebalo...
i ovi puderi, sprejevi i sve to - izaberi jedno i toga se drži jer ništa to nije protiv kozica, nego da olakša nelagodu i svrbež kod izbijanja i sušenja, tako da uzmi šta vama paše i gotovo.
hipermangan ti se sad izdaje u kapima i lako se dozira, mi smo pravili vjerojatno daleko preslabu otopinu za kupanje, ali nije bilo potrebe da bude jača, to je bilo više onako - tek toliko...
držim fige da brzo prođe :luv
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: vodene kozice

PostPostao/la Tinica » 12 sij 2015, 14:52

Evo odlučila sam se za taj sprej od Aderme i uzela sam joj još taj tekući puder i s tim joj tapkam.
Jest da sam već potrošila 3 komada ali najjednostavnije mi ju je natrackati sa time...ko da stavljam kremu za sunčanje u spreju :lol
Kupala je nisam niti jednom i ne mislim tak da ću joj sad to ostaviti da se suši.
Ima ih mali milijun i u uhu, i u piši, to joj dolje tapkam sa oblozima od kamilice i onda joj sušim sa fenom...
A siroče moje malo, počela se i čohati ali nisu mi dali ništa u ljekarni za to mora na recept.
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: vodene kozice

PostPostao/la † Sanika » 12 sij 2015, 15:38

Tinica ja sam od hipermangana napravila svijetlo roza otopinu u čaši (ciklama roza), i tunkala to sa štapićem za uši po kozama
Da se ne inficiraju
To mi se u oba slučaja pokazalo super :dunno
Gel nisam ni otvorila
Puder se koliko znam više ne koristi jer se ispod njega zna inficirati

Ima i neka homeopatija od koje manje svrbi, ali sam zaboravila ime.
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: vodene kozice

PostPostao/la Tinica » 20 sij 2015, 11:53

Evo meni se kombinacija tekućeg pudera i ovog aderminog spreja pokazala fantastičnom!
Imala ih je mali milijun i sad joj se sve lijepo suše. Svaku natapkam sa štapićem za uši koji umočim u taj puder a poslije samo posprejam i ostavim da se suše.
Ima ih puno i u kosi i za to mi je taj sprej savršen. Nisam ni znala da je to tako super stvar.
Nisam je kupala ajme već dva tjedna, niti u hipermanganu, niti sam je mazala sa kremama ni gelovima samo sam kombinirala ovo dvoje.
U pondjeljak ženska već kreće u vutic :luv
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: vodene kozice

PostPostao/la Barbi » 14 svi 2015, 09:41

Mislim da bi se onaj vodeni vrh morao pojaviti jako brzo. :dunno
Moja je kćer imala jednu kozicu na ramenu dva, tri dana, nije se pojavljivalo ništa osim toga, a i to smo skužili slučajno. I onda su krenule po trbuhu par komada, dotad je ova na ramenu već imala pravi mjehur.
Ne mora ih biti puno ali moraju biti prepoznatljive :dunno ako im ne nastane taj vodeni vrh kladila bih se da to uopće nisu koze.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: vodene kozice

PostPostao/la IINA » 14 svi 2015, 11:55

Dva do četiri dana treba da se pojave mjehurići tako da ima još vremena...
Koze izbijaju i do šest dana. Tek ste na početku.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: vodene kozice

PostPostao/la alkemicar » 22 svi 2015, 20:00

evo ih i nama
ostalo je valjda njih 3-4 oz vrtićke grupe koji nisu imali i konačno je i na nas došao red
bitno da to odradimo prije nego beba dođe

ja sam ih prebolila al nije ni mm ni svekiji :ajme


od jutros do sad mu je lijepo njih izniklo
ko gljive poslije kiše
ima temp oko 37,6 stalno i samo izlaze
rekla pedijatrica da ne treba hipermangan nego običnom vodom istuširati ako ga previše bude smetalo,
posušiti laganim tapkanjem i namazati tom nekom pjenom koju je mm kupio - PoxClin
jel netko koristio ?
http://media.eljekarna.hr/catalog/produ ... oxclin.jpg
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: vodene kozice

PostPostao/la enabacko » 22 svi 2015, 21:16

Alkemičar, tu pjenu sam ja koristila prije dvije godine, kad je cura imala koze. Iskreno nas je spasila, ona je bila krcata koza, nije bilo mjesta di se nisu pojavile i ta pjena nas je spasila.
Ena 31.10.2004.
Roko 20.06.2009.
Avatar
enabacko
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 02 sij 2007, 14:18
Lokacija: Zadar

Re: vodene kozice

PostPostao/la alkemicar » 22 svi 2015, 23:12

hvala ti. Mm uzeo na preporuku pedice a meni nepoznanica
tek jutros se probudio s kozama i vec ih je pun
mogu mislit kakav ce se probudit
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: vodene kozice

PostPostao/la bubsek » 23 ožu 2016, 14:22

Evo i mi se pridruzujemo...milsim da je izbilo sto je izbiti mislilo...

Pojavile se u subotu ujutro...

Nakon sarlaha tj.uz sarlaha(sutra nam zadnja tura antibiotika)...

Osipala se skroz...samo ugrubo na licu sam izbrojala 160komada...trup je pun ...noge i ruke su "postedene"no nade se i tu koja...

Kupali u hipermanganu (znam da nije najbolji)ali moja je bila strava prilikom izbijanja...ona place inace kada ju komarac upikne pa mozete zamisliti kako je plakala tada.. .
Sada ju vise ne kupam ...pa cak danas nisam ni mazala kremom...(nekak mislim da je bolje da ne trackam nicim ako se ona ne zali na svrbi)

Ispravite me ako grijesim...

Prekosutra idemo na pregled...zbog sarlaha...tako da ide 2 tj.odkako nismo isla van...a mislim da nam ne gine jos toliko jer je puna bas vodenih koza...

Ajde srecom bar turu nije imala...samo vecer prije izbijanja i to malo povisenu...

E sada sve to ukupno prolazi pa se i ja oporavljam od svega toga...no strepim jer tu je beba od 5mj. :-/

Kazu da ju ja stitim ali toliko je beba dobilo kozice iako su mame dojile...

Pa imam par pitanca..

Smijem li nju kupati u hipermanganu?...(ako se bas jako osipa)
Smijem li mazati kremom?

I zadnje vi koji imate vise kikaca za koliko je drugo djete pobralo koze?


I da stariju curku samponom nisam kupala vec skoro 2tj.(nisam dodatno htjela iritirati kozu zbog osipa od sarlaha) tako joj ni kosu nisam prala...pa neznam smijem li lagano kosu oprati ?
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: vodene kozice

PostPostao/la IINA » 23 ožu 2016, 16:06

Dojenje ne štiti od kozica, nego tvoja imunost koju nosi do šest mjeseci od poroda.
Hipermangan je najbolji izbor i jedini koji ima smisla.
Bebu ne bih kupala u tome nego vatom tapkala mjesta sa kozicama nakon redovnog kupanja u čistoj vodi.
Pranje kose je normalno, samo ne jako trljati da ne potrgaš kozice.
Obično kozice kod drugog djetete izbiju nakon dva tjedna, no mogu i ranije, a i tjedan kasnije.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: vodene kozice

PostPostao/la bubsek » 28 ožu 2016, 19:02

Nama je ovo 9 dan kozica...

Sve su vec u krasticama koje vec i odpadaju pomalo...

U petak smo bili kod pedice koja nas nabrzak pogledala i dala nam ispricnicu za vrtic da vec kao sutra mozemo u vrtic... :shock
Taj dan je imala na sebi jos 5-6 vodenih komada...

Na izlasku sam upitala smije li onda van na zrak ...a onda mi je odg.kao ako bas mora da malo proviri nos...da nije bas pozeljno... :shock
I u zurbi osla...

Ja ostala onak zbunjena...nesmije van ali smije u vrtic...wtf?

Jucer je bilo dosta toplo vani pa smo izasli...i bili nekih 1h...danas puse neki blesav vjetar pa smo biki mozda 10min.
Pa mene sada zanima smijemo li ici van ili postoje neka ogranicenja?...(sa starijom sam vec 5dan bila vani jer je imala svega 15-20 kozica)...

A sada mi curka bila osipana sva...najavljuju lijep tjedan a ja znam sa bebom dugoooo setat pa neznam smije li srednja curka tako?
S tim da ju ne mislim cijeli ovaj tjedan jos u vrtic slati...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: vodene kozice

PostPostao/la Adorabla » 29 ožu 2016, 09:21

ici van i ici u vrtic su meni ista razina :dunno
Nije pozeljna tjelesna aktivnost radi komplilkacija, ali izlazak van ne moze a vrtic moze :dunno
Cini mi se dapace bedast savjet
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: vodene kozice

PostPostao/la bubsek » 29 ožu 2016, 12:40

Bedasto da...
Zato i pitam...

U vrtic bi kao smjela a van ne...doma joj vani nisam dopustala skakanje i trcanje a u vrticu bi to radila...

Tako da bas nisam pametna...danas eto nismo ni vani jer puse opet ko ludo...

Pa me zanima do kada bas i nije preporucljivo izlaziti ?...s obzirom da smo u subotu proveli neko vrijeme vani ali bez divljanja...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: vodene kozice

PostPostao/la nevenera » 29 ožu 2016, 13:07

jako često je ljudima teško organizirati bolovanje/čuvanje pa onda se dobije taj savjet. po defaultu
ne bih je slala nit van nit u vrtić
nakon kozica im je imunitet nula
ali ako je vrijeme ok negdje u kvart, zašto ne
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: vodene kozice

PostPostao/la bubsek » 29 ožu 2016, 19:14

To o imunitetu sve znam...ali me zanima do kada se nebi smjelo bas vanka?...jer kazu da imunitet slab i do 2mj.nakon kozica...ali mi isto tako nema logike da bas nejde van 2mj a ni u vrtic...

Naravno da nisam mislila hodati po shoping centrima ili ici po parkovima ...imam dvoriste pa nemam potrebe hodati naokolo...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: vodene kozice

PostPostao/la SonjaV » 29 ožu 2016, 20:32

Mi nismo isli malo vise od dva tjedna.
Kad sam bila sigurna da su sve suhe već koji dan i da ne izbijaju nove. I ne na sunce bas da ne ostanu oziljci.
Za vrtić neznam...ja sam bila uzela godisnji i nakon dva tjedna je baka preuzela sigurno jos mjesec dana.
I taj tjedan kad su krenuli su skupili odmah upalu grla i dobili atb.
Indijanac '09.2002
Mrvica '05.2005
Bucka '06.2014
Avatar
SonjaV
sa zalihama pelena
 
Postovi: 1720
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:42
Lokacija: Malo misto

PrethodnaSljedeća

Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.