Sada je: 29 ožu 2024, 07:06.

Spasonosno za proljev

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la IINA » 16 tra 2010, 10:08

:dada
Najbolje juhica sa puno raznog povrća i tijestom. Ima soli, minerala u njoj,..
Blitva, mrkvica, krumpir, kuhana piletina, tijesto, žganci pogotovo,
kuhani paradajz ili juha od paradajza, sve može.
Grašak je malo težak, može ga napuhnuti, no u kombinaiji sa ovim
gore navedenim je ok.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la MornaEllen » 16 tra 2010, 22:52

Pozz svima :mah
Evo da javim kako smo proveli dan!
Bubi je nocas nakon sinocnje infuzije spavao kao beba, dijete se nije ni okrenulo, ali mi je do ujutro priredio potop..naime sve je ispiskio i propiskio...bodic, pidamicu i vrecu za hajanje...cjedilo se sve i cim je ustao isao je na tusiranje.
Slijedi dorucak- cokolino, dosta gusti..pojeo jednu zlicu i pljunio ju, 5 min kasnije je povratio sve sto je u stomaku imao od jucer....Opet kupanje :lol .....on sretak do neba!!
Iza toga sam mu dala flipsice od kukuruza, totalno dietalne bez ulja kikirikija i ostalih dodataka i to je tamanio i pojeo u 2,5 sata citavu vrecicu. Sretna sam bila jer ista jede...Nakon toga slijedi jedna doslovce ~potopna ~ ukakana pelena, do glavice je bio ukakan.....Opet kupanje !!!
Za rucak sam kuhala blitvicu sa krompirom ali onako na varivo i umjesto klasicne zaprske sam stavila kuzo da ju stisne, i kuhala sam mu juhicu sa rizom, mrkvicom, cvjetacom i teletinom....Suprug je otisao pedici odnjeti nalaz iz bolnice i podici ljekic koji su nam na zaraznome prepisali, i pedica je rekla da po svemu ona misli da je on ipak pokupio rotu iako nema tempricu i da ako ne podnosi hranu u stomaku i dalje jede samo skrobaste stvari.
Hajao je popodne, probudio se i trazio papati, dobio je malo blitvice ( par zlica je pojeo ) pa kasnije malo juhice isto par zlica. Odlicno rekla bih ja!!!!
Kad se poceo igrati trazio je opet flipsic i njega zubkao do navecer,...stolicu vise ni jednu nije imao, pio je citav dan i jos sam mu i pripravak napravila i u njemu je mocio te flipsice i pojeo je jednu porciju te juhice jos :)))))
Eto sada haja i miran je!!
Mislim da se pupa napokon smiruje, WEEEEEEEEEEEE :joy :joy :joy
MornaEllen
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 14 tra 2010, 13:28

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la LiKmama » 17 tra 2010, 09:09

odlicno.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la mrava » 17 tra 2010, 12:51

:nana
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la MornaEllen » 18 tra 2010, 12:14

Evo mene sa jos ljepsim vijestima :dada
Bubi jucer opet samo jedna kakica, tvrda, papa kao sumanut ali po malo...cesto ali malo....nocu svakih sat i pol trazi mlijeko :shock , valjda pokusava nadoknaditi sve izgubljeno!
Uhh duuug je bio prosli tjedan i bome jako iscrpljujuci za sve nas doma, i hvalimo Svemiru sto smo ozdravili! Danas pocedli piti IMUNOGLUKAN-ov sirup za podizanje imuniteta, na zaraznom dobili nakakav sirup SULOTRIM navodno neka preteca antibiotika a nije antibiotik...daje se za sve padove imuniteta i pije se samo 5 dana i ubija infekcije koje su mozda jos zaostale.
No etooo, trazio je jutros juhicu (pripravak ) :lol svidjela mu se...jucer je opet flipsice ove kukuruzne sto papa mocio u nju :rolf
Pozz od :srca i :kiss za sve!
MornaEllen
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 14 tra 2010, 13:28

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la 5ra » 18 tra 2010, 14:34

Morna Ellen , drago mi je da je maleni dobro. :)
P. je također pila Solutrim nakon takvog proljeva.
Što se tiče Imunoglukana , davala sam P. , ali joj nije pomogao , žali Bože bačenog novca. Nada, se da će tvome bebolincu ipak biti od pomoći pomoći. :kiss
F. ( 2005 ) i P. ( 2008 ) moja sunca dva
5ra
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 163
Pridružen/a: 14 sij 2010, 13:52
Lokacija: Zaprešić - city

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la marie claire » 06 svi 2010, 13:23

I nas je snašao proljev!! :( U biti najprije jučer visoka temperatura, pa vađenje krvi, jutros dali urin, čekamo nalaze, al od jutros do maloprije Pia je imala 4 proljevaste stolice, ne baš vodenaste, nego ono tekućije stolice!! S tim da je u zadnjih 10 dana imala još par takvih stolica kojima ja nisam pridavala veliku važnost jer se to znalo i prije dešavati, a ona je bila dobro i ostale su stolice bile uredne!! E, sad sam na mukama, jer mi je jutros pila bočicu i uz antibiotik pojela malo jogurta koji btw jedino želi jesti, a znam da se kod proljeva mliječno ne preporuča! Ugl, krv pokazuje bakterijsku infekciju, urin, u međuvremenu sam poslala i uzorak stolice na analizu, još čekamo!
Jel vrijedi i zabrana jogurta i sira kod proljeva, mislim fermentirani mliječni proizvodi, ili...?? :dunno
I, ona za rzliku od noćas, jutros sad ne želi ništa piti!! :strah
I, da najprije ću početi s rižom i bananom, ovaj provjereni recept ostavljam za eventualni ostanak proljeva, ili uostalom vidjet ću što će nalaz pokazati!!
Pia 06.11.2008.
marie claire
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 650
Pridružen/a: 15 ožu 2009, 19:06

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la IINA » 06 svi 2010, 13:31

Ovo sa mlijekom, koliko ja znam, vrijedi za Rota virus.
Ako je vama po krvi bakt. onda se možda radi o salmoneli :dunno
Jogurt inače otvara, pa možda i samo zato i nije baš dobro da ga pije.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la marie claire » 06 svi 2010, 17:25

Rota virus!!! :( E, sad vjerojatno tu ima tema, pa ću pogledat što smije jesti, a mliječno onda izbacujemo par dana!! U svakom obliku!! S tim da proljev popodne nema! Al, mi nije jasan taj nalaz krvi, koji je pokazao povećane leukocite i granulocite!! Urin zasad uredan, čekamo urinokulturu!! Ništa mi nije jasno!! :dunno
Pia 06.11.2008.
marie claire
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 650
Pridružen/a: 15 ožu 2009, 19:06

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la IINA » 07 svi 2010, 08:19

U tom slučaju mliječno SVAKAKO izbaci, jer može
pogoršati simtome.
A ja ću probat naći na kompu članak o prehrani. :hug
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la marie claire » 07 svi 2010, 11:50

Thx, evo imam sad potpuniju sliku, Rota i upala grla!! :baba
Izbacila sam mliječno, pijemo i antibiotik. od jutros ponovno proljev, išla sam napraviti ovaj pripravak, e sad ne znam ne mogu skužiti jesam dobro??
Ja sam stavila svega po malu kavenu najmanju žličicu, ili sam trebala kuzua i tamarija onu srednju čajnu?? :dunno
Pojeli smo malo kruha, bananu, jel može odstajala jabuka??
Riža za ručak s mrkvicom? :(
Pia 06.11.2008.
marie claire
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 650
Pridružen/a: 15 ožu 2009, 19:06

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la IINA » 07 svi 2010, 13:43

Ne mogu naći članak.
al znam da sam ga već lijepila tu po forumu.
U biti više se ne zagovara stroga dijeta kod male djece,
već čim djete podnosi hranu tj. ne reagira povračanjem normalna prehrana
ali bez masnoće i pečenja.
Znači sve kuhano i lagano je ok. Povrće (osim grahorica, kelja i ostalog kaj napuhava),
kuhani krumpir, riža, tijesto, kuhano posno meso (piletina, puretina), izbjegavati sirovo
voće osim jabuke i banane, izbjegavati voćne sokove.
Čaj od šipka je odličan za proljev.
Možeš dati tu jabuku, možeš i skuhat pileću juhicu, ako ima apetit.
Ako nema, inzistirati da puno pije.
Proljev može potrajati i pet dana, ako je dijete malaksalo, davati ORS pripravak, makar
i na žličicu.
Nadam se da će brzo proći.
Siroće malo, još i grlo i antibiotik, na takva bolesna crijeva. :(
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la IINA » 07 svi 2010, 13:44

Bilo bi ti pametno kupit probiotik u apoteci i davat tri sata nakon antibiotika.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la marie claire » 07 svi 2010, 16:15

Hvala, IIna!! Baš ju je snašlo!! A, ona se valjda ponaša bolje nego šta bi ja da me sve to boli!! :dada
Na sreću, ona ne povraća, samo proljev, danas je pojela malo kruha, jabuku i pola banane, rižu sa sluzi i onaj pripravak!! Budem joj počela davati i prolife zbog antibiotika! Sad ćemo opet rižu i malo meseka na lešo! Apetit joj je naravno slab, al bar pomalo, pijemo vodu, ona u biti nikad ne želi ništa drugo! A, ovaj pripravak je pojela cijeli odjednom!! :lol
I, da, jel to treba pojest sve kad se napravi, ovo s umeboshi šljivom u kuzuom??? :dunno
Pia 06.11.2008.
marie claire
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 650
Pridružen/a: 15 ožu 2009, 19:06

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la IINA » 10 svi 2010, 08:27

Ma bilo bi dobro da sve pojede odjednom, al mislim da može
i pomalo kroz sat-dva, a onda baci i radi novo. :dunno
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la LiKmama » 10 svi 2010, 11:25

Meni su svi ti sastojci totalna nepoznanica, pa sam upravo zato uvijek radila svjeze. Male kolicine da ne bacam previse, i uvijek novo. :dunno
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la IINA » 10 svi 2010, 13:29

Ma i meni su, al ako pogledaš rok trajanja, mislim da je svemu barem
godinu, ako ne i više.
Nisu to pokvarljive stvari.
Al bolje je kuhat uvijek novo, a skuhono pojest u roku sat-dva. :dada
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la LiKmama » 10 svi 2010, 13:34

IINA je napisao/la:Ma i meni su, al ako pogledaš rok trajanja, mislim da je svemu barem
godinu, ako ne i više.
Nisu to pokvarljive stvari.
Al bolje je kuhat uvijek novo, a skuhono pojest u roku sat-dva. :dada

IINA, pa i riza primjerice traje unedogled, ali pripremljena se mora brzo pojesti. Nema to veze jedno s drugim.

No, slazemo se da je u neznanju uvijek bolje pripremati svjeze. ;)
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la IINA » 10 svi 2010, 14:07

Da, mislim čak da i na početku topica piše da se uvijek svježe pripremi :dunno
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la rabi » 21 lip 2010, 16:24

Koliko dugo su vasa djeca imala temperaturu? Kod nas temperatura je bila na pocetku 40, pa se povlacila(bilo je dana kada je nije bilo nikako), pa se opet vracala na 37, 6 kao sto je sllucaj i danas trinaesti dan! Ja sam ocajna, vise ne znam ni sta da radim ni kako, ostali smo opet u bolnici....Stolice su nam se smanjile na tri stolice dnevno, jesu kasaste ali nisu ceste! Koliko dugo se vasoj djeci temperatura vracala?
Mama iz sarajeva
rabi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 17 lip 2010, 22:04

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la rabi » 22 lip 2010, 17:26

Iskreno se nadam da ce ovaj put neka od gore iskusnih mamica vidjeti moj post pa mi barem nesto napisati :)
ukratko, jucer smo opet ostali na infekciji...proljeva nema, stolica je bila prekuce 3, jucer ni jedna, danas jedna....temperatura ide do 38,6m ali se polako penje ne divlja onako naglo kako je prije bilo.dobili smo neke nalaze pluca i UZ stomaka i sve OK, osim sto na desnoj strani pluca ima ''nesto'' ali nije strasno :conf :conf ne kontam! ali hajde, moze ima se! Ali su odmah nakon tog nalazi ukljucili i antibiotik! Interesuje me da li je neko imao ovako duze vremena temp. zbog salmonele? Ili je nesto drugo?
Kad smo juce ostali na infekciji jedna dr. mi je rekla da je moguce da salmonela prodre u krv :( procitala sam uzasne stvari ako se to desi i molim boga da se samo nije to desilo, inace....ja sam skroz luda, vec....
Uglavnom, ja mislim da je proljev stao pomocu ove supice koju smo nasli ovdje i pravili i naravno jedva pojeli savki put...Hvala ovoj divnoj mamici koja je ovo sve ovako lijepo ovdje napisala i koja daje ovako divne savjete! ja SAM vec nekoliko puta iscitala sve postove, kako bih nasla neke slicnosti sa nasim stanjem....sve se donekle slaze i tu je negdje osim ove temperature, za koju nisam procitala da se vracala drugoj djecici.
I jos samo da kazem da je nama skoro 22 mjeseca! Jos jednom unaprijed zahvalna mama iz komsiluka(BiH)!
rabi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 17 lip 2010, 22:04

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la Ivy26 » 02 stu 2010, 13:07

Evo da prijavim da je u našoj borbi prošli tjedan pomogao med.ugljen u granulama ( za djecu iznad 3 godie) i Hippov/frutekov sok od mrkve i jabuke.
zvrkica 29.12.2002.
* 12.09.2004
poletarac 08.04.2007.


Often times we question why life is short for some and long for others,The Truth is....Life begins at birth and never dies,Those who leave before us,are only in a different place....
Avatar
Ivy26
Sveta krava
 
Postovi: 13358
Pridružen/a: 06 srp 2001, 13:21
Lokacija: selo moje malo ljepše od Pariza

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la Balu » 14 sij 2011, 01:59

Pomaze!!!! :klanja
slika
Avatar
Balu
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1324
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 11:29

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la Duga » 01 ožu 2011, 11:15

Pitanja za sve koji su se borili sa s.!
Prije 24 dana je krenulo kod curice, smirilo se nakon 4-5 dana, ali još uvijek, osobito ujutro i prijepodne ima par grčića ( pokazuje baš u razini pupka), poslije bude ok. S. je i dalje prisutna. Sutra kupujem ovu šljivu da probam i s pripravkom istjerati beštiju što prije. Ona je pothranjeno dijete i ne znam šta još mogu napraviti jer joj je taj grčić dovoljan da odustane od jela.
Ah, da, sad da pitam:
-da li je i kod vas bilo ovakvih grčića ili kad je prošlo nakon par dana kao da ništa nije bilo ( osim što je s. i dalje u crijevima :loce )
-treba li uzimati 3x1 dl tog pripravka da bi imalo efekta ( bojim se da to kod nas neće proći :/ )?
hvala

da dodam, uzima 2 Linexa dnevno

IINA, hvala za info!
Zadnja izmjena: Duga; 02 ožu 2011, 10:55; ukupno mijenjano 2 put/a.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la IINA » 01 ožu 2011, 12:17

Ja mislim da ti je Linex preslab.
Ako nađeš, a ima ga u privat i biljnim apotekama, u običnim nema, kupi
joj Omnibiotik 10.
Taj je najjači probiotik kod nas na tržištu.
Daješ po jednu kavenu žličicu u deci vode. Ostaviš 15 minuta i onda se popije.
Za pripravak će ti reć netko ko ga je koristio u ovu svrhu. Mi srećom nismo. :hug
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la Mamaidjeca » 28 tra 2011, 23:41

Jao. I ovdje je tema o tom proljevu.

ŠTO DA RADIM VIŠE !
OD USKRSA IMA PROLJEV,
KRČI MU PO TRBUHU,
PIJE LINEX BABY PRAŠAK 1X1,
NE JEDE,
PIJE VODU, BANANU NEĆE, JABUKU NEĆE, ŠTAPIĆE NEĆE, JELO NEĆE, MESO NEĆE.

Kod mene nema bio apoteke, (moram provjeriti),
A ŠTA DA RADIM AKO NEMA?

KOLIKO JE TO NORMALNO DA DJETE KOJE JE PRIJE JELO SVE SADA VEĆ 7 DANA NEĆE NIŠTA?!

Ludim lagano.........
:) sve što jako volim, sve što jako ljubim, sve za što bih život dala to su moja djeca :*
slikaslika
Avatar
Mamaidjeca
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 75
Pridružen/a: 21 ožu 2011, 17:52
Lokacija: Gori nebo visoko-doli more duboko-a ja u sredini.

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la Duga » 29 tra 2011, 12:32

Mamaidjeca, susrećem već na par mjesta :dunno ( i čini mi se da je nešto bilo i prije Uskrsa) da se žališ zbog malenog, ali ne mogu pohvatati konce.
Možeš li redom sve napisati kad je krenulo, kako točno izgleda, šta doktor kaže, jeste li napravili nalaz stolice, kako se dijete ponaša, smrad proljeva, koliko stolica dnevno...
Jesi li mu probala davati kuhano na pari ( bijelo pileće meso+krumpir+mrkvica, pileća juhica, riža...)
Ne znam jesam li tebi pisala za čaj od dunjinog lista...
Malo posloži da steknemo vjerniju sliku :hug ( vidim da pišeš i na temi o tvrdoj stolici, pa na prehrani kod proljeva pa sad ovdje...)

Izbaci mu mlijeko i mliječno ako mu daješ - ja bih krenula od toga, za početak ( bez obzira šta govore da nema zapreke konzumirati ga kod proljeva :dunno )
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la IINA » 29 tra 2011, 13:16

Davala mu je sir i jogurt.
Traje od nedjelje-ponedjeljka.
Vjerojatno rota.
Mislim da smo sve savjete već dali. :dunno
I ne vidim ništa neuobičajeno.
A na jedino pitanje koje se zapravo i ostavlja-da li je normalno da ne jede, već
smo odgovorili u nekoliko navrata.
Nadam se da će ubrzo proći.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la Mamaidjeca » 29 tra 2011, 19:23

Traje od SUBOTE VEČE
počelo je sa jakim povraćanjem.
U nedjelju jutro proljev žuta, smrdi na pokvarena jaja.

Otišli na hitnu, pedijatrica rekla da analizu stolice ne mogu raditi jer je nedjelja.
Proljev dan danas traje,
troši Linex baby od ponedeljka 2x1.
Danas smo gotovi s njim.

Doktor danas dao uputnicu za kontrolu sutra kod pedijatra.

Ovdje nema tih sastojaka za kupiti(sljiva i to drugo)
jer eto u svemu i tu imam peh.

Jedino kad bih nekoga zamolila da mi u Zg kupi pa pošalje autobusom, a i to se nemože jer je subota sutra.

Peh za pehom.
Neću vas više gnjaviti, samo se nadam da maleni neće zaraditi u tom svemu još koju bolest zbog ne jedenja hrane.
:) sve što jako volim, sve što jako ljubim, sve za što bih život dala to su moja djeca :*
slikaslika
Avatar
Mamaidjeca
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 75
Pridružen/a: 21 ožu 2011, 17:52
Lokacija: Gori nebo visoko-doli more duboko-a ja u sredini.

Re: Spasonosno za proljev

PostPostao/la Duga » 29 tra 2011, 21:18

IINA je napisao/la:I ne vidim ništa neuobičajeno.


IINA, na topicu Prehrana i njega u slučaju infekcija..., mamaidjeca je postala 21.3. i isto žena spominje proljev. Po tome mi se čini da se nešto razvuklo predugo ili se nakalemilo jedno na drugo...ili se taman smiri pa se crijeva opet "zafrknu" nečim što im ne paše :dunno .
Doktor danas dao uputnicu za kontrolu sutra kod pedijatra.

Ajde javi šta ped kaže, mislim da analizu stolice trebate napraviti, svakako, da se tu raščisti.
Ja sam i dalje da se mlijeko i mliječno izbaci, a vidim da ga dojiš pa čak i ti prestani piti mlijeko dok se ne iskristalizira sve.
Daj mu čaja, rehidracijske otopine, štapića, smokija, pirea, riže...par žlica, par, samo polako, bitnije je da pije.
Držite se.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

PrethodnaSljedeća

Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.

cron