Sada je: 28 ožu 2024, 10:11.

spustanje testisa

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Hajdi » 01 vel 2010, 16:32

Evo i nas u klubu. Gregoru se nije spustio desni testis. Doduše on je još jako mali pa čekamo, možda se sam spusti. Vidjet ćemo što će nam reći ped na prvom pregledu.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 02 vel 2010, 11:15

nerice, pa popipaj onda. :dunno Znam da se u nekim slucajevima vrati gore, nas su upozorili na to prije op, da postoji mala, mrvicna mogucnost. :| Nadam se da niste medju tima. :/

hajdi, prekrasno ime! drzim fige da vam se sam spusti.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Hajdi » 02 vel 2010, 12:11

Bože tek sad vidjeh novi podnick :srca
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: spustanje testisa

PostPostao/la okefinoki » 03 vel 2010, 20:36

likmama mom bebiju se desni testis nalazi u ingvinalnom kanalu, bilo smo ponovo kod pedice, ona kaže da bi čekala do godine, ali ne znam šta da čekam tad moram na posao i mali će sve podnijeti još teže. u petak idemo kod hirurga pa ćemo vidjeti šta kaže. kod endokrinologa nas nnaručili tek za 15 dana, ma ne mogu ja čekati toliko nema šanse, moram ovo rješiti, ne spavam od brige :-(
okefinoki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 01 vel 2010, 12:56

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 03 vel 2010, 21:35

ona kaže da bi čekala do godine, ali ne znam šta da čekam tad moram na posao i mali će sve podnijeti još teže.

slusaj lijecnike.
manja djeca u pravilu bolje podnose operacije, ali zato veca djeca bolje podnose OA.
druga stvar je sto se u pravilu ceka do cca dvije godine jer je do tada relativno velika sansa da se testis sam spusti (osim ako je ostao u trbusnoj supljini).
djetetu se nece nista dogoditi ako pricekate s operacijom, a sigurno ga ne zelis podvrgavati tako necemu ako nije nuzno, ako postoji mogucnost da se testis sam spusti. :dunno
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la okefinoki » 04 vel 2010, 00:09

sorry šta znači OA nisam upučena u skraćenice :D , a opet hirurg nam kaže da ne treba čekati i da je bolje što prije operaciju uraditi, a to nam je rekla i dr. radiolog kad je radila UZV, al opet kontam šta ona zna od toga :roll . ma joj, totalno sam :dunno
okefinoki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 01 vel 2010, 12:56

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 04 vel 2010, 00:13

Opca anestezija.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la okefinoki » 04 vel 2010, 00:22

hvala, ma čitala sam dosta po forumima i vidima da se u hrvatskoj uglavnom rpedlaže da se sačeka sa operacijom do druge godine, fakat ne znam što ovdje žure, čak mi je pdedica rekla ako se dijete prerano operira da može ta petlja koja drži testis ostati prekratka pa da bude problema. uglavnom, u petak idemo opet od hirurga da pogleda UZV nalaz, pa ćemo poslije razgovora s njim odlučiti šta dalje :(
okefinoki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 01 vel 2010, 12:56

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Nerica » 08 vel 2010, 15:52

eto nas s kontrole. operirani lijevi testis je ok, malo ga još navlači prema gore ali da je to ok, nego smo se razveselili, desni je došao u vrećicu u ne moramo na drugu operaciju. :joy :joy
slika


Matej 25.10.2008 - ljubav mamina ponajveća
Avatar
Nerica
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 701
Pridružen/a: 28 vel 2008, 23:43
Lokacija: Kastav

Re: spustanje testisa

PostPostao/la tojemamino » 08 vel 2010, 21:14

kod mog malog nije bilo problema sa tim , a nedavno sam saznala koliko je to važno, naime poznam nekog tko je sad potpuno odrastao muškarac i sterilan je , jer je na operaciju išao sa 12 godina , pojma nisam znala da to može imati takve katastrofalne posljedice. Naime u ono vrijeme doktori nisu znali kakve to posljedice ima na plodnost muškarca... navodno svakom godina od rođenja plodnost opada 20% dakle ako se to napravi sa 5 godina , kasno je. Strašno od tad stalno pipkam svog malog iako je sve ok. Eto dobro je znati ...na vrijeme.
samurajska sablja
tojemamino
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 24 pro 2007, 16:39

Re: spustanje testisa

PostPostao/la nadicab » 10 vel 2010, 01:09

naravno da je velika razlika ako se testis nije spustio ili se šeta.
Današnji pristup je kod šetajućih testisa čekati da se priroda (do određene dobi) ipak sama pobrine za to.
Stručnjak s Rebra nam je savjetovao čekati njegov pubertet, znači ne prije 12. godine. Injekcije se daju na mjesečnoj bazi i ako nema pomaka nakon 3-4 injekcije, ide se na operaciju.
Kako je Denis do sada imao i previše operacija i OA u svom kratkom životu, veoma sam sklona tom neinvazivnom rješenju.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: spustanje testisa

PostPostao/la jaja » 25 kol 2011, 00:02

Evo i nas sa tim problemom. :mah

Luka ima 2 godine i 5 mijeseci na operaciju idemo 13.9, u bolnicu se moramo javiti 12 doktor nam je rekao da netrebamo ostati taj dan u bolnici nego da se vratimo 13 rano na odjel,ako sve bude u redu 14 idemo doma.

Sada će mu najprije operitat desno jajce za 2-3 miseca lijevo.

Kakava su vaša iskustva,koliko traje operacija,šta da ponesem u bolnicu?

Operacija je u Splitu.
jaja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 380
Pridružen/a: 10 vel 2009, 11:40
Lokacija: more

Re: майки с принтами

PostPostao/la jaja » 25 kol 2011, 07:34

squisee je napisao/la:футболка xl мой клуб нанесение логотипа ручки футболки брелки зонты зажигалки брендовые футболки через интернет бутик графический дизайн на майках как пошить футболку майку выкройка прикольные футболки фото мужские майки купить talk купить хоккейную майку phpbb футболки семинс реал мадрид печать на футболках и пошив футболок фото футболки быстро москва центр подростки в майках футболки с изображениями караганда майкудук школа 65 белая футболка стрейч а

регбийные майки какой длины должна быть майка где купить футболку hardstyle republic футболка уругвай купить лукашенко на майках футболки надпись майки сувенирная продукция купить футболку в казахстане пауэрлифтинг майка жимовая катана футболки фирмы 7.62 модные майки 2010 заказать футболку с симпсонами


надписи на футболках девичник новые модели платья свитера майки футболка настолько длинная электронная футболка изображения на футболку майка тигр оборудование для нанесения изображения на майки футболки толстовки надписи любимому на футболку надписи на футболках в спб клубные футболки майки

нанесение изображения на футболку официальный сайт питер печать футболки 1 штука мужская футболка розовый Прикольная футболка интернет бренд 2 футболки и майки скидки в магазинах на мужские футболки купить майки поло футболка бутылку длинные футболки спортивные футболки в обтяжку спортивные майки

футболки наложным платежом футболки трикотаж из индии санкт-петербург музыкальная группа майка сканворд майки комеди клаб заказать майки тиесто



Šta je ovo ?
jaja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 380
Pridružen/a: 10 vel 2009, 11:40
Lokacija: more

Re: spustanje testisa

PostPostao/la † Sanika » 07 lis 2012, 12:13

Sad cu ja malo s blesavim pitanjem. Maksim ima 3 i pol. Na svakom pregledu do sad doc je rekla da su jajceka ok.
Meni se danas ucinilo da mu je desno nekako vise polozeno od lijevog, kao da je na vrhu vrecice dok je lijevo spusteno skroz dole.
Trebam li panicarit?
Oba napipam i vidim, samo je jedno dosta vise od drugog :ajme
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: spustanje testisa

PostPostao/la sunce » 09 lis 2012, 23:19

Sanika, to je normalno :mah
MATIJA 99
VIKTOR 04
Avatar
sunce
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 725
Pridružen/a: 28 kol 2006, 21:51
Lokacija: Zagreb grad

Re: spustanje testisa

PostPostao/la † Sanika » 10 lis 2012, 00:28

Hvala sunce :kiss
Pitala sam u medjuvremenu i doc pa je isto rekla :mrgreen
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Prethodna

Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.