Sada je: 29 ožu 2024, 08:22.

spustanje testisa

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 13 svi 2008, 09:43

pa nisam ni ja znala. velim, par puta sam onako zapitala sta s tim, dobila gore navedene odgovore i isla dalje. :dunno
dr nije bio siguran. covjek ima takve saketine da nema sanse da tamo nesto skuzi. pa nas salje na uzv. sad cekamo da nam jave kad.
no on veli da ako sam ga ja zasigurno napipala, ako je tamo, da se nemamo kaj brinuti, da se s godinama, kad naraste, sam plopnuti dole. jedino je problem ako je zaostao u trbusnoj supljini, no ja sam 99.9% da nije.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Jullishka » 13 svi 2008, 21:16

Pitala ja veceras mog muza oko testisa, on meni kaze da je to on proverio i da nemam sta ja da brinem :shock: :oops: Kazem, sto ne kazes da se ne sokiram ja!?
Generalno, rekao je da je napipao oba jajca :mrgreen: i kontam da je u redu...
Vanja 18.10.2006
♪♫•*¨*•.¸¸♥ ¸¸.•*¨*•♫♪
mama, ti mi se jako svidjas, vidi kako si mekana i lepa i nemoj da mrsavis, ja volim kad si debela
Sofija 03.08.2011
Avatar
Jullishka
老师
 
Postovi: 5070
Pridružen/a: 09 ožu 2006, 11:20
Lokacija: Na zvezdama...uvek!

Re: spustanje testisa

PostPostao/la d&j mama » 14 svi 2008, 11:39

mom j. se nije spustio jedan testis i pedijatrica je rekla da cemo pratiti.
sada ima 3,5 god. i predlozila je da bi bilo najbolje da krenemo s hormonskim inekcijama( profasi-5 kom) koje sa daju 2 put na tjedan. ako ga to ne spusti onda tek operacija. kaze ako profasi ne uspije spustiti jajce bar ce ga pripremiti ondnosno biti ce "zrelije" za operaciju tako da u svakom slucaju preporucuje inekcije. mama koja je to vec prosla mi kaze da je njima bilo sve ok jedino da su se njenom malom zacrvenila jajca i piso kod 4 inekcije,i to je za ocekivati, ali su na kraju ipak operirali.
da li tko zna sto vise o tome?
d & j 21.11.2004
d&j mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 03 vel 2007, 09:39
Lokacija: dalmacija

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 14 svi 2008, 12:14

julls, super.
d&j, ne znam, nas dr. (a i neki izvori po netu) tvrde da ako je izvan trbusne supljine tj. u tim nekim kanalima, da ce s vremenom, kako naraste i postane tezi, sam pasti dole. :dunno i da se smatra problemom tek kad dijete napuni 7 odnosno 10 g. (neki kazu cak da se ceka do teenagerske dobi).
:dunno
kao i kod svega drugog - sto ljudi - sto misljenja.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la tajci » 29 svi 2008, 00:03

mom starijem su još sa sedam i pol godina testisi šetali. U Klaićevoj je doktor rekao da je sve o.k. Uskoro nakon toga su mu se spustili za stalno. I mlađem šetaju, baš smo neki dan bili kod urologa.
Avatar
tajci
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 421
Pridružen/a: 14 sij 2007, 23:10

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 29 svi 2008, 11:35

to onda potvrdjuje misljenje naseg lijecnika op. pr. :dunno
njemu je lijevi definitivno tu, odmah pored pimpeka, ali ga nijednom nisam zatekla dole.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la luda klompa » 08 lip 2008, 14:40

Evo po pitanju jajca mi smo isli na operaciju bruhica i kirurg me pitao jesu li testisi spusteni. Janu su isto setajuci, nakon kupanja se lijepo vide.... no cesce su gore neg dole. Pedijatrica je oba mogla napipati i rekla da je OK. No on je od rođenja imao bruh i doc nam je nakon operacije rekao da je njegov testis bio u bruhu :shock: al na srecu da se dobro razvio.
Katja i Jan 01.02.2006.
+Una 01.02.2006.
Avatar
luda klompa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 142
Pridružen/a: 25 stu 2006, 12:05

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Maslacak » 20 kol 2008, 17:45

Evo mi vec mjesec i pol uzimamo hormonsku terapiju da mu se spusti desni testis.. On ima nesto manje od 14 mjeseci- sutra idemo na kontrolu.. Ja bi svakako pricekala dok ne napuni 2 godine ali se pedijatrica bas sa tim ne slaze- ona bi nas odmah poslala na operaciju...

Ne znam ni sama kako da postupim, Unatoc terapiji testis se jos nije pojavio.
19.10.2004. J. umjetnik
23.06.2007. A. matematicar
04.04.2010. M. u sredini
22.04.2014. D.
Avatar
Maslacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2746
Pridružen/a: 05 srp 2004, 02:47
Lokacija: Pod nekim sretnim zvijezdama

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Maslacak » 21 kol 2008, 17:03

Mi moramo sad kod urologa dalje.. Njemu od prvopg pregleda stoji u MKP da se desni testis ne nazire.. Vidjet cemo sad kako to izgleda kod urologa. Uglavnom smo u potrazi za desnim testisom.
19.10.2004. J. umjetnik
23.06.2007. A. matematicar
04.04.2010. M. u sredini
22.04.2014. D.
Avatar
Maslacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2746
Pridružen/a: 05 srp 2004, 02:47
Lokacija: Pod nekim sretnim zvijezdama

Re: spustanje testisa

PostPostao/la sunce » 21 kol 2008, 21:47

Ja vam drzim fige da se on ipak sam spusti, pa da izbjegnet opp. :mah Urolog ce u svakom slucaju biti mjerodavniji nego pedi., mada ni nije najjasnije njeno inzistiranje na operaciji u tako mladoj dobi :dunno
MATIJA 99
VIKTOR 04
Avatar
sunce
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 725
Pridružen/a: 28 kol 2006, 21:51
Lokacija: Zagreb grad

Re: spustanje testisa

PostPostao/la lucky » 22 kol 2008, 15:32

A da bacite malo oko na topic Neplodnost pa da vidite koji je jedan od glavnih uzroka muške neplodnosti. Možda bi vam tada bilo lakše donijeti odluku što učiniti. Maslačak, jedno veliko BRAVO za tvoju pedicu i uopće se ne čudim što vas odmah šalje na op.

Zašto vam sve ovo pišem? E pa stoga što sam ja do svog bebacha došla zahvaljujući postupku MPO. Razlog je (kao što pretpostavljate) neplodnost kod muža do koje je došlo zbog lutajućeg testisa, neuspjele hormonalne terapije i zakašnjele operacije (u 11. godini). I još jeda slučaj: azospermija kod poznanika, uzrokovana operacijom koja mu je obavljena TEK u 5. godini (ne znam da li je prije bio na hormonalnoj th.) i koji su također bili u postupku MPO i posrećilo im se.

Nešto slično sigurno ne želite svojim bebachima, a operacija je rutinska. Mogu svi pedijatri i urolozi reći i ovo i ono, i ne treba prije ... ali, da li vi želite preuzeti na sebe toliki rizik? Možda i nisu svi slučajevi s ovakvim ishodima, ali koji to dr. može sigurno reći da neće biti ugrožena plodnost vaših dječaka :roll:
Pozdrav svima i sretno
lucky
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 22 lis 2007, 23:24

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Maslacak » 10 ruj 2008, 15:24

Zakazali smo operaciju za 12.10.
Kod urologa smo napravili UZV- ustanovljeno je da je jajasce zapelo u kanalicu i da ako bas zelimo mozemo jos malo pricekati- ali ne duze od 6 mjeseci. On u 11. krece u jaslice- pa smo odlucili onda to obaviti prije jaslica.
Pedijatrica je mislila da ima i hyposphatie (ne znam hrvatski naziv hipospatia?)- ali je urolog ustvrdio da se ne radi o tome i da je sve o.k..
Dobra je vijest ta da mogu biti s njim sva 3 dana u bolnici.
19.10.2004. J. umjetnik
23.06.2007. A. matematicar
04.04.2010. M. u sredini
22.04.2014. D.
Avatar
Maslacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2746
Pridružen/a: 05 srp 2004, 02:47
Lokacija: Pod nekim sretnim zvijezdama

Re: spustanje testisa

PostPostao/la sretni_tata » 12 ruj 2008, 10:45

Evo ovdje stranica s najcescim pitanjima o nespustenim testisima http://www.centar-zdravlja.net/index.ph ... &ispis=192
NIA - 18.04.2006.
Avatar
sretni_tata
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 04 ruj 2007, 11:26
Lokacija: Zagreb

Re: spustanje testisa

PostPostao/la mazilica » 22 ruj 2008, 12:39

moj J. se rodio 2,5 tjedna prije termina i sve je bilo ok osim nespuštenih testisa. nakon6 mj, jedan se spustio, a drugi je šetajući, makar je više gore nego dole.
Bili smo u klaićevoj kad je imao 10 mjeseci i dr me uvjeravao da je to zato jer je imao hidrokilu pa zapinje testis za vrećicu od kile koja je zaostala.
Nikad prije nitko nije spomenuo hidrokilu, a i mislim da bi ju ja skužila jer ju je imao stariji sin pa ju znam prepoznat.

Uglavnom,u 10 mjesecu idemo na kontrolu.
Za sad su stvari takve da se i u toploj vodi nekad spusti, nekad ne.
Ja beš i nisam zadovoljna s ovim dr u klaićevoj jer on nikad nije napisao ni slova u povijest bolesti, samo je dva puta pipao i uvjeravao me da je sve ok.

Molim vas zato mame s iskustvom da mi preporučite dr i date par inf o toj hormonskoj terapiji...
03.08.2001 kroz život hrabro , dalje udvoje
19.09.2006 stigao sa prvom jesenskom kišom
25.08.2012 kad je već nestala nada, došao kao najljepše iznenađenje
Avatar
mazilica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1530
Pridružen/a: 31 srp 2008, 14:16

Re: spustanje testisa

PostPostao/la nina » 22 ruj 2008, 14:58

Maslačak bit će sve u redu,to je rutinska operacija,roku je trajala kraće od pol sata,doma smo išli drugi dan,samo je morao mirovati.

šta se mene tiče ja nisam htjela da ga kljukaju hormonima,pa da se desi da se ne spusti.tako smo se odlučili za operaciju.
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: spustanje testisa

PostPostao/la lucky » 22 ruj 2008, 22:30

Nina, koliko dugo je trebao mirovati?
lucky
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 22 lis 2007, 23:24

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Maslacak » 24 ruj 2008, 13:46

Nina- hvala ti sto si mi napisala svoje iskustvo. Bas sam htjela pitati za iskustva sa operacija.. A. ce tad imati 15,5 mjeseci...

Ovi hormoni koje smo mi uzimali su u obliku spreja- spricali smo mu u nos 3 puta na dan- prije svakog obroka.. 2 bocice spreja kostaju oko 250 eura- nama je zdravstveno pokrilo trosak jer je A. mladji od 2 godine.. Ne znam kako je u Hrvatskoj :dunno
19.10.2004. J. umjetnik
23.06.2007. A. matematicar
04.04.2010. M. u sredini
22.04.2014. D.
Avatar
Maslacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2746
Pridružen/a: 05 srp 2004, 02:47
Lokacija: Pod nekim sretnim zvijezdama

Re: spustanje testisa

PostPostao/la LiKmama » 24 ruj 2008, 14:04

mi jos uvijek cekamo.... jako su brzi.
a ja ne znam ni sama jel bi probala pozuriti ili ne... razliciti izvori razlicito govore...
no ja sam sigurna da mu je malo nize, mozda fakat s godinama ide sam... :dunno
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: spustanje testisa

PostPostao/la nina » 24 ruj 2008, 14:52

Trebao je mirovati par dana-ono ne skakati i divljati.
ma to je samo par šavića koji sami otpadnu.
njemu su još uz to našli kilu,pa su i to sredili.

Roko je bio jako živahan,čim se probudio odmah se sjeo i dignuo,i neda se legnuti,skoro pa su ga vezali,ko da ima crviće u guzi.
Naaaaajgore je bilo šta nije mogao jesti cjeli dan,ni piti par sati poslje.nema koga nije udavio da mu da jesti,ko najveće siroče je žicao :mrgreen:
Navečer kad sam mu uvalila sisu ,još je tada dojio,nije bilo kraja sreći.

Inače se miruje da jajce ne otekne.drugi dan je već hodao,ali malo,nisam mu dala.

I njemu su prije predložili hormone,bez veze sam bubnula tablete,možda je i sprej :dunno ,ali nakon razgovora sa dr.shvatila sam da ne pomaže previše,rijetko se tako spuste.operacija mi je bila bolja varijanta jer je stvarno rutinska.nije se bojao jer sam ga ja odvela do sale,bili smo u nekoj sobici,dali su mu neki sirup da se uspava,odnesli ga,kad je bio gotov,opet su mi ga vratili u tu sobicu gdje sam pričekala da se probudi i ja sam ga odnesla u sobu u krevet.nije ni skužio di je bio :klanja .super mi je ta organizacije u bolnici,bez ikakvih stresova,plača.dobro da još nisam bila na operaciji,šalim se.

i dr. je rekao da je najbolje da se to obavi kad imaju oko 2g.,sve kasnije može imati posljedice-sterilitet.tako da nije baš igrati se sa tim.
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: spustanje testisa

PostPostao/la ivana7997 » 24 ruj 2008, 15:09

nina, bas utjesno. kao da pricas o nekoj drugoj zemlji...
moj je maleni bio na nekoj bezazlenoj operaciji u klaicevoj, pa ipak to pamtim kao najgoru nocnu moru - odvajanje, beskrajno plakanje, nerazumijevanje, borba protiv glupih bolnickih pravila... uh, kad se sjetim :roll:
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: spustanje testisa

PostPostao/la nina » 24 ruj 2008, 15:21

uh baš tužno,ja sam bila sa njim non stop,i spavala sam tamo,daju ti finu kožnu fotelju na razvljačenje,donesu posteljinu,možeš i ručati u kantini.
ja sam mislla da će biti plača,jer kao oni će doći po njega,i došli oni po nas u sobu i čekaju,čekam i ja-na kraju mi se dr nasmije i kaže-pa neću ga ja valjda nositi do sale i maziti,ili vi ne želite gore.aaaa bila sam presretna,roko još više jer smo išli liftom,pa je pritisnuo gumbić,dr mu dao stetoskop pa je proučavao,ma super,super.
i ja nisam mogla vjerovati koliko se toga promijenilo,kad mi je brat bio mali,isto je to operirao,ali mama je mogla kod njega samo 1h dnevno. :(

jest da imaju 3 te fotelje po sobi u kojoj je 6 krevetića,ali oni ne brane da ostanete cjelu noć,makar sjedili na stolici.
sestre,doktori ljubazni,zabavljaju djecu,šale se sa njima,ja sam ostala paf jer sam očekivala najgore.

e da roko je plakao jedino kad su skidali flaster,uh al ga se boji,sestra je izvodila svakave gluposti dok mu ga je skinula,a kad je vidio da ide novi,iiijuuuuu :drink

eto same pohvale za kantridu.nadam se da će tako biti i u ostalim bolnicama.

a mame koje dođu sa malim bebicama,obavezno ostaju i imaju krevete,da se dojenje ne poremeti.
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: spustanje testisa

PostPostao/la nina » 24 ruj 2008, 15:25

e da imaju par pravila kojih se moraš pridržavati-dizanje u 6.30 i spremanje kreveta :pee :mrgreen:
i kad je vizita,tih 15min moramo van iz sobe.
drugih pravila nije bilo koliko se sjećam.
i ako smo šta željeli išli smo do sestre i pitali,tako smo se nas 3 u sobi non stop izmjenjvale i pitale onaj fini čaj :oops: :mrgreen:
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Potica » 24 ruj 2008, 17:17

ivana7997 je napisao/la:nina, bas utjesno. kao da pricas o nekoj drugoj zemlji...
moj je maleni bio na nekoj bezazlenoj operaciji u klaicevoj, pa ipak to pamtim kao najgoru nocnu moru - odvajanje, beskrajno plakanje, nerazumijevanje, borba protiv glupih bolnickih pravila... uh, kad se sjetim :roll:


Potpisujem Ivanu, stvarno su mi nevjerojatne te razlike kod nas :dunno
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21824
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Maslacak » 25 ruj 2008, 19:35

Ne znam kako ce to kod nas izgledati- ali rekli su mi odmah da ostajem s njim u bolnici- inace bi to kostalo nekih 30 eura po danu- znaci da mogu ocekivati tamo rucak i krevet... Savjetovali su mi da si napravim neku karticu preko koje cu imati osiguranje koje ce snositi troskove oko mog boravka- tako da je i to sredjeno... Ne znam jos sta da sve spakiram za 3 dana... ..
19.10.2004. J. umjetnik
23.06.2007. A. matematicar
04.04.2010. M. u sredini
22.04.2014. D.
Avatar
Maslacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2746
Pridružen/a: 05 srp 2004, 02:47
Lokacija: Pod nekim sretnim zvijezdama

Re: spustanje testisa

PostPostao/la lucky » 27 ruj 2008, 11:55

Nina, hvala na iscrpnom izvješću. I nas čeka operacija (testisi + preponska kila) s kojom ćemo pričekati još cca 4-5 mj. (sada ima 1 god.) obzirom da smo sada u fazi intenzivng vježbanja zbog hipotonije. Stoga je i bilo moje pitanje koliko dugo mirovati i 'kakvo' je to mirovanje
lucky
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 22 lis 2007, 23:24

Re: spustanje testisa

PostPostao/la mazilica » 02 lis 2008, 14:07

ja sam zvala u klaićevu neki dan da se naručimo za pregled, pa mi je sestra rekla da operacija ne dolazi u obzir dok nosi pelene.
Znači ništa od toga još bar dva mjeseca. :cry
03.08.2001 kroz život hrabro , dalje udvoje
19.09.2006 stigao sa prvom jesenskom kišom
25.08.2012 kad je već nestala nada, došao kao najljepše iznenađenje
Avatar
mazilica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1530
Pridružen/a: 31 srp 2008, 14:16

Re: spustanje testisa

PostPostao/la deedee » 08 lis 2008, 21:37

mazilica je napisao/la:ja sam zvala u klaićevu neki dan da se naručimo za pregled, pa mi je sestra rekla da operacija ne dolazi u obzir dok nosi pelene.
Znači ništa od toga još bar dva mjeseca. :cry

Mazilice stvarno me to čudi, jer mi idemo na operaciju a mali još nosi pelene.
Kad smo bili na kontroli bio je jedan bebać od šest mjeseci na dogovor za istu operaciju :stup
Ja ti savjetujem da uzmeš uputnicu i odeš s malim na pregled, ne treba se naručivati.
kokodakalica
zvrk
Avatar
deedee
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 05 pro 2007, 10:51

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Maslacak » 21 lis 2008, 16:04

Mi smo bili na operaciji. Operiran je prosli ponedjeljak- u utorak smo popodne vec bili doma. Danas smo bili na kontroli i skinuli su mu flaster sto mu je bio ispod trbuscica.. Uz orhidopeksiju (znaci testis su mu izvadili iz kanalica i premjestili u mosnju) napravili su mu i frenulotomiju..
Dok je imao flaster nisam ga smjela kupati- a sad ga smijem kupati ali da se savovi sto manje moce. Trebat ce 4-6 tjedana dok ne ispadnu i ranica zaraste.. smijem ga prati samo cistom vodom bez sapuna i bez sampona.
Nakon same operacije i kad se probudio iz narkoze (dobio je potpunu narkozu) nije trebao mirovati- vec je sasvim normalno puzao i hodao i igrao se.. Sam operacijski zahvat trajao je sat vremena- poceli smo negdje oko 8- i oko 11.20 smo bili nazad u svojoj sobi i on se tad probudio.. Prezivjeli smo!
19.10.2004. J. umjetnik
23.06.2007. A. matematicar
04.04.2010. M. u sredini
22.04.2014. D.
Avatar
Maslacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2746
Pridružen/a: 05 srp 2004, 02:47
Lokacija: Pod nekim sretnim zvijezdama

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Potica » 21 lis 2008, 20:45

Drago mi je da je to iza vas :3srca .

Kad je P. operirao fimozu s njim u sobi je bio malen od jedno tri godine kojem su spustali jajceko i nakon operacije je jadnicak bio zavezan i nije se smio micati, sto je njemu naravno bilo grozno i citavo vrijeme je neutjesno plakao. Izgleda da je kod vas ipak puno bolje po tom pitanju. :mah
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21824
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: spustanje testisa

PostPostao/la Maslacak » 21 lis 2008, 21:44

Da, toga sam se najvise bojala.. da ce A zavezat za krevet a on ce jadnicak vristati.. ali smjela sam ga uzeti odmah nakon budjenja iz narkoze.
19.10.2004. J. umjetnik
23.06.2007. A. matematicar
04.04.2010. M. u sredini
22.04.2014. D.
Avatar
Maslacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2746
Pridružen/a: 05 srp 2004, 02:47
Lokacija: Pod nekim sretnim zvijezdama

PrethodnaSljedeća

Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.