Switch to full style
Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.
Odgovori

UPALA UHA

14 sij 2009, 14:56

ovako:
joško stvarno nije ove zime nešto bolestan. "počastio nas je tek s jednim proljevom i jednom trodnevnom virozom.
a onda, na staru godinu smo primjetili da mu iz uha curi obilan sekret. i otišli na orl u vinogradsku. rekli su nam da je to upala uha, napravili su mu toaletu i dali atb, kapi za uho, operil sprej za nos (jer je sve kao od nosa) i bornu vodu za ispiranje. nakon tri dana dr koja je mijenjala našu pedicu nije vidjela ništa na uhu, tjedan dana kasnije njegova dokica je vidjela crvenilo, a isti dan u vinogradskoj opet ništa, samo malo nabubren bubnjić.
pa naša ni to drugi dan. un ponedjeljak smo išli vidjet dal može u vrtić i kao može, ali nas je poslala ne nekakav TPG na orl.
i danas tamo peta dr opet vidi sekret. imamo kontrolu za dva tjedna kod njih. sad nam je dala efendrin za kapat kroz nos na uho i nekakve granule za topit u vodi.

on je inače čitavo vrijeme super volje, ne žali se na bol, nema temperaturu, jedino je dva dana imao taj iscjedak iz uha.

s upalom uha stvarno nemam nikakvih iskustava, pa me zanima dal je sve ovo stvarno potrebno i kakve su moguće posljedice ako se ne pridržavamo baš svega.
najviše me muči što je to njemu beskrajna tlaka i čim vidi da otvaram ladicu u kojoj stoje ti lijekovi viče ne,ne.

Re: UPALA UHA

14 sij 2009, 15:08

Nema temperaturu, ne boli ga...ja ništa nebi poduzimala. Eventualno kapi za nos kad procuri jer obično od nosa krene.
Naravno, na vama je da odlučite. :dunno

Re: UPALA UHA

14 sij 2009, 15:14

A ja bi se svega striktno pridržavala.
Upala može izazvati smetnje sa sluhom, pa čak i trajno oštećenje.
Bol je jako individualna stvar i nije neko mjerilo. Meni obje imaju problema sa ušima, s time da
je starija urlala i vrištala od bolova i nikakvi analgetici nisu pomogli, dok manja puno bolje podnosi bol.
Nadalje, nakon 24 sata pijenja antb. bol prestaje, što ne znači da nema upale...

Re: UPALA UHA

14 sij 2009, 15:18

to za bol znam, ali mi je najčudnije što od pet doktora svako vidi nešto svoje. kome vjerovati?

Re: UPALA UHA

14 sij 2009, 15:22

Svakako ovima sa orl.
I ako si ti vidjela da curi, onda nemaš dvojbe.
Nemaš baš ništa neuobičajeno za raditi.
Osnovno je ispirati nos, kapati efedrin, piti antibiotik do kraja.
Ove granule su najvjerojatnije Fluimucan, koji je odličan za rješavanje sluzi iz cijelog dišnog sustava, pa tako i
iz uha i eustahijevih tuba.

Re: UPALA UHA

14 sij 2009, 15:24

IINA baš te granule. pretpostavljam da to ide u uho ili? atb smo popili prije tjedan dana do kraja

Re: UPALA UHA

14 sij 2009, 15:34

Mi, nazalost, imamo iskustva sa upalama uha.
Mani su ovako objasnili: upala srednjeg uha boli sve dok gnoj stvara pritisak na opnu. Ovog trena kad tog pritiska vise nema, nema ni boli, bez obzira sto je upala jos uvijek tu. Moja Dora je zbog takve upale uha (bez boli, bez visoke temperature, ali sa obilnim sekretom) zavrsila u bolnici. Zato, ja bih se strogo pridrzavala uputa. Obavezno bih kapala nos i rjesavala se sekreta. Napravila bih i bris uha da se vidi tko je uzrocnik upale. Bornom vodom ne bih ispirala - barem ne nakon sto sam o njoj stosta procitala na netu :dunno

Re: UPALA UHA

14 sij 2009, 15:38

što si pročitala? ja uopće nisam išla za tim da nije dobra jer sam na tom polju (upale, ne vode) totalni tudum .
sekret više ne curi, samo ga je ova vidla danas malo

Re: UPALA UHA

14 sij 2009, 15:39

mazilica je napisao/la:IINA baš te granule. pretpostavljam da to ide u uho ili? atb smo popili prije tjedan dana do kraja

Ne, one se otope u vodi i piju. Izgledaju ko cedevita, al imaju onak kemijast okus.
Odlično je, ako ti dijete može toliko popiti. To ti je cca 2 dl toga tri puta na dan. Moje to ne mogu i baš mi je žao, jer
je zbilja djelotvorno i kod kašlja.

Re: UPALA UHA

14 sij 2009, 15:47

Kazu da je borna voda stetna. Sad moram ici pa nemam vremena pretrazivati, ali upisi u trazilicu "borna voda" na forumu pa ce ti izbaciti dosta postova na tu temu :mah

Re: UPALA UHA

14 sij 2009, 15:55

IINA je napisao/la:
mazilica je napisao/la:IINA baš te granule. pretpostavljam da to ide u uho ili? atb smo popili prije tjedan dana do kraja

Ne, one se otope u vodi i piju. Izgledaju ko cedevita, al imaju onak kemijast okus.
Odlično je, ako ti dijete može toliko popiti. To ti je cca 2 dl toga tri puta na dan. Moje to ne mogu i baš mi je žao, jer
je zbilja djelotvorno i kod kašlja.


IINA to dajes kod upale uha? A kako to ppomaze? Na koji nacin? A cekaj to onda mozes dati i kad je djete puno slajma? Molim te mi objasnis? A stvarno me to zanim!
Sorry sto upadam sa svojim pitanjima! :D

Re: UPALA UHA

14 sij 2009, 15:56

hvala cure :kiss

IINA, napisala je za te granule samo 1 put na dan 2 dl.
Toliko će valjda moć popit.

Re: UPALA UHA

14 sij 2009, 16:01

OK, valjda hoće.
bambolina, te granule nisu direkt vezane za upalu, nego za sekret koji ju uzrokuje.
I da i kod šlajmastog kašlja je odlično.
Dakle, služi za razrjeđivanje i odvođenje šlajma iz organizma.
Kupi se u apoteci, bez recepta, samo traži za djecu,jer ima i za odrasle.
Pakirano je u vrečicama, čiji sadržaj se topi u 2 dl vode. Obično tri puta na dan (ili kako
ti liječnik kaže).

Re: UPALA UHA

14 sij 2009, 16:05

sad sam našla onu staru temu o bornoj vodi i blago sam šokirana.
naime, doktor koji nam ju je prepisao ima nekih 30 - ak godina i nevjerojatno mi je da nije upućen?!
sad se ja ludača bediram da malom nisam naštetila s tim što sam mu kapala dva puta dnevno po dvije kapi.

morat ću opet počet pratiti ta kemičarska i farmaceutska pitanja :roll:

Re: UPALA UHA

14 sij 2009, 16:12

Hvala IINA! Skuzila sam! :D
:srca :proljece :joy

Re: UPALA UHA

14 sij 2009, 16:15

Nema na čemu :mah

Re: UPALA UHA

14 sij 2009, 16:27

Jedino je sad kasno za bris s obzirom da je popijen antb.
Ukoliko vam se ponovi (nadam se da nebude), neka uzmu bris odmah.
Sekret se javlja kad bubnjić perforira, u suprotnom ostaje unutra i
uzrokuje bolove.

Re: UPALA UHA

14 sij 2009, 16:29

hvala vam na savjetima, sad znam za drugi put, makar se nadam da se neće ponoviti.
s njim nikad ništa ne može biti jednostavno.
svima :kiss

Re: UPALA UHA

29 sij 2009, 09:08

Cure kako ih tuširate poslije upale uha ?
kako da joj kosu operem?

danas je 4. dan da je na antibiotiku i ne boli je više osim kad ona isprobava dal je boli :roll:

Re: UPALA UHA

29 sij 2009, 09:40

a čuj ako baš nema potrebe ne peri joj kosu - pričekaj koji dan, niš joj neće bit

inače, nama je naš otorinac koji je baš za uha rekao - nikad s ničim ne kapati uho i ne ispirati

ako dođe do curenja sekreta iz uha to znači da je došlo do perforacije bubnjića - nakon toga više ne boli, ali se mora popiti antibiotik - i to uopće nije bezazleno, jer svaka takva perforacija ostavlja ožiljak na bubnjiću i može dovesti do oštećenja sluha

i svakao bih vjerovala ovima sa otorine - ne znam jesi li timpanogram radila na šalati ili gdje

Re: UPALA UHA

29 sij 2009, 09:47

i nama je pedijatrica rekla da ništa ne kapati u uho
dovoljan je antibiotik i prvi dan sam joj dala lupocet zbog visoke temperature

Re: UPALA UHA

29 sij 2009, 09:50

možeš joj dat lupocet i ako ju uho boli a nema temperaturu

Re: UPALA UHA

29 sij 2009, 10:04

samo sam vam htjela javiti da smo ozdravili.
kaže dr da je sve ok, ali da čim krene malo šmrckati da mu krenemo s ispira jem nosa kako se ne bi raširilo.
a to ionako radim, tako da mi nije problem.

tpg smo radili u vinogradskoj, ja na šalatu ne idem jer imam jako loša iskustva s njima.

ali majstor je skužio da se mama zabrinula, pa sad , kad god nešto neće ili mu ne paše , hvata se za uho... :roll:

Re: UPALA UHA

30 sij 2009, 13:47

A mi je opet zaradili. Osjecam se vec krajnje nemocno... :cry:
Tpg - jako los. Na oba uha ima beta krivulju.
Upala oba srednja uha.
Lijevi bubnjic joj jos nije skroz zacjelio nakon sto je perforirao jesenas.
Savjetuju odstranjivanje treceg krajnika, a ja nisam jos na cisto s tim (strah me anestezije i kako ce ona tako mala na operaciju), a opet - ne moze vise ovako da svakih par mjeseci zavrsi na odjelu ORL.
Prosli put je radila bris nosa i uha i nisu ustanovili bakteriju - ped. kaze da to ne znaci da bakterije nije bilo, samo je nisu uspjeli dokazati.

Dajem joj ehinal za imunitet, ali sad joj je oslabio od vodenih kozica i momentalno je dobila upalu.

Re: UPALA UHA

30 sij 2009, 13:56

ja moram reći da nam je ovo prva upala uha, što je rekla pedijatrica za dijete od 7 godina to je odlično ali moarm napomenuti da prije vađenja krajnika nije imala nikakve upale ni grla ni uha, samo je bila pozitivna na streptokok i preboljela jedan šarlah

Re: UPALA UHA

30 sij 2009, 13:59

ancica, a jeste radili fibrometriju?
Onaj pregled treče mandule kamerom?
Jer ukoliko se o tom radi, nije ti pametno čekati. Vrlo je realna mogućnost oštećenja sluha,
a mislim da je to veći problem od anestezije i zahvata (to je ZAHVAT, operacija je teška riječ za to)
koji traje deset minuta ili čak manje.

Re: UPALA UHA

30 sij 2009, 14:09

Nismo IINA - bila je narucena jucer kod ORL na pregled, ali trenutno ima vodene kozice pa je u karanteni do srijede. U srijedu opet prvo idemo kod pedijatra na kontrolu pa cemo vidjeti sta dalje zbog tih kozica - kazu da je mjesec dana nakon njih jos imunitet tako slab pa se ne preporuca nikakav zahvat.
Ma moram se skockati, dobro informirati o tom zahvatu, vidjeti kakave testove jos prije treba napraviti...

Re: UPALA UHA

30 sij 2009, 14:32

Svakako nakon kozica treba se oporaviti.
Kad izađete iz karantene bilo bi dobro da je odvedeš na fibrometriju.
Nije baš ugodno, ali daje realnu sliku veličine treće mandule.
Ukoliko je zbilja u njoj problem, dogovorite termin za struganje. Ne znam kak je sad, al
predbilježbe su na Šalati bile za mjesec i pol unaprijed.

Re: UPALA UHA

23 vel 2009, 11:10

evo mene opet na ovom topiću

druga upala uha (opet isto uho) u tri tjedna
u prvoj turi klavocin a sad u drugoj su nam dali (na hitnoj) u petak navečer granule Fluimucan

e sad tko zna neka mi pomogne
klavocin je pila 10 dana a ove granule imam samo još za danas navečer
sad bi se ja morala javiti našoj pedijatrici za još ili je to dosta?

Re: UPALA UHA

23 vel 2009, 11:22

Kod uha obično je tura od tri tjedna.
Kaj to ide na recept?
Ja kupim u apoteci :dunno
S tim ne možeš pretjerati, neki otorinci daju terapije i po tri mjeseca...
Odgovori