Sada je: 29 ožu 2024, 06:44.

beba = stolica + probava

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

beba = stolica + probava

PostPostao/la Megan » 01 pro 2009, 13:40

Emi ce sad za par dana 3 mjeseca, probavne probleme ima od 10. dana do danas, 24/7 nikad ne znamo kad ce zaboljeti i koliko ce trajati (dakle ne grcevi koji se svaki dan javljaju u isto vrijeme i nakon par sati stanu - to nema, nego bas grcevi od probave cijeli dan i noc).
Prvo je mjesec dana kakala cesto i uredno, onda mjesec dana mije kakala po 5-6 dana, a u zadnjih tjedan dana kaka svaki dan zelenkasto, proljevasto, smrdljivo, grcevi su sve intezivniji, stenje i savija se naprijed stalno, pojacano bljucka, cendrava je i nezadovoljna.
Na cici je na zahtjev, doji svega par minuta po podoju, polozaj dobar. Podriguje dobro cesto uz bljucanje nakon cega obavezno stuca.
Cudno mi je sto se grcevi ne smanjuju nego pojacavaju i sto je takva nezahvalna stolica...
Iskustva i savjeti?
:mah
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Re: beba = stolica + probava

PostPostao/la eli » 01 pro 2009, 13:43

čini mi se da se kod vas mijnjaju uzroci, kroz vrijeme.
ovo sada je neka crijevna viroza u pitanju.

možeš čekati da prođe, možeš tražiti analizu stolice (u slučaju da su bakterije ili gljivice krivci).
:hug
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: beba = stolica + probava

PostPostao/la † Sanika » 01 pro 2009, 14:09

Vedi i nas su grčevi mučili do cca 6 mjeseci, ali nam stolica nije bila zelenkasta i smrdljiva, već uglavnom proljevasta-odnodno mekana i žuta, a bome ponekad i sa sluzi. Ak buš mirnija odnesi stolicu na analizu. Mislim da je kod privatnika oko 150kn.
Pusa maloj vladarici :kiss
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: beba = stolica + probava

PostPostao/la Megan » 01 pro 2009, 15:03

Vas dvije ste uvijek prve tu kad mi zaskripi :jadnimi

Zvala sam pedijatricu, napokon ju dobila, zovem od jutra, uglavnom ona smatra da je to od moje prehrane, tj. da sam nesto pojela sto joj je to izazvalo, no ukoliko ne prestane do sutra da dodjem o uputnicu za analizu stolice.

Sad se opet vracam na stogu prehranu, bez mlijeka, mlijednih proizvoda, luka, pirjanog, cokolade i sl...

Nego, vec me neko vrijeme zanima, kad nesto pojedem, osjeti li ona to odmah u slijedecem podoju ili kako to ide? Koliko treba hrani da dodje u mlijeko?
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Re: beba = stolica + probava

PostPostao/la Krumpirić » 01 pro 2009, 15:11

kako kojoj, kao i u tvoju stolicu, npr :mrgreen:
nešto se apsorbira brže, nešto sporije.

Nego, jel paziš da jedan podoj na jednoj dojci ide dokle god-tj. se isprazni koliko toliko jedna cica?
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: beba = stolica + probava

PostPostao/la Megan » 01 pro 2009, 15:24

:dada Dojenje se napokon stabiliziralo, jedna dojka joj se sasvim dovoljna, ne pojede ona puno, mislim, jer za par minuta isprazni ciku, nikako da mi se proizvodnja poveca, tako da sigurno pojede i prvo i masno mlijeko jer poslije podoja ne izlazi nista van (uvijek pokusam izojiti jer skupljam za predavanja).

A i kad izdajam, vidim da su svega prva dva tri mlaza prozirna, odmah krene bijelo i nikad ne uspijem izdojiti vise od 60 ml ako ona nije dojila (na pauzi na faksu) odnosno gotovo nista nakon podoja.
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Re: beba = stolica + probava

PostPostao/la Arkana10 » 01 pro 2009, 15:48

Krumpirić je napisao/la:
Nego, jel paziš da jedan podoj na jednoj dojci ide dokle god-tj. se isprazni koliko toliko jedna cica?

mislim da je ovo jako bitno.
dali ti imas probleme sa probavom?
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd


Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 14 gostiju.

cron