Sada je: 19 tra 2024, 06:13.

Beach Waves Hair

“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.

Moderatori/ce: nevenera, ivana7997

Beach Waves Hair

PostPostao/la Vicky & Mama » 05 ruj 2015, 14:02

Dakle, pišem na Fit i zdrava jer bi volila da mi kosa nakon ovog zahvata ostane fit i zdrava :lol
A sad bez zafrkancije - imam iznimno ravnu, sjajnu i "žilavu" kosu koja se nakon pranja sama od sebe "posloži" ka da sam je pošteno ispeglala (sad će one koje priželjkuju takvu kosu reći - nu je, došla se hvaliti :p ), ali ima takva kosa i mana... nema volumena i često žalosno visi - osim ako je ne ošišam u neki cool bob! Tad je super, al s vremenom dosadi!
Nije mi kosa ni slaba ni rijetka, ali je dlaka iznimno svilenkasta i tanka tako da mi često izgleda bezveze i "obješeno"...
E a kad bi je probala za kakvu prigodu naricati peglom ili figarom (kod frizerke molim lipo) - svaki put bi se izravnala nakon dvi ure...
E sad - ja bih napravila tzv. Beach waves ali bi volila čuti iskustva iz prve ruke (ako ima takvih) da ne završim spaljene i uništene kose...
:kima
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Beach Waves Hair

PostPostao/la Vicky & Mama » 05 ruj 2015, 14:19

E vidim da nisam napomenila da ja razmišljam o nekakvom trajnom postupku, a ne da mi frizerka napravi valove koji traju dok se kosa ne opere...
Jel to onda postupak (i kemikalije) kao kod minivala?
Pišite kakva su vam iskustva i s običnim minivalom ako ste ga radili u zadnje vrijeme (iskustva naših mama iz osamdesetih ne držim više aktualnim :lol )...
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Beach Waves Hair

PostPostao/la nevenera » 05 ruj 2015, 14:24

imam sličan problem i reče mi moj frizer da to ne radim.
moja je kosa špageti vestern. kad je ne sredim onda mi ljudi na poslu pohvaljuju kako sam je peglala. :hahaha
ja imam kraću kosu pa je gužvam rukama. sušim je na zraku. zgužvam mokru rukama. kad se posuši koristim prah za volumen koji mi je preporučio frizer i onda stavim sprej koji mi je frizer nabavio, zovem ga beton. :lol
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Beach Waves Hair

PostPostao/la Vicky & Mama » 05 ruj 2015, 14:31

Beton :lol
Ma e, toga se i ja bojim - da bi je samo spalila, a sad je totalno zdrava i sjajna...
Al brate visi bez ikakvog smisla i forme :zub ima je dosta, a opet izgleda tanka i bez volumena...
Moja je dužine do ključne kosti otprilike - neda mi je se šišati na kratko jer volim imati kose na glavi :lol a poluduge bobove (raznih varijanti) nosim već godinama i dosadila sam više takva sama sebi... Ah ko bi mi ugodija. .. sad sanjam blage valove i volumen :bis

Ps. Meni na ovu dužinu nema nikakve koristi od gužvanja rukama dok je sušim :lebdi
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Beach Waves Hair

PostPostao/la nevenera » 05 ruj 2015, 15:06

kužim te
ja nosim nešto ala bob. ali je kratko, dugo, asimetrično.... i trenutno lila. :lol
sve dulje od brade se teško volumizira :lol
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Beach Waves Hair

PostPostao/la alkemicar » 06 ruj 2015, 07:52

iako, ovaj prah za volumen šta ti neve spominje je super stvar
al kratkoročno naravno
kad mi je prijateljica frizerka otkrila to čudo, baš me oduševila
iako meni ne treba to što tebi nego čisto nešto što duže drži frizuru kad mi treba, s ovim sam se spasila na moju kratku kosu
a mama se oduševila jer je njena tanka kosa obješena oko glave ipak ispjela dobit volumen kad joj treba
ja uzimam od Tafta jer mi je jeftiniji nego Keune
http://static.zena.hr/images/proizvodi/product_3092.jpg
http://ep.yimg.com/ay/sleekhair/keune-d ... 5-oz-3.gif
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: Beach Waves Hair

PostPostao/la Vicky & Mama » 08 ruj 2015, 14:54

Bebi mi je prehlađena pa sam malo zapostavila temu ;)

E baš sam vidila da ima i Lorealov spray za volumen, jako ga hvale pa sad... zove se Loreal Professionnel Volume Expand - zelena, prozirna bočica... (ne mogu sad preko moba link staviti)... pronjuškati ću te vaše i ovaj pa ću uzeti neki...

E i moram vam pohvaliti home made masku za kosu koju stavljam ima dva tjedna i savršena je - kosa nakon nje je iznimno mekana, puna, sjajna... zbilja najbolja maska koju sam ikad stavljala (a služi i protiv ispadanja kose - šta mi sad nakon poroda isto dobro dođe)...
Evo recepta:
1 jušna žlica toplog mlijeka
1 čajna žličica meda
20g svježeg kvasa
To izmješati i staviti na toplo 15-20 minuta.
Dodati potom jedan žumanjak i jednu jušnu žlicu hladno prešanog ricinusovog ulja.
Sve sjediniti i nanjeti na vlažnu kosu.
Pokriti kapom za tuširanje i ručnikom i ostaviti na kosi sat do dva (a može slobodno i dulje).
Nanosi se i na vlasište (pogotovo ako postoji problem pojačanog ispadanja kose).
Masku treba redovno stavljati jedan do dva puta tjedno kroz 6-8 tjedana...
Je malo gnjavaža toliko puta stavljati, ali po već ovome do sad vidim da daje odlične rezultate i da se isplati...

Malo sam proširila temu s beach wavesa na općenito njegu kose bez volumena ;)

Ako imate kakvih savjeta samo dajte... :dada
Šta je sa uvijačima - koristite li ih... koji su vam najbolji?

Ps.Neve lila je sad apsolutni masthev :up devedesete se vraćaju na velika vrata ;)
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Beach Waves Hair

PostPostao/la Dobri andjeo » 06 pro 2015, 15:52

Ista kosa sve isto. Javi ak odes na taj tretman.
Meni je frizerka tu pricala kak je kao bez veze tretman keratin za one koji su kovrcavi a zele bit ravni a to je neistina. Frendica mi ide svakih 4/5 mj i super je. Kosa ravna ma super ko ispeglana. Nemrem vjerovat da za nas rvne jos nema kvalitetnog tretmana da budemo frckave.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Beach Waves Hair

PostPostao/la nevenera » 23 svi 2016, 16:58

Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Beach Waves Hair

PostPostao/la mibovka » 17 stu 2016, 21:01

ovo gore (Guy Tang video) je klasična kemikalija za minival s neutralizatorom uz olaplex tretman, jedino nije koristio uobičajene male plastične viklere da bi dobio velike kovrče. Procedura je u potpunosti obični minival, ništa novo ni revolucionarno osim izbora viklera. Klasični minival jako oštećuje kosu, više od blajha i zato će vam frizeri rijetko to predložiti kao opciju za bolji volumen (olaplex je zato OBAVEZAN i potražite salon koji radi s njim ako želite sačuvati zdravu kosu). U današnje vrijeme svima dostupnih figara, pegli, toplih uvijača i sl. minival se zaista rijetko koristi (bakice uglavnom :lol )
mibovka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 131
Pridružen/a: 04 ruj 2014, 10:52


Natrag na Fit i zdrava

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron