Switch to full style
Odgovori

Re: crna rotkva i med

28 sij 2009, 14:30

Ne znam da li radim ispravno ali ja napravim i ostavim nekih sat do dva na sobnoj temp onda ocijedim i stavim u frižider i dajem K. slijedeća dva ili tri dana. Prije nego mu dam ostavim pola sata da se stemperira.

Re: crna rotkva i med

10 stu 2009, 16:48

Pitanje - koliko se velika rupa izdubi - tipa veličine čajne žlice, jušne ili veča ?

Re: crna rotkva i med

10 stu 2009, 16:55

zavisi od velicine rotkve

naravno sto veca tako da bude sto vise soka

Re: crna rotkva i med

10 stu 2009, 17:09

Super
Hvala :)
Ako sam dobro shvatila, drži se med par sati i onad iscijedi u posudu - to onda stoji vani ili u frižideru (koliko dugo se tako može koristiti ?)

Re: crna rotkva i med

10 stu 2009, 18:13

Kris, ne pratis topic. :lol

imas sve detalje na drugoj stranici.

med stoji u rodakvi tokom noci, dok ne postane tecan poput soka.

Re: crna rotkva i med

11 stu 2009, 16:27

Hvala :kiss , uspjela sam :lol

Re: crna rotkva i med

03 pro 2009, 17:48

A ovaj sirup od luka (to je po dalmatinski kapula?) koliko dugo može trajati i može/mora li se držati u frižideru?

Re: crna rotkva i med

03 pro 2009, 18:04

mislis na caj od luka? za caj ne znam.
ja radim sirup od kapule i zutog secera - u staklenku stavim narezanu kapulu i dodam zutog secera (otprilike 3:1 u korist kapule), ostavim preko noci u frizideru da se napravi sirup, sok i to uzimaju kroz dan kada kaslju. ne traje nam dugo jer ga svi volimo :mrgreen:

Re: crna rotkva i med

04 pro 2009, 00:14

olja je napisao/la:mislis na caj od luka?

Da imaš pravo čaj, mislila sam na ovo sa prethodne str što je IINA pisala. Pomiješala sam jer je meni mama nekad znala praviti i baš sirup od kapule al se ne sjećam baš recepta (a ni ona). Znam da je isto išao zaprženi šećer, isjeckana kapula i mislim voda i možda mlijeko. Ne znam kojim redoslijedom ni omjerom ali to bi se sve zapržilo, procijedilo, ohladilo i držalo u bočici u frižideru. Moglo je dosta trajati. Malo je bljaki ali je palilo pa da li netko zna i taj recept kako točno ide?
Odgovori