Sada je: 20 tra 2024, 00:01.

prirodom protiv upale

Moderator/ica: direktorica svemira

prirodom protiv upale

PostPostao/la Megan » 24 ruj 2008, 17:55

Danas su mi nalazi urina potvrdili ono sto sam sumnjala mjesecima, imam neku upalu, sutra nosim nalaze natrag kod doktorice pa cu vidjeti sto i kako.
U pitanju je nalaz urina, upala mjehura ili nesto (idem i kod ginekologa da vidim da nije vezano uz neki ginekoloski problem).
Moje pitanje nije u smjeru ljecenja, to cu sutra dogovoriti u ambulanti, ono sto me zanima jer sto uzimati od hrane (i pica)?
Koliko cesto u kojim kolicinama?
Naime, ja sam jedna od onih koje su cijelo djetinstvo hodale bose, uvijek gola ledja (potkusulje sam tek pocela nositi :oops:), a nikada nisam s time imala problema.
No stiglo me je i iako cu ovog puta s ljecnicom vidjeti kako problem rijesiti, zanima za ubuduce da prilagodim prehranu. Mozda nesto izbjegavati? (osim nenosenja potkusulja :D)
Mislim da postoje neki cajevi ili nesto? Tu sam zbilja s znanjem slaba, pomagajte...
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Re: prirodom protiv upale

PostPostao/la Mrđi » 24 ruj 2008, 18:20

jel znas onu reklamu kad ona zenska hoda bosa i ne nosi potkosulje?
mislim da u tome nije problem. Problem su neke bakterije virusi koje dobijes i u cipelama i u debeloj toploj majci :mrgreen:
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: prirodom protiv upale

PostPostao/la Megan » 24 ruj 2008, 18:39

Kuzim, a da li zbilja neki cajevi pomazu ublaziti te upale (malo potjerati te bakterije) :cool
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Re: prirodom protiv upale

PostPostao/la badada » 24 ruj 2008, 19:04

ja znam sigurno da pomaže čaj od brusnice,puuuuno čaja!
imaš i kapsule,prošvrljaj recimo po najbližem DM-u
pa recimo jogurti....
07.09.2006. veliki zvrk
09.09.2013. mala zvrkica
Avatar
badada
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1621
Pridružen/a: 22 ožu 2007, 20:36

Re: prirodom protiv upale

PostPostao/la Megan » 24 ruj 2008, 20:58

Jogurti? Kak jogurti? To prvi put cujem.
Velis puno caja :da? inace caj uopce ne pijem :da? morat cu se prisiliti...
Te kapsule, kakve su? Od brusnice ili?
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Re: prirodom protiv upale

PostPostao/la badada » 24 ruj 2008, 21:35

da,kapsule su od brusnice,koncentrat,djeluju puno brže nego da recimo piješ čaj jer da bi čaj djelovao moraš popit bar 5 litara :shock: ,mislim svaka čast svakome ali ja to ne mogu,ali dobro dođe barem za ispiranje mokraćnih puteva i rad bubrega.

jogurti su inače jako dobri jer održavaju floru intimnog područja u odgovarajućoj ph kiselosti,pa je tada bakterijama teže razviti se
07.09.2006. veliki zvrk
09.09.2013. mala zvrkica
Avatar
badada
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1621
Pridružen/a: 22 ožu 2007, 20:36

Re: prirodom protiv upale

PostPostao/la corazon » 24 ruj 2008, 22:40

godinice vedi, godinice... ;)
i mene snašle te upale i to sve češće... a nekad sam se kupala (na moru) i nisam se presvlačila, gotovo je s tim

zadnju upalu imala pred mjesec dana, jako su mi pomogle te tablete brusnice (koncentrat) jer je i meni teško piti čaj. pijem puno vode i jogurta.
čini mi se da mi uvin čaj nije baš pomogao (to sam pila tjekom prijašnjih upala), a pila sam i one od belupa urosal tablete.
zanimljivo mi je da mi je za vrijeme upale nalaz urinokulture bio dobar
Avatar
corazon
ledena kraljica
 
Postovi: 3175
Pridružen/a: 20 vel 2006, 16:53

Re: prirodom protiv upale

PostPostao/la SonjaV » 25 ruj 2008, 09:13

godinice vedi, godinice...

Ja sam jučer prvi put primjetila da me smetaju gola leđa, hladno mi i ružno, pogotovo na niskim trapericama:dunno
U životu nisam nosila klasičnu potkošulju, i sve mi se čini da ću početi i body nositi.

Nedavno sam imala blagu upalu, nije mi dr. ništa dala samo da pijem Uvin čaj i ostale čajeve.
Indijanac '09.2002
Mrvica '05.2005
Bucka '06.2014
Avatar
SonjaV
sa zalihama pelena
 
Postovi: 1720
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:42
Lokacija: Malo misto

Re: prirodom protiv upale

PostPostao/la IINA » 25 ruj 2008, 09:57

Što više ikakve tekućine.
Možda čaj od preslice (on je diuretik) u kombinaciji sa brusnicama u kapsuli.
Ja bi kupila i Citrofit kapi, ali ak imaš dobar želudac.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: prirodom protiv upale

PostPostao/la Nana1971 » 10 lis 2008, 09:44

ili brusnica ili uvin h. Ne jedno i drugo jer se djelovanje ponistava (jedno zakiseljuje urin, a drugo ga cini luznatim).
ako upala nije jaka, pomoglo bi i povecano uzimanje tekucine samo po sebi (cesce mokrenje znaci i cesce izbacivanje bakterija iz mjehura, manja mogucnost da se namnoze). Ne kavi, ne gaziranim picima.
Doktori kod jakih upala daju i antibiotik jer se inace mogu prosiriti i na bubrege.
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24552
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: prirodom protiv upale

PostPostao/la faith » 23 lis 2008, 10:43

vedi je napisao/la:Jogurti? Kak jogurti? To prvi put cujem.
Velis puno caja :da? inace caj uopce ne pijem :da? morat cu se prisiliti...
Te kapsule, kakve su? Od brusnice ili?

Vedi, pogledaj na topicu I čuda se događaju, travarka koju sam zvala rekla je da radi čaj baš protiv upala o kojima ti pišeš, zvala sam ju zbog migrene i rekla mi je da će u čaj protiv migrene ubaciti i neku biljku koja je protiv upala. Mislim da ne može škoditi. :mah
Shine as the light you are (dr. Eric Pearl).

Tražim ljude, što više ljudi, koji imaju neograničenu sposobnost uvjerenja da ne postoji nešto što je nemoguće učiniti (H. Ford).
Avatar
faith
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1346
Pridružen/a: 06 lip 2006, 17:33
Lokacija: Zagreb

Re: prirodom protiv upale

PostPostao/la mamatina » 31 lis 2009, 22:12

Super stvar za urino probleme, ginekološke probleme i razne druge-probiotik Acidosalus od Marinalaba- imaju ljekarnu na Trešnjevci a i druge apoteke imaju njihove prirpavke. Inače ti probiotici imaju širok spektar primjene i stvarno su super, meni npr. pomoglo kod zatvora u trudnoći.
mamatina
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 12 lis 2009, 14:57

Re: prirodom protiv upale

PostPostao/la bubsek » 31 lis 2009, 22:20

ja sam imala tesku upalu mokracnih puteva toliko jaku da sam piskila krv,bubrezi su me rasturali bila sam priljepljena 2tjedna za krevet...

a onaj uvin caj osim sto je tako bljutav da sam ga svaki put skoro povratila nije mi nista pomogo...gadniju stvar nisu mogli izmisliti uzas....
cak niti tablete koje sam dobila (vise neznam kako se zovu) nisu pomogle...
a na kraju vise nije ni dok.znala sta bi samnom pa mi je prepisala opet neke tablete pa su me bolovi popustili...

i jos uvijek se nisam opametila,nenosim potkusulje i opet hodam bosa... :oops:
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)


Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.