Switch to full style
Odgovori

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

28 srp 2011, 08:34

Moj tata je dijabeticar koji konzumira saku ljekova dnevno. Uz tu terapiju secer mu je bio od 12-20. Nakon nekoliko mjeseci uzimanja ulja crnog kima secer je 5-8 :)
Ljekove pije I dalje.

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

28 srp 2011, 09:53

nevjerojatno :shock

jučer sam odlučila da ću danas potražiti po netu nešto više o ulju crnog kima (kožni problemi) i jutros vidim topic na MiB :shock

MALA2006 hvala ti na podizanju topica :kiss

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

09 ruj 2011, 14:50

mala mi je krenula u vrtić i nakon svega 6 dana već je bolesna :roll
čula sam sve pohvale za ulje crnog kima i razmišljam da joj ga dam za bolji imunitet

eh sad me zanima da li dijete od 20 mjeseci smije piti ulje crnog kima? i ako smije, koje količine?

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

09 ruj 2011, 15:57

Orca, moja je isla ravno 4 dana I danas vec kuri 39 :ajme

Zena nam je rekla da koliko dijete ima kila toliko toliko uzima kapi rasporedjeno u nekoliko puta na dan.

Miki nema na cemu ;)

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

09 ruj 2011, 16:04

o super, ja sam se bojala da je premala to

jel ti mala već pila ulje crnog kima, pa je unatoč tome već bolesna ili tek startate s uljem?

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

09 ruj 2011, 16:34

Tek startamo :)

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

12 ruj 2011, 11:19

Mi smo pili od njene dvije godine. G.Bačlija ( naš proizvođač organskog kimovog ulja) mi je kad sam razgovarala s njim o maloj djeci i koliko kapi rekao koliko godina, toliko kapi x2. Tako sam ja svojoj malenoj davala do ljeta i sad opet počinjemo :D

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

10 pro 2011, 19:23

Nabavila sam ovo maslo od crnog kima. Dali je neko konzumirao nesto od ove firme?

http://www.elshrouk.net/fr/products.htm


I posebno me interesira dali ga drzati na sobnoj temperaturi ili u frizu???

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

11 pro 2011, 10:40

Bolje u frižideru (nakon otvaranja). O firmi ne znam ništa.

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

22 sij 2012, 22:14

Kurtizana interesuje me koje ulje prodajes kod tebe i koliko kosta? Mi evo bez problema pijemo i drugu flasicu onog koje sam prethodno stavila.
Interesuje me cena kvalitetnog ulja crnog kima u tvojoj prodavnici jer uskoro imam jednog prijatelja koji dolazi iz Zg pa bih zelela da mu narucim. ;)

Inace za sve ostale ulje pijemo skoro mesec dana i mogu reci da vec ima jako dobrih rezultata kod malog koji je najvise alergican na grinje i kucnu prasinu. ;)

Edit: vec sam videla na tvom web shopu cjene. Jel vaze te cjene?

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

24 sij 2012, 13:04

Važe. Molim te samo da ovu temu ne koristimo za prepiske o mom shopu, za to postiji pm, ili shop kao takav :mrgreen

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

05 vel 2012, 00:52

Upravo smo se vratili iz bolnice. mladjii sin imao je pneumoniju. danas pricam sa jednom prijateljicom i ona mi kaze da svom sinu daje tablete od crnog kima koje narucuje u nemacku. valjda kod nas u skoplje ne postoji ulje a ni tablete. pa me zanima, dali ja smem da dajem bebi od 18 mjeseci ulje ili tablete od crnog kima?

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

09 vel 2012, 09:04

skarabej29 je napisao/la: dali ja smem da dajem bebi od 18 mjeseci ulje ili tablete od crnog kima?


Smiješ, do 15 kapi dnevno,ovisno o težini, ali pitanje je hoće li htjeti popiti (ljuto je).

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

09 kol 2012, 20:43

A za slijevanje iz nosa u grlo? kako koristiti i da li uopće

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

10 kol 2012, 17:22

Šlajm? Virusi, bakterije, alergija?

Kod virusnih i bakterijskih dišnih infekcija crni kim pomaže posredno, nakon dužeg uzimanja. Kao prva pomoć tu su inhalacije eteričnim uljima, oleokapsule s eteričnim uljem mravinca za jače bakterijske infekcije, ehinacea kao instant podizač imuniteta itd, čaj crnog sljeza kod kašlja itd.

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

10 kol 2012, 18:33

vazomotorni rinitis, slajm se spušta u grlo, konstatnto. brisevi negativni, rtg sinusa ok, alergo test čekam. dosad probala sve što si nabrojala
traje sve skupa već pol godine

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

11 kol 2012, 19:21

Ah, teško je bilo što preporučiti bez znanja uzroka. Ako uzmemo da je u pitanju nekakva alergijska reakcija, crni kim svakako, kroz duže vrijeme. Crni kim je zapravo i klinički ispitan kod alergijskog rinitisa.

Simptomatski: eterična ulja rimske kamilice i puzajućeg miloduha, inhalacija (vulgaris verzija, 1-2 kapi nakapati na maramicu pa inhalirati par minuta, nekoliko puta dnevno. Parne inhalacije se izbjegavaju). Pomažu i eterična ulja: tanacetuma, njemačke kamilice, paprene metvice i mirte cineol.

Iznutra, opet simptomatski, kada je stanje akutno, tinktura ili sipf otopina lista crnog ribiza, 1 jušna žlica 3 x dnevno pola sata prije jela, 7-10 dana, pa smanjiti dozu na čajnu žičicu (3x), opet desetak dana.

Ukoliko se ustanovi da je zaista uzrok alergijske prirode, nekakav fito pristup nalaže i dugotrajnije sistemske terapije, no o tom potom :mrgreen

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

11 kol 2012, 19:49

Kurtizana, šta ti bi?! :shock
Odakle ti direktorica svemira?! :lol
:zivili

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

11 kol 2012, 20:04

Napredovala sam :mrgreen . Eto, dokaz da i u stvarnom životu može biti kao u bajci :lol

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

11 kol 2012, 21:04

Hebo bajku kako dobro u životu zna bit' :lol

Ajd sad, liječi kimu kimom, neću začetavat' više :nata

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

26 ruj 2013, 10:07

dižem temu.

naišla sam na ovo ulje crnog kima pa me zaima zašto ga nije preporučljivo davati dojiljama i maloj djeci?

da li netko daje maloj dejci od vas- sin mi ima 14 mj i stariji će sad 5 g. davala bi ga podizanje imuniteta jer su vrtičarci,a maleni se muči s curenjem nosića često.

možda netko ima neku drugu preporuku za kupivnu nekog drugog proizvođača. hvala

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

03 lis 2013, 14:13

Evo ja taman čitam o kimu i naiđem na ovu temu

čitam sad da je najbolje to ulje od g. Bačlije iz Baranje i mislim se naručiti ga, 100 ml je 70 kn
a onda...naiđem i na ulje Božidar od gospodina iz Pule koje je isto hvaljeno
sad se pitam koje da uzmem? gdje ga vi nabavljate?

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

03 lis 2013, 15:04

I bačlija i božidar su iz istog izvora, prepakirano pod njihovim brendom. Kao uostalom i ostala ulja na tržištu.

Može se davati i djeci, ponekad se autori članaka samo ograde takvom napomenom.

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

05 lis 2013, 14:34

direktorica svemira je napisao/la:I bačlija i božidar su iz istog izvora, prepakirano pod njihovim brendom. Kao uostalom i ostala ulja na tržištu.

Može se davati i djeci, ponekad se autori članaka samo ograde takvom napomenom.


Ja sam na kupila i jedno i drugo
Ovo od božidara je skroooz blago i popije se bez problema, a ovo od bačlije je dosta gorko
Zašto je takva razlika??

I mogu li pitati jel smijem davati djeci i propolis i ovo ulje ili da odaberem samo jedno??

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

05 lis 2013, 20:59

jedna moja poznanica je maloj davala upravo tu kombinaciju - ulje crnog kima i propolis. kaže da je time napokon zaustavljen duuuugi period u kojem joj je mala bila bukvalno non-stop bolesna! :mah

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

08 lis 2013, 15:03

lucy30 je napisao/la:Ja sam na kupila i jedno i drugo
Ovo od božidara je skroooz blago i popije se bez problema, a ovo od bačlije je dosta gorko
Zašto je takva razlika??


Boja, okus, miris, gustoća i sl. ovise od serije do serije i rijetko kada su isti. Također, moguće je da je ulje razrijeđeno nekim drugim biljnim uljem pa je blaže.

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

20 pro 2013, 00:49

danas mi je stigao paketić, a u njemu ulje crnog kima Oshadhi... i sada ne znam kako ga pravilno dozirati pa molim direktoricu svemira da mi pomogne kako ne bih sama na svoju ruku nešto mrljala :gata
radi se o djetetu od šest i pol godina (alergije na grinje, dijagnosticiran rinitis, prije dva tjedna prvi napad astme tzv. tihi spazam = bolnica i kisik), te o djetetu od tri i pol godine (testovi na alergije negativni, dijagnosticirana nespecificirana astma zbog dugotrajnog kašlja koji traje od jeseni do ljeta, ali bez napada + česte viroze koje završe bakterijemijama i bolnicom = imunitet koma :gaah )
bilo kakav savjet, dobro je došao :bis
hvala

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

21 sij 2014, 15:48

Za klince pola čajne žličice 2x dnevno nakon obroka.

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

01 tra 2014, 23:17

smije li se ulje crnog kima kapati u nos? ne znam je li glupo pitanje :ajme
nemam inhalator.ali danas sam maloj (3.5 g.) namazala malo ispod nosa,probala sam prije toga i sebi i baš kao da pročisti nos.
smijem li tako raditi ili kako da inhaliram bez inhalatora?onako kad stavim u vodu nema tu jačinu da se osjeti neko poboljšanje :dunno

Re: Ulje crnog kima / čurukot ulje

12 vel 2020, 22:47

Pila sam ga radi astme i alergije, ne mogu potvrditi djelovanje, ali bilo mi je ok. Okus mi se čak svidio... Odlično je kao pakung za kožu i mazati tijelo...
Odgovori