Switch to full style
Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.
Odgovori

sve dileme o prvim zubićima II.dio

06 srp 2012, 11:20

Moj L je poceo baliti pet dana prije nego je napunio dva miseca, odma san mu stavila ogrlicu i iskreno cini mi se da je onda manje balio. Poceo je sve gurat u usta ukljucujuci i svoje cile šake, pripisivala san to otkrivanju i kordinaciji al onda je usljedilo par cendravih noci, bolje receno plakanje u snu i jucer smo otkrili zubice. Desna donja jedinica je lipo izbila a i liva je tu, jucer mu je bilo ravno tri ipo miseca. Sve u svemu, proslo je relativno bezbolno (kuc, kuc, kuc)

Re: sve dileme o prvim zubićima (spojene teme)

01 kol 2012, 16:27

podižem opet

red rasta zubića
- donje jedinice
- gornje jedinice
- gornje dvojke
- donje dvojke
- četvorke
- trojke
- petice

postoje odstupanja, naravno, ali više manje, to je to

Re: sve dileme o prvim zubićima (spojene teme)

01 kol 2012, 18:18

da, kod nas odstupa sve živo....prvo su išle dole jedinice, pa gore jedinice, pa dole dvojke, pa gore 1 dvojka, pa gornje četvorke, pa donje četvorke, gornjoj drugoj dvojki ni traga :dunno

Re: sve dileme o prvim zubićima (spojene teme)

01 kol 2012, 23:12

Kod nas nije bilo odstupanja u poretku, jedino što im se nije žurilo baš. Sjećam se naše jedne bivše susjedice, njoj su prvo dvojkice izašle, bila je kao mali vampirić :lol

Re: sve dileme o prvim zubićima (spojene teme)

13 kol 2012, 13:35

čini mi se kao jako zgodna stvar pa kopiram ovdje s generacijskog
Liv Tyler je napisao/la:E ovaj set je ok, ima i još jedan kojeg sam otkrila naknadno, a sad svi odreda doma koristimo ove četkice.
slika
Da se bolje vidi ova gricka
slika
Ona je i za grickanje i svašta nešto dok četkica ne dođe u upotrebu. MOžda je zgodnije nego dati djetetu ovaj štapić za grickanje da ga dijete ne gurne sebi u usta.


ja ću ovo uzet čim stignem do supernove gdje imamo muller

Re: sve dileme o prvim zubićima (spojene teme)

22 kol 2012, 12:13

uzeli smo ovu grickalicu -četkicu, pun pogodak

imamo prvi i drugi zub, dakle s nekih 4,5 mj

Re: sve dileme o prvim zubićima (spojene teme)

22 kol 2012, 12:32

neve koliko si platila taj set? Jel gricka D tu grickalicu?

Re: sve dileme o prvim zubićima (spojene teme)

22 kol 2012, 12:35

Mi isto imamo ovu i voli je grickat samo mi otkad smo dobili dva zuba prije misec ipo dana kad nan je bilo 3.5mj sad nista :dunno
Ovi ce bit za ispadanje dok drugi dodju :hahaha

Re: sve dileme o prvim zubićima (spojene teme)

22 kol 2012, 12:43

tin je dobio prva dva s 8 pa druga dva s 10 i onda ostale iza godine dana. nema tu nekog pravila. može za 2 mjeseca izać njih par, a može ni jedan

Re: sve dileme o prvim zubićima (spojene teme)

22 kol 2012, 13:06

Posto su prva dva od puta sad kontan ili ce rastegnit ili ce opet od jednon vise njih

Re: sve dileme o prvim zubićima II.dio

13 pro 2012, 21:28

mi evo imamo sad 6 zuba, izbila donja dvojka
svaki dan koma :ajme

gornja četkica -zvečkica- grickalica je zakon, ne ispušta je iz ruku

Re: sve dileme o prvim zubićima II.dio

13 pro 2012, 22:11

pravo mjesto da pitam - donje jedinice su nam u procesu izlaženja :ajme , a kad izađu skroz kad ih i kako treba čistiti? Negdje sam pročitala da se zubi čiste čim izađu. Kako vi to obavljate?

Re: sve dileme o prvim zubićima II.dio

13 pro 2012, 22:19

čistiš navečer, kao i kod odraslih. imaš dm set, ili ove gori navedene. postoje i maramice za čišćenje zubića http://www.nemus.hr/maramice-za-zubice.html

postoji pasta baš za bebe, bitno da nema flour
mi smo koristili od lavere

važna je navika pranja zubića i trljanje
kreneš navečer i to je to.

Re: sve dileme o prvim zubićima II.dio

13 pro 2012, 22:21

zubi se počinju prati čim izađu. možeš uzet blazinicu, namoči ju u vodu i pređi po zubiću. pazi na prste :) sa blazinicom pređi malo i po desnima kolko će ti beba dati, da skineš naslage hrane. ujutro i navečer ti je dovoljno.
dok izađe cijeli zubić van onda možeš probat s četkicom. bitno je bebu od početka navikavat na pranje zubi.

Re: sve dileme o prvim zubićima II.dio

13 pro 2012, 22:22

potpis na lorenu od a-ž

Re: sve dileme o prvim zubićima II.dio

14 pro 2012, 09:19

hvala ;)

Re: sve dileme o prvim zubićima II.dio

17 sij 2013, 18:10

Mi smo dva dečka i imamo 7 i pol mjeseci, i nemamo još ni jednog zuba, slinimo od drugog mjeseca a zubićima ni traga. Pa zna li netko kad će ti zubići? :yess

Re: sve dileme o prvim zubićima II.dio

17 sij 2013, 20:37

prvi mliječni zubić počne rasti najčešće oko 6 mjeseca. ako prvi zubić ne izraste do 16 mjeseci onda je panika. rast je individualan, kod nekoga ide prije kod nekoga kasnije.

Re: sve dileme o prvim zubićima II.dio

17 sij 2013, 23:06

Starijoj prvi zub s 8 mj , sad mi I bali puno, grize sve i svasta , desni bijele, nervoza... I cekamo :dunno

Re: sve dileme o prvim zubićima II.dio

29 ožu 2013, 13:29

mame jel moguće da beba dobije proljev kod izbijanja zubića? naime mojoj curici su ovih dana izbile gornje jedinice (jučer je cili dan cendrala jadnica), a danas je jednom (zasad) imala proljev (malo). Ima 8 mjeseci..Dojim ju i papa kašice..
A uz dvije gornje jednice, jako su natečene i bijele se gornje 2,3.
ako je od zubi koliko proljev može potrajati? naravno da ću je pratiti, ali ne bih odmah trčala na hitnu (pedijatar radi ujutro).

Re: sve dileme o prvim zubićima II.dio

29 ožu 2013, 14:05

koliko često je imala proljev? koliko dnevno i koliko dana? ima li temp? jeste li uveli nešto novo? kakvog je raspoloženja, kako ti se čini? probaj dati nešto što zatvara i prati reakcije

Re: sve dileme o prvim zubićima II.dio

29 ožu 2013, 20:26

jednom jutros prijepodne, poslije se nije nastavilo..vesela je i razigrana, tu i tamo malo više nervozna ali to pripisujem zubićima koji su tek izbili a ostali su na pomolu. Nije imala temperaturu

Re: sve dileme o prvim zubićima II.dio

29 ožu 2013, 21:37

ako je samo jedna onda nije strašno :hug . moglo bi bit od zubića

Re: sve dileme o prvim zubićima II.dio

08 tra 2013, 08:39

Znam da je individualno, ali recite mi koliko okvirno traje taj cijeli proces izbijanja zubica? Mislim na baljenje, trpanje saka u usta i razdrazljivost? Vec par dana Frida je bas pretjerano cendrava. Iskljucili smo sve osim zubica. :zub Jedna mi je prijateljica rekla da ta faza traje osam tjedana. Meni se momentalno smracilo! :bigno Utjesite me.

Re: sve dileme o prvim zubićima II.dio

08 tra 2013, 09:07

Zenshu je napisao/la: Mislim na baljenje, trpanje saka u usta i razdrazljivost?

to ti nije proces izbijanja zubi. slinjenje i trpanje šakica u usta nemaju veze s tim. te faze bebina života se poklapaju ali nisu vezane.
nakon 3 mjeseca bebina života žljezde slinovnice počnu povećano lučiti slinu i to je normalni fiziološki proces. bebe do 3 mjeseca praktički ni nemaju sline. pojačano slinjenje traje do kojeg 6 mjeseca.
trpanje šakica u usta je oralna faza bebinog života koja počinje rođenjem i traje do kojih 18 mjeseci. beba na taj način upoznaje svijet oko sebe i to joj pruža zadovoljstvo. nemoj joj to uskraćivati i zabranjivati da stavlja šake i primjerene igračke u usta (grickalice). to je isto tako normalna i vrlo važna faza. naravno početak oralne faze je popračen i sa dosta infekata baš zbog guranja svega i svačega u usta pa se treba obratit pozornost na higijenu ruku i dezinfekciju igračaka (kolko je to moguće).
e sad otprilike oko 6 mjeseca počnu rasti i prvi zubići. to je jako individualno kad će izbit prvi zub.
a beba može biti i bude razdražljiva zbog milijun stvari, nisu za sve krivi uvijek zubi.

Re: sve dileme o prvim zubićima II.dio

08 tra 2013, 10:40

Hvala Lorena, sad su mi neke stvari jasnije iako mi je jos uvijek sve nejasno. :)

Re: sve dileme o prvim zubićima II.dio

08 tra 2013, 11:07

nemoj se ništa brinuti sve je to normalno.
sad nam dolazi period intenzivnog slinjenja sljedećih 3 mjeseca. hB da dolazi proljeće i ljeto pa nema veze ako će biti malo mokri po bodićima. stavljaj joj pod bradu slinčeke i bit će ok. i bebe se već sad vole vertikalno nositi a pošto su im usta još plitka ne mogu gutati tu veliku količinu sline i onda im je jednostavnije da puštaju van. zato ti to izgleda da tako grozno puno sline.
stavljanje u usta šaka i igračaka....prva i jako bitna faza psihoseksualnog razvoja. sad je skužila da ima rukice i sa velikim guštom ih papa. isto tako će svaku novu igračku koju joj daš prvo dobro oblizat i zasliniti jer istražuje preko sluznice. od sad nam moraju biti stalno na oko jer se brzinom svjetlosti svašta opasno i malo može naći u ustima. moj sad jako voli plaziti jezik i baš je ponosan što ga ima. :srca usta, usne i jezik su im glavni izvor zadovoljstva i sisanje ih smiruje. do sad su nam bebice bile mirne, samo papale i spavale a sad odjednom užasno sline i trpaju sve živo u usta. normalno je da se zamisliš dali je to zbog zubića. ali to ona radi neovisno o vremenu izbijanja zubića, može joj prvi zub izbiti sa 4 mjeseca a može i sa 10 mjeseci. saznaj sa kolko je tebi i tvom mužu izbio prvi zub, izbijanje je genetski uvjetovano.

Re: sve dileme o prvim zubićima II.dio

10 tra 2013, 12:59

Hvala ti Lorena82 još jednom na odgovorima. :) Mislim da sam ja sa zubićima bila u nekom prosjeku - 6. mjesec, a za muža ću morati saznati. Nisam znala da je to genetski uvjetovano. Ajde barem jedna koliko-toliko predvidljiva stvar u njhovom razvoju. :yess

Re: sve dileme o prvim zubićima II.dio

16 srp 2013, 12:52

da javim da su kod nas izašle sve trojke a ni jedna četvorka. sjećam se da je tako i s tinom bilo. sad ima sve jedinice, dvojke i trojke. valjda je odlučio ići po redu :lol

Re: sve dileme o prvim zubićima II.dio

29 srp 2013, 14:43

Nama te grickalice pomognu na tren jedino što baš pomaže je masaža s gelom tada mi izgrize cjeli prst
Imam osječaj da če joj svi zubi izič od jednom :hahaha
Odgovori