Sada je: 28 ožu 2024, 10:23.

Nezgoda u vrtiću

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la marinovamama » 01 lip 2009, 09:18

U petak je Bruno istrčao iz svoje sobe u vrtiću, u želji da ode u WC, naletio je na mokar pod, upravo opran, naravno - kliznuo s obje noge, opalio glavom o pod, na glavi bile naočale koje su mu razrezale arkadu. Rezultat - tri slatka, mala šava, punta - rekli bi mi u Splitu!
Ono što mene zanima jest - plaćam osiguranje svih ovih godina još od kako je Marin krenuo u vrtić - ima li moj sin pravo na odštetu? S obzirom da mu se nezgoda dogodila na "radnom mjestu"?
Što mi je činiti?
Avatar
marinovamama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 354
Pridružen/a: 25 tra 2002, 23:01
Lokacija: nalipsi grad na svitu

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la Miki » 01 lip 2009, 09:26

u našem Zg vrtiću bi dobila odštetu, ali ne znam točno što sve treba : kad je jedan mali iz naše grupe pao, tete su poslale mamu u tajništvo i tamo su joj rekli što sve treba napraviti.
zovi tajništvo ili zdravstvenu voditeljicu/voditelja :mah
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2164
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la Buhtlica » 01 lip 2009, 09:35

da, da, moras dobiti neku lovu. ne znam tocno kako to ide, ali pitaj u tajnistvu ili tete.
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la Rimaithor » 01 lip 2009, 09:36

Provjeri sto pise u polici.
Mislim da je u pitanju jako mala lova. Cini mi se ako je dijete sprijeceno da ide u vrtic zbog ozljede, isplata tece tek nakon 14 dana, a iznosi cca. 20 kn po danu.
Ali mozes dici privatnu tuzbu protiv vrtica. To su vec ozbiljniji novci. :cool
Vanity is my favourite sin.
slika
Avatar
Rimaithor
Ljupka Heidi
 
Postovi: 14734
Pridružen/a: 03 sij 2004, 10:18
Lokacija: Dragons' Den

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la Tinica » 01 lip 2009, 10:35

Klinci u zagrebačkim vrtićima su osigurani preko Croatia Osiguranja. Fran je u 2. mjesecu slomio prstiće na nogici jer ga je jedan mali gurnuo i teta mi je odmah drugi dan napisala izvještaj o nezgodi, dobila sam fotokopiju police te odnijela to sve skupa na osiguranje. Tamo sam ispunila neke formulare i nakon što je Fran skinuo gips i ponovno krenuo u vrtić bili smo pozvani na komisiju, doktori su ga pregledali, dali svoje mišljenje te nakon tjedan dana dobili na kučnu adresu nagodbu odnosno njihov prijedlog o naknadi štete za osiguranje od odgovornosti.
Ja nisam željela pokretati nikakvu privatnu tužbu te su mu novci bili uplačeni na njegov račun Pčelice u Zagrebačkoj banci.
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la marinovamama » 01 lip 2009, 11:02

Zvala sam upravu vrtića, klinci su osigurani kod Zagreb osiguranja, napisali su mi izvješće o nezgodi, ja sad moram dati svoj osvrt i priložiti nalaze, bum vas izvještavala :kiss
Avatar
marinovamama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 354
Pridružen/a: 25 tra 2002, 23:01
Lokacija: nalipsi grad na svitu

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la Tinica » 01 lip 2009, 11:30

Kakav osvrt ti moraš napisati? Ne kužim? Čemu to? Pa ti nisi vidjela kako se ustvari desila nezgoda ili?
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la marinovamama » 01 lip 2009, 11:38

Ne, nisam vidjela, ispričao mi Bruno, potvrdila teta :D
Moj osvrt je valjda ono što tražim od osiguranja i zašto - više detalja kada pred sobom budem imala formular
Avatar
marinovamama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 354
Pridružen/a: 25 tra 2002, 23:01
Lokacija: nalipsi grad na svitu

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la marinovamama » 01 lip 2009, 14:41

Dakle, saga se nastavlja.
Prije par minuta me nazvala Brunova teta, ovo sto ja zatrazih za njih dvije znaci osudu - one su za Upravu krive.
Za mene, da se razumijemo, nisu.
I šta da sad radim - osudim žene (zbog sitne love) - naravno da neću.
Moram povući prijavu.
Izgleda da na tome osiguravajuće kuće i profitiraju
Jako sam ljuta
Avatar
marinovamama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 354
Pridružen/a: 25 tra 2002, 23:01
Lokacija: nalipsi grad na svitu

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la Tinica » 01 lip 2009, 15:31

Ma ne mogu vjerovati :ne
To je osiguranje od odgovornosti i tetu u pravilu nemaju nikakve veze s time. Vrtići su zato i osigurani...
To bi sad isto izgledalo kao da sam ja Franovu tetu tužila da je ona kriva zato kaj je on pao. :ne
Jadna teta mogu misliti kako se uplašila...ali ovo zbilja nije fer od osiguravajuće kuće :ne
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la sunce » 01 lip 2009, 17:38

marinovamama sta znazi "za Upravu krive" - upravu vrtica ili ....
MATIJA 99
VIKTOR 04
Avatar
sunce
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 725
Pridružen/a: 28 kol 2006, 21:51
Lokacija: Zagreb grad

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la Miki » 02 lip 2009, 09:55

kod nas su same tete rekle toj mami da obavezno traži odštetu, nitko nije njih prozivao zbog toga...
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2164
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la Tinica » 02 lip 2009, 10:01

kod nas su same tete rekle toj mami da obavezno traži odštetu, nitko nije njih prozivao zbog toga...
:dada
Upravo tako je bilo i kod nas... zato mi nije jasno kako marinovamama ima takvih problema sa njima? :ne
Pretpostavljam da je ona mislila na osiguranje a ne na vrtić jel tako?
Ali ni to mi nije jasno jer osiguranje od odgovornosti je svugdje isto bez obzira o kojoj se osiguravajučoj kući radi. Ili sam možda u krivu? :dunno
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la HoneyB » 02 lip 2009, 10:03

Mislim da trebaš porazgovarati s tetom . Čini mi se da je to da su "one krive" ako ti zatražiš odštetu po polici osiguranja, tetino subjektino mišljenje i njen osjećaj krivice, a sve iz čistog neznanja.
Takvih slučajeva ima koliko hoćeš, roditelji najnormalnije dobiju odštetu, a teta se tu nema što osjećai uvrijeđeno i povrijeđeno, ni osuđeno.
Ja ne bih povukla zahtjev.
HoneyB
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 134
Pridružen/a: 17 tra 2007, 10:15

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la Tinica » 02 lip 2009, 12:02

Honey upravo tako i ja razmišljam :dada
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la tetatina11 » 28 svi 2014, 17:19

Moj nepuni 2-godišnjak slomio je desnu podlakticu u jaslicama prije 10-12 dana.
Ne bi to niti znali da nismo primijetili da ne može staviti dlan desne ruke prema gore (otvoren) kod pranja ruku i kad smo pokušavali 'istražiti' zašto jako vrisne i počne plakati na takve radnje...naša sumnja je bila opravdana..
Otišli smo u nedjelju u Klaićevu, slikali ruku i kaže doktor - podlaktica desne ruke je slomljena unatrag 10-12 dana, ali već zarasta. Dobio je longetu još narednih 10ak dana.
Javili smo u vrtić pa se teta čudi jer nije prijemijetila da je pao, a kamoli slomio ruku te da bio tome odmah bili obaviješteni..Baš se čudim...jer doma je stalno s nama, nitko ga drugi ne čuva osim nas i vrtića. Da je dijete bilo doma, kako doktor kaže, moralo bi itekako plakati ..ili je ovaj moj mali Chuck Norris..a nije bilo niti otekline (mada je dr rekao da je rukica malo otečena).
E pa što da kažem, naknada štete mi nije bila ni u malom nožnom prstu, božesačuvaj, a niti nas je o tome tko iz vrtića obavijestio da imamo pravo, da je dijete osigurano i da možemo zatražiti nakandu štete po polici koju plaćamo. Navodno nam trebaju izdati Zapisnik o ozljedi, a za dalje ćemo vidjeti.
tetatina11
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 28 svi 2014, 16:26

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la Mala Bornica » 28 svi 2014, 17:24

Tetatina, svasta :hug... ne vjerujem da su tete namjerno zataskals ozljedu.
kad je moja kcer slomila nogu, i sama se cudila kako ju malo boli...
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15989
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la tetatina11 » 28 svi 2014, 17:45

Mala Bornica je napisao/la:Tetatina, svasta :hug... ne vjerujem da su tete namjerno zataskals ozljedu.
kad je moja kcer slomila nogu, i sama se cudila kako ju malo boli...


ne znam što da mislim, mama mi radi u vrtiću kao spremačica već 15 god i nagledala se i doživjela svašta od teta od toga kako postupaju s djecom do njihovih međusobnih okršaja...a da ne kažem kako mijenjaju ponašanje kad roditelj dovede dijete ili dođe po njega pa glumi najbrižniju tetu na svijetu, maltene bolju od same majke :nata
otegotna okolnost je ta što dijete ne zna govoriti još pa ti ne može ispričati, ali je nedvojbeno da se nezgoda dogodila u vrtiću
tetatina11
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 28 svi 2014, 16:26

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la olja » 28 svi 2014, 18:06

Raznih ljudi, raznih ćudi ima i biće uvijek i svuda.
Tete su tu da čuvaju djecu, da, neke to rade na malo bolji, neke na manje pohvalan način odnosno na način koji se ne sviđa uvijek i svima, ali nikako, nikako ne mogu vjerovati da bi namjerno skrivale da je dijete palo i ozljedilo se toliko.
Jako mi je žao što vam se to dogodilo i nadam se brzom i uspješnom oporavku :hug ali stvarno ne vjerujem da su tete to sve tako smislile :/

Moja mlađa kćer je pala i slomila ruku - gips joj je stavljen tek nakon što sam ja inzistirala na rendgenu nakon što je prošlo 3-4 dana od pada jer u hitnoj nisu fiksirali ručicu budući da nije bilo ni otoka ni velike boli, modrica niti bilo kakvog vanjskog pokazatelja da bi mogao u pitanju biti prijelom. Odbijam vjerovati da nam tada liječnici u hitnoj pomoći namjerno nisu htjeli pomoći i da su namjerno dijete ostavili bez gipsa.
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la Diami » 28 svi 2014, 20:06

Možda i je palo, zaplakalo kratko i ako se brzo smirilo, tete su to "arhivirale" kao "običan" pad djeteta :dunno Ne vjerujem da bi namjerno skrivale da su očekivale bilo kakvu tešku ozljedu.

Naše tete prijave svaki jači udarac, ali one sitne kad dijete ogrebe koljeno ili lakat ne prijavljuju, to djeca onako usput spomenu.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la tetatina11 » 29 svi 2014, 16:52

ima tu par kontradiktornih stvari:
- ravnateljica prvo kaže neka dođem po zapinsik o ozljedi u dogovoreno vrijeme, onda zove da nažalost oni ne mogu izdati traženi zapisnik jer se ustvari nezgoda nije niti desila;
- kaže da tete nisu primijetile da dijete štedi desnu ruku proteklih dana -a doma ju štedi; znači dijete 'glumi' jedno doma a drugo u vrtiću?? teško da je tako nešto moguće :gaah
-teško da nisu prijemijetile kod pranja ruku koje peru najmanje dvaput. Ako nisu onda ne peru ruke;
- ako tete ne primjećuju takve stvari, jesu li adekvatne za posao koji obavljaju?
tetatina11
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 28 svi 2014, 16:26

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la Mala Bornica » 29 svi 2014, 17:10

A gle, kao sto vi doma niste primjetili odmah da nesto nije u redu, nisu ni one. Strasno mi je za pomisliti da bi namjerno to previdjele. Opet, svega ima, pa tko zna :/ .

Nadam se da rucica dobro zarasta :hug
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15989
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la ButOfCourse » 18 srp 2014, 15:40

Vidim da se uvijek radi o nekakvim prelomima. Što kad djetetu pričepe nožni palac, pa mu otpadne nokat, a on doma šepa tjedan dana? Ima li tu materijala za osiguranje ili to spada pod ˝normalne aktivnosti u vrtiću˝?
ButOfCourse
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 18
Pridružen/a: 18 srp 2014, 15:31

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la vu11ka » 01 lis 2016, 09:30

Pozdrav, ima li tko iskustva sa plaćanjem vrtića u slučaju da mu je dijete slomilo ruku (palčanu i lakatnu s pomakom obje kosti) u vrtiću, to se dogodilo 02.09. 2016. Prvo je bio na dječjoj kirurgiji 5 dana, pa pušten kući, i još uvijek ima gips.. znači cijeli 9-ti mjesec nije išao u vrtić i tko zna koliko još neće.. bila sam kod pravnice u upravi vrtića da vidim što će biti sa plaćenjem za taj mjesec, medjutim ona mi je rekla da to nije ništa do njih i da ja redovito moram uplaćivati puni iznos od 640,00 kn iako on neide jer na taj način mi oni čuvaju mjesto za njega, što je meni potpuno neprihvatljivo. Sin ima 5,5 god.
vu11ka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 01 lis 2016, 09:23

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la Mala Bornica » 01 lis 2016, 09:51

Kod nas se za bolovanje od 5 dana i duze placa umanjeni iznos. Ne znam koliko manje.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15989
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la ciklama24 » 01 lis 2016, 13:35

Što se tiče vrtića i njegovog plaćanja to ti piše u ugovoru koji ste potpisali. Pa tu pogledaj detaljnije. Ali ti dijete ima pravo na odstetu od osiguravajuceg drustva buduci da su djeca u vrticima osigurana. Oni ti popune formular koji nosis u drustvo s kojim oni imaju policu osiguranja i osiguranje ti ponudi iznos odstete.
Tako je bar kod nas u Zg. A mislim da je zapravo to obaveza svih takvih ustanova.
slika
Avatar
ciklama24
iš iš iš FP
 
Postovi: 2045
Pridružen/a: 11 sij 2011, 21:03
Lokacija: Zagreb

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la leptir422 » 02 lis 2016, 15:09

Kod nas u privatnom vrtiću piše u ugovoru da ako si bio 5 dana i manje u tekućem mjesecu u vrtiću da se plaća (ako me sjećanje dobro služi - a ne da mi se vadit ugovor) 30% od cijene tj. mi plaćamo inače 650 kn, a ovako bismo platili 150 kn.
Slično je bilo i u državnim jaslicama prije.
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la nevenera » 02 lis 2016, 17:31

Kad meni mali nije bio mjesec umjesto 700 je platio 580 kn
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la Liv Tyler » 04 lis 2016, 09:19

Kod nas ako si samo jedan dan bio prisutan u tekucem mjesecu se ne priznaje nikakvo smanjeno placanje. Ide pod normalno puni iznos.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Nezgoda u vrtiću

PostPostao/la vu11ka » 06 pro 2016, 12:42

evo opet mene.. od 02.09. do 03.11.2016. zbog loma ruke u vrtiću sin star 6 godina nije išao u vrtić, od ravnateljice vrtića u Osijeku dobila odgovor da uredno moram platiti puni iznos 640 kn bez obzira što nije pohadjao jer su mu tako čuvali mjesto.. to mi je nebulozno, a još gore od svega sa svom potrebnom dokumentacijom(liječnički nalazi, otpusno pismo iz bolnice, nosio je gips duže od 3 tjedna, nakon toga vježbanje u Bizovcu) dobili smo odgovor osiguravajuće kuže Euroherc da dijete nema pravo na odštetu jer ne vide propust djelatnica vrtića. Što mi je raditi? Ima li tko sličnog iskustva?
vu11ka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 01 lis 2016, 09:23

Sljedeća

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.