Sada je: 29 ožu 2024, 07:28.

Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la sretna22 » 27 stu 2012, 16:35

Drage moje :mah
S obzirom da nemam kome ostaviti bebu kad pocnem raditi prisiljena sam naci jaslice ili tetu cuvalicu.
Koliko sam se informirala cjena je u svakom vrticu drugacija pa me zanima koliko vi placate privatni vrtic i koliko ste zadovoljne?
Ako su privatne jaslice uistinu 2300 kn a teta cuvalica trazi 2500 nekako mi je logicnije ostaviti ga doma s tetom cuvalicom jer za tih 200 kn necu propasti :roll
Jako smo alergicni pa bi taj tko ga cuva trebao dosta pozornosti pridavati prehrani, je li to u privatnom vrticu moguce?
Hvala :kiss
Zadnja izmjena: mrs. eastwood; 28 stu 2012, 12:06; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: izmjena naslova
MAMIN HAHAR 14.05.2012.
Avatar
sretna22
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2287
Pridružen/a: 21 ruj 2011, 12:14
Lokacija: Land of Sorrow

Re: PRIVATNE JASLICE - CJENA

PostPostao/la penny » 27 stu 2012, 19:28

:mah jeste se prijavili za drzavni? ili bas imas konkretan razlog da ides na privatnu varijantu?
na alergije paze svi vrtici, bilo privatni ili drzavni, bas u grupi mog sinka ima alergicara i teta pazi na sve , cak ne zeli stavljati tepih zbog njih
mi smo privatni vrtic placali 1000kn, predpostavljam da je do lokacije, jer bile su i jaslice po istoj cijeni
...always look on the bright side of life...

slika slika
Avatar
penny
teta mačka, teta kučka
 
Postovi: 1940
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 17:15
Lokacija: 8 Nm od Du

Re: PRIVATNE JASLICE - CJENA

PostPostao/la LadyGoldenAngel » 27 stu 2012, 20:17

Zašto privatni? Ja bih , ako već tako idem razmišljati do treće godine tetu čuvalicu ,a nakon toga vrtić - državni naravno.
LadyGoldenAngel
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 42
Pridružen/a: 08 stu 2012, 19:40

Re: PRIVATNE JASLICE - CJENA

PostPostao/la sretna22 » 27 stu 2012, 21:56

pa nebi ga davala u drzavni nikako, nemam nista osobno protiv drzavnog vrtica ali ako vec moram ostaviti jednogodisnjaka neka to bude privatni. Srce mi se cupa sto ga moram ostaviti pa trazim opciju najbolju za njega a ujedno i da moje srce bude mirno. U privatnim jaslicama grupe su jako male pa mi je to draze a i nisam u takvoj stisci da mu to nemogu priustiti.

PENNY- jesi li bila zadovoljna sa programom u vrticu, i da li je bio istadrugaciji i kvalitetniji od onog u drzavnim?
MAMIN HAHAR 14.05.2012.
Avatar
sretna22
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2287
Pridružen/a: 21 ruj 2011, 12:14
Lokacija: Land of Sorrow

Re: PRIVATNE JASLICE - CJENA

PostPostao/la nevenera » 27 stu 2012, 22:03

meni stariji ide u privatni vrtić
ne vidim po čemu je bolji od državnog :dunno
u jaslicama ih je bilo oko 18, većinom bi ih bilo 12-13 jer je netko stalno bolestan. na to ide jedna teta, druga dolazi oko 10 pa se preklapaju 2h pa prva odlazi i ostaje ova druga
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: PRIVATNE JASLICE - CJENA

PostPostao/la nevenera » 27 stu 2012, 22:05

kod nas su upisi u 5 mj. za 9 mj
tako da se prije toga ne može u jaslice. provjeri jel tako kod vas, jer ako je, imaš rupu od par mjeseci kad ti treba čuvalica
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: PRIVATNE JASLICE - CJENA

PostPostao/la mrs. eastwood » 27 stu 2012, 22:23

cijene su nesto sto se moze saznati telefonskim pozivom vrtica - nikakva to nije tajna. cijena ovisi o tome je li ona subenvionirana od strane grada ili lokane uprave ili nije.

nadalje na stojbama se o ovome pricalo na dugo i na široko pa vas molim da tamo škicnete - nove stojbe o vrticima

Prošle stojbe o vrticima

jaslice ili teta cuvalica
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: PRIVATNE JASLICE - CJENA

PostPostao/la Vicky & Mama » 27 stu 2012, 22:27

Radila sam u privatnom vrtiću i privatnim jaslicama, a na praksu za vrijeme studija sam odlazila u gradske vrtiće i sve šta ti mogu reći je da bi ja svoje dijete uvijek i isključivo vodila u GRADSKE vrtiće!!
Uvjeti su daleko bolji, grupe manje, hrana kvalitetnija, a bome i tete su uglavnom iskusnije i zadovoljnije jer imaju bolje uvjete rada, dok su u privatnima uglavnom zaposlene mlađe cure koje tu za mizeriju odrađuju pripravnički staž, neiskusne hendlaju sa prevelikim grupama itd. Ne podcjenjujem početnice, tako mi je bilo i samoj, i baš zato tvrdim da su uvjeti znatno bolji u gradskim vrtićima - i za djecu i za tete! Takva je situacija u mom gradu (Šibenik), a prije s faksa mi slične priče pričaju i za St, tako da vjerujem da je tako manje više svugdje... Iako, naravno ne kažem da ne može biti iznimaka...
Raspitaj se, vidi...

Ps. I ja sam inače od onih šta misle da je privatno bolje, koliko para toliko muzike itd. , ali po pitanju vrtića sam drukčijeg iskustva.
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: PRIVATNE JASLICE - CJENA

PostPostao/la penny » 28 stu 2012, 11:24

sretna, program je manje vise isti, grupe su podjednake velicine,(za jaslice neznam), a bas je velika razlika u tome sto kaze vicky, u privatnom su bile 2 mlade tete, jednoj je to bilo prvo iskustvo i jako se primjecivala razlika u njenom radu...a i njih dvije su imale za iskustvo i savjete sam jedna drugu i voditeljicu , a sad u gradskom je mom sinku je starija teta koja ima iskustva i sa waldorfkim programom i prezadovoljna sam(iako je zasad u kratkom poslijepodnevnom programu,samo zbog tete ga ostavljam u toj grupi dogodine), a i u gradskom je to veliki broj strucnih osoba koje se medjusobno imaju za podrsku
mogla bi ti jos sto toga napisat...
al sad smo vec zasle u sirinu dobro kaze mrs.e trebale bi prec na stojbe :dada
...always look on the bright side of life...

slika slika
Avatar
penny
teta mačka, teta kučka
 
Postovi: 1940
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 17:15
Lokacija: 8 Nm od Du

Re: PRIVATNE JASLICE - CJENA

PostPostao/la mamashnita od noje » 28 stu 2012, 11:27

izmedju gradskog i privatnog vrtica uvijek bih izabrala gradski.
vicky & mama :up
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: PRIVATNE JASLICE - CJENA

PostPostao/la nevenera » 28 stu 2012, 11:29

mamashnita od noje je napisao/la:izmedju gradskog i privatnog vrtica uvijek bih izabrala gradski.

X
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: PRIVATNE JASLICE - CJENA

PostPostao/la titirlica » 28 stu 2012, 11:40

potpis na vicky˛& mama :dada privatni vrtić bi meni bio samo nužno zlo , dakle ako ne upadnemo u gradski vrtić morati ćemo u privatni ,iako ja tada neću biti najsretnija....prijateljica mi radi u jednom privatnom zg vrtiću i nemam baš najbolje mišljenje o njima :/
privatno ću otići kod ginekologa, kod zubara , izvaditi krv...i sl. ali ne daj Bože operacije uvijek bi se prije odlučila za bolnicu nego privatno , tako mislim i o vrtićima .
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: PRIVATNE JASLICE - CJENA

PostPostao/la mrs. eastwood » 28 stu 2012, 12:04

drage moje - budući da o cijenama nema govora ovdje (a još manje o cjenama :ajme) mijenjam naslov topica u već prožvakanu temu Prviatne jaslice ili gradski vrtici po stoti put :kiss
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la Kaya071 » 28 stu 2012, 12:28

Potpisujem V&M.

Doduse, nisam radila u privatnom vrticu, ali sam zato isla na praksu u drzavni. Fenomenalno. I osoblje i program i prehrana. Ma sve!

Danas moja najbolja prijateljica radi kao teta u drzavnom i situacija je i dalje super.
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la mrs. eastwood » 28 stu 2012, 12:33

naravno da mi ovdje nećemo generalizirati. ono što sam ja htjela napsati još jučer (ali jučer bi to bio offtopic - sad već to nije :mrgreen )

jest da se treba vidjeti koji vrtići u konkretnom gradu, mjetu dolaze u obzir - blizina stanovanja, posla, bake, tete... onda po mogućnosti obići te vrtiće i vidjeti kakva je situacija tamo. možda je baš najbolji na svijetu privatni vrtić iza ugla ili gradski.
i na osnovu tih konkretnih objekata dobiti odgovor.

činjenica je da ovdje u zg tete jedva cekaju prebaciti se u gradski, to jest. kako je u Splitu i Dubrovniku - pojma nemam.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la nevenera » 28 stu 2012, 12:44

u zadru je ista stvar. nekoliko teta koje rade u privatnim ima želju prebacit se u državni. no ne mogu reć da je u svim privatnim vrtićima isto
ja sam s privatnim jaslicama bila zadovoljna. sad s vrtićem nisam ni blizu i 100% predajemo papire za gradski, pa ako ga dobijemo - i za damjana i za tina.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la Vicky & Mama » 28 stu 2012, 12:45

mrs. eastwood je napisao/la:naravno da mi ovdje nećemo generalizirati. ono što sam ja htjela napsati još jučer (ali jučer bi to bio offtopic - sad već to nije :mrgreen )

jest da se treba vidjeti koji vrtići u konkretnom gradu, mjetu dolaze u obzir - blizina stanovanja, posla, bake, tete... onda po mogućnosti obići te vrtiće i vidjeti kakva je situacija tamo. možda je baš najbolji na svijetu privatni vrtić iza ugla ili gradski.
i na osnovu tih konkretnih objekata dobiti odgovor.

činjenica je da ovdje u zg tete jedva cekaju prebaciti se u gradski, to jest. kako je u Splitu i Dubrovniku - pojma nemam.


slažem se mrs.E, iznimke uvijek mogu postojati zato sam joj i savjetovala da se malo raspita za konkretne vrtiće, ali u globalu stojim iza svoje tvrdnje da su gradski neusporedivo bolji :dada
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la Forest » 28 stu 2012, 12:56

Mi smo u privatnom vrtiću u N Zagrebu i plaćamo 1100kn, do 9mj je bilo 900kn.
U privatnom smo zato što prošle godine nismo navršili 1god do 31.8.
U privatnom vrtiću to nije bio problem, plati i možeš sve ;)
Ostali smo i ove godine jer smo jako zadovoljni (čitaj dijete nam je zadovoljno, tamo ima drugu malu obitelj), novčano za sada nije problem, a nije mi ju se dalo prebacivati i prolaziti ponovno adaptaciju.

Konkretne razlike ti ne mogu reći, jer ne znam kako je u državnom.
Grupe su do 15 djece, sa 3 tete- do 9h su dvije, do 13h su tri (kad je udarno), do 17h su dvije
Svaki dan dobijemo na papiriću izvještaj šta je i koliko jela, od kad do kad je spavala, da li je kakala.
Mjesečno jednom dobijemo fotke i filmiće o specifičnim situacijama (igra, komunikacija sa drugom djecom, dijeljenje igračaka, hrane i sl)
Jelovnik npr.
doručak:mlijeko i zobene pahuljice
užina:voće
ručak: mesna juha sa rezancima, rižoto sa porilukom i puretinom, cikla
užina: jogurt i kukuruzni kruh

Ima i nedostataka, za taj objekat, mislim da su sobe premale, drvorana se ne može prozračiti jer je u podrumu i to je sve.
Postani sunce i svi će te ugledati

slika
Avatar
Forest
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 592
Pridružen/a: 01 vel 2011, 09:31
Lokacija: Zagreb

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la mrs. eastwood » 28 stu 2012, 13:07

e, jos jedno pitanje koje je Forest spomenula, kad vec razglabamo je - što dalje do škole?

hoce li ici i nakon jaslica u privatni vrtic? mi smo se sad na jesen prebacili u kvartovski vrtic iz susjednog kvarta (jer u nas nismo mogli upasti iz istog razloga kao i forest). i s nama je doslo jos djecice iz privatnog vrtica (mislim bas iz tog tvog Forest). em im je jeftinije, em ovaj gradski vrtic slovi za jedan od najboljih, em su tu vec ekipa iz parka, iz ulaza... roditelji se vec pozrdavljaju, srecu u susjestvu izmjenjuju iskustva, djecica se igraju i van vrtickog okvira...

kvartovski vrtici su mjesto gdje se formira generacija prvasica, stavraju se prijateljstva i ekipice. nerijetko je slucaj da neki "padobranci" koji su išli u druge vrtice dođu u prvi razred i nepoznaju nikoga, a klape vec klapaju!
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la Forest » 28 stu 2012, 13:08

Samo da dodam, da smo odmah dobili gradski vrtić, ne bi mi palo na pamet razmišljati o privatnom.
Ali eto, tako se posložilo, sad smo zadovoljni i ostali smo.
O teti čuvalici nismo ni razmišljali. Ja sam više za kolektiv.

Bila sam u tri privatna vrtića u N Zagrebu, jedan sam odmah prekrižila čim sam ušla, u drugom su bili nezainteresirani, treći mi se odmah svidio. Dakle moraš obići par objekata, tako su ti i neke cure još savjetovale.

Mislim da nema neke velike razlike između državnog i privatnog :dunno
Postani sunce i svi će te ugledati

slika
Avatar
Forest
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 592
Pridružen/a: 01 vel 2011, 09:31
Lokacija: Zagreb

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la Forest » 28 stu 2012, 13:14

Pretpostavljam Mrs.E da su iz mojeg vrtića, jer ih znam par koji su otišli zbog financija, ali čujem ( sa nekima sam u kontaktu) da je bilo bolje u privatnom, no eto nemaju izbora.
Kad sam pitala šta je bilo bolje, ne znaju ni sami objasniti :/ kao ne mijenjaju pelene redovno, djeca su jako prljava kad ih pokupe i tak...

Ja bih rado da ide u kvartovski vrtić, to je Botinec, jer hrpa mališana iste generacije u susjedstvu ide tamo, no sva sreća da se popodne druže svi zajedno u parkiću
Postani sunce i svi će te ugledati

slika
Avatar
Forest
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 592
Pridružen/a: 01 vel 2011, 09:31
Lokacija: Zagreb

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la Sreca najveca » 28 stu 2012, 13:17

ajmo za početak usvojit termin gradski vrtić. a ne državni. državni ne postoji.

i gdje to privatne jaslice koštaju 2300?
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la mrs. eastwood » 28 stu 2012, 14:24

Sreca najveca je napisao/la:i gdje to privatne jaslice koštaju 2300?


suvigdje valjda, to je, reklo bi se tržišna cijena - ukoliko ih grad ne subvencionira s 1600 kn kao sto je to u Zagrebu. onda to u zagrebu ispadne od 900 - 1200 kn kako gdje
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la snowwhite » 28 stu 2012, 15:27

moj najsatariji je prvu godinu išao u privatne jaslice/vrtić a drugu godinu smo ga prebacili. išao je samo iz gore već spomenutog razloga jer do 31.8. te godine nije imao godinu dana. falilo mu je mjesec i pol i ko vas šljivi.
uglavnom ja sam bila zadovoljna i za tu prvu godinu mi se ppokazao privatni bolji iz jednog jedinog razloga a to su dežurstva. i mm i ja imamo super genijalno europsko radno vrijeme i ne možemo doći po djecu prije 17. u privatnom kod nas je bila samo jedna grupa, 3 tete i uvijek je jednu od njih dopalo dežurstvo. dijete poznaje tetu, ista je prostorija i apsolutno nema filing da ono ostaje u dežurstvu. u gradskom kod mene u 16 više nema nikoga. na sreću ja sam na porodiljnom (već neko vrijeme :mrgreen ) pa ih pokupim u neko pristojno vrijeme ali kad ovisimo o mm-u koji juri s posla da bi stigao u minutu do 17 moji su zadnji. a u dežurstvu se kod nas prvo spajaju 3 grupe s jednom tetom, onda u 16.30 se spajaju s ostalim grupama (9 ih je ukupno) s drugom tetom. malenom djetetu je to ful teško, em je već umoran, cijeli dan je u vrtiću, pa mijenja prostoriju i tetu još 2x. ali vjerjem da je takva kombinacija samo kod nas. :roll mojem starijem sad to više i nije problem ali malenome koji je sad 2. godinu nije mu baš svejedno.
i hrana je bolja u gradskom i uvjeti za tete su bolji u gradskom ali dežurstva i konstanto spajanje praznika i sl. su im koma.
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la Sreca najveca » 28 stu 2012, 16:15

mrs. eastwood je napisao/la:
Sreca najveca je napisao/la:i gdje to privatne jaslice koštaju 2300?


suvigdje valjda, to je, reklo bi se tržišna cijena - ukoliko ih grad ne subvencionira s 1600 kn kao sto je to u Zagrebu. onda to u zagrebu ispadne od 900 - 1200 kn kako gdje


a s obzirom da je Sretna u Zg, plaćala bi 900-1200. znači, o 2300 nema govora.
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la zara01 » 28 stu 2012, 16:35

Moj savjet ti je teta čuvalica ako si to možeš priuštiti i naći pouzdanu,poznatu osobu.Nikako privatni vrtić,barem ne ako si u Zagrebu.
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la kittyilevin » 28 stu 2012, 17:10

forest, gdje ti ide dijete? u koji privatni, mislim? (pitam zbog moje male, i mi smo u n zagrebu, premala je za gradski).

a što se tiče cijena teta čuvalica, baš sam tražila za svoju malu, pa znam. od 20-30 kn po satu, ako je rjeđe (meni zasad treba samo jednom tjedno i po potrebi). inače od 2500 - 3000 kn ako je ful time (dakle, 8-10 sati dnevno svaki dan).
:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la Forest » 28 stu 2012, 17:54

[quote="kittyilevin"]forest, gdje ti ide dijete? u koji privatni, mislim? (pitam zbog moje male, i mi smo u n zagrebu, premala je za gradski).

Poslala sam ti PP :luv
Nisam znala smijem li javno napisati ime vrtića
Postani sunce i svi će te ugledati

slika
Avatar
Forest
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 592
Pridružen/a: 01 vel 2011, 09:31
Lokacija: Zagreb

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la sretna22 » 28 stu 2012, 23:43

Evo konkretno da se ne izvrdavam bezveze, moja je mama odgajatelj :nesvist vec neko vrijeme ne radi u struci (3 operacije na glasnicama) nesmije vise. Sve njene kolegice s kojima je u kontaktu i dalje rade i znam da su kuhinje pune zohara, da se premotava u toliko i toliko sati a ako se dijete ukakalo minutu nakon sto se premotalo takvo ukakano ce vas i docekati. Dopustaju klincima da nose dude koje oni naravno svi mađusobno zamijene :strah a ako alergicar dohvati namirnicu koju nesmije teti iza leđa jer je nemoguce gledati sto svaki od njih radi u svakom trenu onda nikom nista.....mama idi na bolovanje jer ti se dijete gusi od gutljaja mlijeka. Dijete ako place nitko ga nece dici na krilo jer u to vrijeme place njih jos 5 a ja necu da mi dijete koje sam s velikom mukom jedva docekala ima traume i osjeca se napusteno. Eto to je situacija gradskih vrtica u ZG-u. Ako mi to kazu zene koje tamo rade onda me strah iskreno :ajme ali ipak sam htjela cuti vase dojmove jer se ne zelim odluciti na temelju samo jedne verzije a i one su tete a mi smo mame pa je i dozivljaj drugaciji :mrgreen
MAMIN HAHAR 14.05.2012.
Avatar
sretna22
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2287
Pridružen/a: 21 ruj 2011, 12:14
Lokacija: Land of Sorrow

Re: Privatne, gradske jaslice tete čuvalice - iznova

PostPostao/la Sreca najveca » 29 stu 2012, 00:09

Sretna, pretjerujes.
Ja imam iza sebe 7 godina jaslicko-vrtickog iskustva i sa 100 postotnom sigurnoscu mogu tvrditi da u kuhinji nema zohara, da se djeca redovno presvlace, a ljubav koju oni tamo od tih teta dobiju ne zelim ni komentirati. Pa ponekad si mislim da ih one vise izgrle i izljube od samih roditelja.
Moj savjet ti je, ako dijete mora ici u jaslice, prihvati to kao nesto pozitivno. Ne moze on odrastat pod staklenim zvonom kao Pale sam na svijetu. Nije to dobro za njega.
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Sljedeća

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.

cron