Sada je: 18 tra 2024, 04:48.

Predškolarci

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Predškolarci

PostPostao/la snowwhite » 18 ruj 2015, 09:39

Za sve koji se na jesen 2016. spremate u školu svoje dileme i trileme možete dijeliti ovdje.
I sama majka friškog školarca rado ću vas pratiti i pomoći kad zatreba.

Neka pripreme počnu :zivili
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Predškolarci

PostPostao/la Liv Tyler » 18 ruj 2015, 09:48

Jao!!! Super, bravo, napokon. Pozdravljam.

Kako su se generacije povezale, mislila sam da ni nece ove godine biti ovog topika. Ali bolje je da imamo odvojenu temu.

Mi imamo vec skolarku i onda nam je ovakva tema dosta pomogla, a tako ce biti i sad.
Dakle mi imamo iskustva pa slobodno pitajte sto vas zanima. Ima i jos mama koje su ovo vec prolazile pa zato cure pisimo i olaksajmo si sve skupa.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Predškolarci

PostPostao/la nevenera » 18 ruj 2015, 09:51

Prijavljujem Tina
sretna sam što će imati punih 7g kad bude išao u prvi razred
ne čini mi se još skroz zreo za školske obaveze
za sad u vrtiću nitko ne spominje ništa vezano za plan i program ove godine. ni roditeljski nije bio.
jako čudno
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Predškolarci

PostPostao/la latica » 18 ruj 2015, 10:12

i ja prijavljujem sinka!

isto sam sretna da će imat 7 godina kad krene, treba mu još vremena.
kod nas se ništ aposebno nije govorilo, ali ja nisam bila na roditlejskom z anjega, jer nisam mogla ići kad je bio. uglavnom, oko toga se ne brinem - naš je vrtić inače na glasu po tome da odlično pripreme djecu za školu, što god to značilo.
školu sam isto odabrala, u 2. mjesecu se javljamo za predupis jer to nije škola kojoj pripadamo po mjestu stanovanja. neće ići ni sa kime iz vrtića, svi će ići u druge dvije škole koje su isto tako blizu nas. malo mi je to žao jer je jako postao sramežljiv, ali ne mogu mu birat školu zbog dva prijatelja, ova nam kao škola puno vše odgovara po drugim parametrima!
dalje ćemo vidjet!
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Predškolarci

PostPostao/la nevenera » 18 ruj 2015, 10:49

po čemu si birala školu?
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Predškolarci

PostPostao/la Liv Tyler » 18 ruj 2015, 11:15

Mi smo imali roditeljski, vidjeli vjezbenice po kojima ce raditi, ostavili novce pa ce to vrtic kupiti.

Nas vrtic i skola imaju odlicnu suradnju tako da se medjusobno koordiniraju i na vrijeme obavjestavaju roditelje o svemu. Mi samo trebamo otici po uputnice i odvesto dijete na dogovoreni termin po rasporedu za sistematski, psihotest i cjepljenje.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Predškolarci

PostPostao/la latica » 18 ruj 2015, 11:15

ma već sam pisala na generacijskom, ali u suštini situacija je takva da smo mi po mjestu stanovanja - dakle naš kvart podijeljeni na 3 škole koje su otprilike podjednako udaljene. Samo jedan od tih škola je u centru grada, na putu kojim mi pješice stalno prolazimo kad idemo u grad, dakle jedina na njemu poznatoj trasi i u smjeru u kojem inače idemo. to mi je bio jedan od faktora - da ga sad pustim znao bi tamo doći.

drugi je taj da je to meni 100 m od moje firme, što mi je isto jako bitno. idemo onda ujutro zajedno, i kasnije kad mi oboje budu u školi to će mi isto bit super.

treće, ima jako lijepo organiziran boravak, kuhani obrok popodne, organizirane aktivnosti i sl. a s obzirom da mi je blizu posla mogu ga nekad i pokupit odmah poslije nastave pa da dođe k meni u ured. u svakom slučaju, ujutro idemo i popodne se vraćamo skupa.

četvrto, nastava je uvijek samo prijepodne, dakle uvijek ima prvo nastavu, a onda boravak. i viši razredi su uvijek prijepodne, što mi je super.

peto, imaju dobre učiteljice koje kreću sljedeće godine, a imaju i dobar program - jedini imaju taj razred za njemačku nacionalnu manjinu u koji ga mislim upisat, dakle to je obično nešto manji razred i ima njemački kao obavezni od prvog razreda. u satnici to bude jedan sat tjedno više od 'obične' nastave, a mislim da je to dobro da uči. njemački se jezik malo njeguje i na glazbenom i sl., nitko od njih ne govori njemački ni nešto slično, dakle ne bi da je u zaostatku, ali mi je lijepo da malo uče o tome. (inače mi i imamo njemačkih korijena, iako to nije nikakv uvjet ;) )

liv, super mi je kad se tako surađuje ;)
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Predškolarci

PostPostao/la IINA » 18 ruj 2015, 13:17

Latice, samo da napomenem da se dijete već dvije godine ne smije uzimati sa boravka kako želiš.
Obveza je da tamo bude do 16 sati.
Samo toliko da ne računaš na to da ćeš ga uzet ranije kad poželiš.
Inače sretno svim predškolcima:-)
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Predškolarci

PostPostao/la latica » 18 ruj 2015, 13:26

IINA je napisao/la:Latice, samo da napomenem da se dijete već dvije godine ne smije uzimati sa boravka kako želiš.
Obveza je da tamo bude do 16 sati.

stvarno? pa to prvi put čujem? jel to tako u svim školama - mislim je li to neki propis od ministarstva?

meni to na kraju ne mijenja izbor škole, ali sam malo sam iznenađena da ne mogu jednom tjedno otić malo ranije po njega pa da prošetamo po seku ... :dunno
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Predškolarci

PostPostao/la Barbi » 18 ruj 2015, 13:31

Vjerujem da je u svim. I ima logike. Stalno je borba za dobiti potreban broj odjeljenja boravka. Nekad je bio jedan razred produženog boravka u generaciji, do prije koju godinu je prevagnuo broj razreda s boravkom no bio je barem jedan klasičan razred, sad više gotovo da se i ne upisuju klasični razredi.
No ministarstvo je jako škrto za odobriti broj boravaka jer treba za svaki zaposliti popodnevnu učiteljicu pa ih spajaju i prekrajaju, moja je kćer prošlu godinu u boravku bila spojena sa paralelnim razredom i bilo ih je preko 30.

Zbog svih tih poteškoća jako je naglašeno roditeljima da se boravak ne može shvaćati kao slobodna aktivnost i da dijete koje je upisano u produženi boravak ima obvezu biti svaki dan do najranije 15,30 (to je kod nas vrijeme kad se najranije može ići doma, drugdje je možda neko drugo vrijeme definirano). Naravno, postoje iznimke ako dijete ima termin kod liječnika ili slično no u pravilu se poštuje vrijeme boravka jer dolaze kontrole iz Ministarstva i ne smije se dogoditi da nema djece u boravku koliko je deklarirano da ima.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Predškolarci

PostPostao/la Hajdi » 18 ruj 2015, 13:37

Mi imamo predškolarca. Čeka nas uzbudljiva zadnja godina u vrtiću, zimovanje, ljetovanje, škola plivanja a onda i upis u školu. Kod nas nije problem uzimati dijete prijevremeno iz boravka.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12217
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Predškolarci

PostPostao/la Liv Tyler » 18 ruj 2015, 13:49

Latice najbolje ti se raspitati direktno u toj školi, kod tajništva ili pedagodice. I taj boravak nije osmišljen da djeca stoje prema potrebama roditelja pa se kupe kad kome odgovara kao što cure pišu nego kad je odrađeno. Isto kao i da su na regularnoj nastavi, od tamo ga ne možeš pokupiti ili dovoditi kad pi paše.
Mislim svaki bi roditelj imao svoje potrebe i onda bi to bilo svašta. Zato je regulirano kad se može najranije doći po njih.
Ti možda sebi možeš naštimati vrijeme odlaska s posla kad on može najranije doma pa onda skupa ići po seki ili di god.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Predškolarci

PostPostao/la latica » 18 ruj 2015, 13:59

Ma OK, kužim ja da to ima svoj razloge, razumijem i te razloge, a i nisam ja to ni mislila koristit kao model - kad mi se prohtije odem po dijete. Da ga mogu svaki dan ranije skupit ne bi ga ni dala u boravak.
Ali s druge strane isto mi malo glupo, ako meni nekad bude prilika ranije otić s posla, a dijete mi sjedi u školi, ne mogu ga sat vremena ranije pokupit jer je forma da mora bit do 16 da ne dođe inspekcija :dunno tim više, što sumnjam da će baš tih zadnjih sat vremena morat sjedit nešto prevažno završavat :dunno
ali treba istina vidjet i kad je definirano da se može otići najranije, možda je to i sat vremena ranije...

znam da se škole moraju borit za boravak jer su to dodatne učiteljice. ali kod nas je sad u školama postala i borba za djecu - sve je manje djece, sve manje prvih razreda, škole ne žele dat dozvole za premještaj djece u druge škole ...
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Predškolarci

PostPostao/la Barbi » 18 ruj 2015, 14:08

Ma s vremena na vrijeme latice nije nikakav problem. Pa i ja ih skupim s vremena na vrijeme. Ali dvaput tjedno bi bilo bezveze. :dunno
Osim toga, u vrijeme produženog boravka mi u školi imamo razne sportske aktivnosti pa tako četiri dana u tjednu ima sport koji "odradi" dok ja završim s poslom što mi je odlično.
Te dane ni ne bi htjela ići ranije sve i da ja hoću jer ne voli izostati sa sporta.:lol
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Predškolarci

PostPostao/la latica » 18 ruj 2015, 14:15

ma ja sad isto pričam na pamet, tko zna bi li se jednom mjesečno na kraju dogodilo da idem ranije po njega, a nekad možda kad mi nije gužva bi bilo i jednom tjedno. ja sam nekako računala nekad ako budem mogla ranije otić da baš eto to - odemo skupa prošetat po seku da malo budemo jedan na jedan što nikad nismo. ili sam tako razmišljala ako bude onako načet s nekom prehladom pa ga pokupim da dođe k meni, popije tu čaj i tako nešto, nisam ja to sad još razradila u glavi ... ali u svakom slučaju drago mi je da sam čula za to, da mogu o tome vodit računa ;)
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Predškolarci

PostPostao/la Barbi » 18 ruj 2015, 14:28

Kod nas je zapravo najbitnije da se najavi dan ranije, razlog možeš ali ni ne moraš reći no ako najaviš dan ranije da dijete treba izaći prije uopće nema problema.
A dan ranije ćeš valjda isplanirati. ;)
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Predškolarci

PostPostao/la snowwhite » 18 ruj 2015, 14:33

Kod nas je isto pravilo da se djeca s boravka mogu preuzeti najranije u 15.30 i tada bude stampedo. Kao da svi samo čekaju 15.30 da pokupe djecu. Ja sam ovaj tjedan 2x izašla ranije s posla zbog roditeljskog u vrtiću pa sam ga pokupila iz škole ranije da ne bude do 16:45 kao ostale dane. Ostala sam u šoku kad u 15:45 ostane na cijelom boravku od 5 razreda i 90-tak boravkaša možda 15ero djece :shock
Od vrtića se borim s tom spoznajom da tako malo ljudi radi. ili radi do 15. :roll

Što se tiče priprema za školu prvo su u vrtiću napravili testiranje.
Onda smo se u vrtiću prijavili koju školu želimo/pripadamo i prema tome dobili termin u školskom dispanzeru i termin za testiranje u školi.

Za vrtić smo za tu godinu trebali pripremiti pernicu sa olovkama i bojicama i kupiti crtančicu gdje su oni vježbali/crtali.
Riješavali su radne listiće razne, nismo mi kupovali već su im tete kopirale iz raznih drugih.

Bilo je dosta izleta, predstava, predavanja, škola klizanja...
Moj se u potpunosti pripremio za školu :luv
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Predškolarci

PostPostao/la Barbi » 18 ruj 2015, 14:44

Od vrtića se borim s tom spoznajom da tako malo ljudi radi. ili radi do 15.


Živa istina.
Moji su u vrtiću uvijek bili među zadnjima u dežurstvu, u boravku isto tako. A onda narastu, osamostale se, krenu sami doma iz škola i sve to skupa zaboraviš. :)
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Predškolarci

PostPostao/la nevenera » 18 ruj 2015, 15:12

Meni su isto rekli da ne može se doći ranije po njih u boravku pa sam odustala od njega. Morat će uskočiti svekiji
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Predškolarci

PostPostao/la mama njonji » 18 ruj 2015, 16:35

i mi se prijavljujemo :zivili
predskolarka ce tocno napuniti 7 na jesen, tako da nema dileme o polasku u skolu...

ima starijeg brata koji je nedavno izasao iz boravka u nasoj kvartovskoj skoli tako da nam je sasvim poznata organizacija boravka...
inace, doma smiju u 15.35, ranije ne (makar uz opravdani razlog, povremeno ih se moze pokupiti i ranije)

isto tako, uz starijeg brata je naucila svasta, puno vise toga nego je on znao kad je kretao u 1. razred, plus sto je turbo zainteresirana za sve zivo sto je i nije za njenu dob :ajme

sto se vrtica tice - imamo roditeljski slijedeci tjedan gdje ce nas izvjestiti o planu i programu ove godine u njihovoj grupi :kima
M 2005
D 2009
B 2015
mama njonji
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1329
Pridružen/a: 15 svi 2007, 12:16
Lokacija: zagreb

Re: Predškolarci

PostPostao/la enabacko » 18 ruj 2015, 16:57

Evo i nas samo da se prijavimo. Roko će sa punih 7 krenuti u školu..
Sad vas idem čitati pa se javim kasnije
Avatar
enabacko
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 02 sij 2007, 14:18
Lokacija: Zadar

Re: Predškolarci

PostPostao/la kalea » 18 ruj 2015, 17:44

I moja predškolarka će krenuti s ravnih 7 godina u školu, no zasad mi se čini da će biti manje spremna nego starija koja je krenula u školu sa 6 g. i 5. mj. :p Srećom, imamo još čitavih godinu dana vremena, pa stignemo sazrijeti :).
Lani im se rasformirala vrtićka grupa tako da je ove godine moja cura skupa s nekoliko prijateljica iz grupe završila u engleskoj grupi. Nove tete se po prvim dojmovima čine stvarno super i jako puno rade s klincima, tako da nismo jako nesretni zbog promjene :).

IINA je napisao/la:Latice, samo da napomenem da se dijete već dvije godine ne smije uzimati sa boravka kako želiš.
Obveza je da tamo bude do 16 sati.

Eto, u našoj školi nije tako, barem kod pojedinih učiteljica, tako da je u svakom slučaju najbolje provjeriti u školi.
kalea
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1726
Pridružen/a: 22 tra 2004, 11:42

Re: Predškolarci

PostPostao/la enabacko » 18 ruj 2015, 19:45

Kod nas u vrtiću još nije bio nikakav roditeljski vezan za predskolce tako da još uvijek nismo upoznati s nikakvim podacima.
Tete u vrtiću koje vode predškolsku grupu su odlične tako da se tu ne brinem previše.
Kod nas ima par škola sa boravkom ali ja o tome nisam ni razmišljala, tako da će on u školu koja nam je 5 minuta od kuće a 2 minute od babe i dida kod kojih će provoditi vrijeme dok ja ne završim s poslom. Inače u našoj školi mi mi ne odgovara smjena za prvaše a to je međusmjena od 11.30 do.14.50. To smo već prošli sa sestrom i taj dio mi nikako ne odgovara ali što je tu, nemam previše izbora.
Ena 31.10.2004.
Roko 20.06.2009.
Avatar
enabacko
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 02 sij 2007, 14:18
Lokacija: Zadar

Re: Predškolarci

PostPostao/la gaga0305 » 18 ruj 2015, 20:19

Evo i nas na prijavu. Bas mi je drago da ce kreniti u skolu sa 7 g i 5 mjeseci. Inace je ful nezainteresiran za sve vezano za predskolu,tako da se nadam da ce se to promijeniti. Krece od 1.10. Jos nije bio roditeljski pa jos neznam detalje
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Predškolarci

PostPostao/la IINA » 19 ruj 2015, 14:06

latica je napisao/la:
IINA je napisao/la:Latice, samo da napomenem da se dijete već dvije godine ne smije uzimati sa boravka kako želiš.
Obveza je da tamo bude do 16 sati.

stvarno? pa to prvi put čujem? jel to tako u svim školama - mislim je li to neki propis od ministarstva?

meni to na kraju ne mijenja izbor škole, ali sam malo sam iznenađena da ne mogu jednom tjedno otić malo ranije po njega pa da prošetamo po seku ... :dunno

Moralo bi biti, jer je to regulirano dopisom od strane Ministarstva pred dvije godine, baš zbog gužvi na boravku, a onda pola djece nema. Htjeli su valjda smanjiti broj djece koja će biti upisivana na boravak.
edit: da dodam. Boravak ima organizirano vrijeme u kojem se obavlja ručak, boravak vani ili slobodno vrijeme u razredu te pisanje zadaće i učenje. Raspored tih aktivnosti odrađuje učiteljica te se događa i da dođe roditelj po dijete, a oni recimo baš tad pišu zadaću. to je još jedan od razloga zbog kojeg i učiteljima pomalo smeta "kapanje" roditelja u svako doba, jer niti to dijete ne napravi što treba, a i ometaju se ostala djeca u radu. A niti šetanje roditelja po školi nije dobrodošlo, tako da je kod nas recimo od drugog razreda učiteljica u 15,30 izlazila sa razredom van te su neka djeca otišla tada kući, a ostali su čekali u školskom ili ako je lose vrijeme u razredu.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Predškolarci

PostPostao/la Sreca najveca » 23 ruj 2015, 22:19

Da se prijavimo...

Sutra imamo roditeljski u vrticu pa cemo cuti detalje.
Inace imamo seku koja je treci razred pa vec znamo kako skola funkcionira.
A da ne spominjem kako mala zna svasta sto seka u toj dobi nije ni naslucivala. Super za znanje, ali za raznorazne fore i provale :ajme
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: Predškolarci

PostPostao/la Liv Tyler » 24 ruj 2015, 10:53

Sreco isto, isto. Samo sekod nas to prenese i na još mlađu, ne samo na predškolca.

Kakvi su vaši s crtanjem i bojanjem?
Moj J to baš ne prihvaća, ne da mu se, a kad nešto i napravi bez natezanja ne ide. To što napravi bude meni wau! ali bi isto htjela da malo više provodi vrijeme s bojicama i papirom. Zato mu daj loptu i spreman ju je cijeli dan držati u pogonu.

Uglavnom, htjedoh reći da me strah testiranja kad dođe do toga. Puno znači to kad se boja i crta.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Predškolarci

PostPostao/la Sreca najveca » 24 ruj 2015, 11:03

Mi ćemo doma otvoriti tvornicu bojica koliko ona crta. Ne prođe ni dan da nešto ne nacrta. I to su baš detaljni crteži.
Neki dan npr. ona i ja na plaži u istim badićima (stvarno ih imamo :) ) na ručnicima pod suncobranom s koktelom serviranom u kokosu :lol Razrađene smo toliko da imamo maskaru i nalakirane nokte :lol Oko nas more s tonom različitih riba, morskih ježeva, trava i inog.
Ali, Liv, sigurna sam da je ipak razlika između dečki i cura po tom pitanju.
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: Predškolarci

PostPostao/la snowwhite » 24 ruj 2015, 11:10

Sreca najveca je napisao/la:Ali, Liv, sigurna sam da je ipak razlika između dečki i cura po tom pitanju.

definitivno.
pogotovo kod crtanja ljudi. ja sam ostala ušoku kad je Maks slučajno donio kući bilježnicu od djevojčice s kojom sjedi :shock
Liv ne brini to što crtaju su neke linije, oblici, precrtavaju. jedino od crtanja što imaju je da nacrtaju čovjeka u zadanom krugu. pa se gleda kako su ga smjetili, rasporedili glavu, ruke, noge u odnosu na tijelo i tako to.
meni je tada vrtićka psihologca rekla da ga ne forsam pisati/crtati ako on ne želi ( a nije želio jer mu nije dobro išlo) već da vježbamo prstiće. pincetni hvat, igre sa kvačicama i papirićima gdje hvata papiriće s kvačicom. igre s onim lopticama sa šiljcima za razvoj mišića prstića. igranje prstima po stolu i tako neke stvari. zapravo vidjet ćeš nakon obrade u vrtiću što će ti reći.
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Predškolarci

PostPostao/la Liv Tyler » 24 ruj 2015, 11:28

Prošli smo mi upis sa starijom, sve to znam što ga čeka. Sestra mu je bila Picasso naspram onog što on radi. A ubije me u pojam i što je sad ova mlađa od njega počela crtati i već je naprednija od njega. Ima 3. :nesvist
Ona sama uzme bojice i papir i boja i crta. I onda još i škare za rezuckanje. I tako može satima biti zabavljena.

On se to uopće boji krenuti jer misli da ne zna i ne može. Jučer me napao kako njemu nikad ne dam bojanke, a koliko god mu nudila on uvijek nešto nađe kao razlog zašto ne bi. I tako mu isprintam spidermana i još neke dečke iz crtića i bome se uhvatio posla. Ali sad sljedećih mjesec dana neće htjet ništa taknuti.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Sljedeća

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron