Switch to full style
Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.
Odgovori

Re: CESTARINE I SLICNO

21 lip 2010, 15:56

evo sa stranica HAC-a
http://www.hac.hr/?task=ces&stask=19

Re: CESTARINE I SLICNO

02 kol 2011, 11:42

Cek zar ne vrijedi vise nalaz i misljenje?

Re: CESTARINE I SLICNO

12 lis 2011, 11:21

mi imamo staru smart karticu koju smo koristili ali kad je izasao novi zakon vise nam nije vrijedila..e sad,mi smo bili na komisiji u tvrtkovoj i dobili rjesenje da ima 100% invalidnost..sto sad?da li te nove papire trebam slati u Lucko ili? i sto je s oznakom za parkiranje? vise nam ne vrijedi..vrijedila je do 3.mj. ove godine..mislila sam da ce mi poslati novu kad dode to rjesenje ali nisu..sto sad s tim?

Re: CESTARINE I SLICNO

02 ožu 2017, 01:22

Evo, nakon dugo vremena i mi se napokon odlučili na ganjanje "prava" koja imamo.

Pa da podijelim s vama...da ne šetate kao ja.

Za znak pristupačnosti za dijete treba vam:
1. Zahtjev za znak pristupačnosti ( dobije se u Gradskom poglavarstvu- prizemlje-pismohrana)
2. Nalaz i mišljenje (iz Tvrtkove)
3. Slikica ( kao i za osobnu)
4. Biljezi od 70 kn
5. Rodni list djeteta( kopija)
6. Fotokopija osobne iskaznice oba roditelja

Naravno ovo pod broj 5. i 6. nigdje na netu ne piše....doduše rodni list i fotokopiju svoje osobne sam imala....ALI gospođo FVJP iliti ga FALI VAM JEDAN PAPIR !!!!!
Nedostaje fotokopija osobne vašeg supruga! :hahaha :hahaha :hahaha

Eto, da ne šetate kao ja.
Nadam se da sam nekom pomogla!

Re: CESTARINE I SLICNO

02 ožu 2017, 02:26

Mene su trazili i vjencani list i potvrdu o prebivalistu za dijete i oba roditelja.
To im nisam dala, dala sam im samo ono sto pise u Pravilniku. Istina je da sam se svadjala s referentom, naganjala s njegovim sefom, bila na TV, pisala Bandicu - na kraju sam nakon mjesec dana dobila znak pristupacnosti

Re: CESTARINE I SLICNO

02 ožu 2017, 22:19

nadicab je napisao/la:Mene su trazili i vjencani list i potvrdu o prebivalistu za dijete i oba roditelja.
To im nisam dala, dala sam im samo ono sto pise u Pravilniku. Istina je da sam se svadjala s referentom, naganjala s njegovim sefom, bila na TV, pisala Bandicu - na kraju sam nakon mjesec dana dobila znak pristupacnosti


Onda sam ja još dobro i prošla. :strah
Zavisi na koju tetu šalterušu naletiš( čast iznimkama koji izlaze u susret).
Valjda me neće zvat da dostavim još nešto. :lebdi

Ja stvarno nemam vremena za ta našetavanja....koa ni svaki roditelj koji ima dijete s posebnim potrebama.

Re: CESTARINE I SLICNO

27 tra 2017, 12:32

"2. Nalaz i mišljenje (iz Tvrtkove)" ....nalaz i mišljenje koje već imamo i na osnovu kojeg ima pravo na invalidninu ili je za znak pristupačnosti potrebno neko novo vještačenje?

Re: CESTARINE I SLICNO

14 srp 2017, 16:45

Ako imate samo nalaz i mišljenje od Centra na temelju kojeg ste dobili invalidninu,morate još tražiti i vještačenje od Mirovinskog (Tvrtkova 5) u Zg uz koji odmah prikažete i zahtjev za znak pristupačnosti i (po želji) oslobađanje placanja cestarine( ako ćete auto prebaciti na dijete).

Ako već imate nalaz i mišljenje ( iz Tvrtkove 5),onda morate podnjeli zahtjev za znak pristupacnosti uz koji prilazete Nalaz i mišljenje.

Još vam je najbolje nazvati njihove informacije i točno ih pitati.( naravno ako netko digne slušalicu). Sretno!
Odgovori