Sada je: 18 tra 2024, 03:26.

roditelji djece s teškoćama mogu biti s djecom u bolnici

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

PostPostao/la flipper » 05 lis 2007, 10:06

Znači to je doslovno cijeli dan, SUPER! A to što je malo tijesno, nema veze, nekako čemo se več snači sa drugima. Glavno da nije sam.
flipper
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 07 ruj 2007, 17:19

PostPostao/la lulamae » 05 lis 2007, 10:21

hm da..jedino za vrijeme vizite se mora izaci iz sobe..al to je kratko..

kad smo bili na neurokirurgiji,mogla sam i prespavati s njim u kimbachu..to je bilo ugodno ;-) ..a ovdje,nije bilo potrebe,znala sam da spava,da je sve ok..a da sam se brinula i da je bilo ugrozeno njegovo zdravlje,ne znam ko bi me mogao otjerati,spavala bi u hodniku ak treba ;-)

..jedino sto tad nisam imala pravo na obrok pa sam se snalazila na razne nacine..(ima preko puta pizzeria) :mrgreen: ..al sad,fala bogu je i to rijeseno..
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

PostPostao/la Alica » 24 sij 2008, 01:06

Prošli tjedan sam bila sa sinom na Rebru - kao majka pratilja i platila sam 270 kn. Došli smo u srijedu, u četvrtak ujutro obaviuli CT (zgog umjetne pužnice) i pustili nas doma u 15h. Zvala sam radi povrata novca, a i reklix su mi da nemam pravo, jedino ću dobiti putne troškove za 2 dana.
Ne znam kako ćemo kad bude ugradnja pužnice - tada se u bolnici ostaje 7 do 10 dana.
Š 3.2.2006
J 28.3.2008.
Avatar
Alica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 02 svi 2006, 14:26

PostPostao/la nadicab » 24 sij 2008, 10:03

ček, a zašto si platila? Pa samo se pozovoš na gore citirani članak?
Mi Klaićevu sada nismo ništa platili, a Klaićeva jeste bila upoznata s našim pravima (donekle)
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

PostPostao/la Alica » 25 sij 2008, 00:58

Dr. nam nije dala uputnicu na kojoj piše da treba pratnja. A mi nemamo niakav status, niti rješenje da je Š. dijete s posebnim potrebama - svugdje nsu nas odbili. Sada ću tražiti novi postupak - od jedne mame sam saznala kako su oni ostvarili prva - oni su u drugom centru. Tako da ću sada sakupiti papire od psihologa, pedijatra, logopeda ...

A za dječji doplatak sam doznala da je naša žalba od lipnja prošle godine u ZG, zovem ih ali se nitko ne javlja. Podnijet ću i treći zahtjev za dječji doplatak.
Š 3.2.2006
J 28.3.2008.
Avatar
Alica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 02 svi 2006, 14:26

PostPostao/la nadicab » 25 sij 2008, 10:48

nemrem vjerovati???? Pa išli ste na komisiju, valjda su vam dali kakav članak?
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

PostPostao/la Alica » 26 sij 2008, 00:42

Ne nisu nam dali nikakav članak, čak nam je i žalbu odbila drugostupanjska komisija. kao suvremena pomagala će mu pomoći.

Sada skupljam nalaze za novi postupak. Nešto su promijenili u centru za soc. rad tako da ne treba obrazac 15. Za djecu do 3 godine starosti treba skupiti sljedeće:
- nalaz neuropedijatra
- nalaz fizijatra
- nalaz otorinolaringologa
- nalaz okuliste.

Danas sam podigla uputnice, a u pon. idem zvati i dogovarati termine pregleda.
Š 3.2.2006
J 28.3.2008.
Avatar
Alica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 02 svi 2006, 14:26

re

PostPostao/la Sanja » 27 sij 2008, 00:01

Nama u Splitu još traže i potvrde sa mirovinskog da ne primamo naknadu za invalidnost.
Avatar
Sanja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 232
Pridružen/a: 06 lis 2002, 21:56
Lokacija: Varazdin-Split

PostPostao/la nadicab » 27 sij 2008, 14:53

na osnovu čega vas to traže????
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

PostPostao/la Ivons@ » 31 sij 2008, 23:04

:mah Ja sad ovo ništa ne kužim daj mi objasnite ovo:
ako odvedem Ivonu na Rebro i ona mora ostati u bolnici
dali ja s njom mogu biti 24 sata u bolnici i ako mogu
dali mi trebaju neki posebni papiri ili netrebaju a ako trebaju
koji? :mah
vjerujem u čuda..........
http://picasaweb.google.com/iskopi.pavicic
ivona;)
Avatar
Ivons@
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 64
Pridružen/a: 12 sij 2008, 23:52
Lokacija: slavonski brod

program majka-dijete

PostPostao/la suzaks » 31 sij 2008, 23:26

Da li to znači i smještaj roditelja u programu majka- dijete (vž, kr toplice)???
Avatar
suzaks
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 629
Pridružen/a: 18 pro 2003, 14:00
Lokacija: Miništrant pri Pymystanu

PostPostao/la nadicab » 01 vel 2008, 00:25

za taj program imaš
Postoji mogućnost i boravka u toplicama s djetetom NN 26/96, a u travnju 2007. je to pravo prošireno NN 40/07

s http://www.udruga-oko.hr/index.php?item=page&page_id=17
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: roditelji djece s teškoćama mogu biti s djecom u bolnici

PostPostao/la Plava » 25 vel 2008, 23:59

Nadicab dali još uvijek vrijedi taj članak da majka može biti sa djetetom u bolnici. Domagoj bi trebao ići na operaciju bruha. hvala
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: roditelji djece s teškoćama mogu biti s djecom u bolnici

PostPostao/la nadicab » 26 vel 2008, 09:37

vrijedi
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: roditelji djece s teškoćama mogu biti s djecom u bolnici

PostPostao/la flipper » 26 vel 2008, 18:49

jutros mi je prijateljica stigla sa malcem u klaićevu na kirurgiju i može biti sa njim ujutro od 8 do navečer. ona je na produženom porodiljnom a sin joj ima 4.5 godine i nepriča.
nemože ostati preko noći sa njim, da li je to tako ili bi na neki način mogla?
flipper
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 07 ruj 2007, 17:19

Re: roditelji djece s teškoćama mogu biti s djecom u bolnici

PostPostao/la Otocanka » 26 vel 2008, 23:14

flipper je napisao/la:jutros mi je prijateljica stigla sa malcem u klaićevu na kirurgiju i može biti sa njim ujutro od 8 do navečer. ona je na produženom porodiljnom a sin joj ima 4.5 godine i nepriča.
nemože ostati preko noći sa njim, da li je to tako ili bi na neki način mogla?


Mi nismo bile na kirurgiji već na otorini (sve tri mandule su joj vadili). Nisam se uspjela izboriti za više od ujutro do 7:30 navečer. A i na to su pristali samo zato što sam ja pristala da joj stavim pelene (taman je prošlo mjesec dana odvikavanja).
Moja malena ne priča, ima LMR i celijakiju. Da nisam bila tamo, uvaljali bi joj juhu s običnim rezancima iako je na kartonu velikim crvenim slovima pisalo celijakija (i ja sam nekoliko puta to naglasila sestrama). Popodne su me zamolile da odem, ali se nisam dala, rekla sam njenom docu šta se dogodilo s ručkom i odobrio mi je da ostanem do večere kako bih odobrila hranu :roll: .

Držim palčeve da tvoja frendica bolje prođe :proljece .
Otocanka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 78
Pridružen/a: 18 srp 2005, 23:05

Re: roditelji djece s teškoćama mogu biti s djecom u bolnici

PostPostao/la flipper » 27 vel 2008, 08:08

Otocanka je napisao/la:A i na to su pristali samo zato što sam ja pristala da joj stavim pelene (taman je prošlo mjesec dana odvikavanja).


hm, i njezin malac je nedavno ostavio pelene, znači vjerovatno pelene idu nazad jer kako če ga skužiti kada treba na wc.
čekam da mi se javi da vidim do kada je mogla ostati uz njega.
flipper
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 07 ruj 2007, 17:19

Re: roditelji djece s teškoćama mogu biti s djecom u bolnici

PostPostao/la Otocanka » 27 vel 2008, 08:40

flipper je napisao/la:
Otocanka je napisao/la:A i na to su pristali samo zato što sam ja pristala da joj stavim pelene (taman je prošlo mjesec dana odvikavanja).


hm, i njezin malac je nedavno ostavio pelene, znači vjerovatno pelene idu nazad jer kako če ga skužiti kada treba na wc.
čekam da mi se javi da vidim do kada je mogla ostati uz njega.


Imala sam veliki problem jer je malena odbijala piškiti u pelenu. Sjedila mi je na krilu, plakala i tražila tutu, a ja je nikako nisam mogla nagovoriti da piški u pelenu.
Nisu mi dozvolili da donesem neku bocu ili da je odvedem do WC-a (kupaona na tom odjelu se preuređivala, pa bih je trebala odvesti na drugi odjel).

Na kraju sam došla na ideju da joj skinem pelenu, stavim na pod (podložak za presvlačenje je išao ispod), a ona se čučnula i popiškila.
Ako ti se frendica nađe u takvom problemu, evo rješenja. ;)
Otocanka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 78
Pridružen/a: 18 srp 2005, 23:05

Re: roditelji djece s teškoćama mogu biti s djecom u bolnici

PostPostao/la nadicab » 27 vel 2008, 09:40

oni u Klaićevoj imaju pismene upute koje sestre ne znaju tj. daju ti ih ali ne znaju što unutra piše. Pa se tako pozovoeš da ti je dijete s pp, doneseš uputnicu od pedijatrice za bolovanje i uz dijete si. Tako smo i mi napravili pred mjesec dana.
I nema majci da me ne bi pustili pored njega; ja sam spremna tražiti ravnatelja klinike jer je to jedinini spas za moje dijete
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: roditelji djece s teškoćama mogu biti s djecom u bolnici

PostPostao/la Daisy » 27 vel 2008, 20:35

Nadice, lavice :klanja
Avatar
Daisy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 237
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 19:16
Lokacija: Čvrsto na zemlji!

Re: roditelji djece s teškoćama mogu biti s djecom u bolnici

PostPostao/la alexandra » 27 vel 2008, 21:22

ma to sam ja već negdje pisala, osim što ti zakon daje tu opciju, nema nikakve šanse da bi mene izbacili iz bolnice po noći ili po danu, svejedno. ja bi im smireno objasnila zašto moram biti uz nju, a vjerujte da moram, ko i nadica što iz subjektivnih što iz sasvim objektivnih razloga, a ako to ne bi prošlo rekla bi im da nazovu murju da me privede. eto. to je stvar zbog koje bi išla do svih granica, odnosno prešla bi ih s tim da ne bi zahtijevala ni stolicu, ni krevet, ni obrok. spavat mogu i na podu. :dunno

i ne vidim zašto ih ne smeta da roditelj spava s djetetom u krevetu jednu noć kad je dijete u dnevnoj bolnici (ko na zaraznoj), a smeta ih da roditelj bude na normalnom odjelu. kome po noći roditelj može smetati - može samo pomoći oko tješenja, vođenja na wc, mijenjanja posteljine...
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: roditelji djece s teškoćama mogu biti s djecom u bolnici

PostPostao/la Plava » 27 vel 2008, 22:31

:vi
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Prethodna

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron