Sada je: 28 ožu 2024, 10:00.

ANEMIJA KOD DJECE

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: ANEMIJA KOD DJECE

PostPostao/la snamnom » 01 ožu 2010, 12:58

Mi smo napravili grešku kad nam je maleckom prvi put bio nešto niši hemoglobin ( sa 8 mjeseci).Sve smo uredno pili legofer+c vitamin,ponovili krvnu sliku,hemoglobin dobar i mi prestali :ne Neki dan opet radili krvnu sliku i opet mu nije dobra i sad sve pik ponovno...
Avatar
snamnom
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 56
Pridružen/a: 14 ruj 2009, 20:41

Re: ANEMIJA KOD DJECE

PostPostao/la IvanaL » 03 lip 2010, 22:44

Joj drage moje mamice.... kako je moj sin svako malo bolestan te upala uha pa grlo pa opet uho pa nos i sve praćeno viskom temp. zadnji put smo završili na hitnoj i naravno vađenje krvi i pod tom infekcijom koliko sam ja skužila željezo mu je 2,6 zamalo sam pala u komu jer sam i sama prolazila kroz muke oko pijenja željeza od malena pa u trudnoći... dogovorili smo se s doktoricom da kad prestane piti antibiotik da ponavljamo nalaze da provjerimo stvarno stanje željeza... međutim ped. nam je već u par navrata prepisivala željezo ali kad krenemo s tim imamo muke te bolovi u trbuhu te povraćanje automatski se pojavi proljev i naravno opećena guza... najgore mi je kaj mi neda ni da ga presvučem i ništa koliko mu to izgrize guzu.... i tako svaki put ispočetka... otvaramo nove boce željeza i naravno od ljutavi ih bacamo jer ne mogu gledati djete da tako pati... znam da bi moglo biti i gore jer znam posljedice nedostatka željeza u krvi ali neznam kako ostvariti "bezbolno" pijenje željeza... evo kako još nije zvršio sa antibiotikom svaki dan mi je muka od čekanja nalaza pa da se malo tu izjadam jer neznam kaj napraviti...još bi sve bilo ok da moj sin ne odbija jesti meso... nema teorije da to jede... ostalo da voće povrće mlijeko kruh variva obožava al eto meso ne i sad čitam da mu trebam u svaki obrok staviti meso neznam kako će to uspjeti... zahvaljujem se za strpljenje zbog dugog čitanja al eto izjadala sam se pa mi je lakše i da svaki komentar je dobrodošao ako pomogne...
IvanaL
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 19 svi 2009, 14:16

Re: ANEMIJA KOD DJECE

PostPostao/la IvanaL » 03 lip 2010, 22:55

još da se nadovežem ja sam mama koja ima celijakiju i upravo zbog tog ispupčenog trbuha i svih problema oko krvne slike i proljeva itd a najviše manjka željeza su se sjetili da bi mogla imati celijakiju i tako je počeo moj rat sa niskim željezom... a hvala Bogu kad sam rodila sina došli su me pitati bi li se uključila u program oko celijakije i otkrili su da sin nije pobrao taj moj dali gen ili nešto ne držite me za riječ koji uzrokuje celijakiju pa tako da bar nemam brige oko toga da mi ju on ima... a i između ostalog dečkići su manje podložni nego curice dobivanju celijakije... i da upravo sam tako izgledala kao da sam došla iz bijafre veliki trbuh oči pod podočnjacima a male tanke rukice i nogice...
IvanaL
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 19 svi 2009, 14:16

Re: ANEMIJA KOD DJECE

PostPostao/la 2palčića » 04 lip 2010, 00:01

Moj sin ima 3,5 mjeseca,rodio se mjesec dana ranije(kao i prvi)i otpušten je iz bolnice sa Legofer sirupom zbog anemije.Doktorica iz bolnice mi nije rekla da treba s njim uzimati vit.c,čak mi je rekla da mu mogu stavljati Legofer u mlijeko jer je ružnog okusa.Sad sam se iznenedila kad sam čula da željezo ne ide uz mliječni obrok.Inače stariji mi je sin pio Ferum Lek i vit.c i nalaz mu se vrlo brzo popravio.Super ga je podnosio bez ikakvih nuspojava dok ovaj sad maleni od Legofera nema proljev,kako mi je doktorica rekla da bi moglo biti,nego tvrdu stolicu. :(
Avatar
2palčića
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 27 svi 2010, 23:09
Lokacija: Split

Re: ANEMIJA KOD DJECE

PostPostao/la S.H. » 05 sij 2011, 00:02

IvanaL je napisao/la:Joj drage moje mamice.... kako je moj sin svako malo bolestan te upala uha pa grlo pa opet uho pa nos i sve praćeno viskom temp. zadnji put smo završili na hitnoj i naravno vađenje krvi i pod tom infekcijom koliko sam ja skužila željezo mu je 2,6 zamalo sam pala u komu jer sam i sama prolazila kroz muke oko pijenja željeza od malena pa u trudnoći... dogovorili smo se s doktoricom da kad prestane piti antibiotik da ponavljamo nalaze da provjerimo stvarno stanje željeza... međutim ped. nam je već u par navrata prepisivala željezo ali kad krenemo s tim imamo muke te bolovi u trbuhu te povraćanje automatski se pojavi proljev i naravno opećena guza... najgore mi je kaj mi neda ni da ga presvučem i ništa koliko mu to izgrize guzu.... i tako svaki put ispočetka... otvaramo nove boce željeza i naravno od ljutavi ih bacamo jer ne mogu gledati djete da tako pati... znam da bi moglo biti i gore jer znam posljedice nedostatka željeza u krvi ali neznam kako ostvariti "bezbolno" pijenje željeza... evo kako još nije zvršio sa antibiotikom svaki dan mi je muka od čekanja nalaza pa da se malo tu izjadam jer neznam kaj napraviti...još bi sve bilo ok da moj sin ne odbija jesti meso... nema teorije da to jede... ostalo da voće povrće mlijeko kruh variva obožava al eto meso ne i sad čitam da mu trebam u svaki obrok staviti meso neznam kako će to uspjeti... zahvaljujem se za strpljenje zbog dugog čitanja al eto izjadala sam se pa mi je lakše i da svaki komentar je dobrodošao ako pomogne...

:/ nama je doktorica rekla da mu je zeljezo na 3,a prije toga smo bili u bolnici 5 dana zbog rotavirusa,tjedan dana poslije opet je bolestan,upala grla,mjesec dana prije toga imao je laringitis. u zadnje vrijeme smo vise kod doktora nego doma a a sve to zato sta mu je zeljezo lose,
S.H.
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 04 sij 2011, 23:43

Re: ANEMIJA KOD DJECE

PostPostao/la sanela » 05 sij 2011, 13:57

mi smo zbog anemije prolazili pravu havariju:
bilo je sve ok sve dok se nije srušila u vrtiću,naravno odmah kod dr kks,i svi ostali pregledi. sve ok :conf . drug dan ona se opet sruši, ovaj put doma i sad nas šalje na eeg do kojega nismo mogli doći jer kod nas ga rade 2 dr jedan bio na go a drugi na seminaru.
tu nas pedica šalje u klaićevu na eeg, ali nije mogla napisati uputnicu na hitno.uglavnom, iako se za taj pregled dugo čeka uspjela sam da idemo već sljedeći dan (žena bila jako razumna), nalaz se morao čekati 2 tj
njoj i dalje nije dobro,hoda, pa padne kao dijete koje tek prohodava
dobivamo uputnicu za pregled neuropedijatra, gužva redovim putem čekanje oko 6 mj dugo
tada sam odlučila idemo u zg u klaićevu na hitnu
nakon kompletne obrade kažu epi
tjedan dana u bolnici,stalno praćenje eeg budnost,pospanost i spavanje,strašno. i da bi se na kraju vidjelo da su te promjene nastale zbog željza,a ne epi.
nije bio velik nedostatak,ali očito dovoljno da joj smeta.
i da, ne jede meso
sanela
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 73
Pridružen/a: 12 stu 2010, 14:45

Re: ANEMIJA KOD DJECE

PostPostao/la lulamae » 05 sij 2011, 18:38

ajajaj..vidis ti koliko gluposti i maltretiranja zbog jednostavne stvari :roll
moj adrian stalno ima podocnjake,mrsav ko cackalica,non stop bolestan..i tad je uvijek anemican..sad smo napravili pretragu dok je bio zdrav,veli dokica zeljezo u redu..meni nije jasno..zasto je onda tako cesto bolestan i zasto ima podocnjake?mislim,ok, mozda je bolestan zbog loseg imuniteta ali podocnjaci?
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: ANEMIJA KOD DJECE

PostPostao/la Plava » 05 sij 2011, 18:52

i mi imamo podočnjake...onak jako crne...baš me zanima kaj ti budu rekli na Rebru...idete na urodinamiku? zar ne?
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: ANEMIJA KOD DJECE

PostPostao/la lulamae » 07 sij 2011, 01:11

ma ne znam vise ni sama..prvo cu razgovarati s endokrinologicom, ak ona veli da idemo onda budem..ne znam da li mu misli sad odmah dati hormone ili ne i da li bi to sredilo stvar s mokrenjem..
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: ANEMIJA KOD DJECE

PostPostao/la Daisy » 09 sij 2011, 23:59

Mi evo nakon 1,5 godine ponovno na legoferu. A baš mi je bilo sumnjivo kako ovu jesen povlači virozu jednu za drugom, bljedilo i podočnjake. :/
Vadili krv i ponovno na terapiju, već smo na polovici druge bočice...Nadam se da će bit uskoro ok, već mu se bojica polagano vraća u obraze. :)
Sve dok dišem, nadam se!
Avatar
Daisy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 237
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 19:16
Lokacija: Čvrsto na zemlji!

Re: ANEMIJA KOD DJECE

PostPostao/la ciccobella » 02 vel 2011, 15:14

I mi muku mučimo sa željezom :(
Moja je i starija ćer jedno vrijeme morala piti dodatke za željezo ali se sve vrlo brzo stabiliziralo.
A sad je s mlađom katastrofa (ima 1,5 godinu) :place Pedijatar kaže da joj je nalaz željeza i hemoglobina tako loš da mu uopće nije jasno kako funkcionira :roll Zbog toga je jadna valjda uvijek bolesna :place
Pije po 7,5 ml Legofera ujutro i navečer + naravno vitamin C. I mora popiti 4 boce, pa onda nalazi i još četiri boce pa ćemo vidjeti šta dalje. :dunno
Nama je pedijatar rekao da željezo ne može nadoknaditi ni iz špinata, ni cikle ni nipta slično. Da se željezo iz tih namirnica ne može apsorbirati i da jede što više crvenog mesa jer je ono bogato željezom koje se može apsorbirati.
I da 4 sata prije i poslije uzimanja legofera izbjegavamo unošenje mlijeka i mliječnih namirnica.
Jel vaša djeca koja imaju problem s manjkom željeza loše spavaju ?
Avatar
ciccobella
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 186
Pridružen/a: 16 stu 2010, 14:11

Re: ANEMIJA KOD DJECE

PostPostao/la dijana » 02 vel 2011, 15:17

meni ne
petar spava podne po dva sata
a noć bez problema cijelu odspava...to nebi trebaloimati s tim veze po meni... :D
Petra 5.g., Petar 3g., Borna 17.2.1012.g.
Avatar
dijana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 77
Pridružen/a: 13 sij 2007, 16:35

Re: ANEMIJA KOD DJECE

PostPostao/la ciccobella » 02 vel 2011, 16:09

Moja Luna po danu spava dobro al po noći se stalno budi i muči pa sam pomislila da to možda ima veze sa željezom :dunno
Al eto, izgleda da nema ...
Avatar
ciccobella
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 186
Pridružen/a: 16 stu 2010, 14:11

Re: ANEMIJA KOD DJECE

PostPostao/la IRENA » 02 vel 2011, 16:32

ciccobella - nesanica može imati veze s željezom - odnosno anemijom - a zapravo ima veze s oksigenacijom tijekom noći...( hemoglobin koji je "nosač" kisika gradi se od ( izmedju ostalog) i od željeza...
No nije pravilo - kao što netko tko je rumen i debeljuškast može imati anemiju a neki bljedunjavko je nema. Netko sa Hb 100 neće moći hodati a drugi će imati Hb 98 i nema subjektivnih tegoba...
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Re: ANEMIJA KOD DJECE

PostPostao/la ciccobella » 02 vel 2011, 16:47

Znači da onda ipak možda lošije spava i zbog željeza :(
Mi stvarno trebamo to željezo popraviti što prije :ne
Loše dobiva i na kilaži i stalno nam je nešto. :ne
Avatar
ciccobella
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 186
Pridružen/a: 16 stu 2010, 14:11

Re: ANEMIJA KOD DJECE

PostPostao/la rusulica » 02 vel 2011, 17:48

Daisy je napisao/la:Mi evo nakon 1,5 godine ponovno na legoferu. A baš mi je bilo sumnjivo kako ovu jesen povlači virozu jednu za drugom, bljedilo i podočnjake. :/
Vadili krv i ponovno na terapiju, već smo na polovici druge bočice...Nadam se da će bit uskoro ok, već mu se bojica polagano vraća u obraze. :)


I kod nas sve isto, nama je hemo na granici pa je pedica dala samo 2 boce i to na moje inzistiranje. I mi smo cilu zimu u virozama ali može bit da je od njih baš palo željezo jer se ono troši više kad je dijete bolesno.
Isto blijedilo, isto podočnjaci i isto i meni sad izgleda bolje a krenuli smo s drugom bocom.

mi pijemo dvaput dnevno i ako joj neću dati mliječne proizvode 4 sata prije i poslije željeza to znači da praktički neće uopće trošiti mliječne proizvode :dunno ja držim da je 2 sata dovoljno
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: ANEMIJA KOD DJECE

PostPostao/la Plava » 03 vel 2011, 16:57

mi smo željezo davali uz čokolino jer je to bio jedini način da ga popije...
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: ANEMIJA KOD DJECE

PostPostao/la ciccobella » 16 svi 2011, 12:49

Tako sam se nadala da se to željezo popravilo :ajme
Nešto joj je malo bolje al još uvijek loš nalaz željeza i hemoglobina. :place
Sad pije Ferum lek :roll
Avatar
ciccobella
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 186
Pridružen/a: 16 stu 2010, 14:11

Re: ANEMIJA KOD DJECE

PostPostao/la venena » 16 srp 2013, 19:00

sin mi je anemican i mora uzimat legofer. interesira me kako da mu dam zeljezo, samo nece niti da pomirise. ima par dana da mu ga umjesam u obrok i to je jedini nacin da ga uzme, neznam da li radim ispravno? ako imate koji drugi savjet dobro bi dosao . hvala
venena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 19
Pridružen/a: 31 sij 2013, 14:59

Re: ANEMIJA KOD DJECE

PostPostao/la Daisy » 17 srp 2013, 13:40

Ujutro natašte pola sata prije prvog obroka, umiješala sam ga u sok od jabuke. ;) Drugu dozu pola sata prije večere također u soku od jabuke (jedno 1/2 dcl). Ako smo zaboravili prije obroka, onda 2 sata poslije obroka.
Sve dok dišem, nadam se!
Avatar
Daisy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 237
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 19:16
Lokacija: Čvrsto na zemlji!

Prethodna

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.