Sada je: 28 ožu 2024, 10:43.

Sensory Belt terapija

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la marijanama » 18 sij 2009, 19:20

abegi54@htnet-dsl je napisao/la:Molim Vas mi možete odgovoriti da li ste dobili potvrdu o uspješnosti naruđbe sensory belta i način na koji ste ga platili :conf :conf


Ne znam kako to misliš uspješnost naruđbe, jednostavno smo e-mailom naručili, napisali veličinu obzirom na kilažu klinaca, napisali broj moje Visa kartice, s koje su oni skinuli iznos moje naružbe (troje nas je naručivalo radi jeftinijih putnih troškova), poslali i dopremili fedexom. Doduše trajalo je malo duže jer "pametni" ameri su poslali umjesto u Cro u Costa riku, pa je malo lutalo. No, sada i nije važno krenuli smo. Eto danas drugi dan primjene, zadovoljni smo jer ga je prihvatio, sam ga donosi da mu ga stavimo, očito mu iz nekih razloga odgovara.

krivo sam ti napisala da sam platila Visom, platila sam Amerikenom (išla sam pogledati pa zato nadopunjujem i zaboravila sam ti napisati da ti oni ponude kada ispuniš e-mail (kratko u formularu pitaju zbog čega naručuješ, mi smo napisali zbog problema senzorike) tzv pay pel, neka vrsta koda, kojeg ti onda pošalju na ameriken, zato prati račun od tog mjeseca). Nije komplicirano iako sam ga ja sada zakomplicirala.
Zadnja izmjena: marijanama; 18 sij 2009, 19:38; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
marijanama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 458
Pridružen/a: 14 ruj 2008, 18:42

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la Glori » 18 sij 2009, 19:31

abegi54@htnet-dsl je napisao/la:Jer od plakanja prvih godinu dana pa onda operacija tvrdokornog gerba


možeš li mi nešto o ovome reći,jer baš ne razumim....moj ima gerb-zar se to da operirat....
Glori
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 246
Pridružen/a: 28 vel 2008, 18:58

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la abegi54@htnet-dsl » 18 sij 2009, 21:20

Što se tiče gerba mi smo se rodili kao nedonošče tri mjeseca prije, bili smo blizanci ali to nije toliko bitno. Ubiti je radi tog želučnog prstena koji se kod nas nije spuštao ali mi smo jako dobro dobivali na kilaži pa niko nije upočetku kužio što je . Pedjatrica je stalno govorila da su grčići ja suprotno i tako sedam mjeseci a djete je umiralo od bolova. Sve su pripisivali oštećenju jer imamo PVL 2.Sve do prvih napada gdje je završio u bolnici i gdje sam ja onda izistirala da se vidi što je . Ultrazvukom je bilo kao sve ok za njih običan gerb međutim imala sam dobru gastroenterologicu koja mu je prvo radila pasažu pa je tu vidjela da je otišlo jednim djelom na pluća pa na gastroskopiji je krvario , kaže da mu je od želuca do jednjaka sve izgriženo čak je bio pozitivan na bakterijicu za čir i onda je rekla da mu nikakvi lijekovi neće pomoći nego da nađemo nekog ko će ga operirat i savjetovala nam je Klaićevu. I hvala Bogu dr Bahtjarević se usudio to napravit iako su neki bili protiv kao vratiće se to ponovo ali nakon toga sve je ok. Moramo pazit što papamo ali meni je najbitnije da da konačno vježbat sa sobom, al to nas je skorz izbilo iz ritma tako da se mučimo sa spavanjem neuro kaže ka smo dobili inverziju sna. Pa ako vas još što zanima tu smo da pomognemo
abegi54@htnet-dsl
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 200
Pridružen/a: 02 sij 2009, 22:03

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la alexandra » 19 sij 2009, 08:58

samo prijavljujem da sam i ja naručila. čini mi se jako dobra stvar budući da moja drugarica često plahuta par centimetara iznad zemlje :lol još kad pročitam marijanino iskustvo, sviđa mi se još više. stiže nam krajem mjeseca.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la marijanama » 19 sij 2009, 10:54

alexandra je napisao/la:samo prijavljujem da sam i ja naručila. čini mi se jako dobra stvar budući da moja drugarica često plahuta par centimetara iznad zemlje :lol još kad pročitam marijanino iskustvo, sviđa mi se još više. stiže nam krajem mjeseca.


Baš mi je drago što si naručila i ti, jer što nas je više, :joy više će biti i iskustva, primjedbi i mogućnosti da se međusobno nadopunjujemo u tom iskustvu, kada nemamo drugih načina.
Avatar
marijanama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 458
Pridružen/a: 14 ruj 2008, 18:42

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la pepita » 19 sij 2009, 13:42

Stigao je i naš pojas...javimo se kad ga isprobamo
If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.
Avatar
pepita
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 19 ožu 2008, 16:25

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la Glori » 19 sij 2009, 15:03

abegi54-hvala na odgovoru....kod nas je nespavanje trajalo 2 i pol godine(tad sam izbacila bočicu i 3 sata prije spavanja ne jede),a stanje se potpuno smirilo nakon obavljene gastroskopije i ljeka nexium..(doduše još ponekad ide u kleknut položaj i gura šake u oči-to je prije radio po cijele dane)....
sad opet moramo ponovit gastro i nadam se da su se polipi povukli i da više neće biti krvarenja-a mom je također upaljeno sve dokle se išlo gastroskopski,a ja mislim da mu je tako u cijeloj probavi....
ako budemo trebali operaciju ja ću ti se svakao javit..ok...
Glori
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 246
Pridružen/a: 28 vel 2008, 18:58

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la abegi54@htnet-dsl » 19 sij 2009, 15:23

nema problema tu smo da pomognemo. Mi još nespavamo kako treba česti se budimo i na rižinom smo mlijeku al uvijek dodamo keksolino karamelino jer čisto neće. Mi smo jedno vrijeme pili lijekove nakon operacije jer su nam savjetovali ali sam sad sve izbacila da povremeno problema ima ima ali sad se trenutno mučimo sa spavanjem a od disanja na usta se formirao treći krajnik pa u petak idemo na operaciju
abegi54@htnet-dsl
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 200
Pridružen/a: 02 sij 2009, 22:03

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la pepita » 19 sij 2009, 15:39

Kako je naš pojas Sensory belt mali: pojas težine 1,8kg za djecu, tinejdžere i odrasle težine 34-57kg.-probala sam ga ja prva.
Probati ću objasniti moje nošenje pojasa.
Pojas je jako ugodan za nositi.Kad sam ga stavila iste sekunde su mi se ispravila ramena ,odnosno dobila sam pravilan stav.Držala sam ga pola sata.Osjetila sam cijelo vrijeme neku toplinu i još nešto ?,prestala su me bolit leđa.Kad sam ga skinula iste sekunde sam ga htjela staviti opet jer je stvarno ugodan za nošenje i vratila se bol u leđima.To je toliko za tih pola sata od mene.

E sad šefica....kad sam joj stavila pojas odmah je htjela da joj ga skinem,skinula sam joj i za 10 minuta stavila opet.Opet se vratila da joj ga skinem,gledala je kako bi ga sama skinula i kad je vidjela da ne može otišla je do brata i rekla mu "okopčaj" .Kako brat nije htio okrenula se i otišla o svom poslu.
10 minuta ga je tako nosila i onda sam joj ga skinula i rekla da čemo ga začas opet staviti.Onda sam je pozvala da dođe da joj stavim pojas,došla je bez problema i "podigla ruke" kako bi ga ja lakše stavila.Sad sam joj ga nakon 15 minuta skinula .Primjetila sam da je ovaj zadnji put dok ga je imala bila mirnija dosta.Popodne čemo staviti opet dok bude radila za stolom s tim da ću joj težinski dio staviti sprijeda dok sjedi......
:mah
If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.
Avatar
pepita
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 19 ožu 2008, 16:25

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la marijanama » 19 sij 2009, 16:08

Čitam da dijelimo isto zadovoljstvo vezano uz pojas, s time da ja ne mogu medenkov staviti sebi oko struka Ali značajan i vrijedan je tvoj opis osjećaja, koji je onda za prepostaviti isti kao i kod naših klinaca. Naš evo već treće jutro sam donosi da mu ga stavimo, ne buni se i obavlja u tih pola sata svoje uobičajene aktivnosti. Vidjeti ćemo dalje kako će to ići....
Avatar
marijanama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 458
Pridružen/a: 14 ruj 2008, 18:42

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la flipper » 20 sij 2009, 08:33

cure, vidim zadovoljne ste.... super
koliko dnevno se nosi pojas?
flipper
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 07 ruj 2007, 17:19

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la marijanama » 20 sij 2009, 08:50

flipper je napisao/la:cure, vidim zadovoljne ste.... super
koliko dnevno se nosi pojas?


3x po pola sata
Avatar
marijanama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 458
Pridružen/a: 14 ruj 2008, 18:42

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la Sanja » 21 sij 2009, 13:13

Super post
:) puno hvala na ovim dragocjenim informacijama. i ja ću ga naručiti! :D
Zadnja izmjena: Sanja; 21 sij 2009, 13:16; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
Sanja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 232
Pridružen/a: 06 lis 2002, 21:56
Lokacija: Varazdin-Split

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la marijanama » 21 sij 2009, 13:16

Sanja je napisao/la:Super post
:) puno havala na ovim dragocjenim informacijama. i ja ću ga naručiti! :D


baš mi je drago, što nas je više više će biti i iskustva za podijeliti.
Avatar
marijanama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 458
Pridružen/a: 14 ruj 2008, 18:42

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la mamashnita od noje » 21 sij 2009, 13:50

36 dolara samo shipping? :shock:
pa toliko maltene dodje sam pojas.
vi ste sve narucivale online, preko ove stranice ciji ste link stavile?
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la pepita » 21 sij 2009, 13:54

da,preko onog linka....moja ga je jučer nosila 3 puta po 25 minuta ,samo prvih 25 se malo bunila.Danas bez problema.

Što se tiće transporta ,tako je za sve kad se naručuje izvana.
If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.
Avatar
pepita
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 19 ožu 2008, 16:25

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la mamashnita od noje » 21 sij 2009, 13:55

uh! nije bas tako za sve, ali ovo je barem vrijedno cijene. odnosno, nadam se.
tnx.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la pepita » 21 sij 2009, 13:58

mamashnita od noje je napisao/la:uh! nije bas tako za sve, ali ovo je barem vrijedno cijene. odnosno, nadam se.
tnx.

pa dobro ali sve je tu negdje ovisi i o težini -sam pojas (naš) je težak skoro 2 kila,a sam pojas nije pretjerano ni skup u odnosu na druge stvari.Meni se pari dosta kvalitetan.
If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.
Avatar
pepita
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 19 ožu 2008, 16:25

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la marijanama » 21 sij 2009, 14:17

Da, zaista se doima kvalitetne izrade i vrijedi te love. naš je crne boje, kakve je boje tvoj pepita?
Avatar
marijanama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 458
Pridružen/a: 14 ruj 2008, 18:42

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la pepita » 21 sij 2009, 14:29

Naš je isto crne boje,mislim da su svi isti samo je razlika u težini.E, da nisam napisala da onako naš npr. pod rukom izgleda dosta težak ali kad se nosi ne osjeti se .
If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.
Avatar
pepita
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 19 ožu 2008, 16:25

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la faith » 21 sij 2009, 16:26

Danas sam dobila povratnu informaciju od naše fizioterapeutke i samo da dogovorim s mm-om i naručit ćemo ga za obojicu, svaki ima drugačiji problem pa ćemo vidjeti kako bude išlo.
E sad pitanje, koliko ste naručivale pojaseva, jedan ili ste se dogovorile s nekim? A poštarina je točno tih 36 dolara?
Shine as the light you are (dr. Eric Pearl).

Tražim ljude, što više ljudi, koji imaju neograničenu sposobnost uvjerenja da ne postoji nešto što je nemoguće učiniti (H. Ford).
Avatar
faith
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1346
Pridružen/a: 06 lip 2006, 17:33
Lokacija: Zagreb

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la mamashnita od noje » 21 sij 2009, 16:27

faith, mozes me racunati ako ces narucivati pa da prodjemo jeftinije?
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la pepita » 21 sij 2009, 16:34

Nas je tri naručilo zajedno.Triškove smo podijelile na tri dijela. Računaj s tim da kad dođe na carinu treba platiti pdv.Naš pojas je sa pdv-om i troškovima slanja 500 kn.

I da prije naručivanja bilo bi dobro savjetovati se sa fizijatrom ,fizioterapeutom kao što si ti faith
If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.
Avatar
pepita
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 19 ožu 2008, 16:25

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la mamashnita od noje » 21 sij 2009, 16:35

faith, mozda nam upali veza da prodjemo bez carine ;)
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la marijanama » 21 sij 2009, 16:42

mamashnita od noje je napisao/la:faith, mozda nam upali veza da prodjemo bez carine ;)


Cure samo ako imate žnjoru, badava sam se ja s njime natezala(carinikom) i tumačila mu da je to za dijete, u terapijske svrhe, tvrdo administrativno srce nije popustilo. Niti argument da smo bili oslobođeni plaćanja carine na Tomatis aparat (kao dječje pomagalo u terapiji) nije pomoglo. Možda ako imate "žnjoru". nama su sada na carini puhaljke iz Amerike i to moramo platiti carinu.
Avatar
marijanama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 458
Pridružen/a: 14 ruj 2008, 18:42

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la pepita » 21 sij 2009, 16:44

Evo točnije: 3 pojasa = 149.85 USD i troškovi slanja i pdv 570 kn-koje smo podijelile na tri dijela.
If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.
Avatar
pepita
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 19 ožu 2008, 16:25

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la pepita » 21 sij 2009, 16:50

Kad nešto naručujete tako možete im napisati mailom ili ih nazvati i reći da vam otvore paket ,tako dođe na carinu kao rabljeno i ne platite ništa :roll:
If someone tells you they have 'found the cure' 'cause' for Autism make sure you see their Nobel Prize before you buy whatever they are selling.
Avatar
pepita
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 188
Pridružen/a: 19 ožu 2008, 16:25

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la mamashnita od noje » 21 sij 2009, 18:09

znjora, znjora :)
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la marijanama » 21 sij 2009, 19:19

da draga moja danas ništa ne ide bez žnjore.
Avatar
marijanama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 458
Pridružen/a: 14 ruj 2008, 18:42

Re: Sensory Belt terapija

PostPostao/la soma » 22 sij 2009, 05:51

moje su cure dobile te pojaseve prosle sedmice u skoli.Uciteljica kaze da ih rado nose, cak su se neki dan otimale koja ce da ga stavi. Nose ga sva djeca (njih 6 u razredu) 3 puta po 20 minuta i tako se smjenjuju...Inace okupacioni terapeut je imao u svojim vjezbama neka jaknice "tezinske", to su oblacili kad rade sa njom ponekada...
ja jos nisam vidjela te pojaseve, ali ovo je valjda neki dokaz da je to dobra stvar cim ga je i skola nabavila...
soma
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 102
Pridružen/a: 06 srp 2007, 09:25

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.