Sada je: 29 ožu 2024, 07:16.

Magnetska rezonanca

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la lucija1976 » 17 lis 2009, 21:11

Pa upola slabiji aparat znači lošiju sliku, ne radimo mi to jer nam se daje cca 2.000,00 kuna nego jer preporuča neuropedijatar
lucija1976
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 20 sij 2007, 21:25

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la mamashnita od noje » 17 lis 2009, 21:13

ne znam da se itko zalio na losu kvalitetu slike u dijagnostici. ali, da ne ispadne kako zagovaram ove ili one, meni ni iz dzepa, ni u dzep, samo sam htjela pomoci :mah
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la lucija1976 » 17 lis 2009, 21:21

Hvala na pomoći :D

Toliko smo se raspitivali i tražili informacije jer nam nije svakako tako lako dati 2.000,00 kuna ispalo je da je ovo ipak najbolja opcija.
Nelogično nam je da nemaju pristup kao u npr klinici dijagnostika 2000, ali što možemo.
držite nam palčeve da snimanje uspije
lucija1976
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 20 sij 2007, 21:25

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la nadicab » 17 lis 2009, 22:25

meni je danas neurokirurg rekao da ubuduće probam u Traumi ili na Sv. duhu koji ima najnoviji aparat.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la mamashnita od noje » 17 lis 2009, 22:26

joj nadice, sad tek vidim tvoj predzadnji post :(
drzim fige. :hug
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la enđi » 17 lis 2009, 22:28

Postoji klizmice za dijecu u ljekarni na Docu ua uspavljivanje koje se stavljaju u guzu i br.klizmica ide ovisno o kilaži djeteta,ja sam to svom sinu uzela ,ako bi trebalo,ali nije trebalo,vratila u ljekarni i oni mi vratili novce.
Aparat stvara buku,ali trebalo je 10-15 min,neka nam je sin stariji od tvoga ,da se privikne na tu buku,dobije čepiče za uši,ali ipak se čuje,a tata koji je bio s njim sve to vrijeme je stajao pored aparata više od sata i držao ga za ruku.
Osoblje mi je bilo dobro ,ono najbitnije je da su imali strpljenja sa njim da se privikne,na to kako taj aparat izgleda,sve su mu pokazali,tako da malo pomalo uspjeli smo.
Nije svejedno dali je aparat za magnetsku od 1,5 T ili 3T; i ja sam mislila da je svejedno ,dok mi nije trebalo za mog sina , što je jači aparat za magnetsku ,bolje se vide svake promjene u tijelu.
enđi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 27 pro 2008, 21:55

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la lucija1976 » 17 lis 2009, 22:32

Nama su rekli da uzmemo Diazepam Desitin rektalne klizme koje smo već uzeli tako da po ZG-u što manje lutamo.
I dalje u Neuronu najjači uređaj- zvala mislim gotovo sve klinike te se i kod istih raspitivala da li im je poznato da li još itko ima MR od 3 tesla i ispalo za sada u RH nitko osim Neurona.
lucija1976
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 20 sij 2007, 21:25

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la enđi » 17 lis 2009, 22:35

nadicab ,tipično za naše doktore za krivo napisane uputnice,a što se tiče pregleda i onoga šta su rekli ,samo drži se i javi šta je bilo u ponedjeljak. :srca
enđi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 27 pro 2008, 21:55

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la enđi » 17 lis 2009, 22:37

lucija1976 je napisao/la:Nama su rekli da uzmemo Diazepam Desitin rektalne klizme koje smo već uzeli tako da po ZG-u što manje lutamo.
I dalje u Neuronu najjači uređaj- zvala mislim gotovo sve klinike te se i kod istih raspitivala da li im je poznato da li još itko ima MR od 3 tesla i ispalo za sada u RH nitko osim Neurona.

Ja isto tako zvala sam sve poliklinike ,čak neke ne primaju djece ovako malu,jer se boje kako će ono to izdržat.
Ja sam isto uzela tu klizmu Diazepam.
Dali ste u ponedjeljak naručeni u Neuron?
enđi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 27 pro 2008, 21:55

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la lucija1976 » 17 lis 2009, 22:39

Da u 15,10 moramo biti u Neuronu
lucija1976
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 20 sij 2007, 21:25

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la enđi » 17 lis 2009, 22:52

Dođite prije tog termina ,mi smo tako napravili ;bili smo naručeni u 14 sati ,a došli smo oko 13 sati,nije nikoga bilo,tako da smo imali vremena da se on privikne na uređaj kako sam opisala , i nitko nas nije požurivao ,jer smo imali dovoljno vremena.

Sretno u ponedjeljak i obavezno tražite da jedan od roditelja bude sa njima unutra! :srca
enđi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 27 pro 2008, 21:55

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la lucija1976 » 17 lis 2009, 22:58

Naravno, on je premali da bi bio i trenutka sam sa sebi nepoznatim osobama.
Ma sigurno ćemo tamo biti ranije jer u ZG-u nikad ne znaš kolika će biti gužva pa bolje da gore negdje sjednemo i čekamo nego da se živciramo ako uletimo u gužvaru.
javim se kako je prošlo
lucija1976
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 20 sij 2007, 21:25

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la enđi » 18 lis 2009, 20:28

mmar je napisao/la:Imam i ja jedno pitanje,ako se kome da da mi malo objasni. Mi smo naručeni na Rebru u 3.mj. sljedeće godine na MR mozga.
Malac će biti mjesec do 4 godine. Kako to ide,meni su rekli da se dijete uspava,i ništa više. Kako to uopće izgleda,koliko traje itd?
I sad to u jačini,kakva je razlika? Jel bi nam bilo bolje da platimo i mi negdje privatno radi toga?


Poliklinika Neuron ima MR od 3T i jedini je kao takava u Hrvatskoj,uzimaju oni i preko uputnice ,ali se tako dugo čeka, a kada plačaš ,jasno možeš i odmah da dođeš ,jer je riječ o velikim novcima i to samo gotovina ,nikako kartica.

Savjet dali je bolje da se plati ili ne,bolje da na to pitanje odgovori netko tko je bio na MR na Rebru i jasno da opiše kakav je tamo cijeli postupak oko uspavljivanja i ostaloga.
enđi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 27 pro 2008, 21:55

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la lulamae » 18 lis 2009, 22:17

ja sam vec sto puta pisala kako je na rebru..adriana su uvijek uspavali bilo anestezijom ili fenobarbitonom...sve pise gore negdje u postu..
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la alexandra » 19 lis 2009, 00:32

čitam ovo i mislim si da po vama ni jedan magnet u našim bolnicama nije dobar jer nije 3t. daleko, daleko od toga da sam znalac, ali svi uređaji preko 1t se smatraju visoko razlučljivim, kvalitetnim i dobrim. i ne kužim kak doktori u bolnicama uspješno rade dijagnostiku s mašinama slabijim od 3t. isto tako vjerujem da 3t treba kod nekih izuzetno preciznih snimanja, al ne bi baš rekla da je nužan za svaku snimku.
znam da je izuzetno bitno da je uređaj nov i da je možda još bitnije tko očitava nalaz.
ovo s nespavanjem, gladovanjem, hranjenjem pa uspavljivanjem mi zvuči grozno. vjerojatno su preškrti platit anesteziologa i to mi se odmah ne sviđa.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la flipper » 19 lis 2009, 06:00

mmar je napisao/la:Imam i ja jedno pitanje,ako se kome da da mi malo objasni. Mi smo naručeni na Rebru u 3.mj. sljedeće godine na MR mozga.
Malac će biti mjesec do 4 godine. Kako to ide,meni su rekli da se dijete uspava,i ništa više. Kako to uopće izgleda,koliko traje itd?
I sad to u jačini,kakva je razlika? Jel bi nam bilo bolje da platimo i mi negdje privatno radi toga?


Kod nas je na rebru bilo ovako... u ponedjeljak smo došli gore i malcu vadili krv, zatim ekg i bili na razgovoru kod anesteziologa i to sve malo traje. Tada nas pustili doma i drugi dan ujutro se vratili natašte i čekali MR ( pa se magnet nešto pokvario :roll: ) i to se odužilo 1 h. , zatim snimanje i vratili nas gore u sobu gdje je malac još malo odspavao. Evo ukratko...
Koja je jačina na rebru neznam...
flipper
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 07 ruj 2007, 17:19

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la Daisy » 19 lis 2009, 20:00

Mi smo bili u 1. mjesecu ove godine na MR na Svetom Duhu, prije par godina smo bili u Neuronu. Inače dijelim mišljenje s alexandrom...mi smo se bojali ići privatno gdje bi stigli brže na red...ipak nam je preko bolnice (Klaićeva) bilo daleko sigurnije...oni naprave kompletnu obradu djeteta zbog anestezije, pa smo kolko toliko bili sigurni...inače bilo sve ok.
Avatar
Daisy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 237
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 19:16
Lokacija: Čvrsto na zemlji!

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la nadicab » 19 lis 2009, 21:27

promijenila danas uputnicu i mm otišao u 17,30 po nalaz - nalaz još niej napisan, a doktorica otišla. Sutra ćemo biti bolje sreće.
I potpisujem Alexandru :dada
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la lulamae » 20 lis 2009, 19:10

ja jos cekam nalaz od 22.09.!zvala sam sto puta, na kraju su mi rekli da dodem sama pa da lovim doktoricu (na rebru)..a stvarno ne znam kad da ulovim vremena..
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la mama.miamia » 20 lis 2009, 22:18

lulamae je napisao/la:pa da lovim doktoricu (na rebru)..


E to mene isto izluđuje na rebru, mi čekamo otpusno pismo. 24.06.2009., smo otpušteni iz bolnice, zvali smo neznam koliko puta, većinom svaki dan, pa su mi govorili godišnji su do unazad petnaest dana, ma strašno nešto, sad je znači prošlo 4 mj. strpit ću se još par dana, a onda ak odem gore stvarno ću ju uloviti :angry
mama.miamia
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 90
Pridružen/a: 27 ožu 2009, 00:33

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la lucija1976 » 23 lis 2009, 20:10

Obavili smo magnetnu u Neuronu. Izmučili se jesmo no malac je to bez problema u konačnici obavio. dobro smo ga izgladnili i izmorili tako da kad smo došli oko 14,30 je nakon papanja , čim je dobio klizmu koja nije mogla tako brzo djelovat , zaspao. tehničari su super ljubazni, odmah su uzeli malenog, ja sam cijelo vrijeme bila sa njim. Snimanje je trajalo cca 20 min- meni se činilo da je jako brzo prošlo. Kako je bio umoran i inače spava popodne, on je nakon snimanja odspavao još više od 2 sata.
Neuropedijatrica zadovoljna sa snimkama i zemeljem istih isključila neke sumnje.
Po mom skromnom mišljenju mislim da je jako bitna jačina uređaja pogotovo kad se radi o snimkama mozga.
I da nalaz je bio gotov za neki pola sata, a uz snimke dobili i CD.
lucija1976
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 20 sij 2007, 21:25

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la lulamae » 23 lis 2009, 22:22

ja sam danas nakon nekoliko poziva rebru krenula sama po nalaze jer ocito druge nema..preko telefona su mi govorili da je guzva da zoivem kasnije,pa da zovem za vikend,pa da ne znaju jer je sve kod doktorice a njena soba je zakljucana..pa dodoh do doktorice i bome se nacekah da bi mi rekla da nije kod nje nego da trazim sestru :angry pa mi ona nasla nalaz pa veli nek idem doktorici..ugl potpisala sam da sam uzela slike magneta a otpusno pismo bu doslo kad ode..veli da tek sad pise za 7.mjesec..ajme meni..a mi bili u 9.mj....
koliko sam shvatila..nalaz je nepromijenjen..a uvijek me sokira kad pogledam njegove slike i onda vidim tu crnu rupetinu u njegovoj glavi..oh,drago moje dijete,kako uopce funkcionira tako dobro?..
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la mamashnita od noje » 28 lis 2009, 22:22

lucija1976 je napisao/la:Obavili smo magnetnu u Neuronu. Izmučili se jesmo no malac je to bez problema u konačnici obavio. dobro smo ga izgladnili i izmorili tako da kad smo došli oko 14,30 je nakon papanja , čim je dobio klizmu koja nije mogla tako brzo djelovat , zaspao. tehničari su super ljubazni, odmah su uzeli malenog, ja sam cijelo vrijeme bila sa njim. Snimanje je trajalo cca 20 min- meni se činilo da je jako brzo prošlo. Kako je bio umoran i inače spava popodne, on je nakon snimanja odspavao još više od 2 sata.
Neuropedijatrica zadovoljna sa snimkama i zemeljem istih isključila neke sumnje.
Po mom skromnom mišljenju mislim da je jako bitna jačina uređaja pogotovo kad se radi o snimkama mozga.
I da nalaz je bio gotov za neki pola sata, a uz snimke dobili i CD.


obavili magnetnu u dijagnostici 2000. izmucili se nismo nimalo jer su dijete uspavali plinom, vrlo plitko, pa je zaspao u roku nekoliko sekundi. nije smio jesti 6 sati prije zakazanog termina, tako da nije bas umirao od gladi (ali okej, moj bas i nije izjelica). svi su bili jako ljubazni i ja sam cijelo vrijeme bila s njim. snimanje je trajalo 20 minuta. probudili su ga, ustao se, malo zateturao, pojeo bombon i ocitane nalaze smo dobili odmah. i da, dobili smo i cd.

:dunno

zbilja ne navijam ni za koga i svejedno mi je tko ce kuda. ali mi se cini da, ako se vec placa i ide se privatno, nije zanemariva cinjenica kako nasa djeca prolaze u svemu tome - s vise, ili manje traume i mrcvarenja. naravno, ne zelim reci da je tvoje dijete istraumatizirano, ali cini mi se da ste mogli proci bez nespavanja i bez suvisnog izgladnjivanja.
no, vazno da su nalazi dobri :D
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la nadicab » 29 lis 2009, 17:08

mi nismo dobili CD, mi smo dobili pjesničke izraze u dijagnozi :lol
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la Daisy » 29 lis 2009, 18:06

Nadice i opet :klanja
Avatar
Daisy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 237
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 19:16
Lokacija: Čvrsto na zemlji!

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la Lidija » 29 lis 2009, 19:25

Ima li koja rima ?
Avatar
Lidija
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1615
Pridružen/a: 13 tra 2001, 10:22
Lokacija: zg

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la nadicab » 29 lis 2009, 22:52

veli da ima gracilne moždane komore :roll:
mislim, gracilno znači ....?
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la Lidija » 29 lis 2009, 23:01

fine, nježne, krhke, elegantne, ......... mislim tak nekak :D
Avatar
Lidija
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1615
Pridružen/a: 13 tra 2001, 10:22
Lokacija: zg

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la lucija1976 » 30 lis 2009, 20:01

mamashnita od noje je napisao/la:
lucija1976 je napisao/la:Obavili smo magnetnu u Neuronu. Izmučili se jesmo no malac je to bez problema u konačnici obavio. dobro smo ga izgladnili i izmorili tako da kad smo došli oko 14,30 je nakon papanja , čim je dobio klizmu koja nije mogla tako brzo djelovat , zaspao. tehničari su super ljubazni, odmah su uzeli malenog, ja sam cijelo vrijeme bila sa njim. Snimanje je trajalo cca 20 min- meni se činilo da je jako brzo prošlo. Kako je bio umoran i inače spava popodne, on je nakon snimanja odspavao još više od 2 sata.
Neuropedijatrica zadovoljna sa snimkama i zemeljem istih isključila neke sumnje.
Po mom skromnom mišljenju mislim da je jako bitna jačina uređaja pogotovo kad se radi o snimkama mozga.
I da nalaz je bio gotov za neki pola sata, a uz snimke dobili i CD.


obavili magnetnu u dijagnostici 2000. izmucili se nismo nimalo jer su dijete uspavali plinom, vrlo plitko, pa je zaspao u roku nekoliko sekundi. nije smio jesti 6 sati prije zakazanog termina, tako da nije bas umirao od gladi (ali okej, moj bas i nije izjelica). svi su bili jako ljubazni i ja sam cijelo vrijeme bila s njim. snimanje je trajalo 20 minuta. probudili su ga, ustao se, malo zateturao, pojeo bombon i ocitane nalaze smo dobili odmah. i da, dobili smo i cd.

:dunno

zbilja ne navijam ni za koga i svejedno mi je tko ce kuda. ali mi se cini da, ako se vec placa i ide se privatno, nije zanemariva cinjenica kako nasa djeca prolaze u svemu tome - s vise, ili manje traume i mrcvarenja. naravno, ne zelim reci da je tvoje dijete istraumatizirano, ali cini mi se da ste mogli proci bez nespavanja i bez suvisnog izgladnjivanja.
no, vazno da su nalazi dobri :D



Izgladnjivanje nije baš bilo tako traumatično, ujutro je doručkovao i potom nisšta do pregleda što je bilo neško oko cca 7 sati.
Da sam imala izbor više klinika sa ovakvim uređajem sigurno bi birala nešto slično tvom pregledu, no s obzirom na uređaj - u konačnici izbor je bio ovakav.
Iskreno ne radi se o tome da sam ja samoinicijativno u nećem možda pretjerivala i inzistirala na nepotrebnom. Neuropedijatar preporuča i sugerira da je to najbolje za dijete- zar da mu proturiječim??,a drugog takvog uređaja nema, bar ne u RH.
Sigurno da za svaku bolest ili određivanje dijagnostike nije neophodna MR od 3 T,a za neke je važna.
lucija1976
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 20 sij 2007, 21:25

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la alexandra » 30 lis 2009, 20:36

oprosti, ja sam propustila, zbog čega ste radili mr, zbog negog iznimnog problema?

nitko od nas nema ništ protiv 3T mašine, dapače, jedino mi nije jasno ako nabave tako skupu mašinu gdje je problem olakšat roditeljima i djeci pa zaposlit anesteziologa. ionako sve to pacijenti plate.
i uvijek moraš računat da ako te neuropedijatar šalje striktno kod nekog privatnika, može postojati kakav njihov dogovor. :cool
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.

cron