Sada je: 29 ožu 2024, 07:44.

Magnetska rezonanca

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Magnetska rezonanca

PostPostao/la enđi » 20 svi 2009, 16:56

Na zadnjem pregledu ,doktor nam je preporučio da do sljedeceg puta napravimo magnetsku rezonancu,ali problem nam je nastao kada smo kasnije išli citati nalaz tu nam nije pisalo da navedenu pretragu i napravimo,pedijatrica jasno bez preporuke ne smije dati uputnicu da se navedena pretraga napravi.
Zanima me dali možemo magnetsku rezonancu napraviti privatno i naknadno tražiti od doktora da napiše preporuku ,te dali ima šanse da od hzzo-a tražimo povrat troškova pretrage?
enđi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 27 pro 2008, 21:55

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la mamashnita od noje » 20 svi 2009, 18:08

mozes privatno, brzo je i jednostavno, ali skupo. sumnjam da ce ti hzzo refundirati lovu.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la alexandra » 20 svi 2009, 19:28

pa jednostavnije ti je nazvat doktora da vam to napiše i faksira ili mejla. samo se spremi na čekanje od par mjeseci, ako idete u bolnicu. privatno se ne čeka i košta i ne refundira.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la lulamae » 20 svi 2009, 21:57

evo samo za primjer..mi na rebru vec od 2.mj cekamo termin u 9.mj
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la Nuna » 20 svi 2009, 22:44

najbolje bi ti bilo zamolit doktora da ti to nadopise na nalaz,a ti u medjuvremenu se vec zakazi za pregled,jer kako su ti cure gore napisale ceka se viseod pola godine.A mislim da ti hzzo to nece refundirat jer ako to napravis privatno sama bez preporuke to ce njima izgledat kao da ti to radis sama na svoju ruku. :roll:
slika
Avatar
Nuna
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 134
Pridružen/a: 23 ožu 2008, 13:49

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la enđi » 21 svi 2009, 09:49

Hvala Vam na odogovorima! ;)
Problem je taj šta smo mi iz splita ,a doktor je na Šalati,kako je kod njih ima par mjeseci uvedeno centralno naručivanje nema šanse da dođem do doktora ili do njegove sestre da mi se to nadopiše.
Neznam kako to ide kad ideš privatno kod doktora i on ti napiše preporuku ,dali u tom slučaju pedijatrica mora napisati uputnicu za MR?
enđi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 27 pro 2008, 21:55

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la mamashnita od noje » 21 svi 2009, 09:58

ne, samo se narucis, odes, obavis i platis.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la noddy » 21 svi 2009, 11:54

enđi je napisao/la:Hvala Vam na odogovorima! ;)
Problem je taj šta smo mi iz splita ,a doktor je na Šalati,kako je kod njih ima par mjeseci uvedeno centralno naručivanje nema šanse da dođem do doktora ili do njegove sestre da mi se to nadopiše.
Neznam kako to ide kad ideš privatno kod doktora i on ti napiše preporuku ,dali u tom slučaju pedijatrica mora napisati uputnicu za MR?


Mi smo to obavili privatno u poliklinici Kalajžić.Neuropedijatar nije napisao magn.rezonancu veĆ CT,s obrazloženjem da hzzo ne odobrava mag.rezon. u okviru pretraga koje smo obavljali,ali je rekla bolja Vam je magnet.rez.Kako smo tada bili na početku,uplašeni i zbunjeni,nije mi se baš dala natezati s dr. može li ili ne može mag.rez. na uputnicu,ali sad mi je žao,jer ispada da smo mi morali sve živo plaćati i šta se nije trebalo.
Avatar
noddy
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 27 srp 2007, 18:38

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la enđi » 21 svi 2009, 23:58

Pa to je sad kod mene isto ispao problem,doktor na Šalati je rekao da napravimo Mr za sljedeči put,a sigurna sam da mu ne donesem nalaz od magnetske da če nas naručit da napravimo rtg-e po milijunti put,izračen je za slijedečih 100 godina,svaki put dvije snimke svakih par mjeseci,a magnetska naročito ova u poliklinici Neuron od 3Tesle je jako dobra i šta je najvažnije ne zrači i puno se više vidi nego preko rtg-a ,ali je i zato cijena jakooooo dobra,oni isto rade i preko uputnice ,ali zato se čeka 6-7 mjeseci,a kada im rečeš da plačaš, dolaziš na red odmah sutradan.
Šta se tiče poliklinike Kalajdžić oni sada već imaju zastarjelu tehniku,njihova je magnetska jačine samo 1Tesla,tako da je sada u Splitu bolji aparat koji ima bolnica Firule.
enđi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 27 pro 2008, 21:55

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la noddy » 22 svi 2009, 12:31

Mi smo mag.rez.radili prije 3 godine,a mislim da im tada na firulama nije nešto bilo ok s aparatom .
Avatar
noddy
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 27 srp 2007, 18:38

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la enđi » 23 svi 2009, 09:08

Da tako,tada su i specijalisti slali u Kalajdžiča da se privatno to napravi,jer ovaj na Firulama nije bio dobar,ali su dobili novi nakon toga.
enđi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 27 pro 2008, 21:55

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la Dobri andjeo » 24 svi 2009, 21:24

Zanima me dali možemo magnetsku rezonancu napraviti privatno i naknadno tražiti od doktora da napiše preporuku ,te dali ima šanse da od hzzo-a tražimo povrat troškova pretrage?
nema sanse. ni jedan mr ne zraci.
mi smo radili s anestezijom u poliklinici medikol -za svaku pohvalu su. dobis nalaz odmah a prek puta salate su ti ;) pa mozes planirati i dan kad ides na kontrolu, sigurno se mozes s njima dogovoriti.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la andrij » 04 lip 2009, 01:10

enđi je napisao/la:Hvala Vam na odogovorima! ;)
Problem je taj šta smo mi iz splita ,a doktor je na Šalati,kako je kod njih ima par mjeseci uvedeno centralno naručivanje nema šanse da dođem do doktora ili do njegove sestre da mi se to nadopiše.
Neznam kako to ide kad ideš privatno kod doktora i on ti napiše preporuku ,dali u tom slučaju pedijatrica mora napisati uputnicu za MR?


Privatno možeš u Kalajdžića u Splitu s tim da ti neuropedijatar mora napisati uputnicu - ne pedijatar i da ti navede da je postupak potreban hitno .

Za svaki slučaj prije nego se upustiš u otvaranje novčanika - raspitaj se kod njih i kod ovih na Firulama . Skoro 2 000 kuna za MR s anestezijom nije malo , pa obavi to ako možeš bez plaćanja
Ispunjen život moguć je unatoč mnogim neispunjenim željama.- D. Bonhoeffer
Avatar
andrij
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 244
Pridružen/a: 24 svi 2007, 23:39
Lokacija: Split

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la enđi » 29 lip 2009, 07:50

Zanima me od vas mama koje ste to već prošle sa svojom djecom,dali smo mi roditeji dužni sa sobom donijeti kliizme za dijete unatoč tome što MR plačamo ,konkretno idemo u Polikliniku Neuron i to u srijedu,pa ako netko bio u ovoj poliklinici molila bi da mi se javi,jer sada i te klizme bi trebali kupiti ,te platiti MR oko 2.000 kuna?
enđi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 27 pro 2008, 21:55

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la mamashnita od noje » 29 lip 2009, 09:26

nazovi ih i pitaj jer moguce su obje varijante. u zg samo MRM kosta 2000 kn, anestezija je oko 500kn. negdje je osigura poliklinika, negdje sami roditelji (kao i samog anesteziologa). btw, moj je anesteziran plinom.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la pinky » 29 lip 2009, 12:26

mm je nedavno bio na mr u poliklinici sunce, (mr glave i vrata) i platio je 1600 kn, aparat je 1,5 tesla, jaci od kalajdzicevoga. jedini od 3 tesle se nalazi u zagrebu na fakultetu, a to nam je bilo daleko
dvije ICSI divote...
slika
Avatar
pinky
rodila 6.5kg i metar djece
 
Postovi: 1879
Pridružen/a: 28 lip 2005, 11:13
Lokacija: Dalmacija

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la enđi » 29 lip 2009, 13:22

Mi idemo u tu polikliniku koja ima magnetsku jačina od 3 T u Zagreb(Poliklinika Neuron),ali sam mislila da kada platiš cijenu od 2.000 kuna da u to ulazi i klizme za dijete,kad ono i to se mora donijeti sa sobom,odnosno kupiti,a jedina je ljekarna u Zagrebu koja ima klizme za dijecu ,tako prije pregleda malo traženja ljekarne ,pa u polikliniku na pregled sa sinom.
enđi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 27 pro 2008, 21:55

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la mamashnita od noje » 29 lip 2009, 13:34

neuron nema anesteziju! a zasto bas tamo ides? odi u polikliniku dijagnostika 2000, imaju djecjeg anesteziologa koji dodje iz klaiceve, anestezija je plitka i kosta sve skupa 2500kn.
Zadnja izmjena: mamashnita od noje; 30 lip 2009, 09:11; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la swanmia » 30 lip 2009, 01:02

:1 Dijagnostika 2000 u Martićevoj,jako dobra neuropedijatrica i nalazi budu odmah očitani,dovedu anesteziologa i poslušaju srčeko,a uspavaju dijete sa eterom(maskica) i čim maknu maskicu dijete se budi.
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la enđi » 30 lip 2009, 09:00

U neuron idemo po preporuci doktorice koja vodi sina,jer je ova magnetska jedina od 3Tesla i snimanje ne traje kao kod MR-a od 1,5 T,te se svaka pa i mala promjena vidi.
Jučer sam uzela te klizme koje su u obliku čepiča i idu ovisno o kilaži dijeteta ,to me je došlo 150 kuna,sutra je MR-a,a u četvrtkak su nam rekli da dođemo po nalaze i to tada nosimo svom doktoru da pogleda.
enđi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 27 pro 2008, 21:55

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la lucija1976 » 16 lis 2009, 11:56

Enđi kako je prošlo snimanje, znam da je bilo prije godinu dana no prelistavam postove jer imam zakazan termin Neuronu sa malenim u pon, ne sviđa mi se njihov odnos ono malenog drži budnog, gladnog do pregleda pa mu dati papati i klizmu da bolje zaspe....ko da razgovaram sa nekim tko nije iz medicinske struke, a opet imaju još uvijek najjači aparat i uz to i plaćamo jer moramo obaviti pregled po preporuci neoropedijatra...
lucija1976
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 20 sij 2007, 21:25

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la enđi » 16 lis 2009, 16:17

lucija1976 je napisao/la:Enđi kako je prošlo snimanje, znam da je bilo prije godinu dana no prelistavam postove jer imam zakazan termin Neuronu sa malenim u pon, ne sviđa mi se njihov odnos ono malenog drži budnog, gladnog do pregleda pa mu dati papati i klizmu da bolje zaspe....ko da razgovaram sa nekim tko nije iz medicinske struke, a opet imaju još uvijek najjači aparat i uz to i plaćamo jer moramo obaviti pregled po preporuci neoropedijatra...


Nije bilo prije godinu dana ,snimanje smo imali u 7.mjesecu ove godine.Ja sam kupila klizmu u ljekarni na Docu,ako bi slučajno trebalo da ga uspavaju .
Uglavnom,kada smo došli tamo ,morali smo ispuniti neki upitnik,nakon toga je uslijedilo upoznavanje sa prostorom gdje smo trebali napraviti snimanje,moj sin inače ima 7.godine,tako da su mu htjeli malo pokazati da se na pripadne,dozvolili su da jedan od roditelja bude sa njim cijelo vrijeme snimanja,koje se na kraju odužilo više od sata.
Ono najbitnije je na kraju kada smo trebali platiti ,nema šanse da platiš karticom ,samo gotovina ,tako pripremi cash;mi smo snimali kuk ,došlo nas je 2.200 kn.
Sutradan je bio gotov nalaz koji smo odmah nosili doktor da ga pregleda.
Ako te još nešto zanima ,pitaj! :mah
enđi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 27 pro 2008, 21:55

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la nadicab » 16 lis 2009, 18:34

mi smo sutra u Medikolu
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la enđi » 16 lis 2009, 19:42

nadicab je napisao/la:mi smo sutra u Medikolu


Sretno ,da sve prođe dobro! :proljece
enđi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 27 pro 2008, 21:55

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la nadicab » 17 lis 2009, 15:20

odradili ali kod nas nemre bez "komplikacija" - nisam dobila nalaz jer mi je na uputnici pisalo MSCT a to nije magnet nego CT :baba
Sada trebam čekati ponedjeljak da dobijem novu uputnicu, pa tek onda nalaze. Svejedno su nam usmeno rekli da su komore uske - tj. nije dobro
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la lulamae » 17 lis 2009, 18:38

ajojoj..i z akomplikaciju s uputnicom i za nalaz :(
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la lucija1976 » 17 lis 2009, 20:59

Kakav je uređaj, jel stvara veliku buku...
Moj maleni ima 3god i 8 mjeseci. rekli su nam da ga od jutra držimo budnim da mu ne dajemo jesti nakon doručka do dolaska u Neuron pa bi tako izmoren i kad se najede prije pregleda uz pomoć klizme trebao tvrdo zaspati.
Ja se bojim da ćemo s tim imati problema jer bi mu moglo biti traumatično stavljanje braunile koju moramo sami srediti i da ćemo se stvarno botriti da ne zaspe ili pak od uzbuđenja da se to njegovo spavanje otegne....
Kakvi su ti liječnici i medicinsko osoblje uživo??
Mi smo imali uputnicu i u srpnju se predbilježili no prije par dana nam rečeno da su ispucali proračun za snimanja preko uputnice,a privatno smo se mogli odmah naručiti :roll:
lucija1976
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 20 sij 2007, 21:25

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la mamashnita od noje » 17 lis 2009, 21:01

znaci ne idete preko uputnice??? ako ne, onda radije odite u polikliniku dijagnostika 2000 gdje cete takodjer platiti, ali barem ce dijete uspavati.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la lucija1976 » 17 lis 2009, 21:05

Ali je aparat upola slabiji- zbog toga i idemo u Neuron.
Kad bi znali da ćemo na red doći za koji mjesec išli bi preko uputnice no prije mjesec dana dobili info da je prije nas na redu neki 800 pacijenata, pa iza toga kao što sam napisala da je s listama za ovu godinu završeno tako da bi slijedeće godine teško došli na red po osobnoj procjeni na temelju prikupljeni info sredinom godine,a pregled nam treba...
lucija1976
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 20 sij 2007, 21:25

Re: Magnetska rezonanca

PostPostao/la mamashnita od noje » 17 lis 2009, 21:07

pa sto onda sto je aparat upola slabiji??? tamo biste bili gotovi za deset minuta, uz klizmu i drzanje djeteta budnog cijelu noc, a u dijagnostici cete biti gotovi za 20 minuta i dijete ce elegantno uspavati plinom, vrlo plitka anestezija iz koje se dijete odmah budi.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Sljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 30 gostiju.