Switch to full style
Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.
Odgovori

Re: SRV - naknada, pomoć ili 2. dio plaće

12 lis 2012, 21:05

Igrom slučaja koristim SRV i radim u banci :mah
Ovo što je rečeno da je taj dio izuzet od ovrhe je točno - tako je prema ovršnom zakonu. Meni, kao zaposleniku, ne priznaju taj dio kao OD (kada mi se gleda kreditna sposobnost), a niti klijentima. Daje li neka banka kredite uzimajući u obzir i taj dio, stvarno ne znam (ja za to nisam čula). A razlog zašto to ne rade je taj što se time povećava rizik otplate kredita (u slučaju neplaćanja rata, taj dio se ne smije dirati).

Re: SRV - naknada, pomoć ili 2. dio plaće

20 pro 2012, 16:34

Pitanje, škola i SRV?

Gubim li pravo njenim kretanjem u školu ili to ovisi o vrsti škole, programa i sl., dužini boravka u školi ili nečemu stotom?

Re: SRV - naknada, pomoć ili 2. dio plaće

20 pro 2012, 16:45

ne gubis.
ovisi samo o njezinom stanju.

Re: SRV - naknada, pomoć ili 2. dio plaće

20 pro 2012, 18:04

Može molim te više detalja. Koje članke treba imati da bi ja i dalje imala pravo na SRV? Iako ti članci su u Rješenju CZSS-a što nema veze sa HZZZO-om koji odlučuje. Šta je njima bitno prilikom odluke?

Re: SRV - naknada, pomoć ili 2. dio plaće

20 pro 2012, 19:06

ako si sad na srv, trebaš imati iste članke kao i do sada. kretanje u školu ne mijenja njen status. jedino je stvar u tome da li je dijete ekstremno napredovalo. ja ne znam članke po brojevima, znam da za srv dijete mora imati teže poteškoće u razvoju i nemogućnost samostalnog hranjena, oblačenja, toalete itd. Hzzo i Centar se ravnaju po istim parametrima. jer hzzo-u moraš priložiti i nalaz i mišljenje koje izdaje centar.

Re: SRV - naknada, pomoć ili 2. dio plaće

20 pro 2012, 19:32

Očito u ovoj državi svatko pjeva svoju pjesmu. Ja sam već godinama na SRV a dijete se može samostalno i obući i hraniti itd. I HZZO-ovoj Komisiji nikada nisam nosila nalaz CZSS-a. Pa ti sad budi pametan.

Re: SRV - naknada, pomoć ili 2. dio plaće

20 pro 2012, 19:43

:ajme

Re: SRV - naknada, pomoć ili 2. dio plaće

20 pro 2012, 20:43

nisam niti ja, niti treba.
ja sam 4 godine na srv, a papire od czss imam tek od ove godine jer smo tek ove godine pokrenuli postupak za ostvarivanje prava na invalidninu.

Re: SRV - naknada, pomoć ili 2. dio plaće

20 pro 2012, 21:09

e ja imam papire od czs od početka :lol pa su me u hzzo-u tražili i nalaz i mišljenje :lol ovo je ko da gledaš maratonce :lol

Re: SRV - naknada, pomoć ili 2. dio plaće

20 pro 2012, 22:12

mene nisu nikada trazili, cak niti sada. ja sam to sama strpala medju dokumentaciju. od viska glava ne boli :xmasgrin

Re: SRV - naknada, pomoć ili 2. dio plaće

21 pro 2012, 13:18

Viki je sada "drugi" razred. Ide po posebnom programu. Dobili smo rješenje od Ministarstva da treba ići po posebnom programu i to sam priložila kada sam komisiji za SRV slala papire. Za dobivanje rješenja od Ministarstva smo trebali preporuku škole (logo i psih - one su cijelu priču "hendlale") i "pregled" kod školskog liječnika (ona koja ih pregledava za upis i cijepi).
Ako trebaš još detalja, tu sam.

Re: SRV - naknada, pomoć ili 2. dio plaće

25 vel 2013, 10:59

cure, jeste dobile naknadu ovaj mjesec? ja jos uvijek nisam. :dunno

Re: SRV - naknada, pomoć ili 2. dio plaće

28 vel 2013, 09:31

došla je :dada

Re: SRV - naknada, pomoć ili 2. dio plaće

03 lis 2017, 19:47

Pozdrav svima. Radim SRV i sanjam da promijenim firmu. Da li netko zna sta se zbiva sa srv? Da li mi ostaje srv i placa za 4 sata radnog vremena + naknada za preostala 4 sata ili me novi poslodavac primi na 4 sata dnevno koliko cu mu raditi i s koliko je on zadovoljan, a ja gubim novcanu naknadu za preostala 4 sata? :dunno

Re: SRV - naknada, pomoć ili 2. dio plaće

04 lis 2017, 08:23

Koliko je meni poznato, a neka me netko ispravi ako griješim, pravo na isplatu naknade imaš u slučaju da ti je ugovor na puno rado vrijeme. Jer to je srv - radiš 4 sata umjesto 8 iz tih i tih razloga. Ukoliko imaš ugovor na 4 sata, onda to nije srv i nema naknade.

Re: SRV - naknada, pomoć ili 2. dio plaće

04 lis 2017, 18:42

ako mijenjaš firmu moraš raditi na 8h, tj posao mora biti za 8h a ti onda radiš 4h. kod prelaženja pazi da nema prekid jer gubiš prava. najbolje ti je možda preći i aktivirati opet

Re: SRV - naknada, pomoć ili 2. dio plaće

04 lis 2017, 20:20

Hvala cure. I mislila sam da nema jednostavnog nacina promjene firme, vec da bi se trebalo zaposliti u novoj firmi na puno radno vrijeme, a zatim aktivirati srv. :(

Re: SRV - naknada, pomoć ili 2. dio plaće

04 lis 2017, 20:43

ako je poslodavac voljan mislim da nije problem. bitno je samo da te prijavi na puno radno. točnije pitaj na hzzo jer tu ima sigurno neka caka. ali ako te želi na puno, samo pređi i ponovo predaj zahtjev.
Odgovori