Sada je: 29 ožu 2024, 13:48.

DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la ronin » 10 svi 2010, 10:48

u očekivanju provjere sluha da se malo javimo :mah

moram prijaviti mali pomak u komunikaciji,onako,bojažljivo,da se ne ureknem.
zahvaljujući profesionalnim uputama(thinkpink još jednom :kiss ) koristimo već nekih tjedan dana baby signs.nisam je htjela bombardirati odmah s puno znakova,iako sam ih sama naučila tridesetak,a ostali članovi obitelji(posebno je to braći interesantno) njih desetak..mama,tata,braco,jesti,piti,kupanje,spavanje,idemo pa pa,baka,deda,ne,bravo

nije mi se činilo da nešto posebno reagira,no počela je izrazito reagirati na :jesti(vidi se da voli jesti),jer ide prema stolici gdje jede,piti,dolazi do mjesta gdje je čaša,i jučer je prvi puta reagirala na kupanje na znak kupanja i naglašenu riječ,kupanje,uzela sam je za ruku i sama je krenula u kupaonicu.
moram reći da ne reagira uvijek,ali češće da nego ne,i to je zbiljski istinska prva komunikacija što se tiče nekih njenih potreba

i moram reći,motorički je pravi vunderkind(braća su joj isto bila zmajevi :mrgreen ali mogu se sakriti pred njom što se toga tiče,jer je uz prirođenu znatiželju i vrlo vrlo spretna)
eto,MM je jučer prijepodne otišao s njom u šetnju,i ljudi uvijek misle da je starija.(naravno,kad je u pokretu,jer juri,penje se,istražuje,a natprosječno je visoka za svoju dob ,ima još i dugu kosu pa izgleda kao trogodišnjakinja)
naravno,cijeli dojam se mijenja kad je ljudi zazovu imenom,malo joj se unesu,da je pozdrave...isto bi mogli biti i zrak...ona ih ne vidi.zuji naokolo po zraku,ili traži moj ili mužev pogled.

malo dosađujem ovima na ERF-u,zivkam ih,pa uzmu broj,pa kažu da će se javiti,pa se ne jave,ali još im nisam doslovce sjela na glavu jer čekam nalaz sluha u ponedjeljak,da vidim gdje smo uopće po tom pitanju.
kad i to riješimo,lijpo ću svako prijepodne uzeti telefon i zivkati ih dok im doslovce ne dosadim.

kad dođem u Zg,naravno,uz njih planiram i privatno.
što se logopeda tiče,planirala sam Logokor(Ines Galić Jušić....kakva su vam iskustva s njom,koliko se čeka,trebam li se već sad naručiti za 20 lipnja),a za privatnog defektologa primam prijedloge,ako imate koga provjereno dobrog za tako mali uzrast,može informacija na pp,ili ovako,svejedno.
mr brown eyes 26 9 2002
mr Blond 19 11 2004
little miss Croatia 29 8 2008
the Miracle of Life 5 3 2013



Ima li očaj bilo gdje? Daj da nadu nosim tu!.
Avatar
ronin
Zaželjeli ste - poslušajte!
 
Postovi: 6383
Pridružen/a: 30 lis 2008, 19:59
Lokacija: na jugu

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la Tonka.M » 10 svi 2010, 11:04

znači počeli ste i vi znakovati :srca
meni je baby signs spasio živce :dada
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la badada » 10 svi 2010, 11:13

pratim vaš napredak i veselim se s vama, nisam pisala jer zbilja nemam iskustva ali znaš da vam želim sve najbolje :kiss :hug
07.09.2006. veliki zvrk
09.09.2013. mala zvrkica
Avatar
badada
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1621
Pridružen/a: 22 ožu 2007, 20:36

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la thinkPINK » 10 svi 2010, 11:56

Bravo ronin, stvarno svaka cast na tvojem angazmanu, poduzetnosti, prava si mama lavica :srca
Veselim se svakom vasem napretku :joy

tonka :kiss
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la ronin » 17 svi 2010, 19:27

Evo mi smo danas bili na ispitivanju sluha u Splitu,i
najkraće rečeno,sluh joj je uredan.ne radi se o tome.

dosta se izmučila,jer je kao dijete povišenog tonusa mišića pomalo žilava i klizma na nju nije djelovala,tj nije htjela zaspati,samo je cendrala i niako se nije htjela smiriti.

sestra joj je dala zatim još jednu dozu i oči su joj se sklapale samo tako,no nikako zaspati.
kako smo je odvikli od dude,a ne pije ni sok na bocu,poslala sam muža van bolnice do prve ljekarne po dudu,nakon nekih 45 minuta neuspješnog uspavljivanja.
čim je stavila dudu u usta prevrnula je očima i zaspala,valjda nije ni tri sekunde prošlo,mišica mala.

moram reći da mi je ovo bilo prilično trumatično danas...lakše mi je bilo obaviti EEG,držati je budnu cijelu noć i uspavati je prirodno.ovo mi je danas bilo koma gledati,koma mi je kako je sva strgana,kako spava odonda,kako ne može stati na noge...uh.da bar to nismo morali prolaziti.

no eto,,sluh je isključen,sve je uredno,BERA je uredna,nije u tome stvar

sljedeća stanica Zagreb...čekam poziv ERF-a za potvrdom termina,i samo se nadam da me neće pitati kao prošli put:a jel možete sutra ujutro? :loce

i msilim da joj se idem prikrpati u krevet jer sam toliko strgana...valjda me popustila ova napetost koja me držala danas ,sad kad je sve gotovo,pa se osjećam kao da me netko pretukao

no,sutra je novi dan :srca
mr brown eyes 26 9 2002
mr Blond 19 11 2004
little miss Croatia 29 8 2008
the Miracle of Life 5 3 2013



Ima li očaj bilo gdje? Daj da nadu nosim tu!.
Avatar
ronin
Zaželjeli ste - poslušajte!
 
Postovi: 6383
Pridružen/a: 30 lis 2008, 19:59
Lokacija: na jugu

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la mamashnita od noje » 17 svi 2010, 20:43

i ja cekam taj erf vise k'o ozebli sunce :roll
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la ronin » 17 svi 2010, 21:30

mmar je napisao/la:
Ljubi malu mišicu i držite se, ja imam preporuku samo za neuropedijatra, dr Sabol, nama se pokazao kao odličan. Ostalo nas tek čeka.


sjećam se kad si mi ga spominjala u rodilištu :)

nego,meni se izuzetno svidjela jedna njegova rečenica(tj polažem velike nade u nju,a i osjećam da bi možda moglo biti upravo tako...uglavnom,kod zakašnjelog govora kod djece dr Sabol često ističe kako on nikako nije pravocrtan,linearan,već skokovit,i da nam se može činiti da dijete ne priča ništa i ništa,i onda-odjedanput progovori.također,rekao je da je često slučaj da dijete sve snage usmjeri na motoriku(što se upravo desilo kod moje curke...ona radi nevjerovatne stvari od bilo kakvih radnji do fine motorike,svladala je pincetni hvat)pa malo zanemari komunikaciju,ali da se to kasnije sve otprilike izjednači

upijala sam te njegove riječi kao Sv Pismo,toliko su mi bile melem na ranu
i zbilja,MK je prohodala tek sa punih 16 mjeseci.a sad čuda stvara.

i stvarno,ali stvarno,otkad prakticiramo baby signs,počela je trčati preko sobe na znak i jasno izgovorenu riječ hrane i pića.skužila je,ciljano ostavlja sve čime se u tom trenutku bavi i dolazi po ono što joj nudim.
ne treba joj više ni znak,zapamtila je te riječi.još ih ne govori,ali KUŽI
to mi je veliki,veliki pomak
mr brown eyes 26 9 2002
mr Blond 19 11 2004
little miss Croatia 29 8 2008
the Miracle of Life 5 3 2013



Ima li očaj bilo gdje? Daj da nadu nosim tu!.
Avatar
ronin
Zaželjeli ste - poslušajte!
 
Postovi: 6383
Pridružen/a: 30 lis 2008, 19:59
Lokacija: na jugu

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la Liv Tyler » 17 svi 2010, 22:16

samo sam malo došla dati vibre podrše za hrabre cure. :grligrli trud se isplačuje.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la rusulica » 18 svi 2010, 08:30

Emisija o autizmu ide upravo na radio Split
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la Plava » 18 svi 2010, 23:19

jedno pametno pitanje :mrgreen dali se baby signs...može koristiti i kod starije djece predškolaca koji tek progovaraju...?
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la dodoli » 18 svi 2010, 23:26

Tek sam danas pročitala ovu tvoju priču, uključujući i priču s poroda. Draga, stvarno vas netko odozgo čuva :hug a tako će biti i ubuduće.
Bravo za sve napretke i pretrage koje radite.
DORA-18.06.2000.
LUNA-05.09.2005.
Avatar
dodoli
bravo kralju
 
Postovi: 1353
Pridružen/a: 20 ožu 2006, 16:39
Lokacija: Dubrovnik

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la thinkPINK » 19 svi 2010, 08:20

Plava moze. Treba dobro procjeniti preduvjete i imati plan kako se uvode znakovi. Znakovanje potice razvoj govora, kako kod mlade djece bez teskoca koja jos nisu razvila govor tako i kod starijih s odredenim teskocama.
Danas u Rijeci ce bas biti o tome predavanje.
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la Beppa Joseph » 19 svi 2010, 08:30

Ronin, baš razmišljam kako je nevjerojatno koliki je napredak MK pokazala u ovo kratko vrijeme. Kad sam pročitala prvih par postova i ovo zadnje, kao da se radi o drugom djetetu. :srca
:luv Post 21,6
Avatar
Beppa Joseph
normalna mama
 
Postovi: 8112
Pridružen/a: 17 ruj 2008, 10:59

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la thinkPINK » 19 svi 2010, 08:34

Istina Beppa! Kombinacija mame od akcije, ranog reagiranja i dobrih razvojnih poticaja! :srca
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la ronin » 19 svi 2010, 12:54

da,i najbolje je gledati tako,koliko je dijete postiglo u tih mjeseci po ,do koliko smo mi novih spoznaja kao roditelji došli,koje specijaliste obavili,što smo isključili...dosta toga,kad sve sagledam na kupu

ponekad,kad mi se učini da stagnira i bude cijelo vrijeme u svom filmu,pomislim da uopće ne napreduje,i onda stvarno pročitam što sam sama pisala krajem ožujka,kao neki vlastiti dnevnički zapis,i vidim znatne pomake.kao da je povremeno uspijevam probuditi iz nekon njenog njenog stanja.

dijapazon njenih reakcija također se proširio posljednjih dana,s mene i muža na braću.
obojica se s njom igraju jedne igre,zajedno odu na naš bračni krvet,i skrivaju se iza jastuka,na što ona doslovce ciči i vrišti od sreće kad joj se otkriju
počela je sve više tražiti takvu igru s njima,primjerice jučer navečer sam ih oko pola devet polegla na spavanje,a ona je tumarala stanom u piđamici,i .kako imaju krevet na kat ,došla je do njega,popela se mlađem na donji krevet,on se umotao i sakrio,i počela skakati po njemu i smijati se na sav glas...tu je igru ona sama inicirala,a brat je ko fol prestrašen vikao ispod popluna:čudovište!čudovište!
nakon nekog vremena smo je iznijeli iz sobe da braća mogu zaspati,a ona na rukama pušta neke slogove:tudo dite!tudidite!
a mi dvoje u smijeh.e pa draga moja ako ti prva riječ bude čudovište,onda stvarno :mrgreen
ma naravno da to nije rekla,al nas je oboje podsjetilo na tu riječ po slogovima,i zbilja je bilo simpatično.
mr brown eyes 26 9 2002
mr Blond 19 11 2004
little miss Croatia 29 8 2008
the Miracle of Life 5 3 2013



Ima li očaj bilo gdje? Daj da nadu nosim tu!.
Avatar
ronin
Zaželjeli ste - poslušajte!
 
Postovi: 6383
Pridružen/a: 30 lis 2008, 19:59
Lokacija: na jugu

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la anlan » 19 svi 2010, 15:25

ronin je napisao/la:nakon nekog vremena smo je iznijeli iz sobe da braća mogu zaspati,a ona na rukama pušta neke slogove:tudo dite!tudidite!

super :le
anlan
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 830
Pridružen/a: 23 vel 2005, 00:35
Lokacija: :)

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la Tonka.M » 19 svi 2010, 15:49

:lol za čudovište..

a priznaj da si se i ti nadala da će prva riječ biti mama :lol brus! :mrgreen

divno mi je čitati ovolik napredak, baš što TP veli:

thinkPINK je napisao/la:Istina Beppa! Kombinacija mame od akcije, ranog reagiranja i dobrih razvojnih poticaja! :srca


:kiss
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la Imge » 19 svi 2010, 16:19

uzivam te citati :srca
za malenu i cudoviste :luv
i kako se ona samo lijepo igra s bracom :proljece
Avatar
Imge
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2927
Pridružen/a: 05 tra 2007, 09:22

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la LiKmama » 19 svi 2010, 21:22

bravo.
Super mi je citati tvoje postove, toliko pozitivno zvucis, tako super napredujete da sam sigurna da cete vas dvije, i braca i tata s vama, biti odlicno.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la elizabeta » 19 svi 2010, 21:24

Bravo za malu miss Croatie :joy

"... upoznah i zlo i gore, prijetile mi noćne more, ali gle, na svoj usud hud - ja nasadih konjski ud" (spomen na Vesnu Parun)
Avatar
elizabeta
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1750
Pridružen/a: 13 pro 2004, 15:27
Lokacija: Na trapezu

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la Plava » 19 svi 2010, 23:15

thinkPINK je napisao/la:Plava moze. Treba dobro procjeniti preduvjete i imati plan kako se uvode znakovi. Znakovanje potice razvoj govora, kako kod mlade djece bez teskoca koja jos nisu razvila govor tako i kod starijih s odredenim teskocama.
Danas u Rijeci ce bas biti o tome predavanje.


to sam si i mislila..hvala :mah
a dali se može baby signs naučiti samo iz onog materijala što se može kupiti preko interneta...dali je to dovoljno ili je potrebno ići i na predavanje...?
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la thinkPINK » 19 svi 2010, 23:30

Ja preporucam ici na radionicu (traje dva sata), mala je razlika u cijeni a dobiju se neke dodatne informacije o nacinu uvodenja znakova, nauci se osnovni set znakova, napravi individualni plan. Dobije se podloga za samostalnu primjenu.
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la Plava » 19 svi 2010, 23:46

hvala :kiss
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la Glori » 20 svi 2010, 08:04

bravo :joy M.K. je :bis
Glori
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 246
Pridružen/a: 28 vel 2008, 18:58

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la ZacKa » 20 svi 2010, 08:55

Ma bravo za malu curku ! Ne da će biti dobro nego savršeno pored ovakve braće! Naravno uz maminu i tatinu podršku. :kiss
Optimista 08/02

Bubamarka 05/05
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la Liv Tyler » 20 svi 2010, 09:27

:joy
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la Marto » 23 svi 2010, 22:45

Tek danas sam naletila na ovaj tvoj topic i u žurbi ga poprilično halapljivo i nedetaljno pročitala. Al evo sam se vratila (kad sam uspavala zvjerčiće i kad napokon imam vrimena za sebe i svoje gušte- a u te rijetke luksuze spada ovaj Forum ;)) da te zagrlim :hug i iako se ne znamo niti sa ovih forumskih prostora, ponudim svoju podršku i druženje.

Ja sam ti pola Splićanka, pola Šibenčanka i rado ću pomoć ako mogu kako (a odma se ograđujem jer ne želim obećavat, a ne ispunit :dunno još malo pa ću rodit treće i neman pojma kako ćemo onda funkcionirat, i sad mi je dan prekratak). Živim u St, al litujem tamo blizu tebe (na Jadriji, ako znaš di je... ovo lito se nadam da ću uspit sve uskladit i sa svih troje doć bar na 3, 4 tjedna), pa se nudim na oba mista- da više u Šibeniku ne budeš usamljena. :dada Vidim da su nam cure vrsnice pa bi bilo lipo da uspijemo ugrabit koju priliku za zajedničko druženje uz more u borovoj šumi!

Drž´te se i samo tako naprid! :hug :mah
Zmaj :belji 10.12.2006.
Mišica :liza 22.06.2008.
Lav :mali 04.07.2010.
Avatar
Marto
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1130
Pridružen/a: 11 lis 2006, 22:37

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la ronin » 24 svi 2010, 21:07

Marto hvala na lijepim riječima :ljubav

znamo se doć kupati na Jadriju,kako ne

unaprijed se veselim budućem susretu :zivili
mr brown eyes 26 9 2002
mr Blond 19 11 2004
little miss Croatia 29 8 2008
the Miracle of Life 5 3 2013



Ima li očaj bilo gdje? Daj da nadu nosim tu!.
Avatar
ronin
Zaželjeli ste - poslušajte!
 
Postovi: 6383
Pridružen/a: 30 lis 2008, 19:59
Lokacija: na jugu

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la Marto » 31 svi 2010, 00:40

Pisala sam 23., a sutradan me muž uvatija na prepad i brzinski smo se skupili na par dana na Jadriju- a na kraju se produžilo i večeras smo se vratili! :/ Ako opet dođem- javim! :mah (a mogla bi prije poroda, dica su mi guštala...)
Zmaj :belji 10.12.2006.
Mišica :liza 22.06.2008.
Lav :mali 04.07.2010.
Avatar
Marto
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1130
Pridružen/a: 11 lis 2006, 22:37

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la ronin » 01 lip 2010, 15:33

s velikom radošću javljam da baraćemo s nekoliko riječi....baby signs se za nas pokazao revolucionarnim:

dakle,riječi su:nana(=mama),tata,apaa(pa pa),keek(keks),nana(banana),zatim za mlijeko kažemo kusa,ne pitajte zašto to je naziv još odkad sam ja bila beba i malena kaže usssa,za tražiti soka kaže KA,i za auto govori ato,za draganje kaže daaac

eto to su riječi :joy

u svega par tjedana toliki napredak,da ja naprosto ne mogu vjerovati

također tu je i razumijevanje nekih naredbi i tvrdnji:kao što je NE,dođi papati,dođi piti,idemo se kupati,uzmi mami naočale(pa ih uzima s glave)i slično

na naredbe redovito odgovara razumijevanjem,a gore navedene riječi koristi neke stalno a neke povremeno

presretna sam njenim napretkom,znakovi su se pokazali dobitnom kombinacijom,,,s tim da ona nikad nije repetirala znak već je uz njega naučila riječ,pa sad razumije riječ bez znaka
:srca
mr brown eyes 26 9 2002
mr Blond 19 11 2004
little miss Croatia 29 8 2008
the Miracle of Life 5 3 2013



Ima li očaj bilo gdje? Daj da nadu nosim tu!.
Avatar
ronin
Zaželjeli ste - poslušajte!
 
Postovi: 6383
Pridružen/a: 30 lis 2008, 19:59
Lokacija: na jugu

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.