Sada je: 29 ožu 2024, 09:59.

DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la ronin » 12 stu 2011, 14:10

i još sam htjela reći...valjda to radimo iz inata pomalo...kad smo umorni od borbi sa sustavom,od predrasuda,od nerazumijevanja,nehumanosti i nebrige...ono najmanje što mi roditelji posebne djece možemo reći i stajati iza toga je:

ja te volim,meni si najdragocjeniji,ne bih te dala za ništa,blagoslovljena sam što te imam

barem mi,kad već druge nije briga
mr brown eyes 26 9 2002
mr Blond 19 11 2004
little miss Croatia 29 8 2008
the Miracle of Life 5 3 2013



Ima li očaj bilo gdje? Daj da nadu nosim tu!.
Avatar
ronin
Zaželjeli ste - poslušajte!
 
Postovi: 6383
Pridružen/a: 30 lis 2008, 19:59
Lokacija: na jugu

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la danijela81 » 12 stu 2011, 14:27

ja bih isto radije da moj Vjeran vidi, i da je sve ok, ali milijun puta sam pomislila isto što i ronin.

puno ljudi me je pitalo zašto nisam napravila abortus u ranoj trudnoći ako sam znala da postoji šansa (tada su mi rekli 25%). tada sam znala, ali nisam "znala" što nas čeka u slučaju da nas tih 25% dopadne. osim što me naljutilo takvo petljanje u nešto moje sasvim osobno, skužila sam da bih radije da ga imam, takvog kakav jest, bez obzira što smo zbilja svašta prošli, i još puno toga nas čeka, nego da ga nemam.
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la mamashnita od noje » 12 stu 2011, 14:29

joj danci, pa koja od nas bi ikada pomislila da je bolje da ih nemamo??? :(
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la danijela81 » 12 stu 2011, 14:33

mamashnita od noje je napisao/la:joj danci, pa koja od nas bi ikada pomislila da je bolje da ih nemamo??? :(

nijedna od nas, vjerujem.
ali doživjela sam mnogo puta da su drugi ljudi si uzimali za pravo i iznijeli takve svoje zaključke, direktno meni u facu. i onda im moraš crtat, upravo takvom "patetikom", inače ne kuže.
ne znam ni jel bi ja sama kužila da nisam dospjela u tu situaciju, i da imam "zdravu" djecu.
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la MBee » 12 stu 2011, 14:45

Ja recimo ne mislim da sam "blagoslovljena" jer imam dijete sa pp. To po meni nije nikakav "blagoslov". "Blagoslov" bi bio da je zdrava, da zajedno čitamo, putujemo i istražujemo svijet a ne hodamo po terapijama od jutra do sutra.
I život bi i njoj i nama bio puno kvalitetniji i puno manje stresan. Tako da meni su te priče nerealne.
Zadnja izmjena: MBee; 12 stu 2011, 14:48; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
MBee
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 334
Pridružen/a: 22 lis 2007, 15:13

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la mamashnita od noje » 12 stu 2011, 14:46

e tako nekako.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la IRENA » 12 stu 2011, 14:56

MBee je napisao/la:Ja recimo ne mislim da sam "blagoslovljena" jer imam dijete sa pp. To po meni nije nikakav "blagoslov". "Blagoslov" bi bio da je zdrava, da zajedno čitamo, putujemo i istražujemo svijet a ne hodamo po terapijama od jutra do sutra.
I život bi i njoj i nama bio puno kvalitetniji i puno manje stresan. Tako da meni su te priče nerealne.

Nit ja ne mislim da sam blagoslovljena - ali nit ne mislim da sam prokleta ... ma zapravo kako ih imam troje vakvih i onakvih - batrgam se kako , koliko stignem, mogu ... ulažem puno rada začinim sa nešto nade , ponekad molim više sile da mi daju snage, razuma..
Izjave tipa " joj kak je vaš mali cukren, blago vama što ga imate" ne drže mi vodu - osim ako ne misle pritom na svu moju djecu jer su svi " cukreni i blago meni što ih imam" ..
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la danijela81 » 12 stu 2011, 15:49

IRENA je napisao/la:Nit ja ne mislim da sam blagoslovljena - ali nit ne mislim da sam prokleta

ja mislim da jesmo blagoslovljeni na određen način. ali ne u smislu da oni koji imaju "zdravu" djecu nisu blagoslovljeni, jesu, ali oni su "blagoslovljeni" na drugačiji način. nama su neke stvari uskraćene, ma mnogo stvari nam je uskraćeno, puno više se odričemo, živimo stresniji život, ali ne može se reći da u nekim aspektima nismo u plusu u odnosu na druge roditelje. to je ono što sam htjela reći, u smislu one izreke "gdje Bog zatvori vrata, otvori prozor". doduše, naš prozorčić je dosta manji od njihovih vrata :mrgreen ali opet, mnogi ni ne znaju da imaju tu sreću da su im vrata širom otvorena, i da mogu sigurno i lako zakoračiti kroz njih, a mi se itekako znamo veseliti kad se uspijemo progurati kroz taj prozorčić, pa bilo to i uz puno muke.
IRENA je napisao/la:Izjave tipa " joj kak je vaš mali cukren, blago vama što ga imate" ne drže mi vodu - osim ako ne misle pritom na svu moju djecu jer su svi " cukreni i blago meni što ih imam" ..

x
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la sigureca » 12 stu 2011, 19:59

U razredu moje mlađe djevojčice K je :luv dječak s autističkim poremečajem. Pošto smo mala područna škola s 14 đaka u razredu, njegovi su roditelji odlučili da pohađa školu baš u našem mjestu. Njegova majka :luv svakodnevno putuje 40km do naše škole, poslije nastave odlaze kod defektologa u centralnu školu, a nakon toga na terapiju u drugi grad 25 km udaljen od centralne škole. Moram napomenut da je taj dječak :luv progovorio sa 5 ili 6 godina i upisan u 1. razred sa 7.5 godina. Prati isti nastavni program kao i ostala djeca. Uspješan je u svim predmetima i nerijetko postiže bolje rezultate :dada od ostale djece. Sva ga djeca vole. A njegovoj mami :luv i svim mamama koje imaju djecu s pp stvarno iz dubine srca :hug i :luv .
M.2000, K.2002, N.2003
Avatar
sigureca
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 233
Pridružen/a: 15 ožu 2011, 21:41

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la MIRNA LUKA » 14 stu 2011, 09:43

Dobro jutro svima.
Ja sam jedna od mama koja ima dijete s posebnim potrebama. Pa evo ukratko (ako bude to moguće) da se predstavim. Imam 36 god., sina Martina (9,5 god.) i Luku (19mj.)
I otkuda da počnem, .. Luka je rođen 02.04.2010.g. apgar 8/8, trudnoća uredna osim zadnji tjedan ostala u bolnici radi visokog tlaka. Sve ostalo je bilo ok. Dok nije nakon godine dana počela moja sumnja da nešto nije u redu. Ne odazivase na ime, ne igra se sa niti jednom igračkom, ništa mu ne pljeni pažnju, ne žvače, ništa si ne stavlja u usta, rijetko uspostavlja kontakt očima, ne govori..ali hodati može „cijeli dan ako treba“. Jedino što ga veseli to su crtići na Baby tv (obožava Charlie and the numbers i Cudllies), ponekad jednostavno želi izaći iz kože od veselja dok ih gleda.
Sad smo u pretragama, bili na pregledu za sluh (sve u redu), pregledu za vidne podražaje (isto u redu), kod psihologinje u Čk (koja je napisala da ima poremećaj komunikacije iz autističnog spektra, te pervazivni razvojni poremećaj i poremećaj senzorne integracije), pa smo bili kod dr.Milihram u Vž, ona je neuropedijatrica koja nam je sad rekla da napravimo metabolički skrining, pregled psihijatra i genetičara.
Te sad u čet. 17.11. idemo na pregled psihijatra u Klaićevu, i vađenje krvi na KBC Rebro (za metabolički skrining).
Bili smo i tu kod nas u udruzi MURID –Međimurska udruga za ranu intervenciju u djetinstvu, koju vodi prof. Pucko. Ona je defektologinja koja će nam pomoći kod rane intervencije i nalaženju terapeuta koji bi trebao raditi s Lukom. Još da napomenem da nam je rekla da radimo s njim FLOOR TIME, pokazala nam je za početak kako ali da je potrebno s njim raditi jedan na jedan.
Mene interesira koja su naša prava, tj. zašto ta djeca nemaju pravo na terapeuta kojeg bi plaćala država? Ili imali zdrastvenu zaštitu preko HZZO? Jer u Zakonu stoji da svako dijete ima pravo na zdrastvenu zaštitu. I sad si ja postavljam tisuću pitanja: kako imaju? Kad nemaju,jer moraš sam plaćati terapeuta. I sad ako nisi u financ.situaciji, da li gledati svoje dijete kako ne može napredovati ili mu pomoći i izboriti se za ta prava? Naravno da će svaki roditelj pokušati naći sredstva i da će svaki roditelj sve učiniti za svoje dijete, al ponekad ni to nije moguće.
Imam još toliko pitanja,na koja ne znam odgovore..pa ako ima netko sličnog iskustva nek se javi.
Koje još pretrage bi bilo dobro da napravimo?
Da li plaćate sami terapeute ili dobivate pomoć zajednice ili grada za ta sredstva?
Kome se obratiti?
Hvala na odgovorima. Lp
Mama Mirna
We worry about what a child will become tomorrow, yet we forget that he is someone today. ~Stacia Tauscher
Avatar
MIRNA LUKA
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 14 stu 2011, 08:44
Lokacija: Čakovec

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la nadicab » 14 stu 2011, 10:11

danijela, prekrasno i točno rečeno
doduše, naš prozorčić je dosta manji od njihovih vrata ali opet, mnogi ni ne znaju da imaju tu sreću da su im vrata širom otvorena, i da mogu sigurno i lako zakoračiti kroz njih, a mi se itekako znamo veseliti kad se uspijemo progurati kroz taj prozorčić, pa bilo to i uz puno muke.

Jednom mi je mam s iskustvom pp-a rekla da je mogla cijeli život proživjeti sasvim sretna i da joj se nije rodilo dijete s pp, tj da joj se rodilo dijete bez pp-a; ali, eto nije i onda moraš si posložiti život i poimanje života u skladu s citiranim jer ćeš izgubiti sve ako razmišljaš "što bi bilo da je bilo" i da zavidiš što drugi imaju jednostavan i nestresan život roditelja (mada nisu svjesni toga).
Ronin, jel ti netko dolazi u Zg? Ja se rješavam Denisovih stvari za komunikaciju (koju može jako dobro iskoristiti neki stručnjak/roditelj), pa ako hoćeš ... :mrgreen
Mirna Luka - ako te mogu utješiti - još ste u dobroj situaciji jer imaš Silviju; do pred 5-6 godina ne bi imala ništa. POlako se kod nas razvija ta mreža (koja je još uvijek jako tanka i rastegnuta) rane intervencije. Na roditeljima je da se izbore za više jer ako nema zainteresiranih klijenata, država ne prepoznaje potrebe.
Zdravstvenu zaštitu tvoje dijete ima jer kada dođeš u bolnicu, ništa ne plaćaš. Terapije su nešto drugo - fale nam stručnjaci, pa nam fale stručnjaci u većim mjestima (skoro sve je koncentrirano u Zg-u) itd.
Rana intervencija se za sada plaća samo putem projekata i udruga.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la MIRNA LUKA » 14 stu 2011, 10:34

Hvala na odgovoru.. puno istražujem preko neta pa sam shvatila da se to tek sad počinje pomicati i da će vjerojatno trebati dosta vremena da se i to kod nas pokrene, nažalost.
Samo za našu djecu očigledno se nema sluha, a mislim da se treba izboriti danas za sve ako želiš i trebaš, samo što na kraju možda se i razočaraš.
We worry about what a child will become tomorrow, yet we forget that he is someone today. ~Stacia Tauscher
Avatar
MIRNA LUKA
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 14 stu 2011, 08:44
Lokacija: Čakovec

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la ronin » 14 stu 2011, 10:35

mirna luka vaš put je dosta sličan našem

pošto imate dijagnozu pervazivnog,predlažem da na CZSS-u pokrenete postupak kategorizacije,dakle prvostupanjska komisija će odrediti težinu oštećenja zdravlja i možete ostvariti pravo na invalidninu

nama je ta kategorizacija pomogla u smislu da smo preko centra dobili povremeni boravak (4 sata tjedno,dakle to je besplatmo)u Centru za rehabilitaciju Mir,Rudine(to je kod nas u Dalmaciji)gdje provode ranu intervenciju i dosta rade s pervazivcima,plus što smo ostavrili pravo na mjesečnu invalidninu koju manje više koristimo za privatnike,didaktičke igračke i slično.mi smo u svojoj sredini izvukli maskimum,no ja bih rkela da je kod vas gore još bolja situacija nego kod nas u Dalmaciji

nadice ja dolazim!ovaj vikend mi seka krsti bebu pa dolazim na subotu i nedjelju u Jasku.bome,dobro bi nam došlo što imaš.dogovorimo se preko pp-a :)
mr brown eyes 26 9 2002
mr Blond 19 11 2004
little miss Croatia 29 8 2008
the Miracle of Life 5 3 2013



Ima li očaj bilo gdje? Daj da nadu nosim tu!.
Avatar
ronin
Zaželjeli ste - poslušajte!
 
Postovi: 6383
Pridružen/a: 30 lis 2008, 19:59
Lokacija: na jugu

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la MIRNA LUKA » 14 stu 2011, 10:37

[/quote]
Rana intervencija se za sada plaća samo putem projekata i udruga.[/quote]

Da li tu spadaju terapije ili ne? Hvala.
We worry about what a child will become tomorrow, yet we forget that he is someone today. ~Stacia Tauscher
Avatar
MIRNA LUKA
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 14 stu 2011, 08:44
Lokacija: Čakovec

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la ronin » 14 stu 2011, 10:39

mi smo se učlanili u udrugu Naša dica iz Kaštela,i preko njih smo radili sa defektologom,logopedom,radnom...ako na takve terapije misliš
mr brown eyes 26 9 2002
mr Blond 19 11 2004
little miss Croatia 29 8 2008
the Miracle of Life 5 3 2013



Ima li očaj bilo gdje? Daj da nadu nosim tu!.
Avatar
ronin
Zaželjeli ste - poslušajte!
 
Postovi: 6383
Pridružen/a: 30 lis 2008, 19:59
Lokacija: na jugu

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la Fantasy » 14 stu 2011, 10:45

Mirna luka proguglaj malo o Udruzi Pogled- ima dosta informacija i korisnih linkova o autizmu.
Avatar
Fantasy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1167
Pridružen/a: 28 ožu 2010, 20:49

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la MIRNA LUKA » 14 stu 2011, 10:49

Fantasy je napisao/la:Mirna luka proguglaj malo o Udruzi Pogled- ima dosta informacija i korisnih linkova o autizmu.


jesam.. nakon pregleda psihijatra, budem otišla tamo i porazgovarala kako dalje..i izmjenila i čula njihova iskustva.. hvala
We worry about what a child will become tomorrow, yet we forget that he is someone today. ~Stacia Tauscher
Avatar
MIRNA LUKA
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 14 stu 2011, 08:44
Lokacija: Čakovec

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la nadicab » 14 stu 2011, 13:25

Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la MIRNA LUKA » 14 stu 2011, 15:25




našla sam i to već, al to je na području Zagreba i zag.županije, i za određene obitelji koje su uključene kolko ja shvatila.

Ima netko iskustva s ERF-a? da li tamo postoje radionice i edukacije za roditelje?
We worry about what a child will become tomorrow, yet we forget that he is someone today. ~Stacia Tauscher
Avatar
MIRNA LUKA
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 14 stu 2011, 08:44
Lokacija: Čakovec

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la Plava » 23 stu 2011, 11:18

mislim da ste promjenile temu ovom topicu...moderatorice...spavate na satu :)
svaki put kad dobijem obavjest o odgovoru, poveselim se da je ronin nešto novo napisala...a ono opet o SRV, zakonima, pravilnicima.. :(
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la nadicab » 23 stu 2011, 11:31

a sve o tome postoji u zasebnom topicu koji je još i stickan na vrhu
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la gold dust » 23 stu 2011, 12:36

mirna luka, odvojila sam ti postove o ostvarivanju prava u poseban topik viewtopic.php?f=52&t=67562 pa se o tim temama može nastaviti tamo. :)
Avatar
gold dust
Sveta krava
 
Postovi: 5610
Pridružen/a: 23 stu 2002, 20:14

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la ronin » 24 stu 2011, 20:58

ajde da onda nešto zaozbiljno i napišem :)

nakon bojažljivog spajanja tipa "oće keks" definitivno je počela spajati i druge riječi :yess

moram reći da baš napreduje iz dana u dan,svaki dan nam priušti nešto novo.to je ponavljanje za mnom,istina,ali u dobroj funkciji

išle smo iz vrtića ,izlazile van iz auta i na moje idemo doma?rekla je "ide doma"

da bi me onda totalno šokirala u hodniku ,skida se pred ogledalom,i onda si kaže:"skini jaknu",pa nakon toga "skini cipele,a ja je gledam otprilike ovako :shock :shock

rekla mi je teta danas u vrtiću da je malena baš posebna,da im je totalno otkriće i da uživaju u svakoj njenoj riječi..kaže da otprilike to bude tako da ona nešto kaže,pa oni nato zovu jedni druge:jesi čula?jesi čula? :srca

i da mi dan na kraju bude još ljepši,moja curica je došla do mene i ničim izazvana zapjeva ,ovako.taći taći :lol tanana,kome zeela banana...i krene se smijati.za krepat. :lol

uh,ovakvi dani mi daju vjetar u jedra,i ništa mi ništa nije teško :srca
mr brown eyes 26 9 2002
mr Blond 19 11 2004
little miss Croatia 29 8 2008
the Miracle of Life 5 3 2013



Ima li očaj bilo gdje? Daj da nadu nosim tu!.
Avatar
ronin
Zaželjeli ste - poslušajte!
 
Postovi: 6383
Pridružen/a: 30 lis 2008, 19:59
Lokacija: na jugu

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la IRENA » 24 stu 2011, 21:43

ronin - zaozbiljno još ovako zaozbiljno piši :srca
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la Beppa Joseph » 24 stu 2011, 22:16

majstorica iznenađenja :srca

super mi je ovaj razgovor sama sa sobom kad je skidala jaknu i cipele :D
:luv Post 21,6
Avatar
Beppa Joseph
normalna mama
 
Postovi: 8112
Pridružen/a: 17 ruj 2008, 10:59

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la ronin » 24 stu 2011, 22:25

Beppa Joseph je napisao/la:
super mi je ovaj razgovor sama sa sobom kad je skidala jaknu i cipele :D


:lol a baš je razgovarala sama sa sobom,ja sam stajala u čudu,glumila kip :mrgreen ono ako se pomaknem prestat će pričat
mr brown eyes 26 9 2002
mr Blond 19 11 2004
little miss Croatia 29 8 2008
the Miracle of Life 5 3 2013



Ima li očaj bilo gdje? Daj da nadu nosim tu!.
Avatar
ronin
Zaželjeli ste - poslušajte!
 
Postovi: 6383
Pridružen/a: 30 lis 2008, 19:59
Lokacija: na jugu

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la Nana1971 » 24 stu 2011, 23:14

:proljece :srca
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24551
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la flipper » 26 stu 2011, 09:11

bravo! :srca
flipper
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 07 ruj 2007, 17:19

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la Liv Tyler » 26 stu 2011, 09:23

Nisam ovdje duugo svratila i vidim lijepe pomake i zgodne, ozbiljne priče.
Ronin vjerujem u tebe i tvoje zlato od prvog trenutka. :srca
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la mamashnita od noje » 26 stu 2011, 11:25

krasno je ovo citati :proljece
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.