Sada je: 28 ožu 2024, 10:03.

DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la ronin » 27 ožu 2012, 20:28

a baš je jutros izašao ravno iz srca :)
mr brown eyes 26 9 2002
mr Blond 19 11 2004
little miss Croatia 29 8 2008
the Miracle of Life 5 3 2013



Ima li očaj bilo gdje? Daj da nadu nosim tu!.
Avatar
ronin
Zaželjeli ste - poslušajte!
 
Postovi: 6383
Pridružen/a: 30 lis 2008, 19:59
Lokacija: na jugu

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la nevenera » 27 ožu 2012, 20:33

tako se i čita
pogodi ravno u srce :luv
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la martina mama » 27 ožu 2012, 23:27

Meni uljepsao dan!!! Divno je docekati nesto sto tako zeljno iscekujes:-)
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la pulse » 28 ožu 2012, 16:39

Ronin draga, tek sam sad obratila pažnju na ovu temu. Pročitala sam i tvoju priču sa porođaja. Vi ste pravo čudo, sve od prvog dana. Blago djeci koja imaju takvu mamu :srca
Avatar
pulse
atletičarka
 
Postovi: 1327
Pridružen/a: 13 svi 2006, 10:13
Lokacija: CG

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la angel » 10 tra 2012, 10:09

zaista ste prava čuda i ti i tvoja predivna djevojčica :luv :luv
pratim od početka i često mislim na vas.za mnoge nas si zvjezda vodilja :luv
puno puta sam pročitala ovu priču vjerujem da si i ti ali evo kopiram je ovdje
Zamišljam si Boga kako leti iznad zemlje i s velikom pažnjom izabire subjekte za produženje vrsta. On sve promatra i diktira anđelima upute u veliku knjigu: Beth Amstrong, sin Matija - svetac zaštitnik; Majorie Forest, kći Ceciulija - svetica; i tako dalje.
Konačno jednom anđelu spominje jedno ime i kaže sa smješkom:
- Ovoj ću dati dijete s teškoćama u razvoju.
- Zašto njoj, Gospodine, pa ona je tako sretna!
- Upravo zbog toga - kaže Bog sa smješkom - mogu li jednom djetetu sa teškoćama u razvoju dati mamu koja se ne zna smijati? To bi bilo okrutno.
- Ali, ima li ona dovoljno strpljenja?
- Ja ne želim da ga ima odveć, jer će se utopiti u moru sažaljenja i očaja. Kada prođu poočetni šok i bijes, ona će to odlično obavljati. Gledao sam je danas. Ima smisao za samostalnost i neovisnost koji su u majke tolika rijetkost. Shvati, dijete koje ću joj darovati živjet će u svom vlastitom svijetu, a ona ga mora prisiliti da živi u njezinom svijetu, a to neće biti lako.
- Ali, Gospodine, ona ne vjeruje u Tebe!
- Nema veze - nasmiješi se Bog - to ću već dovesti u red. Ona je prikladna osoba. Ima i dovoljno egoizma.
- Kako egoizma? Pa zar je to vrlina?
- Ako se povremeno ne može odvojiti od djeteta, neće sve to moći preživjeti. Ovu ću ženu nadariti nesavršenim djetetom. Ona to još ne zna, ali treba joj zavidjeti. Nikada neće izgovorenu riječ prihvatiti kao nešto što je samo po sebi razumljivo. Ni jedan korak neće shvatiti kao nešto svakodnevno. Kada njezino dijete prvi put kaže "mama", bit će joj jasno da je doživjela čudo. Ja ću joj dopustiti da jasno spozna sve ono što i ja spoznajem: neznanje, okrutnost, predrasude. Dopustit ću joj da se izdigne iznad svega toga. Ona nikada neće biti sama. Ja ću biti s njom svaki dan njezina života, svake minute, jer ona radi moj posao toliko sigurno kao da je ovdje kraj mene.
- A njezin svetac zaštitnik?
- Ogledalo će biti dovoljno - nasmije se Bog.


Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la martina mama » 10 tra 2012, 23:39

Ovo je jedna lijepa prica. Pretpostavljam da bi se svak od nas zelio prepoznati u njoj, prihvatiti ju kao istinitu, pricu bas po svojoj mjeri.
Pitam se, ipak, zasto postoje zapustena djeca s poteskocama, napustena, djeca u Donjoj Bistri i slicnim domovima. Ova prica bi se trebala odnositi i na majke takve djece, a nekako mi ne stoji. Ne sudim ja ovdje nikome i ne pokusavam pretendirati da se prica odnosi na mene, a na nekoga ne. Samo se pitam.
S neonatologije se sjecam djeteta na cijem kreveticu je pisalo hep b ili c, ne znam vise. To dijete nitko nije posjecivao tijekom svih cetrdeset dana boravka na neonatologiji. Cesto se pitam gdje je zavrsilo i gdje je bila njegova majka? Odgovor ne znam, al me ova prica bas vratila na ta pitanja
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la alexandra » 14 tra 2012, 16:37

ne volim oftopičarit na ovoj temi, ali meni je ova priča koju je citirala angel grozna i ledena. :/
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la angel » 16 tra 2012, 15:33

Oprostite,nikoga nisam htjela povrijediti ovom pričom, baš nikoga...
meni se ova priča svidila,da nije ne bi je stavljala ovdje.Priča mi govori koliko su mame dječice sa pp posebne :luv
naravno da sve ima i svoju lošu stranu,pa tako ima i drugih mama o kojim martinina mama piše :/
i sama se uhvatim u razmišljanju zašto neke mame mogu imati djecu a ne žele ih,a neke pak žele a ne mogu :/ ali nije moje da sudim...
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la alexandra » 16 tra 2012, 16:00

hvala ti na tome što misliš da smo posebne, mada nismo baš jako :mrgreen ;)
meni se nije svidio taj božji princip iz priče, ali zanemari :whew
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: DIJETE OD 19 MJESECI NE KOMUNICIRA

PostPostao/la martina mama » 17 tra 2012, 21:57

Angel, nemas se zbog cega ispricavati. Interesantno je zapravo kako istu pricu ne vidimo i ne dozivljavamo svi jednako. Dok je jednome poticajna, drugome je okrutna, trecem je nerealna.... Nismo svi isti i bogatstvo je upravo u tome da svak moze imati svoj dozivljaj, a da to drugom ne smeta.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Prethodna

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.