Sada je: 29 ožu 2024, 07:23.

produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Otocanka » 03 svi 2012, 23:33

IRENA je napisao/la:
Otocanka je napisao/la:Meni su rekli zadnji koje imate (naši su prvi iz siječnja), a produljenje je ovaj mjesec. Nisu ništa spominjali da ne smiju biti "stariji od ...".

Bilo bi logično tako .. a ne da se "generiraju" friški nalazi za potrebe "komisije" - ako je npr. na prethodnom nalazu psihologa napisano "kontrola za 1 god" onda ne treba samo za potrebe vještačenja ići prije.. No to je po logici .. a Hazo i logika baš nisu u suglasju :(


Psihologinja je napisala kontrolu za 2-3 godine. :dunno Pretpostavljam da će ovi opet dati produljenje na par mjeseci, pa ću im ubuduće dostavljati ovaj isti nalaz od psih. (dok mi netko ne kaže drugačije :mrgreen).
Otocanka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 78
Pridružen/a: 18 srp 2005, 23:05

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la mamashnita od noje » 04 svi 2012, 07:41

hvala cure.
ma meni su rekli da predam papire cca 3 mjeseca prije pocetka rada.
a to je rujan.
a prije rujna su dva mjeseca godisnjih odmora i nema sanse da dobijem nalaze i obavimo nove preglede.
a sad ih ne moze obaviti jer ih je obavio u veljaci i ozujku.
samo da mi netko pametan ne kaze da su nalazi stari :roll
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la hope1210 » 14 lip 2012, 09:42

Evo da i ja postavim jedno pitanje, jer mame su veci strucnjaci od zaposlenika HZZO-a.
Kada se produzuje porodiljni,( jer iako smo dobili dopust za njegu djeteta do 8 god. zivota, opet nakon godinu dana moramo produzit) da li za produzetak opet treba nositi potvrdu o zaposlenju, oftamologa, otorinolaringologa ili je dovoljno samo nalazi neuropedijatra i fizijatra???
To vi sigurno znate :dada
hope1210
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 27 vel 2012, 18:29

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Otocanka » 14 lip 2012, 11:59

Za HZZO se ne nose ovi nalazi (to je za CZSS).
Predaješ samo zadnje povijesti bolesti koje imaš i popunjavaš njihov zahtjev. Potvrdu o zaposlenju nas nisu tražili (samo me pravnik pitao da li se tu nešto promjenilo). Svakako ponesi poziv koji si dobila jer im treba broj spisa pod kojim te vode.
Otocanka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 78
Pridružen/a: 18 srp 2005, 23:05

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Plava » 14 lip 2012, 22:01

trebaju svi nalazi "novi" nakon zadnjeg vještačenja, potvrda da su oba roditelja prijavljena na neodređeno i puno radno vrijeme, popunjen njihov obrazac, kopirala sam opet rodni list i priložila nalaz zadnji nalaz vještačenja djeteta..ja sam nedavno predavala, ako prikupite svu dokumentaciju odjednom velika je mogućnost da sve bude prije obrađeno..ja sam čekala ni dva tjedna..
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Plava » 14 lip 2012, 22:05

Otocanka je napisao/la:Za HZZO se ne nose ovi nalazi (to je za CZSS).
Predaješ samo zadnje povijesti bolesti koje imaš i popunjavaš njihov zahtjev. Potvrdu o zaposlenju nas nisu tražili (samo me pravnik pitao da li se tu nešto promjenilo). Svakako ponesi poziv koji si dobila jer im treba broj spisa pod kojim te vode.

nose se, kako se nebi nosili, pa na osnovu tih nalaza tražiš produženje dopusta za njegu djeteta..
i da treba ponesti poziv..i na pozivu znaju istaknuti što od nalaze treba donijeti..
nama su sad na novom rješenju napisali što od nalaza trebamo pribaviti do slijedećeg vještačenja..

i sve te iste nalaze kopiramo i nosimo redovito u Centar za socijalnu skrb, kako bi i tamo imali pripremljene nalaze za njihovo vještačenje djeteta..
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la hope1210 » 14 lip 2012, 22:45

ma jasno mi je da se "novi" nalazi trebaju nositi, ali mi nije jasno zasto se treba opet nositi potvrda o zaposlenju kada (kako sam cula) po zakonu se ne moze dobiti otkaz dok je zena na dopustu za njegu djeteta ....to je onda bit ce sve rekla -kazala :nesvist
hope1210
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 27 vel 2012, 18:29

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Plava » 14 lip 2012, 22:59

a neznam ti...ali tako treba..znači potvrda za OBA roditelja da su zaposleni na puno i neodređeno radno vrijeme..
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Otocanka » 14 lip 2012, 23:40

Plava je napisao/la:
Otocanka je napisao/la:Za HZZO se ne nose ovi nalazi (to je za CZSS).
Predaješ samo zadnje povijesti bolesti koje imaš i popunjavaš njihov zahtjev. Potvrdu o zaposlenju nas nisu tražili (samo me pravnik pitao da li se tu nešto promjenilo). Svakako ponesi poziv koji si dobila jer im treba broj spisa pod kojim te vode.

nose se, kako se nebi nosili, pa na osnovu tih nalaza tražiš produženje dopusta za njegu djeteta..
i da treba ponesti poziv..i na pozivu znaju istaknuti što od nalaze treba donijeti..
nama su sad na novom rješenju napisali što od nalaza trebamo pribaviti do slijedećeg vještačenja..

i sve te iste nalaze kopiramo i nosimo redovito u Centar za socijalnu skrb, kako bi i tamo imali pripremljene nalaze za njihovo vještačenje djeteta..


ja predala u Jukićevoj prije dva tjedna i to ovako kako sam napisala :dunno
nikakve potvrde nisam nosila (pitao me radimo li još uvijek oboje i rekla sam da), a od nalaza samo fizijatra, logopeda i psihologa
e da, i na pozivu mi je pisalo samo zadnja zdravstvena dokumentacija
Otocanka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 78
Pridružen/a: 18 srp 2005, 23:05

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Plava » 14 lip 2012, 23:45

varijacije na temu od podružnice do podružnice..neznam kako drugačije to objasniti..ja predala u Klovićevoj.. još sam iskopirala i karticu tekućeg i osobne i mislim i zdravstvenu..i dok je pregledavao papire vratio mi samo kopiju kartce tekućeg jer je pitao dali je produženje..i da netreba ako je produženje..
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la sretnamama32 » 15 lip 2012, 11:09

Ja sam predavala papire poč. 5mj. u Jukićevoj.Zadnji nalazi od specijalista i obavezno nalaz od nadležnog pedijatra, kopiju starog riješenja i zahtjev za daljnje produljenje i to je to...novo riješenje o produljenju dopusta dobila sam za mjesec dana...
06.06.2007., 02.05.2010. mamine princeze
http://handmadebyr.blogspot.com/
Avatar
sretnamama32
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 224
Pridružen/a: 25 svi 2008, 22:58

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Otocanka » 15 lip 2012, 12:05

sretnamama32 je napisao/la:obavezno nalaz od nadležnog pedijatra

Da, točno, ovo sam zaboravila.
Otocanka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 78
Pridružen/a: 18 srp 2005, 23:05

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la beammama » 15 lip 2012, 12:15

hope1210 je napisao/la:ma jasno mi je da se "novi" nalazi trebaju nositi, ali mi nije jasno zasto se treba opet nositi potvrda o zaposlenju kada (kako sam cula) po zakonu se ne moze dobiti otkaz dok je zena na dopustu za njegu djeteta ....to je onda bit ce sve rekla -kazala :nesvist

Ne možeš dobiti otkaz ako firma i dalje radi, ali ako firma propadne onda ostaješ bez posla.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la MIRNA LUKA » 31 kol 2012, 08:47

Imam jedno pitanje ako je netko upoznat tu sa time.
Radim 4-satno radno vrijeme koje mi je u rješenju donešeno do 3mj./2014g.
Vrlo vjerojatno ću se morati vratiti na 8-satno radno vrijeme, da li se to može prekinuti ili prebaciti na drugog roditelja tj. tatu?

I kakav je ponovni postupak?
We worry about what a child will become tomorrow, yet we forget that he is someone today. ~Stacia Tauscher
Avatar
MIRNA LUKA
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 14 stu 2011, 08:44
Lokacija: Čakovec

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la martina mama » 01 ruj 2012, 00:38

Mirna luka, da moze se prebaciti na drugog roditelja. To znam sigurno. Za postupak mislim da se moras obratiti hzzo-u i vidjeti sto vam sve treba. Mislim da ne treba novo vjestacenje.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Povrat duga za SRV preko HZZO-a ???

PostPostao/la Lulu » 10 pro 2012, 14:01

Dobar dan, zna li već netko nešto o ovome?
Upravo sam pričala sa mojom službenicom u HZZOu i kaže ona da pošto je od 1.4.2011. na snazi novi zakon, po njemu su trebali oni iz HZZOa isplaćivat za drugi dio plaće potpuno isti iznoos kao i poslodavac, to su počeli primjenjivati tek od prošlog mjeseca po naputku ministarstva, navodno. Zato sam ju i zvala jer sam vidjela da mi je za 11.mjesec više uplaćeno. Po njoj, dužni su nam isplatiti razliku između onoga što je HZZO isplaćivao i onog što nam je firma plaćala od 1.4. prošle godine do 30.10. ove godine.
Za sada je Zagreb od naše podružnice tražio obračun za svakoga tko koristi ovu opciju, o kolikoj se razlici radi, a kada i kako će biti isplaćivane te razlike to se još ne zna. Meni kaže oko 5.500,00kn !?! :sajko
Nemaju još niti nove obrasce potvrde za pola plaće koje smo svaki mjesec nosili u HZZO pa do daljnjega možemo nositi stare.
Ako želite saznati koliko su vam dužni, možete probati kontaktirati HZZO pa da vidimo što će vam reći.
Jedino što mi je upitnik malo kako sada ide obračun i ako dublje razmišljam sada dobijem više nego imam u ugovoru jer je do sad veći dio plaćao poslodavac, a razliku hzzo, a sada su oni počeli plaćat isto kao poslodavac, pa što s tom razlikom?? Ako znate više detalja molim podjelite. Tnx
L 26.05.2003.
P 11.05.2007.
Avatar
Lulu
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 105
Pridružen/a: 05 vel 2006, 00:37
Lokacija: out of reach

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Fantasy » 10 pro 2012, 19:38

Dobivati ćeš više nego ti je puna plaća jer ti ovaj iznos plaće za pola radnog vremena ide u niži porezni razred, tak je bar kod mene, imam ukupno veća primanja od kolegica zbog toga, ali imaj u vidu da nam zato u mirovinsko uplaćuju manje. Ja sam počela raditi SRV nakon te promjene zakona i prvi obračun mi je žena u računovodstvu krivo napravila, tj. ovako ko tebi dosada, ali zahvaljujući curama na MIB-u, ja sam ih skorigirala :-). Dobila sam razliku, a mislim da su i ovdje neke mame pisale da su onda dobile razliku naknadno.
Avatar
Fantasy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1167
Pridružen/a: 28 ožu 2010, 20:49

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la alexandra » 10 pro 2012, 20:06

čekajte vamo?
ja to ništa ne pratim jer ne kužim :lol
oćemo sad svi dobit tu razliku, jednog dana naravno, ili moram čačkat ove svoje u računovodstvu?
mislim logika mi govori da bi to hzzo sam trebao obaviti, ne moramo valjda svaki tražit povrat ponaosob?
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Daisy » 10 pro 2012, 20:14

Ja sam već napravila halabuku u svom računovodstvu (pisala sam već na tu temu), zvala HZZO i fino su me otpilili (čak me i bilo lagano sramota) iz razloga što navedena razrada ove izmjene Zakona iz 2011. nije u primjeni (nema podzakonskih akata kojim bi se navedena izmjena provela pa tako ni obrazac za obračun plaće). To je bilo lani. Eto tako, ja si pustila mira, baš me zanima kak će to završili. :xmasgrin Na službenim stranicama HZZO ne vidim ništa. Ukoliko netko zna više, lijepo bi molila da to podijeli sa svima. :mah
Sve dok dišem, nadam se!
Avatar
Daisy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 237
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 19:16
Lokacija: Čvrsto na zemlji!

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la alexandra » 10 pro 2012, 20:39

pa to i mislim, moje žemske u računovodstvu imaju standarndni obrazac hzzo-a, ne mogu one drugačije obračunavat nego što im hzzo dopušta :dunno
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 11 pro 2012, 13:03

ja sam još prošle godine digla bunu i dobila zaostatke :liza
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Lulu » 12 pro 2012, 13:08

dobro je to da ima vas koj ste dobile zaostatke, ko mi kriv što nisam pratila forum pa nisam znala da mogu dignut bunu, znači ima šanse i za nas, možda sad trebaju to rješiti svima pošto je ova moja iz HZZOa rekla da je morala u ZG poslat obračun zaostataka za sve koje ona vodi... ja sam za svaki slučaj obavjestila sve koga znam da radi na SRV neka provjere svaka ponaosob u HZZOu.
L 26.05.2003.
P 11.05.2007.
Avatar
Lulu
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 105
Pridružen/a: 05 vel 2006, 00:37
Lokacija: out of reach

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 12 pro 2012, 13:23

Naravno da ces dobiti zaostatke, to ne propada. Ali, zbilja smo pisali o tome na forumu, steta sto to nisi procitala
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la alexandra » 18 pro 2012, 23:25

e a sad ponovo pišite. :nata
išla sam gledat, naravno da dobivam cca 350 kn manje od hzzo-a.
di sad trebam dizat bunu i šta trebam reć?
računovodstvo, hzzo, tražim šta i temeljem čega?
ko radi pogrešan obračun?
ajde plizzzzzzzzz
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la mamashnita od noje » 18 pro 2012, 23:36

je l iznos treba biti jednak u lipu (od firme i hzzo-a?) :plavusa
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la alexandra » 18 pro 2012, 23:51

gora si od mene :lol
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la mamashnita od noje » 18 pro 2012, 23:59

znam :ajme
ajd jedan step by step for dummies.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la IINA » 19 pro 2012, 09:32

Imam pitanje ne snalazim se u ovome. Nadam se da sam barem topic dobar odabrala.
Kako je moguće da majka kronično bolesnog djeteta (bolest je progradirajuća,
neizlječiva i terminalna na žalost i vrlo rijetka) koje je u budnoj
komi, ne diše samostalno mora ići raditi nakon navršene osme godine?
Pa je li to moguće?
Ima pomoći, rješenje?
Ženi smo sad napisali godišnji, nakon toga ima pravo na novi godišnji i onda što dalje?
Ne mogu vjerovati. :place
Ona se sigurno neće pojaviti na poslu nakon toga, a onda slijedi otkaz i teško
da će igdje više naći posao.
Ima valjda neka caka.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la MBee » 19 pro 2012, 09:51

mamashnita od noje je napisao/la:je l iznos treba biti jednak u lipu (od firme i hzzo-a?) :plavusa


Meni je iznos HZZO-a isti (umanjen za prijevoz i topli obrok) ali unazad par mjeseci. Prije je bio par stotina kuna manji.
Avatar
MBee
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 334
Pridružen/a: 22 lis 2007, 15:13

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la flipper » 19 pro 2012, 13:02

IINA možda bi bila opcija roditelj-njegovatelj
flipper
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 07 ruj 2007, 17:19

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 23 gostiju.

cron