Sada je: 16 tra 2024, 06:59.

produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la alexandra » 27 tra 2013, 20:26

nadice, to je do 8. godine, a jel imaju nešto i za dalje il mogu ko prije 3 godine sama napisat zahtjev.
tad su mi naime rekli nek samo napišem i predam nalaze.
pun mi ih je kufer :gaah
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la mamashnita od noje » 27 tra 2013, 20:29

gospodjo aleksandra, ja sam sama pisala svaki put, pa tako i prije 7 mjeseci.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la alexandra » 27 tra 2013, 20:31

o fala svemu :lebdi

nego, nadice, da te pitam, da li ste na onim sastancima s ministarstvima govorili o tome da dijete ide na 2 komisije u različito vrijeme, da obavlja bespotrebne pretrage 2 puta i da troši duplo novaca?
jer ako niste, ja ću pisat i milanki, a i rajku da se prispodobe.

prije 3 godine dobijem rješenje hzzo-a na tri godine i rješenje centra na 5 godina. za isto dijete, naravno.
opet mi je pun kufer :gaah
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la mamashnita od noje » 27 tra 2013, 20:44

isti nas slucaj :mrgreen
ali, koliko znam, to bi sad trebalo raditi jedno, centralno tijelo vjestacenja.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Dinkic » 14 svi 2013, 21:02

Da li netko možda zna što se događa kada roditelj koji je bio na 4 sata ostaje bez posla jer mu firma ide u stečaj?

Što se sve treba napraviti, koga se sve obavještava, što je sa rješenjem na 4 sata da li ono i dalje vrijeme (ono ima svoj vremenski period) kada se ostane bez posla?
F 15.12.2000.
"Kada Bog ima za tebe plan onda su svi tvoji planovi samo zrnca pijeska na obali morskoj."
Avatar
Dinkic
kraljevna bez zrna graska
 
Postovi: 2411
Pridružen/a: 13 pro 2004, 18:21
Lokacija: Zagreb

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la flipper » 01 kol 2013, 07:41

ostvarila sam pravo na SRV i kako moram svaku promjenu javiti u CSS tako sam i napravila i dakle shodno tome djetetu uzmu pola invalidnine ... sada malo čitam zakon i tamo je navedeno da ako dijete boravi duže od 4 sata da se tada smanjuje inv.
znači SRV sam ostvarila sada u ljetnim mjesecima i sada mu uzimaju pola inv iako je dijete doma sa mnom...
taj dio mi nije jasan ili to nema veze (iako do sada ni nije bio duže od 4 sata u školi jer je oslobođen tjelesnog) sada u četvrtom razredu će isto biti oslobođen tjelesnoga i joše ne znam koliko će biti u školi ali sve si mislim da će biti ista priča...
može li mi netko objasniti da li je to ok?
flipper
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 07 ruj 2007, 17:19

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 02 kol 2013, 15:59

dk je dijete u nižim razredima OŠ ima pravo na punu invalidninu
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la flipper » 02 kol 2013, 19:43

hvala Nadice,

bila sam ponovno u CZSS i za sada ipak neće dirati inv. ali će u rujnu tražiti pismeno od škole koliko dijete boravi u školi...
flipper
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 07 ruj 2007, 17:19

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 06 kol 2013, 13:06

tu potvrdu nama je izdavalo tajništvo škole - ja bih rekla da napišu da dijete boravi do 4 sata u školi i to je bilo dovoljno.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la flipper » 08 kol 2013, 07:43

hvala, probati ćemo tako
flipper
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 07 ruj 2007, 17:19

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Pink-os » 09 vel 2014, 17:36

ovako,zanima me da li je itko od vas tražio ponovo njegu nakon što je neko vrijeme koristio SRV,zanima me da li su nekome to odobrili? i što Vi koje imate više iskustava u tome,radi se o djetetu koje će ove godine u školu i puni 7g,tražila bi dopust za njegu djetea do 8g života(zbog nemogućnosti kupljenja djeteta iz škole,djete treba pomoć kod oblačenja i svlačenja, iako sam na 4h, i još milion drugih stvari) iz nalaza i mišljenja ona ima članak 38 stavak 3 ovo je taj članak (3) Težim invaliditetom u smislu odredbi ovog Pravilnika smatraju se tjelesna ili mentalna oštećenja ili psihičke bolesti zbog kojih je osobi prijeko potrebna stalna pomoć i njega druge osobe u punom opsegu. i ima članak 44 stavk 1 koji glasi (1) Prijeka potreba stalne pomoći i njege druge osobe u punom opsegu postoji kada osoba zbog trajnih promjena u zdravstvenom stanju ne može sama udovoljiti osnovnim životnim zah*tje*vima jer se ne može, ni uz pomoć ortopedskih pomagala, samostalno kretati u stanu i izvan stana, uzimati hranu, oblačiti se i svlačiti, održavati osobnu higijenu, kao ni obavljati druge osnovne fiziološke potrebe. što mislite imam li ja osnove za dobiti dopust za njegu djeteta do 8g života!? mogu li ja tražiti dopust za njegu dok mi još uvjek traje SRV(traje mi do 30.08) onda bi trebala na komisiju ili mogu ranije dobiti dopust za njegu?prima li dijete doplatak za tuđu pomoć i njegu ako majka koristi dopust za njegu djeteta do 8g života ?
Zrinka 13.06.2007.
Klara 10,08.2010

http://public.fotki.com/PinkOS/
Avatar
Pink-os
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 55
Pridružen/a: 11 stu 2007, 18:19
Lokacija: Osijek

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Pink-os » 09 vel 2014, 17:39

e is ad još jedno pitanje,ako sam ja stvarivala njegu od 2500kn prekinula ju sa jednim porodiljnim i nastavila nakon porodiljnog sa SRV da li u slučaju da mi odobre njegu preko HZZo primam 2500kn za njgu ili 2160kn koliko sad primaju za njegu
Zrinka 13.06.2007.
Klara 10,08.2010

http://public.fotki.com/PinkOS/
Avatar
Pink-os
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 55
Pridružen/a: 11 stu 2007, 18:19
Lokacija: Osijek

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 09 vel 2014, 18:08

Doo 8. Godine zivota mozes slobodno birati hoces li raditi SRV ili njegu.
Iako, razmisli, koliko joj je stvarno potrebna pojacana njega ili si ti u strahu? Imat ce uciteljicu, drugi klinci ce joj pomagati, a mozda dazatrazite asistenta?
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Pink-os » 09 vel 2014, 19:05

a ne znam još uvjek razmišljam o svemu,nije nam ni financijski nešto,ali nema ju tko kupiti iz škole,ja nestižem
Zrinka 13.06.2007.
Klara 10,08.2010

http://public.fotki.com/PinkOS/
Avatar
Pink-os
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 55
Pridružen/a: 11 stu 2007, 18:19
Lokacija: Osijek

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 09 vel 2014, 21:34

Tm je odvede. Skolu, a ti odes ranije na posao ... Tako smo mi radili. A znali smo ga ostaviti u skoli na rucku s asistenticom, pa bi ja taman stigla po njega.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Rea » 08 lip 2014, 18:37

Evo se i ja spreman podnjeti zahtjev za SRV. Ja sam zaposlena na neodređeno radno vrijeme, a muž na određeno. Radim u smjenama i dvokratno. Nažalost moji u firmi nisu imali razumjevanja kada sam ih zamolila da me poštede dvokratne smjene jer sin ide sve stariji i samim time potrebe su mu sve veće.
Znam sve što mi treba za podnjeti zahtjev, ali ono što me muči je kako će u firmi na to reagirati, da li im ja to moram unaprijed najaviti, ako suprugu ne produže ugovor i ja se vratim na puno radno vrijeme mogu li mi dati otkaz?
Iskreno pola radnog vremena bi mi puno značilo, ali s druge strane me strah?
Svaki savjet je dobrodošao.
Rea
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 11 pro 2009, 10:42
Lokacija: Podstrana

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la alexandra » 08 lip 2014, 20:03

a gle, korektno je najaviti poslodavcu. s time da bi od poslodavca bilo korektno da te poštedi smjenskog rada. grozni su.

na žalost, da, ako ti muž ostane bez posla, ti se moraš vratiti na puno radno vrijeme i poslodavac ti može dati otkaz. :ajme
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 08 lip 2014, 21:40

Otkaz mozes dobiti i sada dok si na punom radnom vremenu. Samo te SRV spasava od otkaza
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Rea » 09 lip 2014, 09:19

Kada sam otišla na razgovor kod poslodavca rečeno mi je da ja nemam nikakvo rješenje koje bi oni morali poštivati. Po tome ispada da ako ja donesem rješenje na pola radnog oni će to morati poštovati, ali ako ono istekne bojim se što onda.
Otkaz mi sada neće dati, trebam im kao radnik.
Suprug se tek zaposlio, on je bio kući tako da ja nisam imala potrebe za SRV. Međutim je ipak najveći teret oko škole, organizacije pregleda, vježbi bio na meni.
Tata se trudio ali bi mene nakon posla uvijek dočekalo učenje s njime jer samo samnom želi učiti.
Mislim da mi ne prostaje ništa drugo nego probati pa vidjeti što će biti, ali mi se bez posla stvarno ne ostaje.
Rea
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 11 pro 2009, 10:42
Lokacija: Podstrana

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 10 lip 2014, 21:51

Dok si na SRVu, nema otkaza :yess
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Rea » 16 lip 2014, 20:55

Predala sam zahtjev.
Danas sam ih zvala da pitam koliko se čeka da izdaju rješenje.
Oko 15 tak dana i traži me još da dostavim suglasnot od poslodavca za SRV. Kako da ih tražim suglasnost, sigurno neće biti oduševljeni. Što ako mi ne budu htjeli dati suglasnost?
Službenica je poslala dokumentaciju na komisiju bez te potvrde.
Rea
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 11 pro 2009, 10:42
Lokacija: Podstrana

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 16 lip 2014, 21:55

Poslodavac ima pravo ne dati ti suglasnost jer nema vremena organizirati tebi za ju. Aki, zakon mu dozvoljava jos samo mjesec dana od trenutka kada si predala zahtjev da se snadje, nakon toga imas pravo na SRV bez prepreka
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Rea » 11 srp 2014, 17:10

Dobila sam rješenje na dvije godine. Poslodavac je mirno prihvatio rješenje, nisam im ništa spominjala dok nisam vidjela rješenje te sad imaju dva tjedna da se organiziraju.
Zanima me da li mi godišnji odmor ostaje isti ili i na njega imam pravo samo na pola?
Ima li netko od vas da je radio i subotom kako su vam u firmi to organizirali?
Rea
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 11 pro 2009, 10:42
Lokacija: Podstrana

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la nadicab » 16 srp 2014, 21:26

imaš sva ista prava kao da radiš puno radno vrijeme - imaš pravo na GO u punom opsegu, regres, darovi za djecu, Božićnicu, Uskrsnicu (ako to još dijele), bonus :hahaha i smiješ raditi prekovremeno tek ako potpišeš pristanak.
Ako je subota radna ili ako radiš u smjenama - probaj se dogovoriti s poslodavcem.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la MBee » 29 ruj 2014, 15:59

Da li ste ovaj mjesec dobili drugi dio plaće za SRV? Meni danas još ništa nije sjelo a nikada nije bilo da 29. još ništa nema.
Avatar
MBee
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 334
Pridružen/a: 22 lis 2007, 15:13

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la alexandra » 29 ruj 2014, 20:57

meni sjelo 24.9. (Zg)
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la Rea » 30 ruj 2014, 14:01

Ja sam dobila 26.09.
Rea
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 11 pro 2009, 10:42
Lokacija: Podstrana

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la marija30 » 13 lis 2014, 08:50

Drage moje,dali nakon djetetove osme godine dokad mi traje bolovanje mogu traziti nesto drugo.Djecak boluje od misicne distrofije,nemam ga kome ostavit na brigu i nemam u planu ici raditi,naime cinjenica jest da je on zasad jos relativno dobro,ali dokad zaista neznam....kakve su procedure za dalje
marija30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 38
Pridružen/a: 24 sij 2014, 22:15

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la marija30 » 13 lis 2014, 08:50

Drage moje,dali nakon djetetove osme godine dokad mi traje bolovanje mogu traziti nesto drugo.Djecak boluje od misicne distrofije,nemam ga kome ostavit na brigu i nemam u planu ici raditi,naime cinjenica jest da je on zasad jos relativno dobro,ali dokad zaista neznam....kakve su procedure za dalje
marija30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 38
Pridružen/a: 24 sij 2014, 22:15

Re: produljenje njege ili SRV preko HZZO-a

PostPostao/la IRENA » 13 lis 2014, 22:10

Može i dalje - preko HZZO - za njegu djeteta s težim poteškoćama u razvoju.
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.