Sada je: 29 ožu 2024, 07:27.

Neuropedijatar i fizijatar - Split

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la martina mama » 25 kol 2011, 23:48

Ja znan da ne mogu spasit svit. Neman vremena za borbe po udrugama, al imamo prijetelje koji su kasno skuzili da im djeci nije dovoljna pomoc s krizina. Danas imaju dvije cure, jednu u kolicima, a jednu s teskim diparetskim hodom. Tezak je to zivot. I da su samo njih dvi propust s krizina, sve bih to nekako progutala, al ima puno dice koju mi srecemo kod resicke, a koja tamo nisu tribala bit. Mene vise uopce ne boli tih prvih sest mjeseci na firulama, al mi smo imali novaca i ideju za krenit dalje. Koliko ljudi to nema?
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la vesela beba » 26 kol 2011, 08:21

Neznam što da ti kažem na to...Nasreću moja curka nije blizu kolica ali...čak nas sada i ide malo bolje ali dosta je teško ispravit sve u dobi od 3,jaaako teško,i već sam rekla što smatram djelomičnim uzrokom.
Ubiti dobro je što si iznjela i ovu stranu medalje,Denny tek kreće u vježbačke juriše,dobro je imat bubu u uhu,nećeš se prepustit jednom mišljenju i načinu nego tražit i drugo.
Inače,prijateljica mi je prije tri god.diplomirala fizikalnu,sada stažira dolje,ono što sam čula općenito o sustavu funkcioniranja je :baba a tehničke uvjete imaju(u dvorani za grupno vježbanje u terminu vježbaju fizio.i jedna starija gospođa sa uganutom rukom a mislim...) lako mogu stvorit još i bolje,ljudi novih lako mogu nać,ja ih znam barem 5 koji nikad neće dolje dobit priliku a željni su rada,dovoljno mladi a upućeni da još imaju želju mjenjati svjet,a zašto nemaju tu priliku e to valjda samo oni znaju :dunno
Ti nam se Denny javi što je i kako krenulo :kiss
T.2008
L.2010
sjaj u tami
Avatar
vesela beba
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 471
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 11:47
Lokacija: Split

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la martina mama » 27 kol 2011, 00:15

Dok je Marasovic ravnatelj bolnice, tesko. Tip je katastrofa. Za neke odjele ga boli dzon. Ljudi krv pljucaju i traze veze iz vanka da im se nadje prostor u bolnici da bi se instalirala donirana oprema. Sta cemo dalje govorit.
Ja stvarno nemam vise volje trubit svoju pricu. Mi smo martu izvukli jer smo sami nasli ekipu koja je bila voljna istrazivati njene mogucnosti. Puuuno toga smo placali privatno. I uvik mi je krivo sta placamo to sugavo zdravstveno, a onda placam privatne preglede. To kod nas moze 5% ljudi, ako i toliko. Di su svi ostali? Nije lako ni u zagreb ic pa makat ti tamo sve bilo placeno. I mi smo se snalazili da to izdrzimo. Pomagali nam prijatelji, mame s foruma (sale, javi se!!!), al ne mogu svi ljudi to sebi priustiti.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la mirbi » 27 kol 2011, 13:42

Tehnički uvjeti na fizikalnoj su najgori u ciloj bolnici. Mi smo bili zadovoljni sa Jukicom, jer, kako reče Martina mama, ona je adekvatna za manje probleme. Za veća oštećenja dobra volja jednostavno nije dovoljna.

Tete na fizikalnoj su se čudile kad sam im rekla da sam, ko dite, plivala u bazenu fizikalne. Tamo negdi '77, kad sam bila na terapiji nakon loma ruke. Bazen je radio svega par miseci i ja sam imala čast vježbati u njemu. Nadam se da će to bolnica riješiti i da će ga imati opet.

A Marasović... o njemu ne triba trošit glasa. U istom je rangu ko i šef mu. :roll
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la martina mama » 08 ruj 2011, 16:28

Danas me zvala jedna baka jefnogodisnjeg djecaka ciji su roditelji u prvoj godini ulozili silne napore odlazeci na st fizijatriju, placajuci privatnog terapeuta koji je sada s godinu dana zakljucio da trebaju strucniju pomoc. Naravno da je sada kasno za potpuni oporavak, ali eto opet ista situacija. Sad ce raditi puno vise za manji uspjeh. Strasno!!! Do sada je prema ovima iz st sve bilo u redu. Hipetronija jedne strane tijela. Cini mi se da slusam svoju pricu, s razlikom da smo mi skuzili sest mjeseci ranije.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la vesela beba » 08 ruj 2011, 21:57

Martina mama tako bi volila da san te upoznala prije tri godine :dunno
T.2008
L.2010
sjaj u tami
Avatar
vesela beba
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 471
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 11:47
Lokacija: Split

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la martina mama » 08 ruj 2011, 23:34

Vesela beba, ja stvarno neman snage za borbu protiv sustava. Ono sta mogu je da sam od dr resic iskamcila obecanje da ce dicu ka marta slat dalje, da ce im bar dat mig da u st nece postic maksimum. U ovih deset godina me puno ljudi nazvalo, s puno ljudi sam razgovarala jer ne mogu trpit pomisao na to koliko je dice moglo postici veci stupanj slobode samo da se ima volje. Ma, bar za fizikalnu za dicu triba znanje, dobra volja i strunjaca. Nema sustava koji moze nadoknaditi roditeljski rad. Fizikalna terapija za djecu se provodi kod kuce. Dakle, odjel treba staviti akcent na edukaciju roditelja. Ono sta oni rade i dan danas je puko otaljavanje. Ne istrazuju sta kojem djetetu treba. U fizijatriji nema sheme. Shema je da svak ima neku svoju klinicku sliku, podlogu za tu istu sliku. Fizikalna terapija je lijek jedino ako se oblikuje prema potrebama pojedinca. Koji paketi vjezbi? Pa di oni zive. Ja san jedva prezivila martine dijagnoze i zato duboko suosjecan sa svakim u slicnim govnima. Danas sam skuzila tvoju pricu. Doletila mi jos jedna slucajno. Pa te ljude treba zatvoriti!!! Jukica je divna za popit kavu s roditeljima, al za djecu daje samo andole. Kome andol pomogne, tome lijek nije ni trebao. Zao mi je vase tri, ma zamisli TRI GODINE, koje ste lutali, a potiho se nadam da je neuroped fulala.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la vesela beba » 09 ruj 2011, 11:12

Martina mama,tek sada hvatam sve što si govorila,ima mi smisla kad povezujem i prisjećam se...
Mislim da Tia uopće nema pravu diagnozu nit potrebnu terapiju.Ne samo zbog ovog zadnjeg neuropedicinog nalaza nego mi je sad jasno vidljivo da ni fizijatrica nije dala dobru dijagnozu ni terapiju,stanje nam je loše,jako loše...
Ja ću te sljedeća kontaktirat,s jednostavnom porukom molim te pomozi nam.
Jer zaista sam frustrirana,ljuta na sebe a onda i na kompletan zdravstveni sustav i želim se maknuti što dalje od njih,tražit najbolje za svoje dijete,tri godine,nemogu to prožvakat,tri godine da se nije moglo vidjeti da nešto nije u redu,nijedan od xy doktora koji ju je pregledao da nije primjetio da neide,da stojimo dapače da nam ide na gore...
T.2008
L.2010
sjaj u tami
Avatar
vesela beba
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 471
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 11:47
Lokacija: Split

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la nina st25 » 23 ruj 2011, 14:42

postovana martina mam prepostavljam da ste pisali o nama u ovom tekstu o jednogodisnjem djecaku za kojeg vas je zvala njegova baka samo ukratko da kazem jednu stvari previse stvari ne znate i nije uredu da se komentira nesto o cemu se detaljno nezna mi nismo isli u zg kod dr.polovine jer ovde nisu znali kako ce nego smo isli jer smo mislili da je 3 ljudi pametnije nego samo jedno i da cujemo jos jedno misljenje,ja vjerujem da su vama pomogli puno dr polovina i svi ali mi smo razocarani jer nemozeses napisat nalaz na temelju35minutnog gledanja kad je djete iscrpljeno od puta i svega receno nam je da tamo gledaju detaljno jer upravo je i to problem svih jer misle da on dosta toga nemoze zato sto ima hemioparezu on dize ljevu ruku stoji na njoj u cetveronoznome daleko smo jos od cilja al od onoga sto je on bio smo napredovali daleko daleko ja neznam jeste li se culi u posljednje vrijeme sa ikim ko je bio gore u doticnih jer to je uzas djece je puno stalno setaju sa kavama edukacija od recenih 1h traje 30 do 35 min i ko je vidio pisat nalaz prije zavrsetka terapije ili edukacije ja vjerujem i znam da niste nista lose mislili napisavsi ovo sve ali eto zasmetalome kad sam vidjela mozda sam pogrjesila da je rjec o nama ali poklapaju se datumi a i ona je rekla da zna vasu mamu ili svekrvu neznam tocno gospoda vesna kod koje idemo privatno je ne samo krasna nego je od krivog vrata i ruke u spazmu krivog stopala napravila dosta toga, i naravno kuci sta beskonacno vjezbamo tako od toga kako je reka dr.polovina da bi moje djete trebalo bit fikus zbog dijagnoze mi imamo djecaka koji samostalno sjedi drzi glavu uspravno stoji cetveronozno mice lijevom rukicom i nogicom i sve ukazuje na to da smo na pravom putu ali eto ko nebi za svoje djete otisa na kraj svjeta da sazna jos neke stvari pa smo tako i mi bez obzira na novac i sve i to je bio razlog zbog kojeg smo otisli a ne zato sto ovde nisu znali sto dalje i na kraju ovde niko nije rekao da je sa nasim djetetom sve u redu punopozdrava i zaista mi je od srca drago stio je fvasa curica uspjela jer je tovelika nada nama ostalima da cemo i mi uz mukotrpan rad i borbu uspjeti
Avatar
nina st25
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 21 srp 2011, 14:34

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la martina mama » 24 ruj 2011, 00:56

Draga Nina, tvoje dijete nije ono o kojemu sam napisala. Baka tog djeteta je moja kolegica s posla. Pricu znam od pocetka i nisam iznijela nikakve kompromitirajuce detalje. Tema je st fizijatrija za koju i danas mislim da je cisti promasaj. Moguce je da ste vi nevista od gospodje koja me nazvala pitati kod koga smo mi isli. O vasem djetetu ne znam nista osim da ste bili u ordinaciji jer me ta gospodja zvala provjeriti je li to taj doktor. Mozda se price poklapaju, ali ja ne pisem o djeci o kojoj ne znam nista. Vjerujem da za svoje dijete trazite najbolju soluciju. Nitko vas nigdi ne tira i imate pravo o onome sto je nama pomoglo misliti sto vas volja. Svak ima svoju glavu i nije za sve ljude ista opcija dobra. Nadam se da cete i vi svojim putem doci do cilja koji zelite ostvariti. Od srca vam zelim puno srece.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la martina mama » 24 ruj 2011, 01:56

Sto se tice ordinacije, razumijem da nekome tko prvi put dodje, cijeli pristup moze djelovati kaoticno. Svak ima pravo na svoj dojam. Oni koji ne pobjegnu nakon prvog posjeta imaju prilike razumjeti zasto to sve tako izgleda. Za one koji dolaze sa st pristupa, situacija je uvijek sokantnija buduci da u st jos uvijek njeguju pristup u kojemu je vazno da se roditelji ne uplase. Ja sam kod polovina prvi put cula da je moja kci stopostotni kandidat za cerebralnu paralizu. Do tada, taj izraz nitko u st nije prevalio preko usta. Nadalje, u nininom komentaru uocavam sto sve dijete moze, ali ni rijeci o kvaliteti tih pokreta, polozaja. Ja imam dvije kceri. Jedna zdrava, druga cp. Ova druga je sve milestonse motorickog razvoja usvojila prije ove zdrave. Ne moram ni reci da vec danas postoji bitna razlika u kvaliteti njihovih izvedbi. Najbitnija razlika u st i polovininom pristupu nije u tome sto u st tapsu roditelje po ramenu dok polovina kaze najlosiju mogucu varijantu. Najbitnija razlika je u tome sto u st pristupu jedini cilj je nagurati dijete sto dalje u motorickom razvoju, zanemarujuci pri tom kvalitetu izvedbe. Polovina, koliko god slampav bio, akcent svoje terapije stavlja upravo na kvalitetu pokreta. Primjerice, u st je za martu bio cilj da sto prije usvoji okretanje i sjedenje. Okretala se s 5 mjeseci, a sa sest je po njihovom sjedila. Kod polovine smo shvatili da se okrece nepravilno i sjedi potpuno asimetricno. Pravilno okretanje je savkadala s godinu dana, a pravilno sjedenje s dvije. Da smo ju pustili da se okrece i sjedi onako kako su nas ucili u st , dan danas bi oboje radila nepravilno. Podrazumijeva se da dijete koje ranije motoricke faze ne usvoji prsvilno, nema nikakve izglede za zdravi hod. Zao mi je sto sam bas ovaj negativni komentar uzels za primjer da pojasnim razliku, al upalo mi u oko da postoji razlika i u nacinu kako roditelji vide stvar. Nista osobno.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la nina st25 » 24 ruj 2011, 07:11

martina mama je napisao/la:Sto se tice ordinacije, razumijem da nekome tko prvi put dodje, cijeli pristup moze djelovati kaoticno. Svak ima pravo na svoj dojam. Oni koji ne pobjegnu nakon prvog posjeta imaju prilike razumjeti zasto to sve tako izgleda. Za one koji dolaze sa st pristupa, situacija je uvijek sokantnija buduci da u st jos uvijek njeguju pristup u kojemu je vazno da se roditelji ne uplase. Ja sam kod polovina prvi put cula da je moja kci stopostotni kandidat za cerebralnu paralizu. Do tada, taj izraz nitko u st nije prevalio preko usta. Nadalje, u nininom komentaru uocavam sto sve dijete moze, ali ni rijeci o kvaliteti tih pokreta, polozaja. Ja imam dvije kceri. Jedna zdrava, druga cp. Ova druga je sve milestonse motorickog razvoja usvojila prije ove zdrave. Ne moram ni reci da vec danas postoji bitna razlika u kvaliteti njihovih izvedbi. Najbitnija razlika u st i polovininom pristupu nije u tome sto u st tapsu roditelje po ramenu dok polovina kaze najlosiju mogucu varijantu. Najbitnija razlika je u tome sto u st pristupu jedini cilj je nagurati dijete sto dalje u motorickom razvoju, zanemarujuci pri tom kvalitetu izvedbe. Polovina, koliko god slampav bio, akcent svoje terapije stavlja upravo na kvalitetu pokreta. Primjerice, u st je za martu bio cilj da sto prije usvoji okretanje i sjedenje. Okretala se s 5 mjeseci, a sa sest je po njihovom sjedila. Kod polovine smo shvatili da se okrece nepravilno i sjedi potpuno asimetricno. Pravilno okretanje je savkadala s godinu dana, a pravilno sjedenje s dvije. Da smo ju pustili da se okrece i sjedi onako kako su nas ucili u st , dan danas bi oboje radila nepravilno. Podrazumijeva se da dijete koje ranije motoricke faze ne usvoji prsvilno, nema nikakve izglede za zdravi hod. Zao mi je sto sam bas ovaj negativni komentar uzels za primjer da pojasnim razliku, al upalo mi u oko da postoji razlika i u nacinu kako roditelji vide stvar. Nista osobno.







Postovana martinamama,
izvinjavam se na nesporazumu mislila san da o meni pisete jer se datumi podudaraju, sin mi takoder ima godinu dana i moja vas je svekrva zvala na telefon u vezi njega i polovine pa san tila opjasnit neke cinjenice.
Sa ditetom smo poceli intezivno vjezbat sa 3 mjeseca 1 put u bolnicu 3 puta privatno tjedno i kuci beskonacno vjezbanje takoder na spuzvi na podu.

Sta se tice polovine situacija je sljedeca,
isli smo gore iz razloga jer u Splitu se donose zakljucci nakon 15 minuta promatranja i na temelju toga se vjezba, a culi smo da Polovina provede par sati sa djeteton i vidi apsolutno sve njegove mogucnosti pa smo mislili da ce nam pokazat korisnije vjezbe. Nismo isli gore da nam neko gladi psihu jer smo apsolutno svjesni problema koje nam sin ima niti smo ocekivali da ce nam rec da je dite zdravo. Tu fazu smo prosli i prihvatili situaciju kakva je.

Dosli smo iz Splita u Polovine u 11 manje 15 bili smo naruceni u 11 sati. Usli smo u sobu u podne manje 15. Nakon 20 min promatranja (i 3 njegova izlaska iz sobe, jedan put zbog kave i 2 puta su ga zvali) doktor je sjeo za kompjuter i prepisao nalaze iz Splita te nam rekao da je situacija ajme i da nemice rukon,glava u krivo, da nezna sjedit....pokusali smo objasnit da mice rukom samo da ga treba malo duze promatrat, da glavu nekad na krivi.....nije zelio slusat... (za ovo je uzeo 450 kuna).
Popodne smo dosli na edukaciju bili smo naruceni u 6 usli smo u 6 i 20, fizijatrica je izasla 4 puta(2 puta zbog kave i 2 puta su je zvali), u 7 manje 10 smo zavrsili... (za ovo je uzeo 350 kuna)...
Ujutro prije edukacije smo cekali u cekaoni i dite je sidilo na kaucu i igralo se on je prosa i reka "vidi vidi mice rukon vidite da mu je pomogla samo jedna edukacija"...na sta sam ja rekla "pa to je ono sta sam vam jucer govorila" na sta je on samo odmahnia glavom i otisa....
Svaka edukacija kosta 350 kuna i trebala bi trajat sat vremena (traje do 30 min sto zbog izlazaka i kava sto zbog kasnjenja)....

Da demantiram vasu teoriju o prvom dojmu, znam za primjer mame koja vodi kcer 2 godine tamo te je rekla da zadnji put kad je bila da joj je doslo da pokupi dite i ide kuci jer da je posta odvratan i da se pokvarija u svakom pogledu.....tako da nije stvar u nejgovoj direktonosti uopce...dapace zelimo cut stvari kakve jesu netreba nam niko ulipsavat nista....

Nas dojam je da ima previse posla i da se nemoze pravilno posvetit djetetu. Novce sam spominjala ne radi novaca nego radi neprofesionalnosti....na srecu mozemo priustit privatne doktore te smo se nazalost nagledali privatnih klinika i ovo je najgora...svugdi ostalo te prime i posvete se 100% tebi jer znaju da kostaju i znaju da si dosa iz Splita i da ocekujes tih par sati da ti se posvete i sve objasne.....

Eto iz tih razloga smo razocarani Polovinom sto ne znaci da necemo ic opet u njega...i ne dovodim u pitanje njegovu strucnost uopce....
Jasno mi je da stajete u njegovu obranu s obzirom da vam je spasio dijete, ja bi iskopala oci nekome za svoju fizijatricu u splitu koja mi spasava dijete....ali ne znaci da je polovina dobar za moje dijete niti da je moja fizijatrica dobra za vase dijete....
Na kraju krajeva ja i vi i ostale mame smo zasluzne najvise za svaki pomak jer ipak smo mi ti koji najvise sa njima vjezbaju...
Avatar
nina st25
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 21 srp 2011, 14:34

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la nina st25 » 24 ruj 2011, 07:32

a sta se kvalitete pokreta tice njegova fiziatrica kod koje idemo privatno inzistra na tome da radi sve sto i motoricki zdravo djete za svoju dob on kasni neka 3 mj ja sam usvojila od dr polovine ove vjezbe razgibavanja to ide malo teze jer se sam dize ssjest i onda se buni ali intezivno radimo i vjerujem da ce sigurno to pomoc ali intelektualno ih je prerasta i po prirodi je istrazivac i to je kaos pa onda radimo i vjezbe dr.polovine i ovo di smo stali u splitu ja zaista ne zelim govorit nista protiv njih al eo nas je bio takav prvi dojam i ja vjerujem da se nesto i promjenilo od kada ste vi bili sa svojom djevojcicom jer nas je poslal nasa fiziatrica na svoju stetetu jer da je on rekao da vise ne idemo kod nje i da je sve bilo kako nam je receno da ce bit da ce ga on pogledat dugo i da je krasan i to sve vjerovatno bi drugaciji dojam stekli ja sam sve sve nadala da ce on preostala 3 dana doc vidjet kako zaista to djete izgleda kad vjezba kad se igra ali nije nego je nalaz i sud donio nakon kratkog gledanja ali ja vam vjerujem da cete vi njemu bit zahvalni do kraja zivota ko sta cemo i mi biti ovoj nasoj u splitu tako da vas skroz razumjem da meni neko kaze nesto protiv ove u splitu ja bi zivot dala da to nije istina jer smo ga zajednickim snagama doveli do ovoga sto je sada nama zaista niko nije rekao da je sve u redu znali smo od prvog dana sa cim se imamo borit i nosit tako da smo bili spremni na sve i pokusavat cemo jos sve da sta manje posljedice budu i jos jednom se ispricavam na nesporazumu
Avatar
nina st25
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 21 srp 2011, 14:34

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la martina mama » 24 ruj 2011, 15:12

Nina, sve ok za nesporazum. Je, ordinacija se prominila masu, ali mi stari imamo neke privilegije. Triba se znat nosit s povecanjem broja pacijenata i sirenjem posla. Polovina svoj posao vodi kako on misli da treba. Ovo sto kazete zaista ne ostavlja neki dojam i ja tamo ne bih isla. Ja vise u st ne idem privatno za nista sta mogu u bolnici jer mi ide na zivce da me netko guli. Ne znam zasto zelite misati dva pristupa koja su razlicita. Drago mi je cuti da u st ima privatni djecji fizijatar koji solidno radi. Povjerenje lijecnik pacijent je vazno. Osim toga, sve to skupa kosta i ne vidin razloga da se mucite. U ordinaciju mi sad dolazimo par puta godisnje radi kontrole ledja i radi defektologa. Ne znam vise ni pacijente tako da me stvarno zalosti cuti ovakve stvari. Steta, jer je kvaliteta njegovog pristupa bas y tom posvecivanju pacijentu. Mi smo nekad tamo provodili po par dana u komadu i nisu nam se naplacivali svi ti sati. Tako smo se s docom sprijateljili i ja o njemu imam samo dobro misljenje. Meni ne smeta sto ga prekidaju jer sam i ja milijun puta zvala nesto pitati i on je uvik ima vrimena. Ne smeta mi sta uvik prinosi kavu i proliva je po ordinaciji jer je takav. Prolivam i ja i kuca mi je uvik neurednija od ordinacije. On je covik ka ja i vi sa svojim vrlinama i manama. Od svih likara koje smo posjetili jedino on je bio voljan otputovati s nama u istrazivanje martinih mogucnosti. Ja sam mu na tome cili zivot zahvalna. To sto netko o njemu misli drugacije, pravo je svakoga od nas. Meni to ne smeta i necu nikome kopat oci. Nastojim pomoci koliko mogu i to je jedan od razloga zasto ovdje pisem. Ako moje iskustvo pomogne bar jednom djetetu, ja sam vise nego zadovoljna. Ako ste svojom fizijatricom i terapeutom zadovoljni, pisite malo vise jer lipo je da ljudi i u st imaju kamo otici. Zasto bi isli u zg kad imaju i doma. Pozdrav i javite se ako vam bilo sto triba. Isto vazi i za sveki koja je puno simpaticna i pokusava pomoci vama svima.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la martina mama » 24 ruj 2011, 17:54

I jos nesto. Je uvjet kod polovine je da se radi samo s njima. Mi smo tako radili i nismo trazili pomoc sa strane. Iz mog iskustva, polovina je covik koji dobro podnosi kritiku. Ja sam njemu sve sto sam imala rekla u lice i uvijek je bio otvoren za razgovor i trazenje kompromisnog rjesenja. Ja sam takva da kazem svakome sta ga ide. Kad nisam zadovoljna, kazem odmah i nema nikakve sumnje da ce se netko iznenaditi i moje misljenje o njemu doznati na internetu. Na vasem mjestu bih pokazala svoje nezadovoljstvo uslugom i ne bih platila. Te cakule po ordinaciji mene nikad nisu zanimale i nisam razgovarala s takvima. Znam da ima svakvih ljudi i da je svak osjetljiv na svoj dzep, ali ja sam ta pitanja rjesavala s onima koji mo pruzaju uslugu. To ti je moj stav i jednostavno ne volim ovakve rasprave.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la vesela beba » 25 ruj 2011, 09:38

Neželim ulazit u nikakve rasprave,samo ću iznjet svoju stranu priče.
Po preporuci martine mame bili smo u Dr.Milene-stojčević Polovine na pregledu ovu srijedu.Pregled je trajao puna dva sata,izuzev oe djelove kad je moje djete baš moralo i piškit i kakit i bižat po ordinaciji.
Pregledani smo jako temeljito,doktorica je provela barem pola sata s djetetom u igri,sjedeći na podu,slušala je sve što ja vidim i primjećujem...
Dakle,očito svak ima svoje iskustvo i doživljaje,sto ljudi sto iskustava...
Neću reći da su čudotvorci,ali da,nama su otvorili oči i za sada smatram da smo puno bliže pravoj diagnozi i okidaču problema i smatram da mi je baš odlazak gore pomogao :dunno
T.2008
L.2010
sjaj u tami
Avatar
vesela beba
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 471
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 11:47
Lokacija: Split

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la martina mama » 25 ruj 2011, 11:02

Vesela, drago mi je za vas.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la nina st25 » 25 ruj 2011, 13:11

martina mama je napisao/la:I jos nesto. Je uvjet kod polovine je da se radi samo s njima. Mi smo tako radili i nismo trazili pomoc sa strane. Iz mog iskustva, polovina je covik koji dobro podnosi kritiku. Ja sam njemu sve sto sam imala rekla u lice i uvijek je bio otvoren za razgovor i trazenje kompromisnog rjesenja. Ja sam takva da kazem svakome sta ga ide. Kad nisam zadovoljna, kazem odmah i nema nikakve sumnje da ce se netko iznenaditi i moje misljenje o njemu doznati na internetu. Na vasem mjestu bih pokazala svoje nezadovoljstvo uslugom i ne bih platila. Te cakule po ordinaciji mene nikad nisu zanimale i nisam razgovarala s takvima. Znam da ima svakvih ljudi i da je svak osjetljiv na svoj dzep, ali ja sam ta pitanja rjesavala s onima koji mo pruzaju uslugu. To ti je moj stav i jednostavno ne volim ovakve rasprave.



JA NISAM NI ZELILA DA OVO ISPADNE NIKAKVO OGOVARANJE NITI ZELIM ULAZIT U NJIHOVU PROFESIONALNOST BOZE SACUVAJ JA RADIM OVE VJEZBE KOJE SU ONI ZADALI MOJ MUZ JE TIA REC NJEMU ALI JA NISAM DALA DA ISTA GOVORI JER ETO JA UVIK MUCI I POKLOPI SE USIMA ZAISTA NISAM IMALA NAMJERU RASPRAVLJAT OVOLIKO O TOME NEGO SAM SAMO TILA REC SVOJE MISLJENJE NE OBAZIOREM SE NI JA NA TE CAKUE PO CEKAONI I SKROZ RAZUMJEM VAS I VAS ODNOS SA NJIM JER I MI IMAMO TAKAV SA NASOM FIZIATRICOM JA BAS NEMAM NI VRIMENA PISAT I OVO JE PRVI PUT DA SAM SE JAVILA JER ETO SAM MISLILA DA O NAMA PISETE INACE NEBI NEGO PROCITAM STA ME ZANIMA I TO JE TO MI SMO JOS UVIK U FAZI INTEZIVNOG RADA PA SI NEMOGU PRIUSTIT PUNO SLOBODNOG VRIMENA ZAO MI JE STA SAM OSTAVILA DOJAM CAKULONE I NEZNAM STA JER MI NIJE BILA NAMJERA TO NI NAJMANJE SVAKO IMA PRAVO NA SVOJ DOJAM I TO JE TO POZDRAV
Avatar
nina st25
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 21 srp 2011, 14:34

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la nina st25 » 25 ruj 2011, 14:01

nina st25 je napisao/la:
martina mama je napisao/la:I jos nesto. Je uvjet kod polovine je da se radi samo s njima. Mi smo tako radili i nismo trazili pomoc sa strane. Iz mog iskustva, polovina je covik koji dobro podnosi kritiku. Ja sam njemu sve sto sam imala rekla u lice i uvijek je bio otvoren za razgovor i trazenje kompromisnog rjesenja. Ja sam takva da kazem svakome sta ga ide. Kad nisam zadovoljna, kazem odmah i nema nikakve sumnje da ce se netko iznenaditi i moje misljenje o njemu doznati na internetu. Na vasem mjestu bih pokazala svoje nezadovoljstvo uslugom i ne bih platila. Te cakule po ordinaciji mene nikad nisu zanimale i nisam razgovarala s takvima. Znam da ima svakvih ljudi i da je svak osjetljiv na svoj dzep, ali ja sam ta pitanja rjesavala s onima koji mo pruzaju uslugu. To ti je moj stav i jednostavno ne volim ovakve rasprave.



JA NISAM NI ZELILA DA OVO ISPADNE NIKAKVO OGOVARANJE NITI ZELIM ULAZIT U NJIHOVU PROFESIONALNOST BOZE SACUVAJ JA RADIM OVE VJEZBE KOJE SU ONI ZADALI MOJ MUZ JE TIA REC NJEMU ALI JA NISAM DALA DA ISTA GOVORI JER ETO JA UVIK MUCI I POKLOPI SE USIMA ZAISTA NISAM IMALA NAMJERU RASPRAVLJAT OVOLIKO O TOME NEGO SAM SAMO TILA REC SVOJE MISLJENJE NE OBAZIOREM SE NI JA NA TE CAKUE PO CEKAONI I SKROZ RAZUMJEM VAS I VAS ODNOS SA NJIM JER I MI IMAMO TAKAV SA NASOM FIZIATRICOM JA BAS NEMAM NI VRIMENA PISAT I OVO JE PRVI PUT DA SAM SE JAVILA JER ETO SAM MISLILA DA O NAMA PISETE INACE NEBI NEGO PROCITAM STA ME ZANIMA I TO JE TO MI SMO JOS UVIK U FAZI INTEZIVNOG RADA PA SI NEMOGU PRIUSTIT PUNO SLOBODNOG VRIMENA ZAO MI JE STA SAM OSTAVILA DOJAM CAKULONE I NEZNAM STA JER MI NIJE BILA NAMJERA TO NI NAJMANJE SVAKO IMA PRAVO NA SVOJ DOJAM I TO JE TO POZDRAV[/qA MI IDEMO KOD GOSPODE VESNE MARKOVIC I ZAISTA NEBI DOSLI DO OVOGA BEZ NJE I TO JE ONO STA VI KAZETE MI SA NJOM IMAMO PRIJATELJSKI ODNOS I DA MI BILO KO KAZE NESTO PROTIV NJE STA SE KAZE ZIVOT BI DALA TAKO DA VAS POTPUNO RAZUMJEM A U BOLNICU IDEMO U MARTEE ONA JE KRASNA ALI JE JEDNOSTAVNO PREMALO JEDNOM TJEDNOZA TO SVE SKUPA
Avatar
nina st25
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 21 srp 2011, 14:34

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la martina mama » 26 ruj 2011, 00:14

Draga nina, nitko ti nije rekao da si cakulona. Mozda si trebala pustit muza da kaze sta ima. Mene nije briga sta se o polovini pise, al u vasoj prici mi nedostaje par karika. Znam da polovina radi samo po svom principu i uvjet ako ces raditi s njima je da radis samo s njima. U vasoj prici mi ne stima to da vas je kod njega poslala vasa fizijatrica. S kojim ciljem? Sto je ona zeljela postici tim pregledom? Fizijatri znaju kako polovina radi i suludo je njemu poslati pacijenta bez prethodnog kontakta s njim i bez konkretne upute sto od njega zelite. Ako ona misli da polovina moze pomoci, morala ga je kontaktirati i osobno s njime dogovoriti sto od njega hoce. Poslati vas ovako da "tri glave budu pametnije od dvije" to mi nije nikako profesionalno. Rehabilitaciju djeteta vodi fizijatar. On odrzava kontakt s drugim specijalistima i zajedno s njima donosi odluke. Svaki fizijatar ima svoje vidjenje rehabilitacije. To nije shema pa cu te malo poslati da vidimo sta polovina misli. Polovina kao fizijatar moze ustanoviti stanje djeteta. Buduci da polovine rade samo po svom principu, ne vidim uopce razloga da vas bez njenog kontakta, salje k njemu. I sta ste dobili? Misljenje s kojim se ne slazete i jedan utjesni sat edukacije kojeg mozete objesiti macku o rep. Svi polovinini pacijenti vam mogu potvrditi da niste dobili nista i to zato sto se niste razumjeli. Ako je vasa fizijatrica htjela kobzultaciju, to je morala ona dogovoriti. Ako ste htjeli preci kod polovine, morali ste zaboraviti na vasu fizijatricu. Njusim da je ovdje doslo do velikog nesporazuma. Niste bili upoznati sa situacijom di dolazite. Kod polovina se naravno moze doci i samo po misljenje, ali to se kaze. Nakon misljenja nema edukacije. Vracate se svom fizijatru i idete dalje. Sve sto si ti napisala je kako niste bili zadovoljni pristupom. Poznsvajuci siruaciju u ordinaciji, ja jednostavno ne razumijem zbog cega ste tamo dosli. Radi svih ljudi koji ovaj forum citaju, bilo bi lijepo da, kad stignes, pojasnis detalje vase price. Objasnjenje koje si dala, jednostavno nije dovoljno. Ne razumijem cemu ce vam polovinina glava kad vec imate svoje. Ne ide? Zapelo? Mislite da mozete bolje? Sto je u pitanju da nakon godinu dana trazite drugo misljenje? I na koji se dio rehabilitacije to misljenje odnosi?
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la nina st25 » 26 ruj 2011, 14:28

Nas je poslala nasa fiziatrica da nam pomogne da se ruka pokrene za puzanje jer imala je jedan slucaj djecaka koji je sve napravio a puzat nikako i poslala ih je gore i oni su otkrili di je problem i koje vjezbe da se rade i mi smo isto zapeli na puzanju cetveronozni da ali puzanje nikako desnom krece naprjed a livom rukicom nikako al smo dog pregled i edukaciju odma i mi smo proveli dva dana na edukaciji s tim da su oni rekli da ga nebi uopce stavljali u cetveronozno on i sestra mislim da mu je koja je vodila edukaciju posto smo svatili da to nece nas bas daleko odvest koristimo i jedne i druge vjezbe jer zaista nije onako kako je on rekao s tim se slaze i ova nasa fiziatrica i ova u bolnici jer zaista njega treba pogledat i pustit ga da se igra i pokaze sta sve moze i koliko moze a nazalost oni nisu uspjeli to vidit eto nadam se dasam bar malo rasvjetlila zasto smo isli gore i zasto su nas je ova u splitu uputila
Avatar
nina st25
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 21 srp 2011, 14:34

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la nokia123 » 26 ruj 2011, 17:17

Što je Vesna Marković? Fizioterapeut ili fizijatar? :dunno
nokia123
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 18 ruj 2011, 13:54

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la nina st25 » 26 ruj 2011, 18:00

nokia123 je napisao/la:Što je Vesna Marković? Fizioterapeut ili fizijatar? :dunno

VESNA MARKOVIC JE fizioterapeut
KOJU JUKICA KAO DOPUSTA JER RADI NA programu najslicnijem kao u bolnici ona se nalazi kraj druge pol postaje na znajnu brije je bila sa jednom jos zenom u concina a sad se odvojila pa je dole treba se prvo nazvat i narucit za pregled broj ti je 021320880 radi ona i jos 2 fizioterapeutkinje koje su isto krasne ona je i isto je nekad davno radila u bolnici ispricavam se na netocnom navodu na pocetku
Avatar
nina st25
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 21 srp 2011, 14:34

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la nokia123 » 26 ruj 2011, 18:06

A što je onda Jukica? I ona je fizijatar? Ne kužim. Znači treba ići prvo na pregled kod Jukice pa onda kod nje, ili se može direktno kod Vesne?
nokia123
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 18 ruj 2011, 13:54

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la martina mama » 26 ruj 2011, 18:31

nina, je li vam pokazao karijolu na jednoj i dvije ruke? mislim da su nama te vjezbe bile posebno korisne za aktiviranje ruke, a kasnije i za puzanje. koliko vidim, polovina misli da je djecak nezreo za puzanje, a jukica misli da je zreo. ma, ja mislim da bi sve bilo drugacije da ga je ona kontaktirala prije. ostaje i dalje da ste mogli biti bolje usluzeni naravno. pozdrav
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la martina mama » 26 ruj 2011, 23:24

Tek sad vidim da je jukica vasa fizijatrica. Iz mog iskustva, njeno znanje i nacin rada nije ni izbliza dovoljno da jednu hemiparezu navjezba do neupadljivog iz prostog razloga sto se ne radi dovoljno na jacanju zahvacene strane, a uopce se ne radi na razvoju svijesti o toj strani. Ne znam uopce sto je htjela od polovine, al dijete za koje nema ideju kako ga uvesti u puzanje, ima dugove iz ranijih faza. To i jest glavni problem kod njenog nacina rada. Oni koji su radili samo s njom, nece uopce razumjeti o cemu govorim. Jednostavno receno, jukicinom nacinu rada jaaaako nedostaje rad na motorickoj bazi. Motoricka baza je temelj za daljnji rad. Kao kuca koja lezi na cvrstim temeljima. Frustrirajuce da se sa godinu dana nadjes u situaciji da ne znas kako dalje. Mozda se treba vratiti na pocetak.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la nokia123 » 27 ruj 2011, 10:00

Martina mama koliko sam ja skuzila Vesna ih je poslala u Zg i tila kontaktirat Polovinu, a ne Jukica. Zar je moguće da osim Jukice i Rota Ceprnje ne postoji ni jedan drugi fizijatar za djecu u St? Mislim i privatno moram cekat mjesec dana, za popipit!!!
nokia123
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 18 ruj 2011, 13:54

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la nina st25 » 27 ruj 2011, 10:19

martina mama je napisao/la:Tek sad vidim da je jukica vasa fizijatrica. Iz mog iskustva, njeno znanje i nacin rada nije ni izbliza dovoljno da jednu hemiparezu navjezba do neupadljivog iz prostog razloga sto se ne radi dovoljno na jacanju zahvacene strane, a uopce se ne radi na razvoju svijesti o toj strani. Ne znam uopce sto je htjela od polovine, al dijete za koje nema ideju kako ga uvesti u puzanje, ima dugove iz ranijih faza. To i jest glavni problem kod njenog nacina rada. Oni koji su radili samo s njom, nece uopce razumjeti o cemu govorim. Jednostavno receno, jukicinom nacinu rada jaaaako nedostaje rad na motorickoj bazi. Motoricka baza je temelj za daljnji rad. Kao kuca koja lezi na cvrstim temeljima. Frustrirajuce da se sa godinu dana nadjes u situaciji da ne znas kako dalje. Mozda se treba vratiti na pocetak.




Nas je vesna poslala jer tad nije niti malo micao rukom put naprid sad pocinje nesto i to kad mu kazem di je mala ruka pomakni ruku onda to funkcionira ona vise nije ukocena ni nista ali je jednostavno nije osvjestia do kraja u sjedecem je dize do razine uha zapravo smo poceli sa kopiranjem desne ruke sad se ona polako razdvaja ali jos to nije ni blizu zadovoljavajucem pa da,u zg su rekli da nije spreman za puzanje po onome sta su oni procjenili a i meni samoj i vesni i ovoj u bolnici s kojom radi je spreman neznam vise sta da mislim osim da radimo radimo radimo svaki milimetar pomaka je bitan tako da smo sad napredovali dosta u ovih 10ak dana ima 5 mj da smo krenili privatno znaci u dobi od 6 mj a prije doga smo isli samo u bolnicu i zapravo vidim koliko je u tih 5 mj napredova krenit cemo i na radnu privatno jer ovo na meje nema svrhe sad je bila pauza od skoro 2 mj tako da nista od toga i kuci radimo jer on jako brzo kuzi sta se trazi samo je sad vec dosta velik pa se buni i te faze dodu i produ bacanja plakanja i svega ostaloga a ponekad mislim da nije toga da bi bili na cilju jako brzo iako je to konstantan rad i sad i posli to mi je jasno.Jukica je nas fiziatar i to isto tamo bude ajme jer se ceka skoro sat vrimena bez obzira kad si narucen bude grintav nervozan nikakav i onda je to propast ziva al zaista ja to nemogu objasnit kad se s njim radi malo duze vidi se koje su njegove mogucnosti i to svi kazu jer prvi dojam je zaista ajme i zato mi je zao sta je sve tako u zg ispalo mismo bili i u sabola kad je imao 9 mj u zg on je bia zadovoljan sa njim kako napreduje i sve iako je on neuropedijatar ipak nekog vraga zna tako da eto jedino su nam tamo u polovine rekli to sta su rekli tako da neznam ni sama vise ali definitivno radim i ovo od njih i ovo sta su nam rekli jer to od polovine koristim ko neku vrstu razgibavanja ovo iskoristim malo kad on zaspe jutros smo imali vjezbe u 8 u bolnicu pa eto nastavak sljedi tokom dana...
Avatar
nina st25
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 21 srp 2011, 14:34

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la martina mama » 27 ruj 2011, 11:29

Mene ti kad vidim hemipareza, odmah uhvati muka. Kod hemipareze je zafrk sto nezahvacena strana leti, a ova zahvacena, i kad bi, onda ju ova zdrava strana pretrci. Nama je to stajanje na rukama, karijola na jednoj i dvije ruke, te vjezbe su zakon za gradnju svijesti i aktivaciju ruke. Kasnije u hodanju je pas puno pomogao da marta ne zappstavlja ruku jer je bilo kontraproduktivno da mi stalno napominjemo. Skuzila sam da vas je polovini poslala terapeutkinja, al ako je to jukicin princip rada, jednostavno mi je jasno zasto polovina tako misli. Kod njega nijedna hemipareza ne dobije dozvolu za sjedenje u toj dobi. U dobi od godinu dana najvise se radi na ruci i postizanju simetrije u cetveronoznom. Sjedenje smo mi tada tek poceli vjezbati. Tada smo najvise gulili razgibavanje, stajanje na rukama i karijolu. Malo iza godinu dana smo poceli vjezbati puzanje u varijanti da kreso kontrolira ruke, a ja noge.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Neuropedijatar i fizijatar - Split

PostPostao/la nina st25 » 27 ruj 2011, 13:20

E pa on je i rekao da nebi triba sidit al posto se sam dize za sist da je neizbjezno da ga se vraca lezat ee a nije nam pokazao tu karijolu pa zato smo mi isli da nam ju pokaze al posto on nije bia zadovoljan videnim vratio nas je na pocetak na to razgibavanje prstica zglobova itd iako mislim da i to pripomaze ovome svemu vise od pustih vjezbi neznam sta pomaze al sta nije al znam da smo polako ali sigurno napredovali al posto jednostavno mora puzat sad je tu problem imamo i mi psa labrador je iako nije terapeutski primjetila sam da mu isto lize livu ruku i gurka je tako da mislim da ce i nama on dosta pomoc ee i imam sada problem sta je pocea puzat onako na desnoj ruci i na guzi jednostavno je takav mali istrazivac i pokusavam to sprjecavat konstantno ali se buni strasno i sad se bojim da se nece uopce trudit kad moze ovako kako je njmu jednostavnije pa cemo sada vidit snalazi se na sve moiguce nacine samo da izbjegne ono sta bi zapravo treba a vidit cemo sve jos sta ce bit u vela luci idemo 16og pa mozda bazen i takve stvari isto pomognu malo zaista smo sve isporobali pozdrav
Avatar
nina st25
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 21 srp 2011, 14:34

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 24 gostiju.