Sada je: 29 ožu 2024, 13:57.

SLOBODNO VRIJEME

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

SLOBODNO VRIJEME

PostPostao/la lulamae » 27 srp 2013, 00:11

Bok svima ;) Nije me dugo bilo....
Imam pitanje..a tu sam uvijek znala naci odgovor...
Adrian vec ima nesto vise od 10 godina..za one koji ne znaju dijagnoze su ukratko: sljepoca,hemipareza lijeve strane,De Morsier sindrom,problemi s rastom,cista na mozgu,pudens itd ;)
Ugl htjela bih da svoje slobodno vrijeme provodi kvalitetnije a ne znam kako. Jos uvijek ima svoje kutije s igrackama (nekim manjim instrumentima,pika slika,bageri,auti,lego kocke) ali nista od toga ga ne interesira previse. Jedino sto ga interesira je slusanje prica i pjesama ali vec ih sve zna napamet a i zanimljivije mu je stiskati gumbice na liniji ili plextalku (volume gore/dolje,pauza,sljedeca pjesma) samo radi samih zvukova koje gumbici proizvode. Nudim mu da cita nesto ali procita 1-2 strane i ne da mu se vise, npr Vlak u snijegu (film voli zbog zvukova,a vlakove inace obozava). Kod kuce ima ljuljacke i trampolin i tu zna provoditi vrijeme kad je lijepo. Ali osim toga, ne znam sto da mu jos ponudim. I treba mi savjet za svakodnevne situacije, ne govorim o tome da ga odvedem na koncert,u kazaliste i slicno vec dok ja kuham ili radim bilo sto drugo (gledam tv,cistim),sto bi on mogao raditi a da ne zuji u prazno? Djeca njegove dobi (gledam susjede) svaki dan voze bicikl,igraju nogomet,love se,penju..ne znam sto da njemu ponudim???Razmisljala sam i o biciklu,nekom tandemu,jos je mali za to i ne drzi dobro ravnotezu a i nije dovoljno koncentriran da drzi volan dovoljno dugo. Stvarno ne znam i to me frustrira... Imamo i 'covjece ne ljuti se' za slijepe ali predugo mu traje igra i netko treba igrati s njim a ja trazim nesto sto bi mogao sam.
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: SLOBODNO VRIJEME

PostPostao/la nadicab » 22 kol 2013, 17:08

Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: SLOBODNO VRIJEME

PostPostao/la lulamae » 23 ruj 2013, 10:26

Thank you!
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: SLOBODNO VRIJEME

PostPostao/la nadicab » 26 ruj 2013, 12:01

i ovdje ima puno savjeta
http://www.positiveeye.co.uk/
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić


Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.