Sada je: 18 tra 2024, 20:38.

Dačka ekskurzija- 4.osnovne

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Dačka ekskurzija- 4.osnovne

PostPostao/la Rea » 11 pro 2013, 10:13

Zanima me kako su vaša djeca išla ili nisu išla na ekskurziju? Moj sin nema asistenta znači za ići na ekskurziju morao bi ići jedan od roditelja. Pitala sam da li bi netko iz škole mogao ići s njime međutim rečeno nam je da to ne dolazi u obzir. On ima mišićnu distrofiju, pokretan je ali daleko je od toga da ih on sam može pratiti.
Njemu smo pokušali objasniti da ako želi ići možemo ići s njime ja ili tata, ali on kaže da ne želi ići.
Znam da mu je i samome teško što puno stvari ne može kao vršnjaci i mislim da mu kombinacija s nama uopće ne odgovara.
A ja bi voljela da ide i žao mi je da ostane kući, ali mi se čini da drugog izbora nemamo.
Kakva su vaša iskustva s odlaskom ili ne na eskurziju.
Pozdrav
Rea
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 11 pro 2009, 10:42
Lokacija: Podstrana

Re: Dačka ekskurzija- 4.osnovne

PostPostao/la IRENA » 13 pro 2013, 09:12

Jan je išao - ali s asistentom. No protestirao je zbog njegove prisutnosti jer " on može sam ". Ipak smo ga uspjeli nagovoriti.
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Re: Dačka ekskurzija- 4.osnovne

PostPostao/la nadicab » 16 pro 2013, 13:21

Škola je po zakonu dužna osigurati pratnju djetetu s teškoćama.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Dačka ekskurzija- 4.osnovne

PostPostao/la Rea » 16 pro 2013, 19:29

Irena hvala na odgovoru.
Nadicab tko bi to trebao iz škole da bude, moj sin nema asistenta, jedina opcija bi bila ta da jedan od roditelja ide s njime.
Opet sam ga pitala da li bi išao, kaže da ne bi, tako da najvjerojatnije neće ni ići, ali me ljuti što su to kao što kažeš dužni osigurati, ali kada sam to pitala njihov odgovor je bio da oni s time nemaju veze i na moj prijedlog da li je moguće preko jedne uduge naći asistenta samo za ekskurziju rekli su da to ne dolazi o obzir.
Rea
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 11 pro 2009, 10:42
Lokacija: Podstrana

Re: Dačka ekskurzija- 4.osnovne

PostPostao/la nadicab » 17 pro 2013, 12:22

gle, u većini slučajeva se škola pravi blesava i sve prebacuje na roditelja - a onda ih podsjetiš na njihovu dužnost. Tko će ići - defektolog, logoped, dodatna učiteljica, to nije tvoj problem, to spada u organizaciju škole.
Škola je čak dužna osigurati prijevoz djeteta od kuće do škole, imaš to u državnom pedagoškom standardu (čl 36, st 2)
Za učenike s teškoćama osigurava se prijevoz bez obzira na udaljenost od mjesta stanovanja
do škole te pratitelj kad je on nužan zbog vrste i stupnja teškoće.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Dačka ekskurzija- 4.osnovne

PostPostao/la ive3 » 18 pro 2013, 14:03

slična priča, i moj je sada u četvrtom razredu, dijete s individualnom pristupom, blagi problemi u ponašanju i komunikaciji, vrlo dobar učenik po ocjenama, po ponašanju jedinica, bez asistenta (od početka), a od tog individualnog ima gotovo ništa:
već smo dobili najavu od učiteljice da ga ona ne može voditi na ekskurziju jer 'idu i na plitvička jezera pa bi se nešto moglo dogoditi ili nekoga gurnuti', tj. ona već sada strepi od pomisli da bi on išao sa svojim razredom...
on ne želi da ide roditelj, a neće ni da se potrudi oko svog ponašanja s razrednicom (ostali učitelji npr. engleski i vjeronauk ne navode nikakve probleme s njim), iako bi želio ići na ekskurziju, ipak ju često provocira, a ona nezna s njim izaći na kraj, misli da će ga pogoditi opaske koje mu piše u dnevnik.
vidim Nadice da po tome što pišeš, bih mogao pokušati natjerati školu da šalje defektologa na ekskurziju, ali ako oni to ne žele... što time dobijam kad bi i pristali ići?? samo daljnje probleme, jer nisam siguran kako će on prihvatiti 'stražara uz sebe'.
nek ostane doma i ide u školu, pa ćemo vidjeti kako će iskazati svoje nezadovoljstvo u školi tih 4-5 dana, znam da će biti problema i da će ih konstantno provocirati, valjda je to manje zlo...
Avatar
ive3
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 102
Pridružen/a: 08 lis 2006, 09:54
Lokacija: Dalmatia

Re: Dačka ekskurzija- 4.osnovne

PostPostao/la Rea » 19 pro 2013, 09:35

Naš sin je sam zaključio da neće na ekskurziju. Ne znam bi li bilo što drukčije da je škola u startu našla osobu koja bi išla s njime, ovako ga je sve skupa zbunilo pa mu je najlakše ostati kući.
On sam ne može. Zar moraju u školu kada drugi idu na eskurziju? Idu svi četvrti razredi, ma ako je i ima moj neće ići.
Ja nisam u školi ništa inzistirala, bi da je sin želio ići, ali mi je žao što ovo nisam znala kada su išli na jednodnevne izlete i kada se učiteljica sama najviše brinula oko njega, ona nam je sve ove četiri godine bila odlična i ne da mi se radi nje stvarati probleme.
Rea
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 11 pro 2009, 10:42
Lokacija: Podstrana

Re: Dačka ekskurzija- 4.osnovne

PostPostao/la nadicab » 19 pro 2013, 22:59

Sve je individualno, ja sam uvijek htjela da bude ukljucen u sve kao i druga djeca jer on na to ima pravo. On je na izlet isao tek u 5. razredu i jako mu je to znacilo. A terenska nastava u trajanju 2 dana - doslovce je zivio za te dane i dan danas to spominje.
To mu nikako ne bih htjela oduzeti.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Dačka ekskurzija- 4.osnovne

PostPostao/la Rea » 29 sij 2014, 10:05

Mi smo u međuvremenu dobili asistenta ali moj sin i dalje ne želi na ekskurziju.
Meni je žao ali natjerati ga ne mogu.
Rea
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 11 pro 2009, 10:42
Lokacija: Podstrana

Re: Dačka ekskurzija- 4.osnovne

PostPostao/la IRENA » 29 sij 2014, 10:22

Rea je napisao/la:Mi smo u međuvremenu dobili asistenta ali moj sin i dalje ne želi na ekskurziju.
Meni je žao ali natjerati ga ne mogu.

Rea - možda da s njim dogovorite da krene na ekskurziju , ali da ima mogućnost ukoliko mu se stvarno, stvarno tamo ne svidi da ćete doći po njega ..Jel vam to tehnički izvedivo ?
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Re: Dačka ekskurzija- 4.osnovne

PostPostao/la Rea » 29 sij 2014, 10:56

Irena i nije baš. Idu u Istru.
Jutros sam s njime pričala, pokušavala ga nagovoriti na sve načine ali ne ide.
Jako je zatvoren, u zadnje vrijeme iz čista mira počme plakati. Naručila sam ga kod psihologa.
Možda je stvar i u tome što je od prije mjesec dana uključen u jednu studiju u Milanu i putovati ćemo tamo svaka dva mjeseca, pa mu je svega previše.
Rea
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 11 pro 2009, 10:42
Lokacija: Podstrana


Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.