Sada je: 19 tra 2024, 07:45.

VJEŽBAČI STARI I NOVI 2014.

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

VJEŽBAČI STARI I NOVI 2014.

PostPostao/la alexandra » 23 sij 2014, 20:39

idemo dalje :joy
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: VJEŽBAČI STARI I NOVI 2014.

PostPostao/la anja-anja » 18 ožu 2014, 16:20

pozdrav ..
mi smo "stari"vježbaći, ali novi ovdje.. djecak 4 mjeseca star, hipertonus, vjezbamo po vojti 2 mjeseca no pokusali bismo raz.gimnastiku, vojta nam je agresivan , naporan, bas je prava muka vjezbati. rekli su nam da ne smijemo mjesati bobatha i vojtu? kakva su vasa iskustva?
anja-anja
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 18 ožu 2014, 16:13

Re: VJEŽBAČI STARI I NOVI 2014.

PostPostao/la alexandra » 18 ožu 2014, 17:52

ne znam tko ti je to rekao.....
mi smo, a i velik broj vježbača tu na forumu, kombinirali bobatha i vojtu. s tim da nam je vojta bio prilično ne drag :mrgreen
naravno da sve ovisi od slučaja do slučaja, ali nama je vojta bio "pomoćna" vježba.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: VJEŽBAČI STARI I NOVI 2014.

PostPostao/la anja-anja » 18 ožu 2014, 18:43

hipertonus , na podlozi šake djelomicno zatvorene, povremeno grebe po podlozi. uzv mozga uredan . fizioterapeut nam je rekao da se ne smiju mjesati ta dva nacina vjezbanja.. nista, radit cemo onda i mi kombinacije :) hvala
anja-anja
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 18 ožu 2014, 16:13

Re: VJEŽBAČI STARI I NOVI 2014.

PostPostao/la alexandra » 18 ožu 2014, 19:16

ne,ne,ne, molim te, ne raditi suprotno uputama stručnih osoba. on vas vidi i zna. pitaj da ti objasni zašto ne bobath. vjerojatno ima razlog.
generalni stav je da se mogu kombinirati, možda u vašem slučaju nije poželjno.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: VJEŽBAČI STARI I NOVI 2014.

PostPostao/la MatiMokoš » 23 tra 2014, 20:34

Cure, žene, ne znam koga da pitam pa ću vas, iako je pitanje off. Koji dan u mjesecu se na Goljaku moguće naručiti za pregled kod fizijatra? Moramo na kontrolu, a budući da već dosta dugo nismo bili tamo, zaboravila sam kojim danom se je moguće naručiti.
I imam još jedno pitanje: Neuroped. nam je bila dr. Miočinović, nalazi svih pretraga bili su uredni (UVZ nismo uspjeli napraviti jer se fontanela rano zatvorila). Beban je sad 16 mjeseci i voljela bih s njim otići na psihološku procjenu. Moram li prvo ponovno ići neuropedijatru ili? Ne znam kakva je procedura, a voljela bih da ga netko malo pogleda jer je slabo zainteresiran za pokazivanje bilo čega, govor (imamo tek nekoliko slogova, a riječ nijednu), itd.
slika
Avatar
MatiMokoš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 381
Pridružen/a: 19 tra 2013, 10:25

Re: VJEŽBAČI STARI I NOVI 2014.

PostPostao/la nevenera » 23 tra 2014, 20:39

ja sam išla logopedu privatno. kad je on ustanovio kašnjenje u govoru dobila sam termin kod logopeda u bolnici, to tek idemo, psihologa (i to tek idemo). u neuropedijatra smo išli na redovan pregled. on je ustanovio da je motorički sad sve ok :yess ali i da zaostaje u govoru. tj da govori par riječi s značenjem. dao je preporuku isto logoped, psiholog i provjera sluha
morali smo obaviti audiologa, još nam je rečeno da se javimo na suvag
više o tome što je tad mogao il nije i kako je bilo na pregledu sam pisala ovdje - http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=49&t=75599&start=30
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: VJEŽBAČI STARI I NOVI 2014.

PostPostao/la alexandra » 23 tra 2014, 21:15

mmokoš, možda da ipak nazoveš goljak pa da ih pitaš. mislim da tu trenutno nemamo puno goljak vježbača. tamo se možeš naručiti i kod psihologa, mada će ti oni reći da je je još rano ako se ne radi o nekom ozbiljnom problemu. a šta je za njih ozbiljno..... to ne znam. ali uvijek imaš opciju privatnika. za neuropedijatra ti ne znam reć, ovisi što ti piše na zadnjem nalazu, da li treba kontrola ili ne. neurorizične obično prati neuropedijatar bar do treće godine.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59


Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.