Sada je: 16 tra 2024, 06:42.

Pomocnik u naatavi

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Pomocnik u naatavi

PostPostao/la Ninamala » 30 ruj 2014, 00:00

Razocarana sam dobivenim pomocnikom(8r ide moja kcer), i njenim kvalifikacijama :konobar, pa i starosna dob:43.
Ovo nam je 4. pomocnik( do sada je bilo 2 prof i 1 uciteljica).
Ne mogu ni nabrojati sve nedostatke kojih je na pretek( nepoznavanje gradiva, nikakav topli odnos, formalne greske...)
. Sto se moze uciniti? Iz skole kazu da im je pomocnika poslao Gradski ured.
Ninamala
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 29 ruj 2014, 23:50

Re: Pomocnik u naatavi

PostPostao/la nadicab » 30 ruj 2014, 07:22

Popricati sa strucnim tmom skole, napisati dopis gradskom uredu.
Ovi novi pomocnici su prosli edukaciju i jos moraju proci centre tipa Goljak, Slava Raskaj itd, pa jos izlaze na ispit.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Pomocnik u naatavi

PostPostao/la Ninamala » 30 ruj 2014, 09:30

Hvala nadicab, skola kaze da je preuranjeno davati sudove, no, meni je sve vec ocito.
Ne znam koliko je ozbiljan ispit koji ce pomocnici polagati. Ako je imalo, ovaj pomocnik nece proci.
Ninamala
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 29 ruj 2014, 23:50

Re: Pomocnik u naatavi

PostPostao/la Dinkic » 26 lis 2014, 16:33

Sigurno pomoćnika nije poslao Gradski ured, ako je u pitanju grad Zagreb.
Ako je u pitanju Grad Zagreb onda su svi koji su se javili na natječaj njih preko 400, a traženo je 75 bilo na bar dva razgovora u HZZu i oni su birali pomoćnike od tih 400. Nakon toga su išli na eduakciju od dva dana te dodatno po centrima što je navela Nadica.
Meni je važniji dio bilo testiranje u HZZu.
Nepoznavanje gradiva, pa nezna ga ni moja pomoćnica, a studentica je ERF.
F 15.12.2000.
"Kada Bog ima za tebe plan onda su svi tvoji planovi samo zrnca pijeska na obali morskoj."
Avatar
Dinkic
kraljevna bez zrna graska
 
Postovi: 2411
Pridružen/a: 13 pro 2004, 18:21
Lokacija: Zagreb

Re: Pomocnik u naatavi

PostPostao/la alexandra » 26 lis 2014, 18:33

ne znam tko je pomoćnika poslao, a možda je to i nebitno. :nata
poznajem mamu koja je bila (ove godine) u istom problemu, a kako poznaje svoje dijete, nakon tri tjedna je shvatila da suradnja s pomoćnikom nema budućnost. pripremila se, napisala sve što dijete može, a što je prestalo raditi s asistentom, probleme u ponašanju koji su se pojavili itd.itd., dva puta bila na razgovoru samo u školi i nakon mjesec dana (od početka nastave) su dobili drugog. s kojim je prezadovoljna.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Pomocnik u naatavi

PostPostao/la Dinkic » 26 lis 2014, 18:39

Alexandra, bitno je znati na koji je način pomoćnik u nastavi došao jer su načini promjene drugačiji. Sve stoji što si napisala, imali smo i mi slučaj s jednog djevojkom prošle godine, čak učiteljicom razredne nastave koju je sama škola makla jer je bila prosta, bezobrazna i nije uopće radila s dječakom. Ona je bila preko student servisa plaćana, javila se školi da bi željela biti pomoćnik. Ovih 75 ima ugovore o radu (određeno) i procedura je ipak malo drugačija.
F 15.12.2000.
"Kada Bog ima za tebe plan onda su svi tvoji planovi samo zrnca pijeska na obali morskoj."
Avatar
Dinkic
kraljevna bez zrna graska
 
Postovi: 2411
Pridružen/a: 13 pro 2004, 18:21
Lokacija: Zagreb

Re: Pomocnik u naatavi

PostPostao/la alexandra » 26 lis 2014, 19:50

ma znam, rekla sam da je nebitno jer ga treba mijenati bilo kako da je došao.
i ovi koji imaju ugovor o radu (u zg) se mogu promijeniti, očito u kratkom roku bez obzira na proceduru. to sam htjela reći.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Pomocnik u nastavi

PostPostao/la Ninamala » 03 pro 2014, 01:56

Je li taj slucaj zamjene asistenta u Zg? Meni je receno da sam jedina koja nije zadovoljna i da nije tek tako raskinuti ugovor o radu. Tako kaze Gradski ured. U medjuvremenu postoje indicije o fizickom nasilju asistentice prema mojoj kcerki. Skola i soc sluzba su sve formalno napravile,ali ova i dalje radi kao pomocnica( ne vise mom djetetu) drugom djetetu s kojim dijelimo asistenticu. Ceka se sastanak s Gradskim uredom.
Ninamala
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 29 ruj 2014, 23:50

Re: Pomocnik u naatavi

PostPostao/la Ninamala » 11 pro 2014, 10:54

Prosao sastanak s Gradskim uredom, i dalje moja kcerka nema asiatenta.
Zakon stiti asistenta koji ima Ugovor o radu jer nije teze povrijedila radnu obavezu. Ici ce se prema MZOS da se vide pravne mogucnosti.
Znaci pravni akti ispred djeteta, strasno.
Mi smo se rijesili loseg asistenta, sad skola ima taj problem.
Bolje bez asistenta, nego s losim asistentim.
Ninamala
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 29 ruj 2014, 23:50

Re: Pomocnik u naatavi

PostPostao/la Ninamala » 18 pro 2014, 14:00

Moja kcerka nema asistenta vec 6.tjedan.
Je li to krsenje prava djeteta?
I to pred kraj polugodista, mi se doma lomimo kako bismo pohvatali konce.
Ocjene i uspjeh je zadrzala, ali je bezvoljna, prepustena.
Ninamala
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 29 ruj 2014, 23:50

Re: Pomocnik u naatavi

PostPostao/la nadicab » 18 pro 2014, 15:46

Nazovi Marijanu Gojcetu u MZOS ili zamjeniku ministra Stasa Skendzic (nisam sigurna za prezime).
Pisi njemu na email, on redovito cita i odgovara. Email imas na MZOS stranicama
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Pomocnik u naatavi

PostPostao/la Ninamala » 18 pro 2014, 18:15

Nadica, pisala gdji Gojceta, kaze da se ne mogu mijesati u pojedinacne slucajeve i da Gradski ured mora rijesiti ovaj slucaj. A mi cekamo. Iz Gradskog ureda spominju ponovu obradu i misljenje za moju kcerku, a ona vec 4.godinu ima asistenta. Tko je tu lud. Welcome to Croatia!
Ninamala
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 29 ruj 2014, 23:50

Re: Pomocnik u naatavi

PostPostao/la Dinkic » 21 pro 2014, 19:23

Raskinuti ugovor uopće nije jednostavno, iako nam se ponekad čini da ljudi jako lako dobivaju otkaze. Pa nije tako. Ako nije sve po zakonu onda se završi na sudu, a to niti jedan poslodavac ne želi. Treba sakupiti puno, puno papirologije dok se dođe do raskida ugovora. Njihov ugovor je do kraja školske godine, zaista veliki, veliki problem.

Loš asistent, da to se može dogoditi i velika, velika šteta da se u odabiru kod njih 75 dogodilo da jedna osoba ne zadovoljava.
Jako mi je žao da tako prolazite. I što sad, asistent po zakonu dobiva plaću, a ne radi, a s druge strane vi nemate asistenta.

MZOS nema ništa s ovim, problemom. Gradovi moraju dati sve izvještaje i dokumentaciju prema MZOS, a MZOS dalje.

Čiju obradu Gradski ured traži? Djeteta, pa zar niste sve papire prije dali školi kada se ulazilo u projekt dobivanja asistenta. To u gradu Zagrebu svake godine inače dajemo (ako dijete ima pravo na asistenta) negdje u 4. mjesecu najkasnije. S druge strane ako dijete je već 6 tjedna bez asistenta da li to znači da ipak može samo. Zaista se mora paziti na sve.
Mi ako nam nema asistenta (bolest ili slično) tražimo zamjene, nekad nađemo starog asistenta ili ubacimo nekoga novoga, ne ostavljamo dijete bez asistenta jer bez asistenta je dijete u vrlo teškoj poziciji, a i ucitelji kao i ostala djeca.

Dolazi drugi polugodište vrlo brzo i dalje ćete biti bez asistenta?
F 15.12.2000.
"Kada Bog ima za tebe plan onda su svi tvoji planovi samo zrnca pijeska na obali morskoj."
Avatar
Dinkic
kraljevna bez zrna graska
 
Postovi: 2411
Pridružen/a: 13 pro 2004, 18:21
Lokacija: Zagreb

Re: Pomocnik u naatavi

PostPostao/la martina mama » 04 sij 2015, 23:05

To sto je dijete u nasem sustavu bez asistenta sest tjedana ne znaci niposto da mu asistent nije potreban.
Po meni postoje dvije kategorije djece: oni koji uopce u redovnim skolama ne bi opstali bez asistenta i oni kojima je asistent potreban da ostvare maksimum svojih sposobnosti. U ovu drugu kategoriju spadaju sva djeca s teskocama koje nisu vidljive iz aviona (adhd, add, kombinirane teskoce pisanja citanja i racunanja, laksa motoricka ostecenja).
Djeca iz ove druge kategorije mogu ici u skolu bez asistenta no korist koju od te skole imaju, akademska postignuca, samopouzdanje bivaju jako naruseni bez prave pomoci.
Ovo za promjenu asiatenta kad je u pitanju ugovor o radu se slazem da je tesko, no jednostavno je suludo da sustav vise stiti asistenta nego djetetovo pravo na adekvatnu pomoc. To je posljedica ovih ad hoc rjesenja tipa projekti poticanja zaposljavanja i sl.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Pomocnik u naatavi

PostPostao/la martina mama » 04 sij 2015, 23:11

Ovo za nepoznavanje gradiva je generalni problem vec od petog razreda. Ne bi covjek vjerovao da ljudima sa zavrsenim srednjim skolama pa i fakultetima gradivo visih razreda osnovne biva problem.
Ono sto je moj dojam je da takva osoba ne moze dijete poticati na rad, vrednovanje napravljenog i eventualne korekcije ako i sam ne zna gradivo.
Banalan je primjer da svak od nas pokusa pomagati drugome u ucenju nekog stranog jezika koji ili ne poznaje ili tek nabada. Prakticki nemoguce cak i ako je samo fizicka pomoc u pitanju, a svi znamo da kod nase djece ima raznih vrsta pomoci
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Pomocnik u naatavi

PostPostao/la Ninamala » 08 sij 2015, 23:45

Moje dijete u pon krece u skolu bez asistenta, trebam spomenuti da nema svog osobnog asistenta vec ga dijeli s drugim djetetom u istom turnusu. Mislim da je skola itekako odgovorna jer je zaposlila komobara koji je volontirao u starackom domu i sad treba biti s teenagerima. Mozete zamisliti! A o poznavanju gradiva nisam napisala koliko je to smijesno kad ne bi bilo istinito. Npr kemija ili matematika( djelomicno korjenovanje 8.r), na moj upit asistentu koliko on to razumije, dobila sam odgovor da njemu treba samo zbrajanje i oduzimanje u zivotu.
Martina mama, a engleski sto si spomenula, cirkus s kondicionalima se ne moze opisati. Gradivo prepisano bez ikakve pameti i reda. Tad ja odradjujem sve ispocetka.
Sto tu jos uraditi? I mnogi me profesori pitaju kako je takva asistentica dosla na takvo mjesto :bigno
Ninamala
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 29 ruj 2014, 23:50

Re: Pomocnik u naatavi

PostPostao/la nadicab » 08 sij 2015, 23:47

Sto kazu u ministarstvu i Agenciji za odgoj?
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Pomocnik u naatavi

PostPostao/la Ninamala » 09 sij 2015, 15:33

Ne rjesavaju pojedinacne slucajeve, kazu. Pa svaki je slucaj pojedinacan, ja kazem.
Necu vise razbijati glavu, docepat cemo se kraja godine nekako.
Veci mi je problem :Koja je srednja skola najbolje rjesenje za moju kcerku?
Mame posebnih osmasa, gdje ce vasa djeca?
Ninamala
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 29 ruj 2014, 23:50

Re: Pomocnik u naatavi

PostPostao/la IRENA » 24 sij 2015, 13:45

Mi bi za zanimanje " pomoćni njegovatelj" pri SŠ za med. sestre u Mlinarskoj Zgb .. TES program - 3 godine...
Nemamo baš neki izbor , obzirom na Janove poteškoće ( intelektualne ) ..
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42


Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron