Sada je: 29 ožu 2024, 07:11.

ASIMETRIJA

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

ASIMETRIJA

PostPostao/la jelatica » 03 pro 2014, 14:00

Molim iskustva u vezi asimetrije kod beba... pišite kada se i kako to riješilo.. i da li je i koliko bilo vidljivo na UZV. Vjebam s malenom (stara 9 mjesci) od njenog 3 mjeseca, ali tada se asimetrija nije vidila. prvi UZV smo imali sa 7 mjeseci koja je potvrdila asimetriju koju sam primjetila... ma da ne dužim, sada je počela puzat i ide na bolje, ali oš uvik je vidljiva asimetrija... pratim je dok puže i nadam se najboljem... ŠTO MOGU OČEKIVATI pišite svoja iskustva
08.12.2011. Rasplesana pričalica
22.02.2014. Malena pjevalica
jelatica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 31 lis 2012, 23:27
Lokacija: blizu zadra

Re: ASIMETRIJA

PostPostao/la martina mama » 04 sij 2015, 22:47

Iz vaseg posta je nejasno o koliko vidljivoj asimetriji se radi. Ona se javlja kod jednostranih ostecenja mozga.
Asimetrija ni u jednom slucaju nije dobra i tesko ju je ispraviti do neupadnosti jer ova zdrava strana tijela uvijek vuce ovu koja je zahvacena.
Kod asimetrije je jako vazan individualan program vjezbanja kako bi se najvise pozornosti obratilo onome sto je najvise zahvaceno.
Kod nekih je ruka vise zahvacena, kod nekih noga pa je i program sasvim drugacije oblikovan.
Za vas nije kasno s obzirom da je dijete tek devet mjeseci staro.
Ono sto je pozeljno i nuzno je puuuno raditi na nizim motorickim fazama kao sto su pravilno okretanje, pravilan i simetrican oslonac na obje strane, pravilan cetveronozni stav jer se iz tih osnovnih pozicija dalje gradi cijeli sustav pokreta.
U svakom slucaju, uz dobrog fizijatra i puno vjezbe se moze puno napraviti i vazno je ne posustati.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34


Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 23 gostiju.

cron