Sada je: 19 tra 2024, 03:20.

Sta kaze zakon?

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Sta kaze zakon?

PostPostao/la Renci » 01 lis 2015, 15:59

Lijepi pozdrav, nakon dugo vremena :zivili

Oni koji nas se sjecaju, znaju da Lorena ima visestruka ostecenja...izmedju ostalog MR.
Iz tog razloga smo vec par godina u Centru za autizam u Dubravi. Ide svaki dan tamo(naravno skolski je obveznik). Skola ima svoj prijevoz za djecu, to je bio i jedan od razloga zasto smo odlucili za tu skolu. Jer mi zivimo u Dugom Selu, tj malo dalje ali nebitno. Tu su uvijek i neki problemi s tim kombijima i vozacima. Nedostatak vozaca (kazu, drzava nema novaca), nedostatak kombija, kvare se. Ali dobro sretni smo sto postoje i takvi kakvi jesu.
Kod mene situacija, ja sama s dvoje djece. Posao nema sanse pronaci, cim se spomenu djeca a kamoli bolesno dijete. Na pola radnog vremena, e to je vec SF :bigno
U skladu s time, odlucujem predati za status roditelja njegovatelja. Kaze zena- imate sve predispozicije da dobijete ali mogu vas i odbiti ...aha, ok
Donesite potvrdu od skole da cete asistirati, sve preko onih famoznih 4 sata...ok
Zovem skolu, kazu mi - moze, dodjite ali Lorena vise nece imati pravo na prijevoz...aha ok
To bi znacilo da u biti, ja ju moram odvesti do skole 25 km, natrag 25 km...to opet ponoviti kad idem po nju. Ili druga opcija- odvesti ju i sjediti tamo 6 sati dok ne zavrsi.
Kazu mi u skoli, da je to o ukidanju prijevoza roditeljima njegovateljima, odluka skole. Znaci zakon nije takav, ako sam dobro shvatila. :dunno

Htjedoh reci, neznam ni sama sta da radim. Da li da predam za taj status ili da se nadam cudu...ozdravljenja ili savrsenog poslodavca....savrsene drzave....
Ili da i ja krenem sa sirijcima za Svedsku :ajme
Avatar
Renci
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 156
Pridružen/a: 11 vel 2003, 22:06

Re: Sta kaze zakon?

PostPostao/la nadicab » 01 lis 2015, 17:41

Trazi status, a trazi i od skole da ti napismeno obrazloze to za prijevoz.
I ja sam ostala bez prijevoza za Denisa jer nemaju dovoljno vozaca. Znaci, trebali smo po prvi put krenuti u organizirani prijevoz i sipak.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Sta kaze zakon?

PostPostao/la alexandra » 01 lis 2015, 18:43

škola će ti napisati obrazloženje. a mislim da zakon s tim nema nikakve veze. škola nije obavezna osigurati prijevoz djeci. u to sam sigurna. s tim prijevozom više izlaze u susret roditeljima koji ne rade i nemaju nikakva primanja (kao ti sada), onima koji su ostali bez auta, jer ga ne mogu financirati, roditeljima koji rade full time i ne mogu kasniti na posao. to govorim jer smo u istoj školi. kombiji su prvenstveno tu za razvoženje djece na aktivnosti, izlete, ljetovanje, vožnju djece i odraslih iz stacionara (doktori, terapije itd.), vozači isto moraju na godišnji povremeno, a znaju se ko i drugi ljudi razbolit...itd.itd.

a status roditelja njegovatelja je jako "pipav" s pravima i obavezama jer mu sam naziv govori da je to u biti tvoje radno mjesto, dakle preuzimaš poslove kompletne brige za dijete, a tu spada i dovođenje i odvođenje u školu, a država ti za taj posao plaća (malu) plaću.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Sta kaze zakon?

PostPostao/la Renci » 01 lis 2015, 21:07

Ono "takvi kakvi jesu" se odnosilo na kombije, ne na vozace. Valjda sam se nespretno izrazila.
Alex, znam da ste u istoj skoli, vidla sam vas na priredbi ;)

A sami vozaci su mi stavili bubu u uho...zbog toga i pitam.
Ne trazim kruha nad pogacom. Ali ako postoji kakva sansa da dobijemo prijevoz, olaksalo bi nam svima zivot. I meni i mojoj djeci.
Taj isti kombi ce ionako dolaziti u DS, gdje ce pokupiti samo jedno dijete i vracat se nazad za dubravu. Dakle, mjesta ima, pitanje je da li i volje.

U svakom slucaju hvala na odgovoru :gace
Avatar
Renci
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 156
Pridružen/a: 11 vel 2003, 22:06

Re: Sta kaze zakon?

PostPostao/la alexandra » 01 lis 2015, 21:14

mislim da, ako ima mjesta, naći će se i volje. ;)
u školi stvarno nisam nikad imala problema oko takvih stvari pa vjerujem da ćete naći rješenje.
a zakaj mi se ne javiš kad me vidiš? mislim ja sam gospođa u godinama, uvijek se uzrujam na priredbama i nikog i ništ ne vidim :lol
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Sta kaze zakon?

PostPostao/la Renci » 01 lis 2015, 21:17

Ma bilo mi bed, ono...s neba pa u rebra :dunno

Tak sam kimicu zaskocila u dm-u u Puli :lol Mozda se zena jos uvijek oporavlja...
Avatar
Renci
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 156
Pridružen/a: 11 vel 2003, 22:06

Re: Sta kaze zakon?

PostPostao/la alexandra » 01 lis 2015, 21:22

je pa drukčije s nama starkama ne ide :lol
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Sta kaze zakon?

PostPostao/la Renci » 01 lis 2015, 21:34

Drugi put te zaskocim :dada
Avatar
Renci
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 156
Pridružen/a: 11 vel 2003, 22:06

Re: Sta kaze zakon?

PostPostao/la Renci » 05 stu 2015, 11:17

Update
Predali smo na socijalnom za status. Ovaj put kad sam dosla na socijalno, su rekli da sad vide da nemamo potrebne uvjete. Jer na zadnjem vjestacenju, nam nisu napisali da ima VISE teskih ostecenja, pise u jednini. tj postoji clanak ali ne i stavak...bla bla
Iako realno postoji visestruko.
Tako da je socijalna svejedno predala zahtjev u Tvrtkovu, pa cemo vidjeti. S upozorenjem da to traje mjesecima. :roll

U skoli su rekli, da ostaju pri svome, da gubi prijevoz. Da shvacaju kako je to malo zeznuto, voznja tamo pa ostati u gradu sve dok ne zavrsi i tako svaki dan. A netko treba biti i s drugim djetetom, koje isto ide u skolu... Ili druga solucija (ako se moze nazvati tako) Odvesti ju u skolu, vratiti se kuci, pa onda opet u zgb po nju. To je financijski teze, jer oni nadoknade samo jedan put u zgb.
I tako...
Posto je ovo na socijalnom, sve krenulo u krivom smjeru. Dok(ako) mi dobijemo rjesenje, Lorena ce vec zavrsiti skolu i do tad ce biti u prijevozu.

ps. Prosli put sam u prolazu vidla Elizabetu :)
Avatar
Renci
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 156
Pridružen/a: 11 vel 2003, 22:06


Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron